Výsledky 1 až 21 z 21

Téma: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

  1. #1
    Member
    Založen
    30.04.2004
    Bydliště
    U nových domů II/3 Praha 4
    Příspěvky
    260
    Vliv
    247

    Standardní Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Zdravím,

    zajímaly by mě vaše zkušenosti s kompletní zálohou systému (win) a zároveň bych chtěl otevřít diskusi k jednotlivým produktům.

    Osobně mám zkušenost s norton ghost 2003 (bootable). Spolehlivost 95% (občas se vytvoří nekonzistentní image a pokud se neudělá integrity check, doplatí se na to).

    Záloha: restart>boot z cd/flash>backup
    Restor: restart>boot z cd/flash>restor

    Při tomto způsobu je 100% konzistence dat. Nicméně je to zdlouhavý proces. Chtěl bych nástroj, který:

    * dokáze vytvořit 100% bitovou kopii při běhu win
    * dokáže z win naplánovat restor, následně restartovat a obnovit z image (bez použítí boot cd)
    * v případě totálního kolapsu win dokáže nabootovat z cd a obnovit z image
    * bude kompatibilní s vista x64 (ideálně i s w7 x64)
    * nenáročný na systémové prostředky

    Mě jsou známé (zevrubně) jen produkty od norton, acronis a systemrescuecd.

    Jaké jsou vaše zkušenosti? Existuje nástroj, který dokáže splnit všechny mé požadavky s 99% spolehlivostí?
    Petr Kočandrle

  2. #2

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Opravte mě někdo, jestli se pletu, ale IMHO nejde nikdy na 100% provést spolehlivě bitovou zálohu systému při jeho běhu.

    Já používám CloneZilla LiveCD, zálohuje partition/disk na jinou partition/disk/LAN. Cena 0Kč, vejde se na bootovací vizitku a zatím jsem nezaznamenal žádný problém. Pochopitelně je nezávislé na verzi OS, ale pro zálohu/obnovu je nutný restart.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  3. #3
    Member
    Založen
    30.04.2004
    Bydliště
    U nových domů II/3 Praha 4
    Příspěvky
    260
    Vliv
    247

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Ještě bych dodal, že jsem testoval integrovanou bitovou kopii svazku ve win7, kde jsem si připravil 10 změn - od nastavení, přes oprávnění, smazání souborů atd..

    Cílem bylo zjistit, zda-li je zálohování od ms použitelné. Výsledky byly bohužel...žádné - nepovedlo se mi totiž restorovat image! Restor soft nebyl schopen najít zálohu z flešky, druhého disku, ani síťového disku. Podle mě je na vině přesun image z původního místa zálohování jinam a to nejspíš neustál. Navíc ms považuje všechny své uživatele za hlupáky a tak naprosto nesmyslně nepřidal možnost procházení souborového systému a libovolné volby image. Vše funguje jen a pouze v rámci jakéhosi blackboxsupertruperautomatu..grrrrr

    Ještě se v tom povrtám a dám vědět..
    Petr Kočandrle

  4. #4

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Nevím, jestli to je vůbec možné. Některé důležité soubory jsou při běhu windows nedostupné (jsou nepřístupné i pro čtení). Osobně taky používám Clonezillu. Tím, že nabootuješ z CD zálohuješ korektně ukončený systém, zatímco záloha z běžících windows nemusí být korektní, vždyť se neustále do nějakých souborů zapisuje a z jiných čte, windows se za chodu dynamicky mění.
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  5. #5
    Member
    Založen
    30.04.2004
    Bydliště
    U nových domů II/3 Praha 4
    Příspěvky
    260
    Vliv
    247

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Pravda, ikdyž se zdánlivě nic neděje, systém pořád pracuje. Nicméně zálohování windows, norton i acronis podporují kompletní zálohu za běhu, takže nějak to šlapat musí
    Otázkou je, jak moc spolehlivě
    Petr Kočandrle

  6. #6

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Acronis ma dle meho jen jediny problem a to cenu (je placeny)

    Jinak jak je to se 100% bitovou kopii (ktera je z behu windows podle mne nemozna), to nevim, nicmene dokaze rozhodne udelat presnou kopii systemu takovou, jaky kdybys vypl PC a znovu ho zapnul.

    Jak je to s podporou W7 x64, to nevim, jinak 64b verze systemu by v poslednich verzich nemel byt problem.
    Casova zaloha mozna myslim je, zdali jde presne udelat operace zaloha, restart a restore - to jsem nezkousel, nicmene jestlize jsou verze Acronis primo pro servery, pocital bych i s obdobnou funkcnosti. Ostatni nalezitosti splnuje - start zalohy a restore se zacatkem primo z widli umi, start z CD ci flash zavadece umi, restore z HDD, flash ci DVD umi take a spolehlivost bych na tech 99% videl take (u mnou pouzivanych funkci), takze ja osobne bych si poradne procetl datasheet k nejake vyssi verzi Acronis Server - pokud to potrebujes seriozne a casto pouzivat a funkcne to bude vyhovovat - pak se prostredky za nej myslim vyplati.
    k tomu jedna dobra vlastnost - tedy spis souhrn dvou - rozhrani je v cestine a i graficky pekne vyvedeno, tim padem pro pouceneho a zakladnich znalosti prace s PC vedomeho - prijatelne a snadno naucitelne.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  7. #7

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Já sice nemám při svém systému zálohování tolik vymožeností, co nabízí specializovaný soft, zato je celkem rychlé, spolehlivé a relativně levné. Mám v PC dva disky, jeden systémový a druhý jako odkladiště všeho možného a na obou mám nainstalované XP. Ten skladovací má jen základní instalaci s ovladači, aby tam nebyly vykřičníky. Zálohu systémového disku udělám tak, že nabootuji z toho odkládacího a zkopíruji na něj do extra složky ten systémový disk. Přesněji jen ty složky, které se týkají Windows.
    Při havárii nebo zaplevelení systémového stačí jen nabootovat z toho odkládacího, smazat příslušné složky a nakopírovat zálohu. Celé je to hotové za pár minut. Určitě to není dokonalé, ale funguje to spolehlivě.

  8. #8
    Member
    Založen
    30.04.2004
    Bydliště
    U nových domů II/3 Praha 4
    Příspěvky
    260
    Vliv
    247

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    2tiktak: tak toho acronise zrovna testuju. Líbí se mi na něm možnost skryté partice pro zálohy, integrace do MBR pro recovery bez CD.
    Večer budu prasit, uvidíme, jak se pochlapí.

    edit:
    Mimochodem tušíš jak funguje ta rozdílová záloha? Příklad:
    budu mít core zálohu, pak něco málo smažu, něco změním a přidám a na to udělám inkrementální zálohu. Je ta inkr. záloha spolehlivá? Moc nemám důvěru v tento typ sw když přesně nevím, jak to funguje...
    Naposledy upravil Kooca; 29.05.2009 v 08:30. Důvod: doplnění
    Petr Kočandrle

  9. #9
    Member
    Založen
    30.04.2004
    Bydliště
    U nových domů II/3 Praha 4
    Příspěvky
    260
    Vliv
    247

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    2hafca: jo trochu HC ale asi taky funkční řešení Nicméně jsem línej, takže bych radši něco "more advanced"
    Petr Kočandrle

  10. #10
    Member
    Založen
    30.04.2004
    Bydliště
    U nových domů II/3 Praha 4
    Příspěvky
    260
    Vliv
    247

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Odpovím si sám: http://www.acronis.cz/kb/diferencialni-zaloha/

    Vypadá to dobře. Teď je otázkou, zda-li to funguje
    Petr Kočandrle

  11. #11

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Sorry za OT, ale k tomu plevelení OS apod. Na to je IMHO nejlepší virtuální mašina. Na kompu mám jen OS + několik ověřených aplikací a všechno ostatní spouštím ve virtuálu. Undo a different disky jsou skvělá věc, a pokud by se i přesto něco podělalo, tak obnovím jeden fajl ze ZIPu
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  12. #12
    Member
    Založen
    30.04.2004
    Bydliště
    U nových domů II/3 Praha 4
    Příspěvky
    260
    Vliv
    247

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    2 aigor: 100% souhlas, snapshoty a unity (bezešvý mod) jsou úžasná věc. Nicméně BOHUŽEL je zatím hostitel potřebný. Snad se to do budoucna změní
    Petr Kočandrle

  13. #13
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    312

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Pouzivam Ghost 2004 a nizsi na system XP a tam ide zaloha v DOS-e takze sa odzalohuje vsetko bez nejakeho behu systemu. Co sa tyka novsieho Ghostu , tam je potreba uz .net framework atd, tam to riesit Acronisom a proste disk naklonovat trebars na druhu/tretiu particiu.
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  14. #14

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Používám GHOSTa ještě od doby, kdy byl výrobce Ghost software (než je koupil Symantec).
    Před časem jsem si čuchnul k Acronicsu a krom Director suite (kterým jsem úspěšně nahradil stařičký Norton DiskEdit) jsem pořídil i True Image Home.

    Zase tak tragické peníze to nestojí a způsobů archivace a obnovy je tam vyloženě hafo od bitových kopií (samo jde i rozbalovat jednotlivé soubory z image, jak to umí GhostExplorer) po (automatické) zálohy jednotlivých adresářů/souborů.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  15. #15

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Acronis máme v práci již několik let a musím říct že naprostá spokojenost.
    Když vyšla 11 Home CZ našel jsem tam chybu- zavolal na podporu a oni řekni že už o ni také vědí, ale že bohužel na CD se dostala stará verze a tak mi okamžitě do mailu poslal link na stažení aktuální nejnovější verze.

    Prostě zlaté české ručičky - Acronis určitě je good nákup !
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele sasha
    Založen
    26.10.2002
    Bydliště
    Kuttenberg
    Příspěvky
    1 113
    Vliv
    280

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    noo pri cene dnesnich disku, nakolik se da povazovat raid za backup 1:1.... jednoduche a neustale...
    Q9450.R4850.SM215tw.P5Q-Deluxe.x500.NZC130.Pix-501.xen

  17. #17
    Member
    Založen
    30.04.2004
    Bydliště
    U nových domů II/3 Praha 4
    Příspěvky
    260
    Vliv
    247

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    No raid jako zálohování systému podle mě není moc použitelný. Už třeba ne proto, že neexistují restore pointy, změna se projeví u obou disků. Raid je dobrý proti výpadku jednoho disku..
    Petr Kočandrle

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    raid != zaloha

    pri dnesnich cenach disku je snadne mit raid + zalohu

  19. #19

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Citace Původně odeslal sasha Zobrazit příspěvek
    noo pri cene dnesnich disku, nakolik se da povazovat raid za backup 1:1.... jednoduche a neustale...
    Přesně jak říká Kooca a NeMeM9aA (K+).

    Pleteš hrušky s jabkama. Záloha je záloha - krom jiného i ochrana proti chybě uživatele/virům..., kdežto RAID je RAID - je to jen ochrana proti chybě disku.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  20. #20
    Senior Member Avatar uživatele sasha
    Založen
    26.10.2002
    Bydliště
    Kuttenberg
    Příspěvky
    1 113
    Vliv
    280

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    no ja to chapu, jen jsem si vzpomenul ze jsem videl kdysi reseni ktere raid vyuzivalo, byl k tomu nejaky softik ktery to sefoval takze se ukladaly data, ale ne systemove zmeny, asi je to spatlanina, ja to nikdy nepotreboval takze jsem to nezkoumal takze sorry za OT
    ve vysledku je to to same jako kdyz si clovek koupi ext disk on maxtoru nadefinuje co se ma zalohovat a ono to automaticky pc zalohuje na ten disk....

    jinak co se verzi tyce tak mam zkusenost jen s aplikaci netbackup, ale to je zase to obrovske reseni, ktere neni na doma....
    Q9450.R4850.SM215tw.P5Q-Deluxe.x500.NZC130.Pix-501.xen

  21. #21
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: Kompletní záloha systému (zkušenosti)

    Ja osobne mam fileserver a zalohuju z linuxu. Bud nabootuju live-cd a nebo pres sit - pxe. Puvodne jsem pouzival Partition-image (ten je tedy i v te clonezille) ale radeji jsem presel na obyc dd. Zaroven to dle sily stroje muzu komprimovat a bud pres NFS a nebo pres net cat to dostat na server. Takhle vznikle image maji vyhodu, ze je muzu pripojit a dostat se k datum.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Kompletní záloha programů
    Založil kecinzer v sekci fóra Windows Vista
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 02.11.2008, 22:06
  2. Vista a rapidní zpomalení systému po instalaci SP1
    Založil Slayer(CZ) v sekci fóra Windows Vista
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 12.06.2008, 12:19
  3. Obnovení systému - ochrana systému
    Založil Hanz v sekci fóra Windows Vista
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 03.05.2008, 21:09
  4. Zaloha systemu
    Založil koniklec v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 04.02.2007, 12:53
  5. Kompletni zaloha systemu ??
    Založil dekon v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 28.05.2006, 12:33

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •