Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 57

Téma: zaruka zarovky a spol

  1. #1
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní zaruka zarovky a spol

    Bude to trochu mimo zamereni serveru, ale z pohledu reseni reklamaci asi zajimave

    Takze, v Nedeli dopoledne mi vybouchla na me Corse jedna z prednich zarovek (pro info H7). Odpoledne druha => fakticky vzato auto v nepojizdnem stavu (pokud vim, tak vozidlo s nefunkcnimi svetlomety je nezpusobile jizdy).

    Toz sem se svym 3/4 roku starym autem dojel do servisu a poptaval vymenu zarovek v ramci zaruky. No a co jsem se nedozvedel, ze jsou opotrebovane a ze se na ne zaruka nevztahuje.

    Nechal jsem si to tedy dat pisemne a vznesl dotaz na cenu pripadne vymeny.
    Ted se dobre usadte, nebot vymena techto dvou zarovek v cene 80Kc/ks (servis je kupuje tedy tak za 50Kc/ks) mi byla nabidnuta za 1 300Kc.

    Vznesl jsem tedy mailem dotaz k sefovi servisu na zduvodneni takoveho jednani a dockal se dokonce odpovedi v podobnem duchu s odkazem na obcansky zakonik a odstavec s "obvyklym opotrebenim".

    Toz jsem mu tedy napsal, ze snim nesouhlasim a ze a) neexistuje zadna vyjimka na kratsi zaruku b) uplne stejne bych moh zduvodni upadnute kolo, protoze srouby se preci take opotrebovavaji c) opotrebeni neni nefunkcnost, ale napr snizena svitivost. + Nejake ty §. Sem zvedav zda a jakym smerem bude komunikace pokracovat.

    Aby bylo dilo dovrseno nez sem dneska auto zaparkoval, zjistil sem ze zdechla dalsi, tentokrat zadni zarovka.

    ---
    Na to jak se vsichni ohaneji krizi a nedostatekem zakazniku velice zajimavy pristup. To ze mi v !autorizovanem! servisu tvrdi, ze Corsa nema pravou mlhovku uz radsi ani nekomentuju (tu neopravili pri bezne prohlidce, protoze netusi ze tam je a leva svitila).

    Jop a abych jim udelal trochu reklamy http://www.auto-staiger.cz/
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  2. #2

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Bohuzel obvykle u ceskych prodejcu/servisu, pokud jde jen o zarovky za par korun, muze to byt relativne usmevne, horsi je to, ze se tak dost zastoupeni ci servisu chova podobne, ikdyz jde o zavady motoru, elektroniky ci neceho proste xy krat drazsiho. Tam pak kdyz jde o desetisice ci statisice a servis neresi zarucni podminky - to je teprve na infarkt.

    Trosku OT v tomhle tematu, ale byt tebou, zmerim radsi voltmetrem napeti na baterce pri zapnutem motoru, takhle silne rupajici zarovky v jednu dobu jsou vetsinou znamkou odeslych diod ci relatek, kde v okruhu palubniho napeti, kde ma byt za normalnich podminek mezi cca. 12 az 14.4V pri dobijeni je podstatne vic, coz spolehlive nici nejen zarovky, ale i elektroniku v aute obecne.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  3. #3
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    43
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    311

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    jenom technicka - zaruka skutecne nepokryva vady, ktere se vyskytnou v dusledku opotrebeni. kdyz obnosim triko, tak za 23 mesicu tezko muzu chtit vymenu za nove, nevytahane.
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  4. #4

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal riksa Zobrazit příspěvek
    jenom technicka - zaruka skutecne nepokryva vady, ktere se vyskytnou v dusledku opotrebeni. kdyz obnosim triko, tak za 23 mesicu tezko muzu chtit vymenu za nove, nevytahane.
    TO sice ano ano, ale ne kdyz praskaji takovym zpusobem. Zde je evidentne chyba v elektrice vozu. Kazdopadne jako spor je to zajimave. Ono je vzdycky snadnejsi se vymluvit na uzivatele nebo Vis Major. Kazdopadne preju pevne nervy.

    BTW: vymena ve Fiatu v Holesove mi byla udelana gratis a to jsem to auto u nich nekupoval.
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  5. #5
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal riksa Zobrazit příspěvek
    jenom technicka - zaruka skutecne nepokryva vady, ktere se vyskytnou v dusledku opotrebeni. kdyz obnosim triko, tak za 23 mesicu tezko muzu chtit vymenu za nove, nevytahane.
    Ja nechci nove nevytahane, me staci klidne 3/4 roku stare, ale funkcni.

    Pr: Brzdove oblozeni. Z principu fungovani se opotrebovava, pokud opotrebeni prekroci jistou mez, snizi se vyrazne ucinnost brzd, ale neprestanou fungovat. Pokud brzdove oblozeni ovsem napr praskne, nejde rozhodne o bezne opotrebeni.

    Ad napeti, to si samo zmerit muzu a taky se na to chystam, protoze tyhle potize znam, ovsem cekal bych, ze v autorizovanem servise toto overi automaticky ve vlastni rezii. Sem totiz moc zvedav, kdy zdechne neco, co se ani pri hodne stesti vymenit bez rozmontovani celyho auta neda.

    BTW: Ty zarovky jsem si samo (za trvaleho pouzivani cele slovni zasoby jazyka ceskeho) vymenil, protoze jezdit potrebuju. Tak premejslim, jestli mam servisu poslat fakturu na tech 1300.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  6. #6

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Trochu OT odjinud, ale nedá mi to:
    Loni jsem řešil naprosto stejný problém s reklamací bot u Batě. Půl roku od nákupu se začaly třepit a praskat vázací pásky, které zajišťovaly stažení obuvit. Zdůvodnění reklamačního oddělení znělo, "opotřebení z důvodu nadměrného nošení" + dalších aso 20 řádků blábolů v tomto duchu. Pikantní na tom ovšem byl fakt, že mi popletli reklamační protokol a dostal jsem zdůvodnění, které patřelo někomu úplně jinému a na jiný typ obuvi. Když jsem tam udělal binec, dali mi správný protokol - a co myslíte? Naprosto stejný text jako před kopírák, jen jméno a ty bot jiné. Do třetice jsem zkusil reklamovat "trekovou" obuv kde za 4 měsíce popraskala v ohybu umělá kůže a boty jsem tím "upgradoval" na lepší sandály. Zdůvodnění opět stejné.

    Mám pocit, že "opotřebení" je poslední dobou geniální zaklínadlo pro rádoby-obchodníky jak odrbat zákazníka a vyhnout se plnění záruky. Od té doby kupuju podobné věci ve výprodejích a na tržnicích. Životnost je podobná, ale za čtvrtinovou cenu. A pak ať mi někdo vykládá o důsledcích krize
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  7. #7

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal Aigor Zobrazit příspěvek
    Trochu OT odjinud, ale nedá mi to:
    Loni jsem řešil naprosto stejný problém s reklamací bot u Batě. Půl roku od nákupu se začaly třepit a praskat vázací pásky, které zajišťovaly stažení obuvit. Zdůvodnění reklamačního oddělení znělo, "opotřebení z důvodu nadměrného nošení" + dalších aso 20 řádků blábolů v tomto duchu. Pikantní na tom ovšem byl fakt, že mi popletli reklamační protokol a dostal jsem zdůvodnění, které patřelo někomu úplně jinému a na jiný typ obuvi. Když jsem tam udělal binec, dali mi správný protokol - a co myslíte? Naprosto stejný text jako před kopírák, jen jméno a ty bot jiné. Do třetice jsem zkusil reklamovat "trekovou" obuv kde za 4 měsíce popraskala v ohybu umělá kůže a boty jsem tím "upgradoval" na lepší sandály. Zdůvodnění opět stejné.

    Mám pocit, že "opotřebení" je poslední dobou geniální zaklínadlo pro rádoby-obchodníky jak odrbat zákazníka a vyhnout se plnění záruky. Od té doby kupuju podobné věci ve výprodejích a na tržnicích. Životnost je podobná, ale za čtvrtinovou cenu. A pak ať mi někdo vykládá o důsledcích krize
    Boty jsou samotná kapitola reklamací. Mám s tím bohaté zkušenosti. U tenisek, po 6-10 měsících (vydřené paty) mi napsali taky nadměrné nošení nebo nedostatečně dotažené tkaničky, jenže odborný posudek, který jsem si nechal vypracovat (800kč) ríkal přesný opak. Vada materiálu. podešev neodpovídala intenzivnímu nošení. Takže úhrada nutných nákladů (cesta Zlín-Brno 4x.+800 posudek) + cena bot (2150 Kč) a dostal jsem na ruku 4200,- no neber to.
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  8. #8

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal Geeker Zobrazit příspěvek
    Boty jsou samotná kapitola reklamací. Mám s tím bohaté zkušenosti. U tenisek, po 6-10 měsících (vydřené paty) mi napsali taky nadměrné nošení nebo nedostatečně dotažené tkaničky, jenže odborný posudek, který jsem si nechal vypracovat (800kč) ríkal přesný opak. Vada materiálu. podešev neodpovídala intenzivnímu nošení. Takže úhrada nutných nákladů (cesta Zlín-Brno 4x.+800 posudek) + cena bot (2150 Kč) a dostal jsem na ruku 4200,- no neber to.
    Ukazkovy prubeh, jak by to melo fungovat, pokud prodejce hleda duvody, aby nemusel reklamovat.
    Nicmene staci zatvrzely prodejce, armada jeho pravniku, kontraposudek proti tvemu, v naprosto opacnem gardu, ze si poskozeni zavinil zakaznik a v pripade vyhroceneho sporu taky nekolikaleta zalezitost s nejasnym koncem a znacnymi naklady.
    Cimz nerikam, ze se nemaj spory dotahovat, pokud jsem v pravu, ale neni to rozhodne vzdy jednoduche...
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  9. #9
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Tak pokracovani zarovek:

    Ozvali se mi i primo od Opla, a citace (jak jinak nez vytrzena z kontextu ):
    Záruka sa netýka ani dielcov, ktoré
    podliehajú normálnemu oteru a opotrebovaniu: filtre, body vznietenia a kondenzátory,zapaľovacie sviečky, hnacie remene, brzdové a spojkové obloženie, poistky, žiarovky, plastové dielce,
    lišty stieračov atď.
    Reagoval jsem v tom smyslu, ze mi jiste nechteji tvrdit, ze zivotnost autozarovek je 1/10 - 1/100 proti zivotnosti zarovek projektoru a ze kdyby melo auto najeto 50kkm, mely by zarovky odsviceno maximalne 1 000 hodin. Samozrejme s tim, ze zaruka se na uvedene komponenty vztahuje, nevztahuje se pouze na jejich opotrebeni. Bomba na tom je predevsim to, ze podle te jejich definici, kdyz vam v zaruce praskne rozvodovy remen, a znici se tak cely motor, je to opotrebenim .... .

    Nato nasledovala telefonicka reakce ze zavola do servisu a zjisti podrobnosti, protoze to pry muze byt i nejakym problemem v elektrickym rozvodu auta.

    Sem tedy zvedav, kam se to bude ubirat dal. Rozhodne nehodlam zaplatit x kKc za prohlidku auta, jejiz vysledkem bude "nic tomu neni, = je to opotrebeni".

    Mimochodem, auto bylo na servisu tesne pred vanoci, a samo s konstatovanim "bez zavad".

    Co se napeti tejce, z toho mala co muzu zjistit je OK, stojici auto cca 12,5V s bezicim motorem na neutral cca 14,3V.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  10. #10

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Tak pokracovani zarovek:

    Ozvali se mi i primo od Opla, a citace (jak jinak nez vytrzena z kontextu ):


    Reagoval jsem v tom smyslu, ze mi jiste nechteji tvrdit, ze zivotnost autozarovek je 1/10 - 1/100 proti zivotnosti zarovek projektoru a ze kdyby melo auto najeto 50kkm, mely by zarovky odsviceno maximalne 1 000 hodin. Samozrejme s tim, ze zaruka se na uvedene komponenty vztahuje, nevztahuje se pouze na jejich opotrebeni. Bomba na tom je predevsim to, ze podle te jejich definici, kdyz vam v zaruce praskne rozvodovy remen, a znici se tak cely motor, je to opotrebenim .... .
    ....
    klasický výdrb autorizovanyých servisů. Podle ohlasů toto udělat v německém servisu tak, už neprodají ani auto. Hold u nás je pořád kolektivní zodpovědnost. Ať se v prd*el obrátí a nemáme to po troškách.
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  11. #11
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal Aigor Zobrazit příspěvek
    Trochu OT odjinud, ale nedá mi to:
    Loni jsem řešil naprosto stejný problém s reklamací bot u Batě...
    Se přidám se zkušeností: je to tak rok dva dozadu, kdy se u Bati daly vyreklamovat boty staré 1 rok a 11 měsíců úplně bez problémů, člověku byly vráceny peníze anebo boty vyměněny za jiné.
    Bohužel, český človíček je tvor vynalézavý a vyčůraný, takže toho lidi začali zneužívat a výsledek je jaký je... neochota atd.
    Nechci do nikoho rýpat, ale "jaký prodejce takový zákazník" a naopak - vždyť jsme jenom Moravané a Češi

    Ad. žárovičky: Jezevče, jestli jsi řešil 2 prasklé žárovičky za 200,- dohromady u prodejce, tak tě obdivuji - vyplýtvat tolik času kvůli takové prkotině za ty dvě stovky nestojí - v návaznosti na pokračování příběhu to samozřejmě logiku má.
    Ještě jsem si vzpomněl, existuje nějaká "zkrácená" záruční doba 6 měsíců na díly podléhající rychlému opotřebení nebo tak něco, ne?
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  12. #12

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    jo ono jedna ok, dvě žárovky - asi budu nasranej, ale dejme tomu, ale praskne-li další během pár dnů, už bych čul nějaký jiný problém, nehledě na to že koupim nové a prasknou mi zas !
    když je tam 14V (příklad)...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal riksa Zobrazit příspěvek
    jenom technicka - zaruka skutecne nepokryva vady, ktere se vyskytnou v dusledku opotrebeni. kdyz obnosim triko, tak za 23 mesicu tezko muzu chtit vymenu za nove, nevytahane.
    Pardon, že se přidám do tématu, ale tohle mě docela zaujalo, je mi to principiálně jasné, nicméně, jaká vada se pak rozumí "normálním opotřebením" a jaká "vadou výrobku"? Kdo a jak to posuzuje?

    Dám zcela konkrétní příklad - koupil jsem si černé kožené polobotky od jedné nejmenované obuvnické firmy, která před válkou začínala a působila na Zlínsku Nosil jsem je poměrně často, takže po roce už byly docela "ochozené" (ale nijak poškrábané atd), nicméně třeba nit kterou byla svrchní část přišita k podráčce na několika místech praskla a udělal se tam nepatrný otvor, stejně jako kůže ztratila pružnost a na jednom místě praskla.... Podotýkám, že jsem boty nenosil v extrémních podmínkách a ošetřoval je pravidelně krémem zakoupeným přímo na místě dle doporučení prodavačů. V prospektu k botám jsem nikde nenašel, že by se měly nosit maximálně 2 dny v týdnu, protože jinak se nadměrně opotřebovávají... Samozřejmě že v takovém stavu jsem si je mohl vzít tak akorát na pivo do hospody, funkci společenské obuvi to neplnilo ani náhodou... Paragon jsem ztratil a tak jsem to reklamovat nešel, ale čistě hypoteticky, jak by to bylo v tomto případě? Kde je hranice mezi "běžným opotřebením" a vadou výrobku? Je tedy v praxi dvouletá záruka u oblečení, které se používá, vůbec vymahatelná? Teď nemyslím případ, že dědeček dostane novej svetr k Vánocům, dá si ho do skříně "aby si ho šetřil" a po roce a půl ho vytáhne a zjistí, že má rozpáranej šev

    Sorry za menší OT vzhledem k žárovkám, ale to "běžné opotřebení" by mě docela zajímalo
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  14. #14

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Rozlišit opotřebení a vadu výrobku je podle mne trošku hloupost; nevznikla "záruka" od slova "ručit" čili ve smyslu ručit za funkčnost? Pokud předpokládám normální zacházení, výrobek musí po záruční dobu vydržet fungovat a pokud toto nesplňuje, jedná se přeci o výrobní/konstrukční vadu. Pokud prodejce prodává něco, co po dobu záruky nemůže fungovat, je to přeci jeho problém. Na druhou stranu je nutná ochrana před vyčuranými zákazníky, proto je tam nějaká ta premisa "při běžném užívání"; nebudu notebookem zabíjet hřebíky. Samozřejmě existují výrobky, u nichž se předpokládá opotřebení užíváním, ale u bot či automobilů by to přeci mělo platit.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  15. #15

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Pardon, že se přidám do tématu, ale tohle mě docela zaujalo, je mi to principiálně jasné, nicméně, jaká vada se pak rozumí "normálním opotřebením" a jaká "vadou výrobku"? Kdo a jak to posuzuje?
    Na tuto otázku ti lehce odpovím...
    Vadu výrobku posuzuje vždy reklamační technik, to jest člověk, který je např zaměstnancem danné firmy a nebo specialistou jiné firmy který do danného obchodu dodává zboží.

    Příklad:
    Moje mamča pracuje jako vedoucí pokladní na centrále společnosti K&O co provozuje síť prodejen "GigaSport". Jakož to jedna z vedoucích už ona může posoudit je-li vada opravdu oprávněná a rovnou vydat peníze, či podle potřeby zákazníka třebas vyměnit zboží (to už na podmínkách každého případu).
    Pokud ovšem bude vada na hranici, zboží samozřejmně přijme a zákazníkovi vysvětlí že bude předáno reklamačnímu technikovi na posouzení.
    Teď nastává situace - je-li zboží produktem K&O posuzuje to člověk přímo v gigáči (ovšem ten dojíždí na každou prodejnu např jeden den v týdnu (bo za 14 dní)), je-li zboží např značky Columbia - pošle se do společnosti, která dodává značku Columbia. Tam pak rozhodne někdo z pověřených osob.

    Vada vzniklá opotřebením je např:
    - podpatek, který se odře nebo z jedné strany více sešlape

    Znám případy kdy právě do Gigasportu přinesl člověk botu že mu po straně praskl šef a že je nechce - co myslíte uspěl ? ANO to není vada opotřebením - to prostě nevydržel materiál.
    Co ale hlavně reklamační technici zkoumají ? To že boty byly prodávány jako např tenisové, squashové atd.. ale lidé v nich chodili ven ! Pak se reklamace samozřejmně zamítají.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    Co ale hlavně reklamační technici zkoumají ? To že boty byly prodávány jako např tenisové, squashové atd.. ale lidé v nich chodili ven ! Pak se reklamace samozřejmně zamítají.
    Tak to je jasné, těžko můžu čekat, že bota na běh (například) vydrží to, že v ní budu dvakrát týdne mastit sálovej fotbálek Mě spíš zajímalo, jestli je vymahatelná vada, která vznikla při běžném zacházení v souladu s určením daného typu obuvi... Je mi jasný, že kdybych v těch kožených polobotkách podnikal horské tůry, tak na nic nárok nemám, ale takhle... Každopádně dík za drobné osvětlení
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  17. #17

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal berraneck Zobrazit příspěvek
    ...nebudu notebookem zabíjet hřebíky. Samozřejmě existují výrobky, u nichž se předpokládá opotřebení užíváním...
    Ano souhlasím - podle mě by servis měl jít o krok dál a říct si - pokud najednou prdly 3 žárovky, bude to pravděpodobně elektrikou. A jít hledat závadu ! včetně výmeny žárovek - ovšem pokud by žádnou nenašli a nové vyměněné žárovky by do týdne udělaly drcprc - šel bych a zbylé žárovky bych jim narval do pr...le s tím že mi vrátí peníze za minulou diagnostiku elektriky + výměnu žárovek.

    A samozřejmně s tím že to znovu opraví !!!! včetně nalezení problému !
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  18. #18

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Tak to je jasné, těžko můžu čekat, že bota na běh (například) vydrží to, že v ní budu dvakrát týdne mastit sálovej fotbálek Mě spíš zajímalo, jestli je vymahatelná vada, která vznikla při běžném zacházení v souladu s určením daného typu obuvi... Je mi jasný, že kdybych v těch kožených polobotkách podnikal horské tůry, tak na nic nárok nemám, ale takhle... Každopádně dík za drobné osvětlení
    Musíš mi uvést konkrétné příklad - takhle vařit z vody neumím - znáš to když si máš na něco vzpomenout zrovna když to nepotřebuješ ) Tak tě nic nenapadá.

    Uveď mi příklady a já ti je zkusím vyřešit
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  19. #19

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek

    Ad. žárovičky: Jezevče, jestli jsi řešil 2 prasklé žárovičky za 200,- dohromady u prodejce, tak tě obdivuji - vyplýtvat tolik času kvůli takové prkotině za ty dvě stovky nestojí - v návaznosti na pokračování příběhu to samozřejmě logiku má.
    Ještě jsem si vzpomněl, existuje nějaká "zkrácená" záruční doba 6 měsíců na díly podléhající rychlému opotřebení nebo tak něco, ne?
    Dovolím si oponovat. Nešlo o 2 žárovky za 200,- to by jezevec neřešil. Ale to že za výměnu vč. mats chtěli 1300,- což je i pro mě naprosto neakceptovatelné. Navíc v dnešní době si člověk ty žárovky ani sám nevymění. Protože se přes nulové místo ke světlům ani nedostane.

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Pardon, že se přidám do tématu, ale tohle mě docela zaujalo, je mi to principiálně jasné, nicméně, jaká vada se pak rozumí "normálním opotřebením" a jaká "vadou výrobku"? Kdo a jak to posuzuje?

    Dám zcela konkrétní příklad - koupil jsem si černé kožené polobotky od jedné nejmenované obuvnické firmy, která před válkou začínala a působila na Zlínsku Nosil jsem je poměrně často, takže po roce už byly docela "ochozené" (ale nijak poškrábané atd), nicméně třeba nit kterou byla svrchní část přišita ...
    Sorry za menší OT vzhledem k žárovkám, ale to "běžné opotřebení" by mě docela zajímalo
    Tak tady by se opravdu mohlo jednat o opotřebení způsobené nadměrným užíváním. Protože, i když je zákonná lhůta 24m. tak ta se vztahuje na vady výrobku ne na životnost, která se v závislosti na způsobu a četnosti používání mění. (boty jsou opravdu kategorie sama pro sebe). Ad absurdum: rohlík taky nevyrží 2 roky čerstvý. a tričko taky ztratí praním barvu.
    Co se, ale týká těch žárovek tak je to zajímavější. Podlě mě když kupujete PC a shoří vám zdroj a zničí další komponenty tak vzniká nárok na náhradu škody. Zde bych řekl, že se jedná o stejnou věc.
    Naposledy upravil Geeker; 31.03.2009 v 18:48.
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  20. #20

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    No třeba u nové Fabie se žárovky v předních světlech mění tak, že se vymontuje celé světlo.. pořádný nesmysl. Hlavně aby si to člověk náhodou nemohl opravit sám, tyhle výstřelky designerů mi nepřijdou moc přínosné.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  21. #21

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal berraneck Zobrazit příspěvek
    No třeba u nové Fabie se žárovky v předních světlech mění tak, že se vymontuje celé světlo.. pořádný nesmysl. Hlavně aby si to člověk náhodou nemohl opravit sám, tyhle výstřelky designerů mi nepřijdou moc přínosné.
    No když se da pohodlně vyndat celé světlo je to super, ale třeba na Stilu, které mám ho bez demontáže předního nárazníku nevyndáš. Takže žárovky se mění přes podběhy, nebo podobným harakiri.
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  22. #22
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal Geeker Zobrazit příspěvek
    Dovolím si oponovat. Nešlo o 2 žárovky za 200,- to by jezevec neřešil. Ale to že za výměnu vč. mats chtěli 1300,- což je i pro mě naprosto neakceptovatelné. Navíc v dnešní době si člověk ty žárovky ani sám nevymění. Protože se přes nulové místo ke světlům ani nedostane.
    Jj, máš pravdu, s tou výměnou mi to nedocvaklo. Já to bral tak, že žárovičky jsou za 200,- a zbytek je za práci s tím, že si mohl ty žárovičky vyměnit sám = měl by to stále za 200,-.
    Výměna žároviček může být opravdu problém, podle mě je to tak schválně, aby člověk musel do servisu (už vidím, jak mi prdne žárovička a náhodou mě zastaví policista, který se při mém zdůvodnění "jedu s tím do servisu" chytá za hlavu ) a tím pádem "nechal vydělat" majitelům. Stejně tak jako se už nic NEOPRAVUJE, protože se všechno VYMĚŇUJE a ceny ND mnohdy vyjdou jako kompletní nový výrobek. Hnus, velebnosti.
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  23. #23
    Senior Member mince Avatar uživatele UFo
    Založen
    11.10.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    549
    Vliv
    272

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Mě spíš zajímalo, jestli je vymahatelná vada, která vznikla při běžném zacházení v souladu s určením daného typu obuvi...
    Hmm ono to posuzování oprávněnosti reklamace danným člověkem stejně bude vždy subjektivní a záleží tedy i na štěstí, případně jak tvrdě jsi ochoten to řešit.

    Viz např. tenhle thread o tretrách Specialized Comp.
    Nechce se mi teď vyhledávat více, ale vyloženě konstrukční vada bot (trhalo se to po čase spoustě lidí na tom samém místě) a pokud jsem to pochopil správně tak nejnovější model má ten šev řešen jiným způsobem. (což jen dokládá že byl původně navržen špatně)
    Durex Applebred 1400 | Asrock K7NF2-RAID | 2x 512MB DDR 400 PQI | Inno3D gf4mx440 | WD 3200YS + 60GB Baracuda V | DVD-RW NEC 3551A | Seasonic S12-430W | M-Audio DX4 + Koss Porta Pro | Hyundai Q790 Silver | Logitech Office Internet Keyboard + MS Wireless Intelli Mouse Explorer 2.0A

  24. #24

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    a náhodou mě zastaví policista, který se při mém zdůvodnění "jedu s tím do servisu" chytá za hlavu )
    tohle nikdy neříkej - vždy tvrď - no pane policisto samozřejmně jsme to před cestou kontroloval, a samozřejmě svítila, musela tedy pravděpodobně prasknout teď, náhradní sice mám, ale vyměnit nejdou, protože nejsem povinen vozit v autě sadu klíčů na sundání světlometu. Čili sry jedu s tím do servisu !
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  25. #25

    Standardní Re: zaruka zarovky a spol

    Citace Původně odeslal UFo Zobrazit příspěvek
    Hmm ono to posuzování oprávněnosti reklamace danným člověkem stejně bude vždy subjektivní a záleží tedy i na štěstí, případně jak tvrdě jsi ochoten to řešit.
    no to každopádně - většinou to bohužel všude zkusí s tím že ti poprvé napíšou, je to vada zapříčiněná běžním používáním, ty se ohradíš že to tak není - pohrozíš jím svým soudním znalcem + další výdaje a podáš to tam znovu. Oni se zamyslí řeknu si "ježiš to je zase jeden prudič", ale možná to bude stačit na to aby ti to nakonec ikdyž zarputile vyplatili. (Aby oni sami měli klid.)

    Smutná realita...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Trafo pro podhledove halogenove zarovky - napeti na sekundaru?
    Založil KtK v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 22.10.2007, 22:54
  2. zaruka na opravu
    Založil macher v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 06.05.2007, 20:43
  3. záruka a pečeti - málo času
    Založil russianblue v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 15.01.2007, 19:31
  4. Reklamace a prodloužená záruka vs zákonná záruka !!!!
    Založil Guru v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 21.10.2003, 18:28
  5. zaruka PC ci zaruka jednotlivých komponentov?
    Založil Robot82 v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 28.05.2003, 16:44

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •