Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: SUSE Studio

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Thumbs up SUSE Studio

    Dneska vyšel na žive.cz článek o zajímavé službě - SUSE Studio.

    Jedná se o službu, pomocí které si poskládáte vlastní distribuci přes webový prohlížeč, kterou si následně stáhnete a vypálíte, nainstalujete a začnete používat.

    Nejprve si nastavíte, jakou verzi (Open)SUSE chcete, dále pak grafické prostředí či jen X11 a nakonec jaký dodatečný software. Výběr je skutečně obrovský, můžete si přidat i další předpřipravené neoficiální zdroje, pak zcela vlastní, můžete si tak přidat prakticky cokoli, co je dostupné pro pro SUSE.

    To ještě není vše, můžete si i vytvořit uživatele, vytvořit jim hesla a zařadit do skupin. Třešničkou na dortu pak je třeba nastavení defaultního vzhledu systému, nebo chování sítě po instalaci "Vaší" distribuce.

    Výsledný systém si poté vypálíte, a to buď jako klasický instalátor, tak i jako Live verzi, případně jako image pro virtualizaci. Nastavení je skutečně hodně, sám jsem, ač jsem "Mandrivák", překvapen, jak dalece je možné si systém upravit přes webový prohlížeč, vytvořit image a začít jej používat

    Ještě pár věcí co mě napadá: Máte k dispozici 15 GB pro své image soubory, které Vám vydrží minimálně 7 dní, není ale problém je znovu poté vytvořit, nastavení zůstává. Tvorba trvá jen pár minut.

    Ještě poznámka k registraci. Zatím to funguje na poznámkovém principu, čili musíte být pozváni přímo týmem SUSE studia, osobně jsem jsem se přidal dneska odpoledne a už něco po 18 hodině mě čekala pozvánka v emailu. Vyplnil jsem i ten jejich dobrovolný formulář, u kterého je napsáno, že to může urychlit pozvání...

    A co vy, používá to tu už někdo, nebo jsem první?

    tady je ta zpráva:

    http://www.zive.cz/Bleskovky/Suse-St...3/default.aspx

    tady je homepage:

    http://susestudio.com/

    PS: Jak můžu založit hlasování? Nějak mi to při vytváření topicu nešlo

    PS 2: Pravděpodobně musíte mít OpenID, nepřišel jsem na to, jak si založit účet bez něj. OpenID poskytuje třeba Google, osobně jsem se registroval přes OpenID od Bloggera.

    PS 3: Bohužel to není jak u Gmailu, že jste dostali po registraci několik pozvánek a mohli jste tak někomu urychlit čekání na pozvání. Tady bohužel Vás může pozvat jen ten tým SUSE studia
    Naposledy upravil JamesCZ; 30.07.2009 v 22:56.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. SuSe 10.0 -> SuSe Enterprise Server
    Založil Airwolf v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 24.08.2007, 11:07
  2. Fruity Loops Studio
    Založil VitaCZ v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 30.10.2006, 12:16
  3. Mandriva vs SuSe
    Založil Špeta Marek v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 03.10.2006, 18:34
  4. logitech G15 + LCD studio
    Založil Spooky_MX1k v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 23.02.2006, 13:21
  5. minutovy zakys pri bootu SuSE 9.2
    Založil swarm v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 26.01.2005, 18:26

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •