Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: 3Ware RAID problem

  1. #1

    Unhappy 3Ware RAID problem

    Pokud by se mezi přítomnými našel někdo se znalostí řadičů 3Ware, byl bych mu neskonale vděčný za pomoc s následujícím problémem..

    3Ware 9690SA SAS/SATA, 4x WD 6400AAKS RAID5
    cca rok šlape bez problémů, včera zátuh OS, po restartu už systém nenaběhl, komp zamrzne na inicializaci řadiče.

    Zkusil jsem odpojit celé pole, BIOS proběhl -> takže problém způsobuje některý z disků..

    Odpojím první, zapnu PC, pole naběhlo (degraded) -> takže první je vadný? Prolezu nabídku BIOSu, vše se zdá OK, ale po příštím startu opět zátuh na inicializaci..
    Nakonec se zdá, že vadný je disk 3, ale řadič už první disk registruje jako unused, takže rekonstrukce pole není možná.
    Přitom jsem byl vždy pouze v BIOSu, takže jde jen o to, jak mu vnutit, aby "vzal zpět" první disk a pak nechat projet rebuild s novým diskem.
    V jedné diskusi jsem zahlédl něco o konfiguračních bytech někde na konci disku, kam si ukládá 3Ware info a možnostech jejich editace. Příp. jinou možnost?
    Nechci přijít o 2TB dat
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  2. #2

    Standardní Re: 3Ware RAID problem

    Nezbyde, než připojit disky přes obyčejný NE-RAID řadič a prohlédnout začátek a konec disku.
    IBM řadiče (používají Adaptec a LSI) mají údaje o polích uložené jak na začátku tak na konci disku.

    S 3Ware zkušenost nemám, ale už se mi podařilo editací RAID info sektoru vyřešit stejný problém na Intel MatrixRaidu.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problem s RAID 0
    Založil yashin v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 26.12.2006, 23:13
  2. Mount- windows raid disku v LINUXE :(
    Založil wana v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 26.02.2004, 21:43
  3. Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 15.04.2003, 17:35
  4. MSI KT333 problem s Raid-om Promis
    Založil Steve v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 20.01.2003, 17:03
  5. V com je problem? Abit ST6 - RAID, alebo Tualatin 1400??
    Založil Julo v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 14.12.2002, 15:55

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •