Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Asus Xonar DX, WTF?

  1. #1

    Unhappy Asus Xonar DX, WTF?

    Koupil sem tuhle vychvalovanou kartu ve snaze zlepšit zážitek z poslechu hudby, teď leží v krabici přede mnou a pocity mám dost zmatené.

    Manuál čtu už potřetí a kartu otáčím v prackách, ale stále nerozumím jedné věci..
    Karta má jeden společný vstup/výstup pro SPDIF+Mic+Line-In, pokud se tedy nepletu, není možné v jednom okamžiku poslouchat hudbu pouštěnou přes optiku do receiveru a zároveň nahrávat z Line-In zdroje ?

    Jako přehazování Mic/Line-In ještě zkousnu, ale tohle mi hlava nebere. Pokud jsem něco přehlédl, prosím případné majitele o upřesnění jak na to, jinak s lítostí posílám kartu zpět do e-shopu..
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  2. #2

    Standardní Re: Asus Xonar DX, WTF?

    Jestli máte WIN Seven, pak následující rada vám přidá obě zvukovky s kompletními vstupy a výstupy. Nejde to u jiného OS, bez problémů vůbec.

    Primárně sloužila k dekodování tam, kde výrobce tuto funkci z driveru vzal (u X-Fi).

    Pokud nestačí nezapojedná Presence L u HDA konektoru (vypne automatické ztišení repro při sluchátkách), ale taky dovolí použít k témuž Mic In, který je tady nastaven jen softwarově. Line In takto lze použít.
    Stejně AuX In, jenom je třeba vyvést jiný kabel. (tam dokonce nevadí ani připojení např. k TV Tuneru, ruhý kabel unese, stavějí se do serie, lze propojit několik karet)

    A teď slíbené:
    1. Kvalitní optický kabel.
    2. Připojení z Optical-Out MoBo vaší zvukovky MoBo zvukovky (řídit bude ta, které nastavíte primární karta).
    3. Pokud je zařízení připojeno, odpojte všechny ostatní kabely (jacky) na desce.
    4. Nastavte si ASUS SPDIF nastavení 'DD Decode' v Creative Audio Control Panelu. (Je v SPDIF_I/ nastavení)
    5. Jděte do nastavení zvuku v Ovládacích panelech ve Windows 7. V kartě Přehrávání 2x-klikněte na vaší MoBo zvukové karty u Digital/ SPDIF Out ikony. Přejděte na kartu Upřesnit. Vyberte Dolby Digital Live , nebo 2 kanály 24-bit 96kHz a klepněte na tlačítko OK k uzavření dialogového okna Vlastnosti stránky.
    6. Klikněte pravým tlačítkem myši na stejnou ikonu znovu, vyberte 'Nastavit jako výchozí zařízení' z pop-up menu.
    7. Nyní je veškerý zvuk z Windows směrován - routován na MoBo zvukovou kartu, ale protože reproduktory k ní nejsou připojeny kromě Optical-Out, zvuk je směrován na Xonar.
    Sub-systém Windows (WASAPI 2) nemá nic společného se zvuky přicházející zvenčí. Takto s tímto nastavením dáváte možnosti Xonarem zpracovávat všechny zvuky samotnou kartou.
    Přejděte na Konfigurace zvuku ( třeba PowerDVD a zvolte 'volbu Použít SPDIF'.) Nebo jen zapojte na zesík.
    8. V MCE, nemusíte nic dělat, jestliže je MCE Nastavení zvuku OK.
    Měli byste dostat 7.1 zvuk z DD-EX zakódovaných soubory, a ty jsou také dekódovány Vašem Xonaru, a nikoli MCE (CPU). Řídí už jen zesík.
    9. V případě BD 8 kanálového zvuku dostanete jen LPCM, zato bez protektivní ochrany (PAP), která úřaduje u HDMI.
    * Ujistěte se, že SPDIF-In není utlumeno, v Xonar Panelu..
    Můžete si ověřit konfiguraci výběrem různých možností, v Dynamic Range v Dolby Digital ( Jestliže není žádný rozdíl a zvuk slyšíte, není to Dolby Digital, CPU (software) je stále v činnosti.)

    BTW, radím vypnout DS3D GX2.5 při hraní vícekanálového zvuku.
    Můžete také použít tuto konfiguraci natrvalo. Xonar bude zpracovávat všechny zvuky přicházející z optical-V , DS3D apod. Ale budete mít dvě hlavní ovládání hlasitosti: Xonar a MoBo zvukárny ..
    Pokud připočteme ještě zesilovač, máte 3 * LOL *

    K dispozici je také zajímavá možnost, kde můžete připojit zesilovač a Xonars Optical Cable znovu nastavit. Xonar obejde všechny zvuky SPDIF-Out, pokud vaš zesilovač má dekódování Dolby/ DTS ...
    ----------------------------
    Vyzkoušejte... Windows Seven vám jako první dovolí provozovat MoBo zvukový chip a zvukovou kartu současně (nepočítejme tady USB zvukovky, ty běhaly vždy).

    ((Nezapomeňte, že je to rada k X-Fi Elite Pro.... Starší verze s dekodérem fungují perfektně, novější musí mít MCE nebo PowerDVD.
    Mám Elite Pro, a tato konfigurace je nejpřesnější k získání optimálního zvuku ve Windows 7 x64 Ultimate. 32 bity jsou ještě jednodušší))

    Máte ale funkční obě karty (MoBo a Xonar DX). Jen musíte mít nastavenu prioritu karty (ve WIN 7), zeptá se vás to.

    Je to funkce, která bezchybně poběží až pod Windows Seven. Visty někomu jo, většině nee.

    A konečně, Xonar Essence ST s tím běhá taky.

    (A je to konečně jeden z důvodů, proč potřebuji karty s I/O boxem, mě by z toho totž trefil šlak. Jasně, že je to nedomyšlenost, ostatní Xonary tím netrpí).

    -----------------------------------
    Je celá řada postupů, jak to obejít, použitím součástek ze staré FDD, až po relé, které přidá Line In. Ale to je podle mého názoru starost neúměrná ceně karty.

  3. #3

    Standardní Re: Asus Xonar DX, WTF?

    Díky za obsáhlý příspěvěk, zatím se ale přiznávám, že jsem z toho trohu zmatený..

    Používám W7 i XP, takže kvůli přepínání mám zakázanou interní zvukovku v BIOSu, aby se mě v XP nehádaly.
    I za předpokladu, že bych přešel časem pouze na W7 mě trochu matou zmínky o X-Fi, což je AFAIK Creative zvukovka.
    Situace se trochu zjednodušuje, protože používám výhradně 2.0 výstup (receiver Yamaha, sloupové repro) a hry nehraju.
    Často ale digitalizuju analogové zdroje zvuku a přitom se nechci ochuzovat o poslech (to byl také důvod proč jsem kdysi opustil zvukovky Creative s jejich nepoužitelným mixerem)

    Optimální zvukovka (pro mě) by měla 2x vstup, výstup na sluchátka a optiku. To vše v PCIe a jsem happy.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  4. #4

    Standardní Re: Asus Xonar DX, WTF?

    Na X-Fi a Xonaru je to vyzkoušený, XP už jede jen v XP mode pod WIN 7.
    Proto ty zmínky. Na MoBo byl ADI chipset.
    Principem je to stejný.

    Ale pokud se vám Xonar nelíbí, tak jej vratťte a třeba E-MU má přesně tyhle karty pro lidi s nároky více na hudbu, než hry. Je tam DSP procesor, ze kterého udělali nějakým omylem X-Fi Ca2k1.
    E-MU je technologickým mozkem Creative a chválabohu nemá jeich neúspěchy, ale ani marketing.

    Sice si myslím, že 0404 PCI za 99 USD má všchno potřebné, přesto existuje už i verze 0404 PCIe. I PCIe chip je nativní proti konkurenci.
    Se zemnicícím přepínačem, ADAT AES/EBU (kompatbilní se SPDI/ F, akorát všech 8 kanálů e.t.c.)

    Jen ta kabeláž vzadu bude chvíli vadit, dražší kousky mají I/O box. V této cenové kategogii neumí nic nahrávat lépe. A je to k dostání.

    (žádný Xonar není bohužel dělaný pro recording).

  5. #5

    Standardní Re: Asus Xonar DX, WTF?

    Ta tahle karta se mi opravdu líbí, jen zvažuju jestli další 1000 v mém případě má opodstatnění. Škoda že jsem o ní nevěděl hned. Trošku se taky bojím přístupu k ovladačům ala-creative.

    Jinde na diskusi sem našel zmínku, že ten Xonar umí použít vstupy z HD-Audio odděleně, což by řešilo line-In + Toslink out, takže to asi prvně vyzkouším.
    Že od recordingu od karty za 2k nemám čekat zázraky je mi jasný, ale na přepisy starých pásek to IMHO stačí dostatečně. Pokud to má slušný stereo výstup a popere se to se souběžným nahráváním, dám jí ještě šanci.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  6. #6

    Standardní Re: Asus Xonar DX, WTF?

    Je v podstatě rozhodnuto....

    E-MU je něco jako safír v oleštěné čelence Creativu... nebo přesněji Audi v koncernu VW.

    Úplně jiná filizofie driverů, i GUI má profi vzhled, žádná hračka s consolou.

    Vždycky uměly WIN i Apple, takhle by se dalo pokračovat.

    Creative zatím nelení,málokdo slyšel nebo viděl kartu Audiotrak s typickým bílým PCB, ale chipem X-Fi (TINA 3, žádný X-Fi).

    Audiotrak 7.1 e X-FI ... východ opět útočí,
    nestačí nové Auzentechy ....

    Ale na nahrávky to prostě není

    kdybyste nevěřili, ale je to O.T. Ale této karty bych se bál, narozdíl od HD verze bez chipu Creative (140 USD ).
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky

  7. #7

    Standardní Re: Asus Xonar DX, WTF?

    Citace Původně odeslal shapet
    Audiotrak 7.1 e X-FI ... východ opět útočí,
    nestačí nové Auzentechy ....


    Hodne zajimave. Bohuzel podpora a kvalita driveru Audiotraku je jednim slovem silena. Pokud s touto kartou nepojedou original creative ovladace, tak jeji pouzitelnost bude s vekem prudce klesat

    2shapet: Nastupce HD2 uz nekde v videni nebyl?
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  8. #8

    Standardní Re: Asus Xonar DX, WTF?

    Já jsem si naivně myslel, že podobnou odpověď umí jen Creative ....
    -----------------------------
    Hello.
    As China OEM products, the products are sold in Germany and several places.
    So, we could not support the PRODIGY 7.1 HiFi, Prodigy HD etc.
    You can support from website below.
    http://audiotrak.net/
    And, Vista 32-bit or Vista 64-bit drivers are compatible with Windows 7.
    However, hardware will not work correctly and your computer might become unstable or stop working completely.
    -------------------------------

    Ke kráse původních driverů pod XP to má na míle, s funkcí to bude asi stejné.

    Oni nové karty mají, všude, kde je VIA chip (a to je všude kromě té podivné Creative slátaniny), tam nahrávají drivery s univerzálním ovladačem pro VIA.

    Nevím vůbec jakou má funkčnost, Alexej Liadov už o tom psal a chytal se za hlavu.

    Škoda jí, HD2 Gold je krásná ... zase ten divný software.

  9. #9

    Standardní Re: Asus Xonar DX, WTF?

    HD2 nastesti funguje naprosto bezproblemove s original VIA driverama, daji se i prepinat sample-rate, funguje to naprosto stabilne, bezne pres ni i hraju hry atd.

    Akorat nemam DirectWire, ASIO (nahradi WASAPI nebo Kernel streaming plugin) a hezci ovladaci panel. Jako ohromnou vyhodu vidim operaky v paticich, takze narozdil od Xonaru ST si clovek muze zvuk doladit dle sve chuti. Napr. Xonar D1 mi se svym JRC5532 opravdu nesedl, v ST je myslim jako vystupni buffer LM4562, ktery hraje sice kouzelne, ale opet ma na muj vkus prilis studeny projev (ale ST samotnou sem nemel tu cest poslouchat).

    EDIT: koukam, ze Xonar STX ma take operaky v paticich, takze beru argument zpet. Pro hovori asi i lepsi sluch. zesilovac nez v HD2 (tam je dost prisernej).
    Naposledy upravil Caleb; 21.01.2010 v 22:41.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ASUS XONAR DX
    Založil baros v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 46
    Poslední příspěvek: 15.01.2011, 18:14
  2. Asus Blitz Formula P35 - zkusenosti, rady, nazory ...
    Založil Slimák v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 28
    Poslední příspěvek: 13.08.2007, 11:44
  3. MOTHERBOARD - MSI K8N SLI-Platinum nebo ASUS A8N-SLI DX
    Založil DAFER v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 11.07.2005, 08:04
  4. Asus K8V SE Dx - nefunkcni OC ramek
    Založil MV v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 27.11.2004, 10:42

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •