Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: SUSE Studio

  1. #1

    Thumbs up SUSE Studio

    Dneska vyšel na žive.cz článek o zajímavé službě - SUSE Studio.

    Jedná se o službu, pomocí které si poskládáte vlastní distribuci přes webový prohlížeč, kterou si následně stáhnete a vypálíte, nainstalujete a začnete používat.

    Nejprve si nastavíte, jakou verzi (Open)SUSE chcete, dále pak grafické prostředí či jen X11 a nakonec jaký dodatečný software. Výběr je skutečně obrovský, můžete si přidat i další předpřipravené neoficiální zdroje, pak zcela vlastní, můžete si tak přidat prakticky cokoli, co je dostupné pro pro SUSE.

    To ještě není vše, můžete si i vytvořit uživatele, vytvořit jim hesla a zařadit do skupin. Třešničkou na dortu pak je třeba nastavení defaultního vzhledu systému, nebo chování sítě po instalaci "Vaší" distribuce.

    Výsledný systém si poté vypálíte, a to buď jako klasický instalátor, tak i jako Live verzi, případně jako image pro virtualizaci. Nastavení je skutečně hodně, sám jsem, ač jsem "Mandrivák", překvapen, jak dalece je možné si systém upravit přes webový prohlížeč, vytvořit image a začít jej používat

    Ještě pár věcí co mě napadá: Máte k dispozici 15 GB pro své image soubory, které Vám vydrží minimálně 7 dní, není ale problém je znovu poté vytvořit, nastavení zůstává. Tvorba trvá jen pár minut.

    Ještě poznámka k registraci. Zatím to funguje na poznámkovém principu, čili musíte být pozváni přímo týmem SUSE studia, osobně jsem jsem se přidal dneska odpoledne a už něco po 18 hodině mě čekala pozvánka v emailu. Vyplnil jsem i ten jejich dobrovolný formulář, u kterého je napsáno, že to může urychlit pozvání...

    A co vy, používá to tu už někdo, nebo jsem první?

    tady je ta zpráva:

    http://www.zive.cz/Bleskovky/Suse-St...3/default.aspx

    tady je homepage:

    http://susestudio.com/

    PS: Jak můžu založit hlasování? Nějak mi to při vytváření topicu nešlo

    PS 2: Pravděpodobně musíte mít OpenID, nepřišel jsem na to, jak si založit účet bez něj. OpenID poskytuje třeba Google, osobně jsem se registroval přes OpenID od Bloggera.

    PS 3: Bohužel to není jak u Gmailu, že jste dostali po registraci několik pozvánek a mohli jste tak někomu urychlit čekání na pozvání. Tady bohužel Vás může pozvat jen ten tým SUSE studia
    Naposledy upravil JamesCZ; 30.07.2009 v 23:56.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  2. #2

    Standardní Re: SUSE Studio

    Jo vypada to jako dobry napad, sice to nevyuziju, ale SuSE si tim urcite ziska nejake zakazniky a priznivce.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  3. #3

    Standardní Re: SUSE Studio

    už jsem to zahlédl, asi se na to příští týden mrknu trochu blíže. díky za info zde.

  4. #4

    Standardní Re: SUSE Studio

    Citace Původně odeslal Bob van Sikorski Zobrazit příspěvek
    už jsem to zahlédl, asi se na to příští týden mrknu trochu blíže. díky za info zde.
    Tak se zatím zaregistruj, třeba bude trvat déle, než dostaneš pozvánku Stačí vložit email, případně vyplnit formulář, díky čemuž se žádost vyřídí rychleji

    Citace Původně odeslal Gargamel Zobrazit příspěvek
    Jo vypada to jako dobry napad, sice to nevyuziju, ale SuSE si tim urcite ziska nejake zakazniky a priznivce.
    No já hodně uvažuji, díky této funkci, začít používat OpenSUSE (zatím jako druhou distribuci), uvidíme
    Naposledy upravil JamesCZ; 31.07.2009 v 20:40.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Prtik
    Založen
    19.12.2005
    Bydliště
    Praha 10
    Příspěvky
    592
    Vliv
    232

    Standardní Re: SUSE Studio

    Vypada to celkem zajimave.
    CPU: Intel Core2 Duo E8400 3.0 GHz ■ MB: Gigabyte GA-X48-DS4 ■ RAM: Corsair 4x 2 GB DDR2 1066 CL5 ■ VGA: Gainward 8996-Bliss 8800GTS 512MB, PCIE ■ HDD: Samsung SATA 300 GB + 500GB ■ DVD: LG GSA-H44N Silver ■ Case: Chieftec LCX-01SL-SL-B ■ Power Supply: Seasonic S12II-500 500 W ■ Mouse: Logitech MX1000 ■ Keyboard: Logitech Media Keyboard Elite ■ LCD: Eizo L887 ■ Watercooled: -
    Notebook: Acer TravelMate 8202WLMi - 100 GB + Mouse Logitech G7

  6. #6

    Standardní Re: SUSE Studio

    napad zajimavej, realnejch vyuziti si prilis predstavit nedokazu ... pred peti lety, v dobach, kdy nebyl temer vsude nejakej 'broadband', by to rozhodne bylo zajimavejsi ... ale treba se to nekomu bude hodit ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  7. #7

    Standardní Re: SUSE Studio

    Moc hezký, osobně SUSE používám na pár instalacích a tohle mi přijde jako super nápad.
    Nevím o jiné možnosti, jak user-friendly naklikat vlastní skládačku a na konci mít bootovací flashku nebo virtuální image (čímž netvrdím, že to jinak nejde).
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. SuSe 10.0 -> SuSe Enterprise Server
    Založil Airwolf v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 24.08.2007, 12:07
  2. Fruity Loops Studio
    Založil VitaCZ v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 30.10.2006, 13:16
  3. Mandriva vs SuSe
    Založil Špeta Marek v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 03.10.2006, 19:34
  4. logitech G15 + LCD studio
    Založil Spooky_MX1k v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 23.02.2006, 14:21
  5. minutovy zakys pri bootu SuSE 9.2
    Založil swarm v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 26.01.2005, 19:26

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •