Výsledky 1 až 1 z 1

Téma: Samsung HD103UJ 1TB - chybná autodetekce (pouze cache)

  1. #1
    Member Avatar uživatele JoeBoB
    Založen
    11.03.2005
    Bydliště
    Kladno-Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    214
    Vliv
    238

    Standardní Samsung HD103UJ 1TB - chybná autodetekce (pouze cache)

    Ahoj,

    od minulého týdne řeším potíže s 1TB disky hd103uj.

    První disk se po zapojení zdetekoval správně. Vytvrořil jsem 2 oddíly, nainstaloval Win7, nakopíroval cca 300GB dat. Vše bez problému. Proběhlo několik restartů, disk držel. Druhý den, se při autodetekci objevilo jen 32MB (cache), disk v systému nečitelný. Acronis disk director a pár podobných si s tím neporadily. Zběžně jsem tu chybu googlil, nic nenašel a disk reklamoval.

    Stejný disk jsem koupil i podruhé (reklamace vyřízena dobropisem - původní prodejce je již neměl skladem). Druhý kus - stejný problém. První boot byl ok. Po restartu opět jen 32MB. Proběhlo mnohem důkladnější googlení a zjistil jsem, že je to bohužel častější nešvár.

    Disk jsem testoval v externím boxu Icybox i na jiném PC - stejný výsledek. Nakonec jsem ho taky reklamoval (krom tohohle problému navíc dost silně vibroval) a čekám na nový kus = nemám ho u sebe na pokusy.

    Bios na desce jsem vyloučil. Někomu na stejné verzi jede, někomu ne. Disk neběžel ani v boxu a první kus dokonce jeden den na oné desce běžel.

    Jedno z vygooglených řešení spočívalo v manuálním zadání LBA. Což mnoha lidem pomohlo, ale objevil sem i několik zkušeností, že to bylo jen dočasné řešení a podobná havárie nastala znovu.

    Otázka je co ten problém způsobuje. Nerad bych přišel o další data. Jestli jde o nějakou nekompatibilitu jinak víceméně funkčního disku, chybu celé série nebo prostě jenom mojí smůlu. Máte někdo podobnou zkušenost ?

    EDIT: nový kus Samsung HD103UJ jsem dostal z reklamace a od čtvrtka jede (bez jakékoli změny konfigurace), bohužel opět dost silně vibruje
    Naposledy upravil JoeBoB; 14.06.2009 v 13:55.
    Home: Core i5-2500k @ 4,2, Gelis Solution Tranquillo r.2, Patriot 2x8GB 1600MHz DDR3, Gigabyte Z77 D3H, Gigabyte R9 290 4GB GDDR5 + Windforce 3X, ASUS ASUS Xonar DX/XD, OCZ Vertex3 128GB, Samasung Spinpoint 1TB HD103UJ, Samasung Spinpoint 2TB HD204UI, Pioneer DVR-212, Corsair VX550, Thermaltake Wing RS100, Logitech UltraX Premium, A4Tech Bloody V7, Dell Ultrasharp U2412M
    Mobile: E6420, Core i-7 2720QM, RAM 4GB 1333MHz, SSD 128GB, NVIDIA NVS 420M, 1600x900
    ...default, zatim

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •