Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: PCI-Express WiFi karta, Atheros chipset

  1. #1

    Standardní PCI-Express WiFi karta, Atheros chipset

    zdravíčko,
    sháním se po nějaké PCI-Express 1x WiFi "g" kartě s Atheros chipsetem a hlavně sehnatelnyma ovladačema pro WinXP, Vistu (oboje ideálně 32 i 64bit verze) i linux (ale tam s tím vesměs problém nebývá...).
    PCI-E proto, že prý nedělá problémy při plných 4GB RAM s zapnutym memory remappingem...
    nemáte někdo nějakej tip? (pokud se to teda vůbec vyrábí, nemám o tom ponětí)
    půjde to k routeru MSI RG60G. momentálně mám PCI kartu MSI PC60G-F, problém je v neexistujících ovladačích pro vistu a v tom, že je v PCI.
    díky za odpovědi.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  2. #2

    Standardní Re: PCI-Express WiFi karta, Atheros chipset

    Takovou jsem jeste nevidel, jedine co vim ze se dela je karta do mini-PCI-E do notebooku, ale i to je problem v CR sehnat.... Myslim ale ze 4GB by nemel byt problem pro obyc PCI / mini-PCI v redukci, nikdy jsem neslysel ze by PCI karty delali problem se 4GB RAM. Sam mam 4GB, 64-bit OS a pouzivam aufigy a realteka oboje v PCI beza jedineho problemu, stejne tak TV tunery funguje vpohode (obcas problem sehnat ovladace).
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  3. #3

    Standardní Re: PCI-Express WiFi karta, Atheros chipset

    jedu na Win Server 2003, ktery jsem si přestavěl do workstation-mode... každopádně, WinServer přes PAE umí využít víc jak 3,3 GB RAM (ktery mám k dispozici při vypnutym memory remappingu), ale při zaplym memory remappingu (a tím pádem při plně dostupných a systémem viditelných 4 GB RAM) WiFina v 32-bitovym PCI slotu nefunguje, protože jí systém nemůže přiřadit prostředky. řešení je buďto sehnat serverovou deskou s 64-bit PCI sloty nebo koupě karty do PCI-E, kde je adresování paměti řešeno jinak a tudíž PCI-E sloty touto feature netrpí.

    přechod na 64bit OS nevidím reálně, resp. by se mi to dost prodražilo a WiFi kartu bych řešit tak jako tak musel - kvůli neexistujícím ovladačům.
    Naposledy upravil JejKey; 16.04.2009 v 21:05.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  4. #4

    Standardní Re: PCI-Express WiFi karta, Atheros chipset

    PAE mod snizuje vykonost pametoveho subsystemu, nevim jak moc, ale myslim ze to v pametove narocnych operacich muze byt znatelne. Ovladace pro x64 win jsou, na 99% by meli jit pouzit ty pro "XP" x64, protoze to nejsou zadna XP, ale ocesane servery 2003 (sam je mam a mohu jedine doporucit): http://www.atheros.cz/

    Ohledne toho 32-bit PCI v PAE: to mi pripada hodne podivne, nejak nemohu verit tomu ze pri PAE modu nefunguji 32bit PCI zarizeni. Nebyva nahodou i zvukova a dalsi onboard zarizeni casto pripojene pres 32-bit PCI?

    UPDATE: po kratkem hledani jsem vygooglil ze PAE velmi casto dela problemy i beznym uzivatelum pri beznem pouzivani, problem s PCI je v tom ze pomoci DMA neumi adresovat (kupodivu) vic nez 32bit RAM atd. Obecne doporuceni je vyhnout se PAE jak je to jen mozne... mimochodem, stoji ti tech 700MB za tyto problemy?
    Naposledy upravil Petrik; 17.04.2009 v 00:04.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  5. #5

    Standardní Re: PCI-Express WiFi karta, Atheros chipset

    zvuk, síťovku a vše ostatní mám připojeny přes PCI-E, s tim problémy nejsou. problém dělá pouze ta WiFina přes PCI slot.

    o existujících ovladačích pro XP-64 vím, "zkušebně" jsem si je nahodil, ale nepodařilo se mi je zprovoznit. navíc jsem psal, že přechod na 64-bit OS nevidím kvůli financím (a ovladačům, kvůli kterým tu WiFinu stejně budu muset měnit) reálně.

    zatím jsem na CzC jednu takovou kartu našel, ovšem po mě je zbytečná - n-kovej standard a s ním související 3 antény jsou mi k ničemu. a cena u ní odpovídá těm dvěma anténám a n-ku - kolem 2000 Kč.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. PCI POST karta
    Založil Rainbow v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 63
    Poslední příspěvek: 24.08.2009, 11:26
  2. 54-108mbps PCI WiFi karty
    Založil Neller v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 07.12.2005, 15:06
  3. Gigabyte GA-8VT880P COMBO AGP 8x & PCI Express x16
    Založil Sharker v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 01.04.2005, 21:29
  4. i915 a PCI (ne express) grafika
    Založil Likedi v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 23.03.2005, 08:53
  5. 8500le (bez 2 ramdacu) a druha PCI karta (S3 virge)
    Založil Zodiac v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 17.02.2003, 21:03

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •