Výsledky 1 až 16 z 16

Téma: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

  1. #1

    Exclamation Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Zdravím.

    Zapojil jsem do PATA IDE Maxtor 250GB 7200 16MB. Bios i Win ho vidí, velikost udává 233GB, jen jakákoliv instalace se vždy sekne a vůbec nepokračuje dále a vše strašně dlouho najednou trvá...koukal jsem na stav a výkon procesoru s pamětí během operací a při běžné instalaci programu je vytížen kolísavě v rozmezí 20 - 100%, což mě přijde hodně a stránkovací soubor se zvětší na 421MB...Jinak disk slouží pro ukládání dat, systém mám na druhém disku Maxtor 15 GB 5400 ot...Nevíte co je špatně Díky

    Základní deska: MSI PM8M-V
    RAM: 768 MB
    Maxtor 15GB - Primary Master
    Maxtor 250GB - Secondary Master

  2. #2
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    DMA?
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 5020 (i5 4590, 8 GB DDR3 Kingston, HD5450, Crucial 240 GB, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  3. #3

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    DMA?
    Zdarec. Tak v Biosu je DMA nastaveno na Auto.
    Nemůže mít vliv v Biosu nastavení položky LBA/Large: Auto?? Nastavit to na LBA!?

    V HD Tune mám toto:
    HDD: Maxtor 250GB
    Supported: UDMA Mode 6
    Active: UDMA Mode 2

    HDD: Maxtor 15GB
    Supported: UDMA Mode 4
    Active: UDMA Mode 2
    Naposledy upravil Koty45; 13.09.2009 v 15:14.

  4. #4

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    V BIOSu se DMA nenastavuje, ale nastavuje se režim adresace. Nechej AUTO nebo LBA.

    Do kterých konektorů na kabelu máš zapojené disky a do kterých konektorů na desce je/jsou zapojen(y) kabel(y)?
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  5. #5

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Citace Původně odeslal Paolo Zobrazit příspěvek
    V BIOSu se DMA nenastavuje, ale nastavuje se režim adresace. Nechej AUTO nebo LBA.

    Do kterých konektorů na kabelu máš zapojené disky a do kterých konektorů na desce je/jsou zapojen(y) kabel(y)?
    OK...

    Obrázek desky: http://images.tigerdirect.com/itemDe...36-out2-hl.jpg

    Disky jsou zapojeny na JEDEN ATA 133 IDE Kabel zakončený v modrém headru (pravděpodobně IDE 0). Mě napadlo, jestli neni špatně to, že koncovka kabelu je v prvním disku a "slave" koncovka uprostřed kabelu je v druhém disku, přičemž oba disky jsou vedeny jako MASTER...

    takto to mám: http://www.kids-online.net/learn/cli...ils/idecab.gif

  6. #6

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Odkaz na obrázek hlásí:
    Kód:
    403 Error
    
    Access Forbidden to this Area
    Oba disky nesmí být nastavené jako MASTER, ale měly by být nastavené jako CS (CABLE SELECT).
    Osobně doporučuji použít dva kabely, protože jeden disk má max. UDMA 4 a druhý UDMA 6.

    Máš CD-ROM zapojené taky na IDE? (v druhém konektoru)
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  7. #7

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Citace Původně odeslal Paolo Zobrazit příspěvek
    Odkaz na obrázek hlásí:
    Kód:
    403 Error
    
    Access Forbidden to this Area
    Oba disky nesmí být nastavené jako MASTER, ale měly by být nastavené jako CS (CABLE SELECT).
    Osobně doporučuji použít dva kabely, protože jeden disk má max. UDMA 4 a druhý UDMA 6.

    Máš CD-ROM zapojené taky na IDE? (v druhém konektoru)
    Obrázek desky: http://images.tigerdirect.com/itemDe...36-out2-hl.jpg

    Zkusím to...

    Mám jen DVD ROM a ten je zapojen do SATA 1.

  8. #8
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Jak píše Paolo, buď disky jako Cable Select nebo napevno Master + Slave. Pokud jsou dva jako Master, vznikají dost velké problémy.

    DMA režimy se nastavují ve Správci zařízení ve Windows.
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 5020 (i5 4590, 8 GB DDR3 Kingston, HD5450, Crucial 240 GB, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  9. #9

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    Jak píše Paolo, buď disky jako Cable Select nebo napevno Master + Slave. Pokud jsou dva jako Master, vznikají dost velké problémy.

    DMA režimy se nastavují ve Správci zařízení ve Windows.
    Jedná se o tyto disky:

    http://techno-st.net/2007/03/20/images/IMG_0414.JPG

    http://yoshino.sakura.tv/rakuten/7l250r0_1.jpg

    Mno ono jde o to, že ani jeden z disků nenabízí nastavení SLAVE, jinak bych je hned nastavil. Na výběr mám pouze CS Enabled, Single (Master) a Slave Off. Takže je hodim na kabel a uvidim, zda pošlapou v pohodě...ale zatím kupodivu záhadně jedou, neb jsem po instalaci počítač úplně vypnul z proudu a druhej den nahodil a šli v poho, už se nic neseká...ale spíš se bojim, aby to nebylo jen na chvilku...

  10. #10

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Ale ale, oba disky nabízí režim slave, to, že jsi nepochopil, jak to pánové z Maxtoru mysleli, je věc druhá.

    Starý Maxtor má jumper (dle obrázku J50) - když tam jumper je, tak je to MASTER (nebo sám na kabelu - SINGLE), když tam jumper není, tak je to SLAVE.

    U toho novějšího je poloh pro jeden jumper víc - buď je v pozici CABLE SELECT (čili výběr zda MASTER nebo SLAVE si zjistí z konektoru na 80 žilovém kabelu) nebo MASTER (stejné jako výše) a SLAVE.

    Osobně bych doporučil na jeden kabel dát jako MASTER ten starý disk (když se z něj startuje systém, tak musí zůstat na tom kabelu, kde je teď) a k němu jako SLAVE tu CD-ROMku. Na druhý pak na krajní konektor dal ten nový disk.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  11. #11

    Talking Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Citace Původně odeslal Paolo Zobrazit příspěvek
    Ale ale, oba disky nabízí režim slave, to, že jsi nepochopil, jak to pánové z Maxtoru mysleli, je věc druhá.

    Starý Maxtor má jumper (dle obrázku J50) - když tam jumper je, tak je to MASTER (nebo sám na kabelu - SINGLE), když tam jumper není, tak je to SLAVE.

    U toho novějšího je poloh pro jeden jumper víc - buď je v pozici CABLE SELECT (čili výběr zda MASTER nebo SLAVE si zjistí z konektoru na 80 žilovém kabelu) nebo MASTER (stejné jako výše) a SLAVE.

    Osobně bych doporučil na jeden kabel dát jako MASTER ten starý disk (když se z něj startuje systém, tak musí zůstat na tom kabelu, kde je teď) a k němu jako SLAVE tu CD-ROMku. Na druhý pak na krajní konektor dal ten nový disk.
    AHa Ok, zkusím jak říkáš a dám vědět jak to dopadlo...=D

  12. #12

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Citace Původně odeslal Koty45 Zobrazit příspěvek
    AHa Ok, zkusím jak říkáš a dám vědět jak to dopadlo...=D
    Mno, tak jsem odpojil 250ku a dal jí na samostatný kabel a výsledek je, že 250ka je ted Primary Master a 15ka dokonce Secondary Slave =D To je v prd...=D

    Sice už se to nezasekává, ale zato win startuje o hodně pomaleji. Tak bud to to vidim na novou instalaci win a nebo 15ka jde pomalounku do haje...=/ A nebo aktualizace ovladacu pro desku a radice...

  13. #13

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    To je tím, že máš CD-ROMku na konci kabelu a dělá MASTER pro ten disk.
    Otoč pořadí disku a CDčka a bude to lepší.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  14. #14

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Citace Původně odeslal Paolo Zobrazit příspěvek
    To je tím, že máš CD-ROMku na konci kabelu a dělá MASTER pro ten disk.
    Otoč pořadí disku a CDčka a bude to lepší.
    Mno ale já mám DVD Romku =P a ta je na SATA kabelu, má to nějaký vliv??

  15. #15

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Citace Původně odeslal Koty45 Zobrazit příspěvek
    Mno ale já mám DVD Romku =P a ta je na SATA kabelu, má to nějaký vliv??
    Nevím, co myslíš tím =P.
    Mám tomu rozumět tak, že máš na každém IDE kabelu jen jeden disk a nic víc?
    Pokud ano, tak to chce oba zapojit na konec kabelu (černý konektor). Modrý (druhý konec kabelu) je zapojený v základní desce a šedý (uprostřed) nezapojen.
    U 15GB disku pak zasuň jumper do pozice J80 (označení MASTER/SINGLE).
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  16. #16

    Standardní Re: Nový HDD - Po jeho instalaci se zasekávají veškeré operace ve WIN!

    Citace Původně odeslal Paolo Zobrazit příspěvek
    Nevím, co myslíš tím =P.
    Mám tomu rozumět tak, že máš na každém IDE kabelu jen jeden disk a nic víc?
    Pokud ano, tak to chce oba zapojit na konec kabelu (černý konektor). Modrý (druhý konec kabelu) je zapojený v základní desce a šedý (uprostřed) nezapojen.
    U 15GB disku pak zasuň jumper do pozice J80 (označení MASTER/SINGLE).
    Jop, přesně tak =) Už jsem tak učinil a fachá to v pohodě =) Thanks za vše jako vždy =)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problém s diskem při instalaci WIN XP
    Založil iguka v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 15.09.2008, 02:30
  2. Nový HDD a jeho zapojení - RAID x normal?
    Založil meteor v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 29.06.2007, 21:10
  3. win nenaběhnou s hdd na sec. channel
    Založil kudykam v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 19.03.2006, 20:49
  4. zamrzani pocitace na par vterin (novy Seagate 200GB HDD)
    Založil wdolek v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 22
    Poslední příspěvek: 03.11.2005, 23:42
  5. Chybové hlášení při instalaci Win XP Pro
    Založil dovatron v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 23.03.2005, 14:14

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •