Výsledky 1 až 19 z 19

Téma: Heslo na email

  1. #1

    Lightbulb Heslo na email

    Ahoj lidičky , chtěl bych se vás zeptat , jeden kluk se mi dostal na muj email bez toho abych mu napsal moje heslo , jak je to možne že se dá zjistit heslo od ciziho emailu? (slišel jsem že je nato nějaky program ale jakej?)

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Heslo na email

    Mno, tak nepíšeš co je to za email... Jestli tvůj vlastní server, veřejný nebo kýho čerta.. Nějaké "prográmky" na prolamování hesel se určitě na netu vyskytují, ale v tomhle případě bych možná neuibíral myšlenky nutně jen tímto směrem...

    Ona je taky otázka jaký to heslo je... Pokud máš heslo "JxWc82@378b" tak pak se dá předpokládat, že to musel buď "zlomit prográmkem" nebo se to dozvěděl od někoho, kdo tvoje heslo zná (zapřemýšlej - opravdu heslo k tvému mailu NIKDO JINÝ nezná? Ani kamarád, co ti třeba někdy spravoval počítač a potřeboval ho?)...

    Pokud máš ovšem heslo toho typu, že se jmenuješ "Jaroslav" a heslo je "jarousek" (či je to jiné slovo, uhádnutelné - jméno psa, babičky nebo kýho čerta - a pro tebe specifické) tak se prostě onen "vetřelec" mohl jen "trefit"

    Až vyloučíš možnosti "vykecání" hesla nebo jen "trefy" díky tomu, že tě dotyčný zná, tak bych pátral po prográmku
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  3. #3

    Standardní Re: Heslo na email

    No email jsem mněl na Centrumu aji na Seznamu , heslo se mi skládalo s 10 pismen a 2 čislic , nikomu jsem heslo od toho emailu nedaval.. takove věci nikomu nepišu a heslo takove jake mam jmeno nebo město to bych určitě nidky nedaval.

    Mno bylo by super kdybys nějaky programek oběvil a dal mi vědět

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: Heslo na email

    Pokud je ta osoba odposlouchavat provoz na siti, tak staci obyc wireshark, protoze na seznam.cz se defaultne clovek prihlasuje pres obyc http takze heslo jde v plaintextu, nevim jak na centrum tedy (jestli je aktivni SSL).

    Tudiz nejsou potreba zadne znalosti, zvladne to kazde script kiddie.

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Heslo na email

    Citace Původně odeslal TruckingCZE Zobrazit příspěvek
    No email jsem mněl na Centrumu aji na Seznamu , heslo se mi skládalo s 10 pismen a 2 čislic , nikomu jsem heslo od toho emailu nedaval.. takove věci nikomu nepišu a heslo takove jake mam jmeno nebo město to bych určitě nidky nedaval.

    Mno bylo by super kdybys nějaky programek oběvil a dal mi vědět
    Tak ty mi ale slíbíš, že se začneš učit česky, OK?

    No upřímně, a k čemu ti to bude? Můžu najít nějaký prográmek na prolamování hesel "hrubou silou", přesto si ale myslím, že k průniku došlo jinak... Ono 12znakové heslo skládající se z písmen a číslic, které se nedá "přechcat" slovníkovým útokem, není (zvlášť, pokud to bylo děláno přes webový portál a jeho login) zase tak rychlé prolomit... Pokud bychom brali, že to máme jen písmena a číslice, tak je to 25 + 25 + 10 = 60 možností na každém znaku, celkem tedy 60^12 variant hesla, které je nutno "zkusit" při prolamování hrubou silou... Když nebudu k..va a budu uvažovat, že se strefí nějakým "prostředním" pokusem a nebude muset vyzkoušet všechny, stejně to dává poměrně "slušný" počet variant, které je nutno ozkoušet...

    A jak jsi vůbec "průnik" zjistil a kdy k němu došlo? Co třeba nějaký sdílený počítač (škola, knihovna atd.)?

    Mimochodem proč vůbec ten prográmek hledáš? Pokud proto, abys mu to "oplatil", tak sorry, ale u toho odmítám asistovat...

    EDIT:

    Aha kua já na to šel čistě matematicky přes bruteforce prolamování, je fakt, že to co napsal NeMeM9aA hlavu a patu rozhodně má
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Heslo na email

    Centrum je relativně důvěryhodný, takže miřme jinam.

    1) Může to mít na svědomí malware - keylogger nebo program, který to vykradl z nějaké cache automatického doplnění a podobně.

    2) Pokud to heslo používáš i pro jiné účty, mohl se k němu dostat prolomením jiné služby než je email.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  7. #7

    Standardní Re: Heslo na email

    Nwm prostěchci se podivat jak ten programek pracuje a jake tam jsou kody na zjištěni hesla , abych byl třeba opatrnějši , program nechci na to abych mohl krást emaily , takovy zloděj nejsem abych toto delal , prostě mně ten program jen zajímá jak pracuje a podobně

  8. #8

    Standardní Re: Heslo na email

    ... ja bych spis tak nejak z dotazu vytusil, ze se chce nekdo zeptat, jaky program pouzit na prulom do ciziho mailu, jelikoz pokud by mne nekdo lezl do meho emailu,
    -nebudu premyslet jak louskat jeho heslo,
    -svoje si zmenim a zabezpecim tak, aby se nedalo bezne prolomit (alespon ne nejakym beznym bruteforce algoritmem)
    -pomstim se mu pripadne jinak...

    Nicmene treba se mylim...
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  9. #9

    Cool Re: Heslo na email

    Citace Původně odeslal TruckingCZE Zobrazit příspěvek
    No email jsem mněl na Centrumu aji na Seznamu , heslo se mi skládalo s 10 pismen a 2 čislic , nikomu jsem heslo od toho emailu nedaval.. takove věci nikomu nepišu a heslo takove jake mam jmeno nebo město to bych určitě nidky nedaval.

    Mno bylo by super kdybys nějaky programek oběvil a dal mi vědět
    Slovy klasika: "Všechno je jinak!"
    Ty nám tak trochu kecáš, blonďáku, že ano?
    Napiš narovinu o co ti jde a pak se uvidí.
    A zkus to česky alespoň dostatečně, jinak z češtiny neodmaturuješ ani náhodou.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  10. #10

    Standardní Re: Heslo na email

    Ja vam nelžu , jsem bloňďák to jsi nějak uhadl , ale ukrast email někomu vubec nechci , pak budu mit stoho prusery a to mi zato nestoji...

  11. #11

    Standardní Re: Heslo na email

    sam pisu take obcas "mongolsky" a stydim se za to , ale pokud by tohle mela byt cestina budouciho maturanta, tak potes koste, ja bych spis opravil posledni cast citace... "jinak tu 6. tridu zakladni skoly proste budes opakovat..."

    Nicmene at to neni o cestine - programu na louskani hesel vseho druhu, na Sniffing, Phishing a podobne praktiky, ktere myslim bezny a rozumny clovek nepotrebuje, je myslim na netu dost, staci naladit google a minutu hledat...
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Heslo na email

    To je srandy takhle v noci z pondělka na úterý Prej "kouknout na kód a příště být opatrnější"... Co můžeš na (veřejném) mailserveru dělat pro ochranu svého hesla je docela známé, na to nepotřebuješ čučet do kódu nějakýmu "louskátku na hesla" Ty si totiž tak akorát jako běžný user můžeš na Seznamu nebo Centru dát chytřejší heslo než "jarousek", případně používat zabezpečenější formu loginu... Nevím, co dalšího bys chtěl "vykoukat" pro ochranu svého hesla v rámci veřejného mailserveru, kde jinak nic moc neovlivníš
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  13. #13

    Standardní Re: Heslo na email

    Citace Původně odeslal TruckingCZE Zobrazit příspěvek
    Ja vam nelžu , jsem bloňďák to jsi nějak uhadl , ale ukrast email někomu vubec nechci , pak budu mit stoho prusery a to mi zato nestoji...
    To s češtinou ber jako vtip, je jasné, že na severní Moravě je to s ní trochu komplikovanější.
    Napiš víc proč máš podezření, že ti někdo lezl nebo leze do mailu? A doufám, že sis už změnil heslo? Myslím, že ti to nikdo žádným softem nenaboural a nerozumím, proč tě takový soft zajímá? Spíš si nedodržel nějaké triviální bezpečnostní opatření. Ve skutečnosti tě zajímá spíš něco jiného, že?
    Ale ať tak či onak...
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  14. #14

    Standardní Re: Heslo na email

    Citace Původně odeslal tiktak Zobrazit příspěvek
    ... ja bych spis tak nejak z dotazu vytusil, ze se chce nekdo zeptat, jaky program pouzit na prulom do ciziho mailu, jelikoz pokud by mne nekdo lezl do meho emailu,
    -nebudu premyslet jak louskat jeho heslo,
    -svoje si zmenim a zabezpecim tak, aby se nedalo bezne prolomit (alespon ne nejakym beznym bruteforce algoritmem)
    -pomstim se mu pripadne jinak...

    Nicmene treba se mylim...
    sdilim tento nazor. (bohuzel i sem na toto docela pekne udrzovane forum, kam chodi docela fajn rozumni lide, se obcas vyskytne pripad, kdy sem zavita nejake to "detatko" , vek kolem 13 let, ktere se snazi jen tahat rozumy. - vetsinou k nejakym hnusarnam)

    jak se "detatko" projevuje:
    1) ma tak do 10 postu
    2) pise cestinou temer jako cikan
    3) casto v prubehu zmeni tema hovoru
    4) ve vsech nasledujich postech prakticky neumi dat dohromady myslenku, nema to hlavu ani patu, neumi smerovat tok myslenek, argumentovat ani konkretizovat.
    Naposledy upravil GreenOrchid; 29.12.2009 v 08:02.

    Laser G9 + Logitech G930


  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: Heslo na email

    Proto uz v prvnim postu jsem psal o Script kiddies. Nastesti u nekterych jedincu jsme proti nim ochraneni jejich neschopnosti nalezt potrebne prg,skripty a precist si u nich navod.

    edit: a to v podstate i kdyz jsem uvedl konkretni jmeno programu

    a abych nebyl uplne OT > pokud chces studovat konkretni programy tak je lepsi precist si neco o algoritmech na kterych jsou zalozeny -- > zakladni jsou slovnikova metoda a brute force metoda. Dle toho uz si na wikipedii a nebo kdekoliv jinde potrebne info najdes.
    Naposledy upravil NeMeM9aA; 29.12.2009 v 08:00.

  16. #16

    Standardní Re: Heslo na email


    Laser G9 + Logitech G930


  17. #17

    Standardní Re: Heslo na email

    Nevimyšlim si to , je to fakt pravda že se jden člověk naboural do mého emailu bez toho abych mu dal heslo , nejspiš to využil kvuli toho že tam mam učet na www.darkorbit.com , na ten učet jsem kupoval věci za moje penize...
    Ten program mně prostě zajímá , chtěl bych ho zkusit jak funguje na svých emailech a to vše... jak říkam nejsem "svině" abych někomu hackoval emaily a bral nějaky učty na hry a pdoobně , učet na hru si mužu vytvořit sam a udělat si ho sam.

    Moc bych vás tu chtěl poprosit o rady kde takovy program seženu

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Heslo na email

    TruckingCZE: Ale tak pořád zůstává otázka, proč chceš opravdu fyzicky ten program?

    Bylo ti tu nastíněno několik možností, jak se dá heslo "zjistit"

    - odposlouchávání provozu na sítí (předpokládá, že hesla jdou "nezabezpečeně" a útočník ví kam se "připíchnout")

    - malware (keylogger atd.) přímo v PC - je nutné nainstalovat do daného PC, ze kterého se přihlašuješ... Program pak "zachytává" stisknuté klávesy... pak se stačí "záznamem" probrat a při troše úsilí se to povede najít (vycházejme například z toho, že dost lidí se do mailu hlásí poměrně brzo po zapnutí PC - není to pravidlo, ale hledání to může dost zjednodušit)

    - "slovníkový" útok - zkoušejí se hesla (slova) z určitého "slovníku"... Výhody metody: je-li heslo nějaké "smysluplné" a ve slovníku je obsaženo, tak prolomení trvá řádově kratší dobu, než v případě útoku hrubou silou (aka brute force).. Nevýhody - pokud máš heslo typu "as82@!b5u9x", tak se ho slovníkem asi zdolat nepovede

    - útok "brute force", neboli hrubou (výpočetní) silou - počítač postupně zkouší všechny možné kombinace znaků... Výhody - pokud je heslo po dobu útoku neměnné a necháš to běžet dost dlouho, tak teoreticky by mělo dojít k prolomení... Nevýhody - v případě delšího a složitějšího hesla to může trvat k...va dlouho

    Obrana proti útokům:

    - přihlašovat se pokud možno "zabezpečeně"
    - volit "silné" heslo (kombinace, číslic, malých a velkých písmen, speciálních znaků)
    - používat mozek, nikomu heslo nevykecávat, mít různá hesla na různé služby
    - mít "čistý" počítač bez nežádoucí havěti

    Nechci bejt "svině", ale na disku to nemám a hledat se mi to nechce... Pokud jsi chtěl vědět "jak se bránit", je toto info imho dostatečné... Nikdo tě za svini nepovažuje, ale taky nejsme včerejší... A mimochodem strejda google ti určitě něco poví, když tvůj zájem nebude utuchat...

    Kdybych to měl připodobnit k jiné situaci - já jsem taky nikdy nezkoušel ukrást auto a nepodstoupil jsem "instruktáž" jak na to, nicméně vím zhruba, jak to zloději dělají a jak se proti tomu můžu +/- bránit
    Naposledy upravil D_a_v_i_d; 29.12.2009 v 17:49.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  19. #19

    Standardní Re: Heslo na email

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    ... pokud máš heslo typu "as82@!b5u9x", tak se ho slovníkem asi zdolat nepovede
    Odkud znáš jméno mého psa? Nezbývá mi než si změnit hesla na jméno mého morčete.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Heslo na PC (matka me tyra)
    Založil dzacvina v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 92
    Poslední příspěvek: 09.12.2009, 11:52
  2. Sdílení souborů + nastavené uživatelské heslo
    Založil Encore v sekci fóra Windows Vista
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 09.03.2008, 12:10
  3. MS Outlook NECHCE ULOZIT HESLO...
    Založil Gianni4444 v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 25.01.2008, 19:36
  4. Heslo do AP Ovislink WL-5460
    Založil Neeo v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 02.03.2006, 23:51
  5. Zapomenuté heslo Administratora-WinXP+SP1
    Založil Hasich v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 16.03.2003, 17:58

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •