Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: ST 500GB 2,5" 7200rpm

  1. #1

    Standardní ST 500GB 2,5" 7200rpm

    Ahoj, mám problém s tímto diskem v mém asusu F3T (nejnovější bios). HDD se normálně v BIOSu chytne, windows xp (SP3 jako Home, tak Pro) ho naformátují a nahrávají na něm. Po restartování, když už to má bootovat z HDD mě to napíše že chybí operační systém. Zkoušel jsem dát hdd do stolního počítače a tam se mě chytnul v modu CHS, tak jsem ho zformátoval a nainstaloval a normálně to v něm funguje, ale v NTB nikoli. Nevíte si s tím rady někdo rady? Mám disk poslat na reklamaci? Děkuji

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: ST 500GB 2,5" 7200rpm

    Nemáš jen blbě nastavený boot device v BIOSu?
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 414
    Vliv
    294

    Standardní Re: ST 500GB 2,5" 7200rpm

    Tím to podle mě nebude, ostranil bych na tom všechny oddíly, nastavil korektně BIOS NB a pak PŘI instalaci Windows vytvořil jeden jediný oddíl, na nějž bych to nainstaloval. Další oddíly pro data by se vytvořily až ve funkčním systému.

    Tu a tam jsem se s tím setkal a vyjma jednoho případu nekompatibility to vždy šlo takto.
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron M.2)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 3050 (i5 7500, 16 GB DDR4 Micron, HD5450, 500 GB Micron M.2, 2 TB 2,5" Seagate, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  4. #4

    Standardní Re: ST 500GB 2,5" 7200rpm

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    Tím to podle mě nebude, ostranil bych na tom všechny oddíly, nastavil korektně BIOS NB a pak PŘI instalaci Windows vytvořil jeden jediný oddíl, na nějž bych to nainstaloval. Další oddíly pro data by se vytvořily až ve funkčním systému.

    Tu a tam jsem se s tím setkal a vyjma jednoho případu nekompatibility to vždy šlo takto.
    Přesně takhle jsem to dělal a nic nepomohlo, je mě ale divný proč se na stolním chytal jako CHS a ne jako LBA Zkusím ještě to zformátovat v jiným PC, připravit si naformátovaný oddíl a do něj to nainstaluju, aby se to neformátovalo v NTB. Je mě to záhadou, protože jsem se s tím ještě nikdy nesetkal.

  5. #5

    Standardní Re: ST 500GB 2,5" 7200rpm

    Tak stále nic nepomohlo, nemáte někdo nějaký nápad? zkoušel jsem i konzoli pro opravu ty příkazy a stále nic

  6. #6

    Standardní Re: ST 500GB 2,5" 7200rpm

    Tak pod Windows 7 Pro to normálně funguje, takže už vážně nechápu proč by to pod XPéčkama nemělo fungovat, když ten notebook s XP do teďka běžel, dokuď se nerozbil hdd

  7. #7

    Standardní Re: ST 500GB 2,5" 7200rpm

    Podle tvého prvního příspěvku bych to tipnul na neaktivní bootovací partition...

    Vytvoř si bootovací disketu například z Windows ME a nastartuj z ní, spusť na ní FDISK a podívej se na rozdělení toho disku.
    Pokud chybí interní, tak ji skvěle zastoupí externí přes USB.

    PS: Kdyby byl MBR poškozen, tak to nenapíše tuto hlášku a pokud by byla aktivní partition, tak to napíše hlášku z DBR - u XP něco ve stylu, že nebyl nalezen NTLDR...
    Citace Původně odeslal Mil17 Zobrazit příspěvek
    Tak pod Windows 7 Pro to normálně funguje, takže už vážně nechápu proč by to pod XPéčkama nemělo fungovat, když ten notebook s XP do teďka běžel, dokuď se nerozbil hdd
    Když už jsi pokročil tak daleko, tak znovu nainstaluj WinXP, ale nemaž oddíl, jen ho znovu naformátuj (NTFS, rychle).
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  8. #8

    Standardní Re: ST 500GB 2,5" 7200rpm

    Paolo: Toto jsem už zkoušel to po w7 a nechat jejich oddíl a nepomohlo to. Pomohlo jediná věc a to naformátovat to pomocí partion magic na FAT32, pak to jenom natočit, změnit velikost a přehodit na NTFS a už to funguje.
    PS: Zapomněl jsem to sem napsat dříve, protože jsem to už měl OK a pak byl mimo.
    Formátování na FAT32 v instalačce Win XP dělalo to samé a zformátování win98se taky. Pomohlo jedině důkladné odstranění oddílu pomocí partion magic (běželo to snad asi 6hodin) a pak formát pomocí něj na FAT32 a zbytek jsem psal už nahoře.

  9. #9

    Standardní Re: ST 500GB 2,5" 7200rpm

    Tak znova se vrací k problému. Vše fungovalo super až jednoho rána mě nanejeli okna. Když měl začít bootovat z disku, skočilo jenom černé okno a blikala pomlčka. Když jsem zkusil nabootovat win xp, tak klasicky: Pokuď chcete spustit instalaci, stiskněte nějakou klávesu... tak jsem stisknul, začala se točit mechanika a když tam má skočit to modrý okno, kdy se načítají ovladače tak k tomu nedojde, zůstane to v černém okně bez ničeho a nic se nestane. Dal jsem do NTB jiný hdd a funguje vše v pořádku. Myslíte si, že to mám dát na reklamaci, nebo si s tím ještě hrát? NTB potřebuji ke každodenní práci a potřebuju se na něj spolehnout, ale tento hdd nějak ve mě ztrácí důvěru.

    EDIT: Tak jsem odstranil oddíl v jiném pc a dal úplný formátovaní v XP a už zase na něm jedu. Jsem zvědavej ale jak dlouho
    Naposledy upravil Mil17; 02.10.2009 v 16:38.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. 7200rpm do notebooku
    Založil e1 v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 08.05.2005, 04:18

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •