Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Rebuild RAID 1 pole win XP

  1. #1

    Standardní Rebuild RAID 1 pole win XP

    Zdravím všechny,

    mám 2 disky Seagate 500GB v RAIDu 1 vytvořeném v BIOSu na desce Gibabyte MA770-UD3 s chipsety AMD 770 a SB AMD 710. Musel jsem pc přeinstalovat a abych nepřišel o data, jeden disk jsem odpojil fyzicky od PC. Druhý jsem naformátoval a naistaloval čisté Win XP Pro. Poté jsem odpojený disk znovu připojil, ovšem do jiného SATA konektoru, aby se mi pole hned neobnovilo a data se nepřepsala. Povedlo se, viděl jsem 2 disky a data si tak překopíroval na disk se systémem. Poté jsem disk přepojil do původního SATA konektoru a doufal, že se nyní pole obnoví a všechna data z disku s novým systémem budou přehrána a druhý disk. To se bohužel nestalo. V RAID Biosu jsem tedy disk smazal a doufal, že to pomůže. Nic. Disk nebyl vidět ani ve win. Dal jsem tedy nástroje pro správu - správa disků a zde jsem disk inicioval. Zase nic. Zkusil jsem na něj vytvořit oddíl, převedl na dynamický i základní disk, ale nejde. A ani když najedu do toho RAID Biosu, tak tam nejde nic udělat aby se disk přidal do původního pole.

    Zkusil jsem i naistalovat RAIDXpert od AMD, ovládá se to přes webové rozhraní, ale tam se mi také nic nepodařilo udělat. Volný disk je tam vidět jako JBOD i když v Biosu je FREE a nejde spustit rebuild. Uvolnit tak aby v tomto rozhraní nebyl JBOD, se mi nepodařilo, ať s ním dělám cokoliv. Navíc to hlásí chybu v původním RAID poli, takže to neustále přerušovaně píská a to se nedá vydržet. Po půl dni pískání jsem to radši odinstaloval.

    Nevíte někdo prosím co s tím? Přeci to nemůže být tak složité. Očekával bych, že když mám RAID 1 a odejde jeden disk, vyměním ho za nový, tak se automaticky, nebo s dotazem, začlení do pole a synchronizuje... To se mi ale nedaří. Díky
    AMD Athlon 64 X2 6000+, Gigabyte MA770-UD3, ATI 3650, DDR2 800Mhz 2GB (dualchannel), 2x 500GB SATA Seagate, LCD FSC P19-2P, FPS 1600

    http://www.snowspire.cz

  2. #2

    Standardní Re: Rebuild RAID 1 pole win XP

    Neznám jak přesně funguje ten AMD RAID, ale určitě zabere, když disk vezmeš a připojíš k desce, která takovýto RAID nemá a provedeš následující:
    * Pomocí HDAT2 zkontroluj, že disk není u konce zkrácen (neviditelné sektory) - funkce SET MAX ADDRESS.
    * Pak vezmeš utilitu od výrobce (SeaTools) a s její pomocí provedeš zápisový test (Full-Erase).
    Nuže teď máš disk připraven na vrácení do původního stroje (s RAIDem) a můžeš na něj pole obnovit (rebuild).

    Jinak, pokud bys měl Intel MatrixRAID, tak by ti připojení do jiného konektoru nepomohlo a RAID by disk rozpoznal a ihned by na něj začal obnovovat data z disku s nově nainstalovanými Windows.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  3. #3

    Standardní Re: Rebuild RAID 1 pole win XP

    Tak vyřešeno! Super. Nakonec jsem to udělal jinak. Znovu jsem naistaloval RAIDXpert a v něm disk smazal. Nevím jestli jsem to před tím přehlédl a nebo se něco změnilo nastavováním ve správci disků, ale smazáním se podařilo disk uvolnit a pak už šel rebuil spustit lehce. Takže synchronizováno a vše je OK. Díky
    AMD Athlon 64 X2 6000+, Gigabyte MA770-UD3, ATI 3650, DDR2 800Mhz 2GB (dualchannel), 2x 500GB SATA Seagate, LCD FSC P19-2P, FPS 1600

    http://www.snowspire.cz

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Predinstalovane Win XP Home
    Založil Waliz v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 02.02.2007, 17:30
  2. win xp problem s instalaci SATA RAID
    Založil fonta v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 29.12.2006, 06:28
  3. Zahadne nabihani Win XP
    Založil carrot v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 07.08.2006, 18:09
  4. Sdílení Win XP Prof a Win XP Home
    Založil celebris v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 22.08.2005, 04:04
  5. WIN XP Home vs WIN XP Prof
    Založil milotenko v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 09.02.2004, 12:57

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •