Výsledky 1 až 23 z 23

Téma: Windows XP pro neustale pada

  1. #1

    Question Windows XP pro neustale pada

    edit
    Naposledy upravil haraburdista; 20.05.2010 v 22:39.

  2. #2
    Moderátor Avatar uživatele daso
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Ceska Lipa
    Příspěvky
    2 462
    Vliv
    291

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    - co je to za stroj,
    - používáš aktulní ovladače,
    - děje se to i někdy jindy (hry, multimedia,..)
    - je sestava přetaktovaná?
    ASRock ALiveNF6P-VSTA | AMD Athlon64 (Orleans) 1,8@2,4 GHz 1,4 V | 2,5 GB DDR2 | nVIDIA GeForce 7600 GS | MAXTOR DM10 250 GB | LG GSA-4165B
    ---
    ◄ ΔΑςΙΔ ΒΟΩΙΕ ►
    On the 8th day God created David Bowie.

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Podobné chování mi v minulosti způsoboval:

    - špatný ovladač na síťovku (jestli tam máš nějaký "automaticky nalezený" od Microsoftu, tak tam našoupej ten originální od výrobce)
    - "nakopnutá" Java. Jakmile se pustily stránky, kde byla potřeba Java, tak to šlo do kytek.

    Neříkám, že to musí být právě Tvůj případ, ale s podobným problémem jsem se setkal taktéž a příčina byla u mě v tomto
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  4. #4

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Hlavně si v nastavení systému vypni automatický restartování, abys aspoň mohl opsat co to hlásí
    Tento počítač-vlastnosti-eh, jak je to dál? Mám tu anglický sedmičky a úplně jsem zapomněl, jak je to v XP

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Octopuss: Ono kolikrát ani to vypnutí auto restartu nic neřeší, jak mi blbl ten ovladač na síťovku, tak to hodilo tak na dvě sekundy BSOD a pak restart a bylo tomu šumák, co máš nastavený, jestli restartovat automaticky ano nebo ne
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  6. #6

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    edit
    Naposledy upravil haraburdista; 20.05.2010 v 22:39.

  7. #7

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    edit
    Naposledy upravil haraburdista; 20.05.2010 v 22:39.

  8. #8

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Teoreticky může, toto podle popisu a toho, co mu chybí je nějaký obslužný soft k bezdrátové síťové kartě.

    Odinstaluj z přidat/odebrat programy vše co souvisí s wifi a měl by ses těchto hlášek zbavit. Jestli ti nový ovladač pomohl ve stabilitě teprve uvidíš...
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  9. #9

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    edit
    Naposledy upravil haraburdista; 20.05.2010 v 22:38.

  10. #10

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Stáhni si na jiném počítači SpyBot a další antivir (např. NOD32).
    Odpoj problémový počítač od internetu a vyzkoušej na něm (přes USB flashdisk) nainstalovat a spustit oba programy, co najdou za havěť. Před instalací NODa je lepší odinstalovat AVG.
    Nejlepší by samozřejmě bylo, pokud bys mohl z počítače disk vyjmout a připojit ho např. přes USB převodník k jinému počítači, ze kterého bys ten disk otestoval

    Buď je to:
    a) chybný hardware (tomu dávám tak 10%)
    nebo
    b) rootkitem zavirovaný počítač (dle mého na 90%)
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  11. #11

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Coveče cosi podobného se stalo u mne v práci - kolegyně odinstalovávala ovládací software ke svému telefonu (tusim sony erricson), ale ten uninstall probihal stylem DELETE slozka Sony v program files.

    Pak se stalo to že při každém přihlášení do woken v momeně kdyste už viděli plochu a načítali se ovladače a jiné kraviny do Win to zbuchlo presne do stejne modre obrazovky

    Normálně tam je výpis z RAM nebo tak něco ale tedy byl takétž vysloveně taky nějaký soubor. Neco.SYS
    Odinstalování (regulerní) nepomohlo, v nouzáku odebrat vse co tam nemelo co delat taky nepomohlo, po startu jsem vyhodil taky vsechny veci a stejne to padalo.
    Pomohla až reinstalace celych woken. + si kolegyně vyslechla par ostrych slov.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  12. #12

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Zdravíčko,
    předně se omlouvám za resuscitaci tohoto topicu.

    Mám stejný problém.
    Nedávno jsem chtěl zhlédnout film. Napsalo mi to, že musím stáhnout codeky na wmp (codek 1.2...a něco), když jsem je stáhnul a chtěl spustit (byl to exe soubor) padl mi pc a už nenaskočil. Lépe řečeno, pokaždý když by měl naběhnout objeví se na sekundu modrá obrazovka (zjistil jsem, že se to jmenuje BSOD ) z nápisy, který nestíhám přečíst (jde to nějak zastavit, vyfotit?) a pak to padne.Nyní pracuju v nouzovém režimu.Jde mi o to, jestli to nemůže být nějaký vir nebo něco takového - používám jen Spybot (projel jsem to a nic ) a firewall - nebo to je chyba v OS.
    Pomůže jen reinstall OS nebo by se to dalo nějak obejít ? - data samozřejmě zálohované nemám a nechtěl bych je ztratit.

    Nejsem žádný extra odborník.
    Díkes za reakce.

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    No tak prvně - odkud jsi ty kodeky stáhnul? A co to bylo zač, nějaký "all-in-one pack"?

    Kodeky každopádně zkus odinstalovat, jestli se to začalo dít po jejich instalaci, tak je vysoká pravděpodobnost, že to rozesraly právě ony Pokud se dostaneš do Nouzového režimu, tak je to v pohodě a měl bys je zvládnout dát pryč.

    Jinak jen drobná poznámečka - SpyBot není antivir, to je antispyware, to je něco trošku jiného. Taky to sice dělá neplechu, ale opravdu VIRY ti to neodhalí

    Každopádně, do nouzového režimu se dostaneš, tak je to v pohodě. I data si odtud případně zálohuješ, čili zkus ty kodeky odebrat... A uvidíš
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  14. #14
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    265

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    A pokud chces zjistit, co se v BSOD pise, tak je treba zakazat automaticke restartovani pri padu systemu pres. Tento pocitac - Vlastnosti - Upresnit - Spusteni a zotaven systemui: Nastaveni - zrusit zatrzeni u volby Automaticky restartovat.
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  15. #15

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Chlapiíky to automatické restartování už jsem si našel sám po odeslání příspěvku.

    Kodeky jsem stahoval z oficiálních stránek windows media playeru (aspoň se tak tvářili) - prostě mě to tam automaticky hodilo.Kodek jsem odinstaloval a nepomáhá to.Nebyl to all in pack.

    O spybotu vim,jen jsem to špatně napsal.

    Jde mi o to,abych to ne reinstalloval a ono se to neobjevilo znova.
    Díky za rady.Později sem napíšu jak to dopadlo.

  16. #16
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    265

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Tak sem postni ten vypis z BSOD, at muzem presneji patrat...
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  17. #17

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    edit
    Naposledy upravil haraburdista; 20.05.2010 v 22:38.

  18. #18

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Pro přehrání multimédií můžeš použít ještě i VLC player.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  19. #19

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Citace Původně odeslal haraburdista Zobrazit příspěvek
    Ja som pred pár dnami nainstaloval ESET Smart Security a od tej doby mi to nespadlo ani raz...
    Predtým som mal antivir AVG 8.5, ten mi casto nasiel nejaky rookit,po restarte ho odtranil no potom sa objavil novy a novy a s problemom to nehlo, to az terajsi ESET. Mozno by to stalo za pokus aj u Teba.
    Eset:http://www.slunecnice.cz/sw/eset-smart-security/
    To je hodně historická verze. Pro stažení NODa používejte přímo jejich stránky (jak jsem je uvedl už výše): http://www.eset.cz/download/zkusebni

    SRRY za další příspěvek, sem se uklik...
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  20. #20

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Teď jsem přes týden v Brně a nemám přístup ke svýmu pc,ale v pátek to určitě vyzkouším a když to nepomůže hodím vám sem ten výpis.
    Zátím díky.

  21. #21

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Zdravíčko,
    tak jsem stáhnul eset na USB éčko a chtěl to spustit, ovšem vyskočila mi hláška, že správce systému to zakázal.Na netu jsem našel, že za to "může" task manager, podle návodů jsem ho zakázal - ovšem asi špatně, jelikož se to zase nechtělo nainstalovat.Poté jsem našel eset online skener, který šel nainstalovat i spustit - dal jsem pc prohledat a našlo to 3 trojský koně a jednoho červa.Co bylo zvláštní našlo to i jednoho trojského koně v tom souboru, kde byl uložen film, který jsem chtěl spustit a kvůli kterému mi to pak padlo do BSOD - tady bude asi zakopaný pes.Takže si myslim, že celý problém bude ve viru.Trojští koně i červ byli dáni do karantény a poté smazáni.Problém ovšem přetrvává.

    PA100220.jpg

    Díky za pomoc.

  22. #22

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Viděl jsem hodně zavirovaných pc (když jsem je chodil po známých odvirovávat), ale nikdy jsem se nesetkal s tím, že bych vir totálně schazoval wokna a to tímhle způsobem.
    Podle poslední fotky ti to píše cosi o IRQ - nevím jestli by to mělo smysl, ale co v biosu všechny IRQ nějak "disablovat".

    Domnívám se, že problém bude po startu, kdy se načte nějaký "poškozený" ovladač, po kterém systém spadne.

    ADD: případně pošli výpis (log) z prográmku Hijackthis - tam je napsáno vše co se po startu spouští... (i viry)
    Naposledy upravil Atreides; 12.10.2009 v 10:30.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  23. #23

    Standardní Re: Windows XP pro neustale pada

    Tak problém byl snad úspěšně vyřešen reinstalem.
    Tímto děkuji všem zúčastněným za pomoc.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Zrychlení bootu Windows 2000/XP
    Založil caps_buster v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 22.03.2009, 00:27
  2. Optimalizace Windows XP
    Založil Charmian v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 24
    Poslední příspěvek: 15.08.2007, 08:06
  3. Problem s Windows XP pro? pri spusteni windows zhasne obrazovka
    Založil skorec1 v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 24.02.2007, 14:38
  4. Windows XP a omezení přenosu
    Založil Bukyn v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 09.06.2003, 23:33
  5. Windows XP startovani
    Založil Sepuca v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 28.10.2002, 09:55

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •