Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 65

Téma: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

  1. #1

    Standardní Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Dneska se objevila na Internetu jedna obrovská IT zpráva - Google na svém blogu oznámil, že pracuje na vlastním operačním systému - Chrome OS :

    http://googleblog.blogspot.com/2009/...chrome-os.html

    CZ články na toto téma:

    http://www.zive.cz/Clanky/Google-Chr...9/default.aspx

    Rád bych znal Váš názor na toto, třeba jak si myslíte, že si povede proti MS a podobně.

    Dostupný má být koncem příštího roku a má se jednat o OS (spíše distribuci) s Linuxovým jádrem.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  2. #2

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Jsem na to uprimne zvedavej
    Loading signature [ FAILED ]

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Pokud to chapu spravne tak to bude vicemene lightweight distro, kde se spusti Xka (pripadne neco mene obezniho, jednouceloveho) a na nich Chrome. Predpokladam, ze nic jineho to umet nebude.
    Nejspis je to skutecne budoucnost, ale IMHO cas pro to jeste nenadesel. Minimalne pristich par let (tak 5) to urcite nebude predstavovat hrozbu pro MS, ale muze to byt dulezite nakroceni do dalsi etapy vyvoje sw a presunuti aplikaci z lokalu na cloud.

    Kazdopadne z toho mam ohromnou radost, protoze to znamena dalsi vyvojare jadra a kdyz se za to postavi google tak uz se vyrobci hw zamysli, jestli budou linux ignorovat nebo se aspon uraci uvolnit specifikace pro vyvoj driveru.

  4. #4

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    S tema dalsima vyvojarema souhlas, taky doufam v neco podobneho
    Loading signature [ FAILED ]

  5. #5

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    Pokud to chapu spravne tak to bude vicemene lightweight distro, kde se spusti Xka (pripadne neco mene obezniho, jednouceloveho) a na nich Chrome. Predpokladam, ze nic jineho to umet nebude.
    No já pevně doufám, že to bude umět i jiné věci (multimedia, chat,....) ,protože jinak by takový OS byl opravdu k ničemu (v dnešní době).

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    Nejspis je to skutecne budoucnost, ale IMHO cas pro to jeste nenadesel. Minimalne pristich par let (tak 5) to urcite nebude predstavovat hrozbu pro MS, ale muze to byt dulezite nakroceni do dalsi etapy vyvoje sw a presunuti aplikaci z lokalu na cloud.
    Pokud bude platit to, co jsem napsal výše v tomto příspěvku a Google udělá dobrou reklamu, bude to přítulné i pro BFU, Google se dohodne s výrobci PC na přítomnosti Chrome OS v nových PC, tak si myslím, že MS má pomalu odzvoňeno (v horizontu několika let od vydání Chrome OS), minimálně ztratí velké % uživatelů.

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    Kazdopadne z toho mam ohromnou radost, protoze to znamena dalsi vyvojare jadra a kdyz se za to postavi google tak uz se vyrobci hw zamysli, jestli budou linux ignorovat nebo se aspon uraci uvolnit specifikace pro vyvoj driveru.
    Taky mám ohromnou radost, konečně bude co nevidět určitě Chrome v použitelné podobě i pro jiné OS než jen pro Windows. Navíc každý vývojář se hodí
    Naposledy upravil JamesCZ; 08.07.2009 v 19:12.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    No já pevně doufám, že to bude umět i jiné věci (multimedia, chat,....) ,protože jinak by takový OS byl opravdu k ničemu (v dnešní době).
    chat - gmail ma integrovany jabber
    multimedia - youtube & spol... (zase google)

    z lokalu to nejspis taky pujde prehravat, ale zase pres chrome imho a navic to bude urcite zamerene na streamovane multimedia.

    Jinak MS je schopna firma a urcite zareaguje. To ze ztrati urcite % uzivatelu je asi celkem jasne. Protoze udrzet totalne monopolisticke postaveni (dneska 90%) se ji nepodari, pokud budou dalsi silni hraci.

    Kazdopadne se mame na co tesit. Je tu totiz konecne alternativa a v budoucnu se z toho urcite vyklube KONKURENCE, ktera je potreba jak sul.
    Naposledy upravil NeMeM9aA; 08.07.2009 v 19:50.

  7. #7

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    njn teď začíná dávat smysl onen šproch, ve kterém se praví, že microsoft poskytne jádro svého os applu a ten na něm vybuduje nextgen osx.. všichni ušetří a zároveň půjdou proti googlu... jinak jsem zvědavej co převratného v chromeOS bude aby to donutilo běžné uživatele stěží zvládající winy aby přesedlali a učili se s něčím jiným...


  8. #8
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    279

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Osobne bych system hned nezatracoval. Prirovnaval bych trochu z jine oblasti - kouknete treba na Palm Pre, take sou do nej vkladany velke nadeje.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  9. #9
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Nebyl bych z tohodle vyvoje zase tak optimistickej, precijen cpat svoje data k velkemu bratrovi a jeste pri tom jasat ...

    Co se M$ tejce, tak vzhledem k vyvoji poslednich let bych to videl tak, ze prezije jeste 2-3 verze OS (mineno po 7). To samo predevsim ze setrvacnosti. Pak zacne IMO jeho celkem rychly propad nekam mezi 30-40% kde se bude asi dost dlouho drzet (a mozna konecne vyrobi neco co se da pouzivat).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Citace Původně odeslal Rache Zobrazit příspěvek
    ... jinak jsem zvědavej co převratného v chromeOS bude aby to donutilo běžné uživatele stěží zvládající winy aby přesedlali a učili se s něčím jiným...
    Podle me nebude umet prave VUBEC nic. Jen se spusti chrome a budou se pouzivat google apps on-line. V tom bude ta jednoduchost a z hlediska OS se nikdo nic ucit nemusi, pac to nic neumi .

    and BTW: pokud se tenhle koncept prosadi tak je uplne jedno jaky podil bude mit kdo na poli OS, protoze to budou takovehle jednoucelove zalezitosti, ze v tom nebudou zadny prachy. Bude zalezet kdo vytvori nejlepsi webovy aplikace (pripadne provede ty spravne akvizice, vcemz ma MS bohate zkusenosti a dostatek volneho kapitalu)
    Naposledy upravil NeMeM9aA; 08.07.2009 v 21:47.

  11. #11

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    když to nebude umět vůbec nic a k provozu bude vždy nutná konektivita bude to děsnej propadák...tomu nevěřím


  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Nevyjadril jsem se presne. Myslim si, ze bude mozna prace off-line, ale po pripojeni se to zesynchronizuje se serverem a obecne on-line bude zaklad (coz je taktez duvod, proc je to nebude prilis uspesne v blizkych letech, ale obrovsky potencial do budoucna -- jestli to nebude spis takovy proof of concept).

    Kazdopadne uvidime na podzim, do te doby je celkem zbytecne o tom debatovat.

  13. #13

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Z toho co bylo zatím zveřejněno se mi zdá, že z toho nic nebude:

    1) Kdo donutí lidi nainstalovat si nový operační systém? Pokud má být zaměřený na BFU, jediná šance je, aby byl předinstalovaný, což by se dejme tomu u levných počítačů mohlo podařit (místo FreeDosu apod.), ale v ten okamžik se myslím Microsoft rozkrájí, aby dostal Windows i do levných počítačů (jak to udělal u netbooků).

    2) Pokud by to opravdu bylo jenom nějaké "Gubuntu" s Chrome spouštěným rovnou po startu, tak co to lidem přinese navíc oproti dnešnímu Ubuntu + Chromium? Přesně toho samého budou schopni dosáhnout i ve Windows, ale navíc budou moct spouštět bezproblémů Windows aplikace.

    3) Pokud to opravdu bude "Gubuntu" (jakože jsem dost přesvědčený, že ano), zůstanou všechny nevýhody Linuxu a že jich je (prosím no flame, sám Linux používám denně) a kdyby měl Google vyřešit jenom polovinu z nich, tak by nesměli jeho vývojáři dělat rok nic jiného.

    Jediný potenciální přínos, který vidím je Google značka. Jaký má podíl Linux dneska? 1 %? S Google značkou bych mu dával naději tak na 2 %, víc nic. Bohužel.
    Lenovo X200 | Lenovo Ultrabase | Sennheiser HD 595 | Fujitsu Siemens P19-2 Black | Logitech Internet Navigation Keyboard | Logitech VX Revolution

  14. #14

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    Podle me nebude umet prave VUBEC nic. Jen se spusti chrome a budou se pouzivat google apps on-line. V tom bude ta jednoduchost a z hlediska OS se nikdo nic ucit nemusi, pac to nic neumi .
    Pletete se, Google CHCE konkurovat MS, čili Vámi zmiňovanou cestou by to asi nešlo.

    viz 4. odstavec:

    http://digiweb.ihned.cz/c1-37719890-...m-pro-pocitace
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  15. #15
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Pockej, on snad OS od M$ neco umi ? Co ja vim, tak bez instalovani si neprehrajes ani zakladni video (no mozna v nejnovsi verzi uz krom mpeg1 i mpeg 2 bude), neotevres zadnej dokument (ani ctecku na svuj bazmek nedodavaj) ... v tomhle obhedu to vidim tak, ze si nainstalujes 10GB cehosi, co nic neumi. Kdyz si nainstalujes 10GB jakyhokoli distra tuxe, tak tam budes mit od kazdy aplikace aspon 3 druhy.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Win ale jsou delane tak ze si dokoupis jeste dalsi programy a ty si doinstalujes - TC, Nero, photoshop a stane se z toho klasicky desktop. Z prohlaseni googlu jasne plyne, ze do chrome OS se sahat nebude. Nainstaluje se, bleskurychle se spusti a uz ses na cloudu a nebo z neho minimalne stahnes veskere nastaveni a jedes. Do OS se nebude doinstalovavat temer nic (tak bude to linux, takze pokud budes chtit tak si ho ohnes kam budes chtit, ale to imho nebude zamer).
    Zkratka totalne odlisny koncept OS, prace s PC.

  17. #17

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Mno možná pro technologické geeky je to zajímavé; já mám rád své soukromí, takže nehodlám svěřit svá data strejdovi googlovi.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    279

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Vzhledem k tomu, že byla zdůrazněna podpora x86 a ARM CPU, tak bych řekl, že Google hodlá pro začátek zaujmout zejména brzno vzniklé pole smartbooků na Tegře a podobných a pak se možná, ale jen možná rozšířit dál.

    Problém Googlu je ten, že stejně jako MS, ani on není všemocný.
    Zatím má na krku jeden operační systém - Android a přestože se o něm před rokem hodně mluvilo, žádné velké úspěchy na kontě nemá. Výrobci po něm neskočili, vyrábí se snad dva telefony a další dva jsou ohlášeny, ale celkově je to proti WM, OSX, Symbianu i novému PalmOS propadák.
    No, snad se z toho Google poučí, než vydá Chrome OS.
    Myšlení zkresluje realitu.

  19. #19

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Citace Původně odeslal berraneck Zobrazit příspěvek
    Mno možná pro technologické geeky je to zajímavé; já mám rád své soukromí, takže nehodlám svěřit svá data strejdovi googlovi.
    To je důvod, proč nemám gmail a další Google fičury, když už používám jejich vyhledávač.
    Jenže, ten OS nemusí nutně běžet jen s jejich aplikacemi a jako tenký/tlustý klient může klidně spouštět software z vašeho vlastního web serveru uvnitř firmy....
    ...rozhodně je to zajímavý nápad, který od základu mění chápaní přístupu k počítači. Právě tato "revoluce" má velkou a zároveň nemá žádnou šanci na úspěch. Rád se nechám překvapit, jak to dopadne.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  20. #20

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Ja si dovolim souhlasit s frelichlem.
    Pokud skutecne to je dalsi distro linuxu, tak to moc velkou budoucnost asi nema. V microsoftu nejsou hloupi, aby to podcenili a vymysli jak dal.

    Uz jenom vyvoj aplikaci. Vyvojari urcite nepracujou tak, ze vyjde novy OS a vsichni "hura jdem to podporovat". Chrome OS jako linux system je odsouzeny neuspet tim, ze to je linux. Linux je dnes malo podporovan nebo vubec... Co ho skutecne aspon trochu protlaci je jmeno Google. 2% jsou mozna malo... tak mozna 5%.

    Pokud navic to bude linuxove jadro nejakym zpusobem osetrene tak, ze bude sice open source, ale Google to napise tak, aby do toho uzivatel moc hrabat nemohl (aby nemel aplikace na lokalu), tak potom to az tak ohnout nepujde. Ale taky proc porizovat "novy a neodladeny system", kdyz na napr. Ubuntu ve verzi XYZ po letech vyvoje uzivatel snadno dosahne toho co bude umet Chrome OS.
    Hlavne taky bez netu pojede pulka veci (jestli to chapu spravne)... To nevim jestli je uplne skvela volba...
    Laptop : MSi GT683DX - Intel Core i5-2430M, 8GB DDR3, nVidia GTX 570M, OCZ Vertex 4 512GB, Roccat Kone+, Creative Soundblaster X-Fi Surround 5.1 Pro, Roccat Kave 5.1, Windows 7 Ultimate 64-bit
    Laptop 2 : HP Elitebook 8440p - Ubuntu
    Tablet : Asus Transformer Prime TF201

  21. #21

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Citace Původně odeslal Paolo Zobrazit příspěvek
    Původně odeslal berraneck
    Mno možná pro technologické geeky je to zajímavé; já mám rád své soukromí, takže nehodlám svěřit svá data strejdovi googlovi.

    To je důvod, proč nemám gmail a další Google fičury, když už používám jejich vyhledávač.
    Bože, takové paranoie. A s čím prosím surfujete na netu? Pokud nemáte vlastní prohlížeč, pak vždy někomu teoreticky předáváte data (vývojářům Opery, FF, IE....), třeba ke svému bankovnictví, emailu, a podobně.

    A osobně raději mám služby Google a raději mu svěřím svá data, než třeba MS, Seznamu, či Centra, ani jeden mi totiž nedá tolik, co Google a ani jeden nemá tak dobré globální renomé, jako právě Google

    PS: Raději jsem ručně přidal i to, na co výše citovaný uživatel reagoval

    PS 2: Pokud by se jednalo o kompletní OS na serveru a musel bych se rozhodnout mezi Googlem a ostatními, tak si v dnešní době vyberu Google. Ale s myšlenkou OS na serveru (Cold computing) se nestotožňuji a vidím v tom řadu problémů.

    PS 3: Chrome OS má již slíbenou podporu velkých výrobců PC a některých SW :

    http://www.zive.cz/Bleskovky/Google-...6/default.aspx


    Dal jsem to raději větším, protože jsem to doplnil později, až po odeslání původního postu, tak aby to nikdo náhodou nepřehlédl, snad to nevadí, případně se omlouvám
    Naposledy upravil JamesCZ; 09.07.2009 v 20:01.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  22. #22

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Ja mam jeden problem s celou touhle otazkou.
    Proc bych mel chtit Chrome OS, kdyz uz mam linux (je to hypoteticka otazka, pro pripady, ze by to nastalo)? Ne, data kdesi na serveru v teto chvili nevidim jako vyhodu, ktera by to jednoznacne vyhrala.
    Mozna trochu blbej dotaz...
    Laptop : MSi GT683DX - Intel Core i5-2430M, 8GB DDR3, nVidia GTX 570M, OCZ Vertex 4 512GB, Roccat Kone+, Creative Soundblaster X-Fi Surround 5.1 Pro, Roccat Kave 5.1, Windows 7 Ultimate 64-bit
    Laptop 2 : HP Elitebook 8440p - Ubuntu
    Tablet : Asus Transformer Prime TF201

  23. #23

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    Pokud to chapu spravne tak to bude vicemene lightweight distro, kde se spusti Xka (pripadne neco mene obezniho, jednouceloveho) a na nich Chrome. Predpokladam, ze nic jineho to umet nebude.
    Nejspis je to skutecne budoucnost, ale IMHO cas pro to jeste nenadesel. Minimalne pristich par let (tak 5) to urcite nebude predstavovat hrozbu pro MS, ale muze to byt dulezite nakroceni do dalsi etapy vyvoje sw a presunuti aplikaci z lokalu na cloud.

    Kazdopadne z toho mam ohromnou radost, protoze to znamena dalsi vyvojare jadra a kdyz se za to postavi google tak uz se vyrobci hw zamysli, jestli budou linux ignorovat nebo se aspon uraci uvolnit specifikace pro vyvoj driveru.
    Xka nastesti praveze ne, chteji tam dat neco co bude fungovat a co bude mit lepsi latenci (na intelovskych grafikach je to ted tragedie). Pravda je, ze na mem desktopu uz zacali Xka v ubuntu 9.04 x64 reagovat az podezrele rychle, ale beru to spise jako zavadu ci omyl, standardni Xka maji odezvu dost strasnou a stabilitou zrovna take neoplivaji. Dokazu si predstavit, ze google udela neco ala mac, tedy uhlazene jednoduche distro, ktere bude jednoduse fungovat. Navic to bude pravdepodobne na rozdil od tragickeho macu drasticky rychle, verim ze se dostanou pod 10s, ale mozna i mene bootovaciho casu. Dokonce je mozne, ze tim rovnou nahradi BIOS, takze to bude takovy lepsi splashtop ci jak se rika tomu linuxu v BIOSU nekterych zakladnich desek. Pokud by to startovalo za 5-10s po zmackunit poweru, coz s SSD je realne, dost uzivatelu netbooku by si to mohlo oblibit.

    Citace Původně odeslal Koudy Zobrazit příspěvek
    Ja mam jeden problem s celou touhle otazkou.
    Proc bych mel chtit Chrome OS, kdyz uz mam linux (je to hypoteticka otazka, pro pripady, ze by to nastalo)? Ne, data kdesi na serveru v teto chvili nevidim jako vyhodu, ktera by to jednoznacne vyhrala.
    Mozna trochu blbej dotaz...
    pro to jedno procento uzivatelu linuxu to asi nebude mit co nabidnout.

    otakza do plena: nejdou google sluzby, tedy technologie AJAX, nejak rozume cachovat v pripade ze jsem offline, proste offline verze? predpokladam ze ne, ale co kdyby...
    Naposledy upravil Petrik; 10.07.2009 v 12:27.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  24. #24

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Nevím co vše, ale google docs mají offline verzi.

    Podle mě je si toho google dobře vědom, že offline je problém.

    První nástřel googlu byl gOS. Ale nedopadlo to nijak extra dobře.

    Jejich záměr je tzv. Cloud computing. Vše je na netu. Samozřejmě to by rád i MS, protože tímhle se jednodušše zabraňuje pirátění. Pro zákazníky je zase fajn, že mají stále všechny aplikace aktuální.

    Každá mince má ale 2 strany.

  25. #25
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Chrome OS - OS od Google je oficiální :)

    Pro zakazniky predevsim neni fajn, ze se k jejich datum muze kdykoli dostat kdokoli a oni sami to absolutne nijak neovlivni.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Google Chrome - nový prohlížeč
    Založil theedge v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 96
    Poslední příspěvek: 20.05.2010, 09:38

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •