Výsledky 1 až 25 z 51

Téma: disky WD se 4 KB sektory (xARS)

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    24.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    254

    Standardní disky WD se 4 KB sektory (xARS)

    Mam tu záhadnej problém. Přibyl mi do sbírky tenhle disk:

    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72349

    Nicméně, nevim si s nim uý rady, je naproto pateticky pomalej. Co se týe sekvenčního čtení je vše ok, 110 - 70Mb/s a přístupovka 13,5. Zápis to samé. Čtení souborů z disku rovněž to samé ( po gigabytovm ethernetu jsem naměřil prakticky rovných 100Mb/s )

    Problém nastává při zápisu, byť jen přepisu stávajících souborů. Napřed jsem na něj naklonoval starej systém, původně tam byl Samsung F3 500gb, šel pryč kvůli hlučnosti a vibracím. Jde o to, že i když člověk napíše adresu do firefoxu tak výtuh, disk 5 vteřin pracuje aby se uložila.

    Když jsem zkoušel na něj nakopírovat 4gb různý souborový změti, trvalo mu to 8 minut. Na ten samsung jsem to měl za 2 minuty a to zápis a čtení probýhali ze stejného disku. Pak jsem do systému připojil ještě Hitachi PK500 500gb a zkusil to na něj - 1 minuta.

    Pak jsem zkusil ty oddíly zas naklonovat z Westernu na ten Hitachi = systém 20x rychlejší.

    Praktická rychlost toho wersternu je rovná diskům z první poloviny 90.tých let.

    Předem hlásim že teoretické testy a smart je naprosto ok, rovněž test povrchu je ok a test probíhal skvěle rychle.

    Napadlo mě ještě, jestli ten disk už není to co se chystá, ala 4k sektory což diskům přinese 15% kapacity navíc. No, zkusil jsem teda ho smazat zero fillem (probíhal rychle), znova vytvořit partition, pro rezervu jsem u ní nastavil velikost alokační jednotky na 16K... a výsledek = žádná změna, furt je to nepoužitelně líné.

    Má někdo nápad čím by to mohlo být, případně jak z toho ven?
    Naposledy upravil DOC_ZENITH; 01.02.2010 v 22:45.
    The best Unreal Tournament maniac.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Pochlubte se kolik toho sosnete
    Založil Miro2 v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 93
    Poslední příspěvek: 10.09.2008, 21:55
  2. PROCOMP BIW1M - AKY MAX PROCAK ???
    Založil DJSmart v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 31.10.2004, 22:49
  3. Jake jsou nejlepsi Disky WD IBM Maxtor ...
    Založil Martyr-M v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 04.11.2002, 08:21

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •