Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: wifi jede, internet nikoli

  1. #1

    Standardní wifi jede, internet nikoli

    Dobrý den.
    Mám následující problém. Po nastěhování do nového domu používám připojení, které tu je po bývalém majiteli. Router vysílá i wifi. PC, které mám zapojené kabelem funguje normálně a druhé, kde používám wifi má problémy. Wifi detekuje zcela normálně, hlásí, že je k němu připojeno, plný signál. Bohužel však nefunguje IE ani FireFox, nejde se připojit na ICQ a podobně. Už jsem strávil hledáním příčiny spousty hodin a opravdu nevím, čím to je. Nikde jinde jsem neměl problémy s připojením přez wifi. Zmíněný počítač jsem nepoužíval přez wifi asi rok (byl připojen kabelem). Jinak pakety odesílá, ale nepřijímá. Děkuji za jakékoli nasměrování na možnou příčinu.

  2. #2

    Standardní Re: wifi jede, internet nikoli

    Špatny heslo k síti, nepovolená MAC adresa?

    IP se ti přiděluje automaticky nebo ručně? (A přidělí se?)

    Dopingneš se aspoň na router?
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  3. #3

    Standardní Re: wifi jede, internet nikoli

    Citace Původně odeslal JejKey Zobrazit příspěvek
    Špatny heslo k síti, nepovolená MAC adresa?

    IP se ti přiděluje automaticky nebo ručně? (A přidělí se?)

    Dopingneš se aspoň na router?
    Heslo to není a ostatní co píšeš nevím jak zjistit. Lepší bude, když mi napíšeš co kde mám zjistit, prostě polopaticky - nejsem v tom zběhlý. Díky

  4. #4

    Standardní Re: wifi jede, internet nikoli

    Citace Původně odeslal Atoodark Zobrazit příspěvek
    Dobrý den.
    Mám následující problém. Po nastěhování do nového domu používám připojení, které tu je po bývalém majiteli. Router vysílá i wifi. PC, které mám zapojené kabelem funguje normálně a druhé, kde používám wifi má problémy. Wifi detekuje zcela normálně, hlásí, že je k němu připojeno, plný signál. Bohužel však nefunguje IE ani FireFox, nejde se připojit na ICQ a podobně. Už jsem strávil hledáním příčiny spousty hodin a opravdu nevím, čím to je. Nikde jinde jsem neměl problémy s připojením přez wifi. Zmíněný počítač jsem nepoužíval přez wifi asi rok (byl připojen kabelem). Jinak pakety odesílá, ale nepřijímá. Děkuji za jakékoli nasměrování na možnou příčinu.
    Nemas na routeru nebo AP zablokovanou MAC adresu PC. Respektive mas zakazano vse krome povolenych kde tato MAC adresa chybi. Pokud se da toto vyloucit, tak chyba HW nebo SW je taky mozna, pokud ovsem NTB pouzivas s jinou Wifi v poradku tak to bude na tom routeru (AP)
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  5. #5

    Standardní Re: wifi jede, internet nikoli

    Zdravím, nejednodušší varianta je restartovat router(věčina zařízení má malej čudlík vedle napájecího kabelu stačí 10 sekund podržet). Tím by se mělo smazat veškerý zabezpečení.
    Co se mě zrovna dostane pod pazoury.

  6. #6

    Standardní Re: wifi jede, internet nikoli

    Ať nezakládám nové vlákno, tak to napíšu sem. Mám problém s připojením na net.

    Zapojení je: ADSL router u domácího -> z něj UTP kabelem do mého routeru o patro výš -> z něj wifi po bytě.

    Problém je v tom, že net velice často "vypadne", nedostanu se na žádnou stránku. Přitom ping na ADSL router funguje i během toho "výpadku" bezproblémově (dáno i -n 40 a ani jeden výpadek). Že by net vypadl u providera jsem vyloučil tím, že jsem se s ntb připojil k ADSL routeru napřímo a tímto způsobem to fachá tipťop.

    Kde může být problém?? S tímhle jsem se popravdě ještě nikdy nesetkal...

    EDIT: ADSL router je EchoLife HG520i, můj wifi router - Ovislink WT-2000R. Mám tu i WL-1000R, ale s tím to dělá to samé.
    Naposledy upravil pre.vit; 01.02.2010 v 11:36.
    Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..

    Core i5-3550@3300MHz, ARCTIC Freezer 13 Pro Continuous Operation, Gigabyte Z77X-D3H, Sapphire Radeon HD 7850 2GB, 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport, Samsung 850 EVO SSD 520 120GB, Asus DRW-24F1ST, zdroj Seasonic S12 500W, skříň CoolerMaster Centurion 5 Silver, 32" LCD Samsung LE32-D550

  7. #7

    Standardní Re: wifi jede, internet nikoli

    1. Co mas v logu na routerech? 2. jak mas nastavene routery? v rezimu bridge? nebo mas 2 ruzne site.
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  8. #8

    Standardní Re: wifi jede, internet nikoli

    Citace Původně odeslal Geeker Zobrazit příspěvek
    1. Co mas v logu na routerech? 2. jak mas nastavene routery? v rezimu bridge? nebo mas 2 ruzne site.
    1. v ADSL routeru není v logu nic, v mém routeru akorát nějaké blokované přístupy.. Celkem standard, něco se tam najde téměř pokaždé..
    2. ADSL router není bridge, normálně routuje - jsou to 2 různé sítě. ADSL router má přístup na net a soused si jím rozvádí přes wifi síť u sebe doma, přes kabel je k němu připojený můj router a jím si zase já rozvádím net wifinou u sebe doma.

    IP adresa mého routeru je nastavená jako DMZ u ADSL.. Firewall je u ADSL routeru zapnutý u mého vypnutý...
    Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..

    Core i5-3550@3300MHz, ARCTIC Freezer 13 Pro Continuous Operation, Gigabyte Z77X-D3H, Sapphire Radeon HD 7850 2GB, 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport, Samsung 850 EVO SSD 520 120GB, Asus DRW-24F1ST, zdroj Seasonic S12 500W, skříň CoolerMaster Centurion 5 Silver, 32" LCD Samsung LE32-D550

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Rychlost internetu po lok. wifi?
    Založil DAFER v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 25
    Poslední příspěvek: 31.07.2009, 22:58
  2. Nefunkční Wifi u ADSL routeru
    Založil D_a_v_i_d v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 26.07.2009, 16:26
  3. Sdileni internetu pomoci USB adapteru Wifi a Wifi routeru
    Založil lu2cz v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 18.11.2008, 21:21
  4. Problem s instalaci ovladace pro Wifi intel 2915abg
    Založil tiktak v sekci fóra Síťové komponenty
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 25.01.2006, 20:26
  5. Jakou live-distribuci pro Wifi internet?
    Založil L-Core v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 01.08.2004, 10:48

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •