Stránka 1 z 9 12345 ... PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 202

Téma: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

  1. #1

    Standardní Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Potřeboval bych poradit kterou z těchto zrcadlovek pořídit. Ve světě digi zrcadlovek a focení budu nováčkem. D40X a EOS400 jsou naprosto ve stejné cenové hladině (do 31.12.07 platí u EOS odpočet 1900Kč), Pentax je poněkud dražší. Budu fotit převážně v hodně tmavých prostorách (kluby) a pokud má někdo možnost porovnat, budu mu vděčný za jakékoliv info. Zpočátku mam limit budgetu, tj. budu si muset vystačit s klasikou 18-55mm. Nějaké rady či postřehy by se mi určitě sešly. Rád bych případně stihnul koupit fotoaparát do toho 31.12. abych mohl využít případné slevy na ten Canon.

    Synology DS213j - 2x2TB WD Red
    MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
    MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
    iPad Pro / iPhone SE

  2. #2
    Member
    Založen
    08.09.2003
    Bydliště
    Praha/Slovacko
    Příspěvky
    207
    Vliv
    254

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    1) D40x versus Canon 400D
    Canon vychazi urcite lip, D40x je hodne orezana a nektere veci dost chybi. Obzvlast limitujici je mala nabidka drahych objektivu. Nicmene, Canon ma hoodne sitacky setovy objektiv (mozna kecam, ale myslim ze je stejny jako u 350D). Jinak, pokud uz D40x, tak spis D40. 10MPx moc nevyuzijes, ale usetris penizky. Krom toho, jak jsi rikal, budes fotit v tmavych prostorach a tam budes potrebovat vyssi pouzitelne ISO. D40 ma min MPx, jsou min natesnane, takze by (teoreticky!, nezkoumal jsem to) mela mit nizsi sum na stejnem ISO. Jinak se prakticky v nicem nelisi. D40x je jen marketingovy tah :/

    2) K10D
    Super fotak, pokud na nej mas, jdi do nej!
    Python: executable pseudo-code; Perl: executable line noise

  3. #3

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Citace Původně odeslal hpcpg Zobrazit příspěvek
    1) D40x versus Canon 400D
    Canon vychazi urcite lip, D40x je hodne orezana a nektere veci dost chybi. Obzvlast limitujici je mala nabidka drahych objektivu.
    No já stejně neplánuju nákup drahých objektivů, časem koupím určitě ještě nějaký, ale moc to hrotit nechci.

    Jinak co jsem pročítal recenze, tak D40x vs EOS 400D vždy vycházely +- stejně (každý měl své pro/proti). Lidi kteří povětšinou v klubech fotí používají právě tyto 2 přístroje, s Pentaxem jsem tam neviděl nikoho (o penězích to určitě nebylo

    Synology DS213j - 2x2TB WD Red
    MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
    MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
    iPad Pro / iPhone SE

  4. #4
    Member
    Založen
    08.09.2003
    Bydliště
    Praha/Slovacko
    Příspěvky
    207
    Vliv
    254

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Na Pentax se trochu zapomina, protoze nepatri do "velke dvojky" - Nikon a Canon. Ale je to fakt dobry fotak. Oproti oboum treba nabizi stabilizator v tele, coz je super vec.

    Obrazovymi vysledky budou D40 a 400D asi fakt hodne blizke, jinak ale ma Canon skutecne navrch. D40 je super (sam ho mam), ale hodne ho degraduje chybejici AF motorek, trochu mrzi jen 3 zaostrovaci body a chybejici tlacitko nahledu ostrosti ...

    Sel bych do toho Canonu, jen asi budes muset brzo vymenit setak (nebo taky ne, ale to uz poznas sam).
    Python: executable pseudo-code; Perl: executable line noise

  5. #5

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Budeš nováčkem ve světě zrcadlovek, digi zrcadlovek či focení obecně? Na tom totiž záleží... no napřed si pročti www.dpreview.com a srovnání, pak si je někde pěkně osahej a pofoť si s nima a vyzkoušej, která ti padne do ruky, jak ti vyhovuje ovládání apod. a pak bys snad měl mít více jasno. Já osobně bych volil ten Pentax, a to kvůli stabilizaci pohybem čipu a velkému hledáčku. Na první pohled je nevýhoda Pentaxu v malé nabídce objektivů, ale na druhý zjistíš, že všechny potřebné ohniska se dají slušně pokrýt. Canon a Nikon jsou prakticky totožné foťáky, pouze Nikon postrádá automatické ostření s objektivy bez AF-S či AF-I (čili téměř všechny pevné ohniska a velká většina starších zoomů, všechny novější objektivy už AF-S mají), je třeba ostřiti manuálně. Nejvíc ale záleží na tom, jak ti co vyhovuje, a to bys měl před nákupem vědět-neexistuje totiž obecně platné doporučení na "nejlepší foťák", každý aparát má něco do sebe a ÚPLNĚ všechny dělají fotky

    EDIT: kurňa půl hodiny otevřené okno pro odpověď a tady už proudí debata..
    Naposledy upravil berraneck; 25.12.2007 v 23:19.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  6. #6
    Member Avatar uživatele crashpc
    Založen
    28.07.2005
    Bydliště
    Kladensko
    Věk
    36
    Příspěvky
    380
    Vliv
    232

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Paradoxně ne - D40x nemá nijak horší šum než méně Megapixelová D40

    http://www.dpreview.com/reviews/nikond40x/page17.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond40/page17.asp

    Canon je na tom mírně líp ale:

    Mám osobně 400D, a teď když jí už mam, bych se kvůli šumu nerozhodoval. je to u DSLR téměř minoritní problém, a daleko víc se sluší zaměřit na ergonomii a nabídku skel.
    A proč to dělá?

  7. #7

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Pentax je super. Dobře se mi drží-dobře se s ním pracuje. Jediné co mi na něm vadí je nedostupnost objektivů. Pro CANON i NIKON seženeš nová i bazarová skla myslím bez problém, ale s PENTAXem počítej že to bude horší. Já to řešil dovozem skla z USA.

    Jinak u K10D se dá použít max. ISO800 (při ISO1600 je už je vidět šum na fotkách). Takže do tmavých prostor (kluby, koncerty apod) ti setový obj. moc stačit nebude. Bude to chtít časem přikoupit nějaké sklo s lepší světelností.
    °°PC již nemám, na svém 12" Thinkpadu nejde hrát, takže se výhradně věnuji jen své práci a to prodeji koupelnvého vybavení a koupelnového nábytku přes e-shop KOUPELNY-CZ.cz , njn co nadělám°°

  8. #8

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Citace Původně odeslal berraneck Zobrazit příspěvek
    Budeš nováčkem ve světě zrcadlovek, digi zrcadlovek či focení obecně? Na tom totiž záleží... no napřed si pročti www.dpreview.com a srovnání, pak si je někde pěkně osahej a pofoť si s nima a vyzkoušej, která ti padne do ruky, jak ti vyhovuje ovládání apod. a pak bys snad měl mít více jasno. Já osobně bych volil ten Pentax, a to kvůli stabilizaci pohybem čipu a velkému hledáčku. Na první pohled je nevýhoda Pentaxu v malé nabídce objektivů, ale na druhý zjistíš, že všechny potřebné ohniska se dají slušně pokrýt. Canon a Nikon jsou prakticky totožné foťáky, pouze Nikon postrádá automatické ostření s objektivy bez AF-S či AF-I (čili téměř všechny pevné ohniska a velká většina starších zoomů, všechny novější objektivy už AF-S mají), je třeba ostřiti manuálně. Nejvíc ale záleží na tom, jak ti co vyhovuje, a to bys měl před nákupem vědět-neexistuje totiž obecně platné doporučení na "nejlepší foťák", každý aparát má něco do sebe a ÚPLNĚ všechny dělají fotky
    Právě na dpreview bylo porovnání D40X vs EOS400 a jediný rozdíl je právě v ostření jak píšeš. To že bych ostřil manuálně by mi snad ani tolik nevadilo (dělalo se to už za starších časů ) Nějaké to digi "po domácku" focené jsem dělal, ale právě jsem narazil na to, že v klubech je to prostě nereálné, navíc když jsem v ruce měl kamarádův EOS400 a viděl pak ty fotky, tak se ve mě cosi zlomilo Samozřejmě hledám co nejvíce muziky za nejméně peněz, ale zase šetřit každou korunu na úkor kvality nechci. Ostatně EOS400 (pokud bych nestihul ten bonus) se už dost cenově blíží tomu Pentaxu.

    Synology DS213j - 2x2TB WD Red
    MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
    MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
    iPad Pro / iPhone SE

  9. #9

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    K tomu focení po klubech a obecně v tmavých místech: já fotím s 50/1,4 a občas mi ani tato clona nestačí, takže bych asi nepovažoval setový objektiv za konečné řešení do takovýchto prostor, uvidíš, že časem budeš chtít nějaké pevné světelné sklo Jinak "výhoda" canonu je v tom, že čip má vyšší citlivost, než ti hlásí foťák, cca. o 1/3 EV více než ostatní výrobci, a má nejlepší výstup. Na druhou stranu, když si vedle sebe dáš 2fotky z různých foťáků, podle mne nelehce poznáš rozdíl ve "kvalitě".
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  10. #10

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Citace Původně odeslal berraneck Zobrazit příspěvek
    K tomu focení po klubech a obecně v tmavých místech: já fotím s 50/1,4 a občas mi ani tato clona nestačí, takže bych asi nepovažoval setový objektiv za konečné řešení do takovýchto prostor, uvidíš, že časem budeš chtít nějaké pevné světelné sklo Jinak "výhoda" canonu je v tom, že čip má vyšší citlivost, než ti hlásí foťák, cca. o 1/3 EV více než ostatní výrobci, a má nejlepší výstup. Na druhou stranu, když si vedle sebe dáš 2fotky z různých foťáků, podle mne nelehce poznáš rozdíl ve "kvalitě".
    Ještě mě napadlo vzít jenom tělo a rovnou tam šoupnout tento objektiv

    http://www.pixmania.cz/cz/cz/20645/a...mm-f-1-8d.html

    S tím bych snad měl do začátku vydržet. Nehodlám do focení investovat horentní sumy, živit se tím nebudu, mám to pro zábavu s možností to pak publikovat na jednom serveru věnujícímu se hudbě

    Synology DS213j - 2x2TB WD Red
    MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
    MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
    iPad Pro / iPhone SE

  11. #11

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    To podle mne není dobrý nápad, mít pouze jedno ohnisko je fajn, ale ne 75/80mm(po přepočtu), i když je to samozřejmě tvá volba. Na APS-C bych se v případě jediného objektivu díval spíš po 24, 28 nebo 35, ale ty už jsou cenou na úrovni 3rd party f2,8 zoomů, které by tě také teoreticky mohly zajímat. V tomto případě bych zvolil jako první setový zoom a až jako druhou tu 50ku a máš za málo peněz hodně muziky, časem stejně přijdeš na to, co potřebuješ. Seťák do začátku není špatný, právě naopak, a navíc-vždy ho můžeš prodat. Pokud tě tíží finance, třeba kup nové pouze tělo a seťák v bazaru, hodně lidí se jich zbavuje ve slušném stavu a někdy ještě v záruce. Zkus třeba bazar paladixu nebo aukro.

    EDIT: aby jsme si rozuměli-50ku používám na kinu, takže nijak nepřepočítávám
    nevím, kam tě pocit táhne, ale nejspíš bych ti podle papírových předpokladů doporučil ten pentax. neměl jsem v ruce, ale pokud je navržený tak fajnově jak předchůdce *istD, tak budeš spokojený, navíc budeš mít stabilizované všechny objektivy a lepší hledáček než D40x a 400D, což je v šeru nezanedbatelná výhoda. pokud tedy skousneš vyšší cenu
    Naposledy upravil berraneck; 26.12.2007 v 02:35.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  12. #12
    Member Avatar uživatele crashpc
    Založen
    28.07.2005
    Bydliště
    Kladensko
    Věk
    36
    Příspěvky
    380
    Vliv
    232

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    taktak. NeIS seťák se dá sehnat pod 1000kč. sám sem to tak udělal.
    A proč to dělá?

  13. #13

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    zabduni na manualne ostrenie s d40(x). ma prilis maly hladacik na to. oproti kinofilmu je to ako pozerat sa do klucovej dierky takze moznost D40 + 50 f1.8 je blbost. moznost je sigma 30 f1.4, ktora ma aj lepsie ohnisko a ma aj motor. len ta cena je vyssia a nevyrovnanost kusov je velka.

    radsej ako d40(x) by si sa mohol este pozriet po bazarovej d50. ma motor, ma stavovy display hore (ale nepodsvieteny ), ma lepsi AF, viac ostriacich bodov. sam ju mam a jedine, co mi na nej fakt vadi je nemoznost internym bleskom ovladat externe. nahlad hlbky ostrosti je uplne zbytocny cudlik a to fotim vela makra.

    pentax k10d je papierovo najlepsi, ale udajne ma problemy s AF so svetelnymi sklami. co prave potrebujes do klubov. ak chces fotit vyhradne tmave kluby, tak by som do neho nesiel.


    EDIT: hladacik na nikonoch aj canonoch sa da zvacsit pomocou nikon DK-21M (pasuje aj na canon 350d/400d a myslim, ze aj na vyssie modely).

  14. #14

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Snad se BeachKEN nebude zlobit, že mu lezu do diskuze.
    Jak si vedou v porovnání s Nikon D40X, Canon EOS 400, Pentax K10D - Sony A100 a Oly A410?

  15. #15

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    ...no abychom nakonec neskončili u Sigmy SD14
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  16. #16

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Vůbec bych se nezlobil, pokud by někdo do srovnání zahrnul i tu
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  17. #17
    Senior Member Avatar uživatele DOT
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Trutnov-Humlak-Phaha
    Věk
    37
    Příspěvky
    1 363
    Vliv
    281

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Sam nemam rad moderatory , co tady na foru nedelaj nic jinyho , nez ze buzerujou . Ale zrovna tady si rikam , ze by to bylo docela na miste . Vzdyt na podobne tema je tady toho tri (Y) . Stejne si nakonec kazdej koupi to co se mu libi a to co maj lidi v jeho okoli . Doboru fotku udelate s kazdym s tech fotaku . . .
    <III>
    C2Q@2,33Ghz | gigabyte G33 | 4x1GB GeIL | geforce 460
    IBM ThinkPad T60p
    olympus e-300+zuiko1454+zuiko4015+tamrac adventure7+Qentis STCO-01+fl36

  18. #18

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Ano, dobrou fotku dneska udělá každý foťák, dobrý obraz má dneska každá grafická karta a dobře si v dnešní době zahraješ s každým procesorem. K čemu vlastně máme diskusní fóra a recenze...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  19. #19
    Senior Member Avatar uživatele DOT
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Trutnov-Humlak-Phaha
    Věk
    37
    Příspěvky
    1 363
    Vliv
    281

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Ano, dobrou fotku dneska udělá každý foťák, dobrý obraz má dneska každá grafická karta a dobře si v dnešní době zahraješ s každým procesorem. K čemu vlastně máme diskusní fóra a recenze...
    k dohadum o tom ktery objektiv ano , a ktery ne treba . Ale resit jeslti nikon D40 nebo canon 400D atd . . . proste smysl nema . Padlo to uz 100x .
    <III>
    C2Q@2,33Ghz | gigabyte G33 | 4x1GB GeIL | geforce 460
    IBM ThinkPad T60p
    olympus e-300+zuiko1454+zuiko4015+tamrac adventure7+Qentis STCO-01+fl36

  20. #20
    Member Avatar uživatele crashpc
    Založen
    28.07.2005
    Bydliště
    Kladensko
    Věk
    36
    Příspěvky
    380
    Vliv
    232

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    DOT: ty témata o kterejch mmluvíš jsou všechny locknutý

    ale je to pravda. bohužel na t očlověk přijde až když to má, tak to nikomu nezazlívej. sám jsem se choval stejně, a chápu proč se tak chovají jiní.
    A proč to dělá?

  21. #21

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    sony a100, olympus e410 a ani sigmu by som do tmaveho klubu nenosil. vsetky maju dost zly sum na iso 1600, hlavne oly a sigma. a pouzivat blesk na znicenie atmosfery nie je riesenie.

  22. #22

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    To je asi o tom, že každý si předchozí thready přečte, rozhodne se pro favorita a pak chce ujistit, že jeho volba je ta pravá. Ano, každý foťák fotí stejně, a proto nejlepší rada je: kup si úplně cokoliv, co fotí, a hlavně foť! Jestli chceš slyšet, který z těchto je nejlepší, je to Pentax. Jestli chceš slyšet, který ti pomůže k nejlepším fotkám-jsi to ty sám, ne foťák. howgh
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  23. #23

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Citace Původně odeslal shelll Zobrazit příspěvek
    sony a100, olympus e410 a ani sigmu by som do tmaveho klubu nenosil. vsetky maju dost zly sum na iso 1600, hlavne oly a sigma. a pouzivat blesk na znicenie atmosfery nie je riesenie.
    Nic proti, ale K10D je pri ISO1600 taky nepouzitelna (byl jsem az v soku). Fotil jsem s ni prave na jednom koncerte pred par dny a jako nic moc Takze max. pouzitelny je ISO800.
    °°PC již nemám, na svém 12" Thinkpadu nejde hrát, takže se výhradně věnuji jen své práci a to prodeji koupelnvého vybavení a koupelnového nábytku přes e-shop KOUPELNY-CZ.cz , njn co nadělám°°

  24. #24

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    Takže nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem koupil Pentax K10D vč. základního objektivu 18-55mm a 4GB karty za 18 600 vč. DPH a dopravy, což je pěkná cena Díky za rady, jsem zvědavej co ten drobeček dokáže

    Synology DS213j - 2x2TB WD Red
    MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
    MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
    iPad Pro / iPhone SE

  25. #25

    Standardní Re: Nikon D40X vs Canon EOS 400 vs Pentax K10D

    vybral si si to, co ti tu nikto do tmy neodporucil... som zvedavy

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Canon nebo Nikon - zajímavý postřeh
    Založil Marty v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 26
    Poslední příspěvek: 01.07.2010, 15:41
  2. TEST: Canon EOS 30D vs. Canon EOS 350D
    Založil tominek v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 26.11.2006, 23:09
  3. Servis: Nikon vs. Canon
    Založil Jirime v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 02.10.2006, 21:00
  4. TEST: Canon EOS 30D + EF 17-40/4L vs. Nikon D70 + AF-S 18-70/3.5-4.5
    Založil tominek v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 22.09.2006, 20:55
  5. Zkušenosti s PRASEtem (Canon EOS 10D)
    Založil Darth Maul v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 121
    Poslední příspěvek: 03.08.2005, 19:46

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •