Stránka 3 z 3 PrvníPrvní 123
Výsledky 51 až 62 z 62

Téma: W7 bez prohlížeče?

  1. #51

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Je pravda, že komerční ne, ale u nekomerčních povětšinou platí to, co platí u Mandrivy, výjimkou je třeba Ubuntu a jeho deriváty, kde si, pokud se nepletu, nemůžete vybrat, co se nainstaluje a co ne ...
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  2. #52
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    304

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Tak tomuhle říkám ale parádní téma! Skvěle jsem si početl.

    Musím naprosto souhlasit s D_a_v_i_d-em.
    Chování EK se mi vůbec nelíbí. Ono by bylo hezké si po instalaci (nebo během) zaškrtat jaké prohlížeče se mají nainstalovat. Bylo by to o trošku rychlejší, než si je tam pak stahovat dodatečně. Ale o tomto kroku by si snad proboha měl rozhodnout sám MS. Je to přeci jeho produkt!
    EK mě nutí přemýšlet, zda jsem udělal dobře, když jsem chtěl do EU, protože tohle považuji za naprostý hnus a totální diktaturu!

    Sám několik let používám Operu, i když v posledních verzí má některé chybky, které mi dost pijí krev, stále je to prostě (pro mě) ne úplně nahraditelný prohlížeč. Rozhodně se mi také nelíbí chování Opery, která toto zinscenovala. Nicméně vzhledem k předchozímu ji stejně nepřestanu požívat.

    BTW. Osobně mám nainstalované (a tak nějak i používám) Operu, IE, FF i Chrome. Platí u mě takové pravidlo, že když mám s některou stránkou trable, tak jí otevřu v IE a pak většinou jde. Proto si nedokážu představit Windows bez IE (i s tím že si tam následně stáhnu jiný prohlížeč).
    Takže pro mě to bude při instalaci akorát další práce navíc.

    Ještě k tomu výběru komponent při instalaci. Osobně to nějak mít nemusím. Možná že by to nebylo špatné, ale spíše bych řekl, že by to zdržovalo. Protože s dnešními velikostmi pevných disků nikoho asi moc netrápí, že má ve Windows XY aplikací, které nevyužívá. Spíš by ho zdržovalo proklikávat se tím (pro BFU) "balastem".
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  3. #53

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Souhlas, jednoduchou instalaci bych nepovažoval za mínus...k čemu jinému dnešní obrovské kapacity disků? má smysl škudlit v rámci pár gigabajtů když dnešní low-end ntb nabízí kapacity okolo 320gb?

    A jestli se EU chová ve všem stejně, jako v této kauze, kdy dopad pocítím sám a trochu do toho vidím...tak sláva nazdar
    Dell XPS 1210,Sams 275t,Microsoft XBOX360,Natural Mouse 6000 + Keyboard 4000,Windows 7 Professional
    Blondie : You see in this world there's two kinds of people, my friend. Those with loaded guns, and those who dig. You dig.

  4. #54

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Citace Původně odeslal Zdenek Dubnicky Zobrazit příspěvek
    Souhlas, jednoduchou instalaci bych nepovažoval za mínus...k čemu jinému dnešní obrovské kapacity disků? má smysl škudlit v rámci pár gigabajtů když dnešní low-end ntb nabízí kapacity okolo 320gb? ....
    Tak proč se stále používají nástroje typu VLite a podobné? Protože ne každý chce plýtvat místem...Takže volitelná instalace tu měla být už dávno.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  5. #55
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    304

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Tato možnost je pro fanatiky, kteří Windows instalují skoro každý týden a musí mít vše naprosto vyšperkované.
    Toto mělo smysl dělat ještě s WinXP kdy byl HW o dost horší než dnes a změny se celkem projevovaly na rychlosti. Ale dnes?
    Děkuji nechci. Mám natolik rychlé PC, že mi je absolutně jedno (s nadsázkou) co mi běží na pozadí. Pokud se mi to bude zdát zbržděné, tak za pár žbrdlíků dokoupím další 4GB RAM.
    A co se týká místa na disku, dnes, kdy 1TB disk kupuji za 2500 Kč.. ehm
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  6. #56
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Blackknight: A zkus to vzít obráceně - kolik lidí si dělá vlastní vLite instalačku v poměru k celkovému počtu uživatelů Windows? Není jednodušší, aby si menšina uživatelů měla možnost vybrat pomocí vLite a většina si prostě odklikla jednoduchou a rychlou instalaci? Nezlob se na mě, ale Windows není produkt pro "geeky", je to OS pro masy, maminka s tatínkem si na tom pouští filmy, čtou maily, prohlížejí a posílají fotky, dítko si na tom hraje hry a všichni jsou spokojení... To je mimo jiné dost značná část uživatelů Windows. A tuto část by "volitelná instalace" tak leda otravovala... Výrobci počítačů? Hah, ti by tam narvali všechno a kolikrát tam našvihaj ještě xy s..ček navíc (viz různé "šedesátidenní aplikace" - OFfice 2007, McAffee antivirus atd. na nových noteboocích).

    Čili neříkám, že se místem na disku má účelově plýtvat, nicméně jsem toho názoru, že drtivá většina lidí raději obětuje dvě giga než deset minut zaškrtávání při instalaci... A nemluvě o tom, že takový obyčejný BFU většinou ani neřeší co si tam ty Windows instalujou... on prostě potřebuje počítač, který bude FUNGOVAT, bude na něm prohlížet weby, fotky, psát dokumenty do práce, maily... Ano, jsou lidé, a je jich poměrně hodně, co prostě nepotřebují rozumět PCs víc než "uživatelsky" a nemají čas ani chuť studovat, jestli ta a ta součást Windows je pro ně opravdu nutná či nikoliv

    Někdy mi přijde, že jsou v případě Windows snahy cpát tam i to, co by ve finále většina uživatelů ani nijak extra neocenila
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  7. #57

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Plýtvat místem? Dle popisu vidím že máš v hdd 300+ GB disky....a to využíváš VLite abys ušetřil ždibíček místa z Tvého diskového prostoru?
    Dell XPS 1210,Sams 275t,Microsoft XBOX360,Natural Mouse 6000 + Keyboard 4000,Windows 7 Professional
    Blondie : You see in this world there's two kinds of people, my friend. Those with loaded guns, and those who dig. You dig.

  8. #58
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Imho jak už bylo psáno neochota MS k povolení volitelné instalace je způsobená nutností provozovat support pro BFU. Je to x-krát jednodušší, když instalace vypadá všude stejně, než když si každej lojza nakliká mějakou svojí verzi a pak volá na support proč tam nemá ikonku na XY.

    Nicméně z mého pohledu by woknům rozhodně prospělo, kdyby na začátku byla volba jestli provést klasickou instalaci nebo advanced, kde v advanced by byla možnost podrobně nastavit součásti a funkce systému, který se budou instalovat.

    EDIT: A co se zabranýho místa týče, jako daleko větší problém než pár mega navíc kvůli zbytečnejm programům vidím 20GB knihoven kvůli zpětný kompatibilitě.
    Naposledy upravil Peca-on-line; 19.06.2009 v 12:20.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  9. #59

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Ale u ořezání instalačky vLitem nebo kdoví čím vůbec nejde o ušetřený místo!! To je vedlejší efekt, spíš vizuální... Jde o to, že komplet vyhozením některých součástí se systém skutečně znatelně zrychlí. Rozhodně to platí minimálně u Vist - u 7 asi míň, vzhledem k celkový vyladěnosti.
    Ale je to kupodivu dost znát i na XP - i s velmi rychlým kompem.

  10. #60
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 414
    Vliv
    293

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Podepisuju se pod pecu a octopusse, víceméně to pokrývá můj názor, který bych sem napsal.

    Jde i o to, že můžu vyhodit některá "kurvítka"...

  11. #61

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Citace Původně odeslal Zdenek Dubnicky Zobrazit příspěvek
    Plýtvat místem? Dle popisu vidím že máš v hdd 300+ GB disky....a to využíváš VLite abys ušetřil ždibíček místa z Tvého diskového prostoru?
    Já nenapsal, že VLite používám Já jen napsal, že se tyto programy používají, o čemž svědčí všelijaké diskuze, jak co nejlépe upravit XP či Vistu, nebo i návody, jak to vlastně udělat, toť vše.

    Já se přiznám, nikdy jsem to nedělal. Nemám na to čas, ale možnost, upravit si Windows podle svého (pomocí nástrojů od MS), mi hodně chybí, což byl jeden z mnoha důvodů, proč již MS produkty skoro nepoužívám.

    Chápu, že MS si chce co nejvíce zjednodušit support, ale přeci není problém, do jedné obrazovky při instalaci přidat volbu "Uživatelská instalace" (velmi malým napsané, nenápadné), která by dovolovala odstranit nepotřebný soft (WMP, IE, ....). Samo s upozorněním, že se jedná o nepodporovanou instalaci.

    Toto mi opravdu chybí, klidně si mě nazývejte fanatikem, nebo geekem, ale je to tak, ale toho, co mi u Windows chybí je pochopitelně více, ale to tady řešit raději nebudeme...
    Naposledy upravil JamesCZ; 20.06.2009 v 00:26.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  12. #62

    Standardní Re: W7 bez prohlížeče?

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    Chápu, že MS si chce co nejvíce zjednodušit support, ale přeci není problém, do jedné obrazovky při instalaci přidat volbu "Uživatelská instalace" (velmi malým napsané, nenápadné), která by dovolovala odstranit nepotřebný soft (WMP, IE, ....). Samo s upozorněním, že se jedná o nepodporovanou instalaci.

    Toto mi opravdu chybí, klidně si mě nazývejte fanatikem, nebo geekem, ale je to tak, ale toho, co mi u Windows chybí je pochopitelně více, ale to tady řešit raději nebudeme...
    Taky by se mi něco takovýho líbilo. U Win98 to sice nebylo moc dotažený, ale něco s tím "odebrat" šlo. Aktuální funkci "vypnout" moc nevěřím.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ASUS P5Q SE a Windows 7 32-bit RC
    Založil ace960 v sekci fóra Základní desky
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 04.06.2009, 14:20
  2. NVIDIA nForce 15.35 | 15.37 WHQL | W7
    Založil AjsTi v sekci fóra Základní desky
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 12.05.2009, 19:15
  3. Nová sekce v OS - W7
    Založil Zdenek Dubnicky v sekci fóra Zprávy pro Administrátory
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 15.02.2009, 22:45
  4. Spouštění netového prohlížeče při ALT+F4
    Založil Kooca v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 01.12.2005, 22:24
  5. Internetové prohlížeče?
    Založil Marty v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 21
    Poslední příspěvek: 17.07.2003, 20:26

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •