Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 52

Téma: Solidní NB za cca 25tis.?

  1. #1

    Standardní Solidní NB za cca 25tis.?

    Zdravím,
    dostal jsem na toto forum odkaz, tak bych se na vás rád obrátil s dotazem..

    Už nějakou dobu hledám (pro sebe) vhodný NB s cenou někde kolem 25tis. a jako nejlepšího kandidáta jsem vybral tento Asus : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62668

    Bylo mi ale doporučeno vyvarovat se SIS chipsetu. Má někdo jiný názor/proč??

    Jsem obyčejný uživatel, a od NB chci: možnost přehrávat HD video, občas si pustit hru typu Crysis, COD, NFS (nemusim full detaily), slušný HDD, diplej pokud možno 16:9, a alespoň trochu solidní zracování, aby se mi po půl roce nerozpadl, nebude totiž stále ležet na stole (pohyb po domě, a občas letím domů do čr..).

    Díky za jakoukoliv odpověď
    koblih22

  2. #2

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Když chceš aby ti vydržel, tak se spíš koukni po nějakém HPčku či ThinkPadu (ale ne čistém Lenovu!)
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  3. #3

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Citace Původně odeslal Paolo Zobrazit příspěvek
    či ThinkPadu (ale ne čistém Lenovu!)
    No jo, ale kde v ČR takový dnes se zárukou koupit? Já bych se taky přimluvil za Thinkpada,ale novější trojciferná řada už mi nepřijde tak výjimečná zpracováním, jak bývaly, a zase starší nebudou mít tak výkonné střeva..

    Zkusil bych mrknout i sem, ty šasi nejsou zase tak hrozné a cenově vychází slušně. Chybkou je, že verze s nejvýkonnějšími grafikami mají tendenci se za určitých podmínek přehřívat.
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  4. #4

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Nechapu proc chces za takove penize kupovat shit Asus,kdyz v daleko lepsi kvalite koupis cokoliv od sony za ty penize,nebo super kvalitni R500 Lenovo či SL500 Lenovo.Stačí pročíst notebook fora.Jinak já osobně bych šel do Sony s blu-ray vypalovačkou,je to stylový a kvalitou a zpracováním určitě lepší než asus.
    AMD Athlon 64 3000+ 1,4V-Arctic Freezer 64 PRO,1x512MB Kingmax + 1x 256MB A-Data 500MHz,XFX Geforce6800GT-16pipelines,HDD Seagate 120GB,DVD Plextor,TV Leadtek Deluxe XP,LCD L1750H,WXPSP2

  5. #5
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 414
    Vliv
    293

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Já bych šel do DELLu D630, ten ale není herním strojem a na Quadro si připlatíš docela dost...

  6. #6

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    K čipsetu mohu pouze říci: použít k Intelu zase Intel a k AMD zase AMD (ale IMHO bych šel jen do Intelu). Alternativy jako je SiS sou sice levné a taky občas fungují.

    Lenovo ThinkPad - řada R nebo řada T (ale ta bude už asi nad tvé možnosti). Např: R500 recenze nebo Alza šop

    Musí to mít původní IBM klávesnici s brilantní výdrží a inteligentním rozvržením (je v ní také integrován ten červený trackpoint - nedostižně nejlepší, co v noteboocích můžeš najít, ostatní mají jen více či méně povedené náhražky). Pro zvyklé na touchpad je dobré mít oboje. Jedno či druhé lze pak vypnout v BIOSu.

    Řada bez slova ThinkPad je už vlastní klon Lenova a je to na tom hodně znát (k horšímu).

    PS: Měl jsem několik různých značek, ale po tom, co sem přičichnul (tehdy ještě) k IBM ThinkPadům, tak od té doby sem zkoušel další, ale už sem na jinou značku nepřešel.
    PS2: Nejsem v tom sám...
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  7. #7

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Citace Původně odeslal Paolo Zobrazit příspěvek
    ...
    PS2: Nejsem v tom sám...
    Přesně tak, Thinkpady se vryjou pod kůži
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  8. #8

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    tj, az na ten balast humusu co s tim je nainstalovanej, nastesti uz se to da pri factory resetu vybirat zaskrtnutim/vyskrtnutim ze seznamu.

    Jinak klasika DELL/Lenovo ThinkPad/HP/Sony - vetsinou nic nepokazis, ale podelat se muze cokoliv kdykoliv, proto je tam zaruka (a u prvnich trech, mozna i sony mas jistotu i tam, ze ti to rychle a kvalitne opravi)
    MB:Gigabyte EP45-DS4 CPU:Intel Core 2 Duo E8500 rev E0@3,8GHz(9,5x400)@1,248v(load Prime)COOLER: CoolerMaster Hyper 212 RAM:Kinston HyperX 2x2048 DDR2 800 4 4 4 12 GK:Asus Radeon 5870HDD:SATA II WD500GB + WD320GB + Samsung F1 1TB BOX: Chieftec CH-05SL-B-OP PSU: Enermax MODU 525W CRT:21" LCD Samsung 215TW

  9. #9

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    No napr. HP ma i Paviliony a tam se toho da pokazit dost. Pokud to ma byt pevnejsi, tak se musi vybirat firemni modely.
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  10. #10
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    pokud chces mit klid a nohy v teple, a v nejhorsim pripade opravare druhy den u tebe doma tak jdi jedine do IBM nebo DELL! Vim o cem mluvim, z mladicke nerozvaznosti (touze hodne vykonu za par pene) mi proslo rukama par Aceru a Asusu a to byly z nejvyssich rad..... PS. neprezil ani jeden. Az pozdeji sem zjistil, ze pokud chci rozumne a s klidem na tom stroji pracovat, ze jen vykon neni vse, udelal sem ustupek ve vykonu GPU a priplatil za kvalitni konstrukci. Mozna sem "perfecionista" jako par lidi zde, ale pokud mi to financni situace dovoli, tak do jine znacky uz nejdu!
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  11. #11

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Díky všem za odpovědi!
    Možná sem to v tom prvním postu nenapsal moc jasně, ale opravdu nepotřebuju NB na nějaký profi využití. Do postu jsem dával odkaz na NB a chtěl jsem znát názor na daný chipset.
    V práci jsme měli několik IBM, Dellů a HP, a i Asusů. Se všema všeobecně spokojenost, ale byly určený pouze na kancelářskou práci, a de facto se nepřenášely..

    Já bych chtěl NB, na kterým bych si občas mohl i něco zahrát (COD, NFS,..), pustit film na TV, a taky aby mi neusmažil stehna, až ho budu mít na klíně..

    Momentálně používám cca3 roky starý Asus, a můžu říct, že až do včerejší smrti vypalovačky, se na něm nic nepokazilo (a ano, přenáší se opravdu hodně).


    Hledám sestavu: C2D (alespoň 2GHz), VGA Ati (alespoň R3650), s rozumným rozlišením TFT (W-15" nebo 16", případně i 13"), a rozumnou váhou. Ostatní věci nejsou až tak důležité. Z výběru jsem z různých důvodů vyškrtl IMB(Lenovo), Dell, Acer.
    Naopak nejvíc mi do oka padl(y) Asus a Toshiba. Možná bych dokázal ustát Vaio od Sony, ale nenašel jsem žádné v takové sestavě za rozumnou cenu..

  12. #12
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Neco sem ti o tech Asusech rikal, ale delej jak myslis.
    Komu neni rady tomu neni pomoci....

    btw. copak stehna, ale to mezi nima
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  13. #13

    Wink Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Citace Původně odeslal Arg Zobrazit příspěvek
    Neco sem ti o tech Asusech rikal, ale delej jak myslis.
    Komu neni rady tomu neni pomoci....

    btw. copak stehna, ale to mezi nima
    Doma jsme měli 2 Asusy - jeden z nich (zrovna ten 3roky starý) "přežil" vykradení našeho domu a musim říct, že na to, že na něm dělají 3lidi a přenáší se skoro denně, drží jak bejk. Jinak, co se týče mezin.záruky NBD od Dellu, nevím jaký kdo má zkušenosti, ale moje známá si nedávno (právě na doporučení na Dell-NBD záruku) koupila notes, něco se jí pokazilo (krátce po koupi), a dodnes se na help link ani nedovolala - a prodejce jí odmítl pomoct, protože prý Delly záruky řeší na jejich help-lince. Sice je to tady v IRL, a nevím jak to funguje jinde, ale jako zkušenost mi to stačí..

    Jestli jsi koukal na tu sestavu co jsem psal v 1.postu, budu rád když najdeš podobnou od Dellu za stejný peníz..

  14. #14
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    No, ja te premlouvat nebudu, kolega par asusu denne proda a vim take kolik jich reklamuje. Ano, muzes to brat formou jedna pani povidala, ja ti tuto skutecnost nenutim.

    Hledat notebook v podobne konfiguraci od dellu ti ze zasady a z pravidla ktere vychazi z kontextu meho http://4um.overclocking.cz/showpost....1&postcount=10 postu nebudu z duvodu z toho vyplyvajiciho.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  15. #15

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Citace Původně odeslal Arg Zobrazit příspěvek
    No, ja te premlouvat nebudu, kolega par asusu denne proda a vim take kolik jich reklamuje. Ano, muzes to brat formou jedna pani povidala, ja ti tuto skutecnost nenutim.

    Hledat notebook v podobne konfiguraci od dellu ti ze zasady a z pravidla ktere vychazi z kontextu meho http://4um.overclocking.cz/showpost....1&postcount=10 postu nebudu z duvodu z toho vyplyvajiciho.
    OK, beru v potaz, že Asusu nefandíš.. Co Toshiba? :-P

  16. #16
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Tak zde ti neporadim, rukama mi prosla jen qosmio, presny typ uz nevim, takze nemohu subjektivne soudit, ale i presto bych ji bral radsi nez A. nebo A... rozhedne i Sony nebo HP. Ale peclive bych vybiral model. Kazdopadne zde by bylo nejlepsi, kdyby poradil nekdo, kdo ma osobne s urcitym modelem zkusenost. Od HP bych se vyhnul pavilonum. I kdyz ty co mi prosly rukama byly uz letite modely, takze se treba zlepsily, stejne jako se daji dnes pouzivat nektere FS. MSI bych se take vyhl z pravidla velkym obloukem.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  17. #17
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Citace Původně odeslal koblih22 Zobrazit příspěvek
    Co Toshiba? :-P
    Podnikový řady jsou kvalitní, ale tam se asi nedoplatíš. Multimediální řady žádnej zázrak nejsou, ale imho imho rozhodně lepší než Asus.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  18. #18

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Podnikový řady jsou kvalitní, ale tam se asi nedoplatíš. Multimediální řady žádnej zázrak nejsou, ale imho imho rozhodně lepší než Asus.
    No je fakt, že mě Toshiba přitáhla spíš designem a zvukem (který má myslim díky repro od Harman Kardon skvělý). Ale co takováhle??(blbě se shání,ale dá se..): http://www.ribbon.cz/qosmio-f50-108

  19. #19
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 414
    Vliv
    293

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Kromě ASUSu se je třeba vyhnout i Acerům, bohužel ty křápy musím udržovat*. Arg dobře napsal, nebrat nic od "aček".

    * Vyšly tehdy o 5K na kus levněji, jak strovnatelné Dčkové Latitudy (ty Acery mají Visty a 512 MB RAM, k tomu 4200 rpm disky - peklo, DELL nabízel jako základ 1 GB a 5400 rpm). Po roce a půl stáří jsou pryč baterie (často výdrž pod 30 minut nebo žádná) a na to, že se jen několikrát vzaly, odvezly a postavily na stůl, jsou pěkně sešlé, tak ani nezhuntoval kolega svou D600 pětiletým taháním a chováním se k tomu jako ke spotřebáku, moje D600 je jako nová a byla i před "napucováním").

    I když bych osobně pod Latitude D nešel, co tedy nějakou levnější řadu od DELLu?

  20. #20

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    Kromě ASUSu se je třeba vyhnout i Acerům, bohužel ty křápy musím udržovat*. Arg dobře napsal, nebrat nic od "aček".

    * Vyšly tehdy o 5K na kus levněji, jak strovnatelné Dčkové Latitudy (ty Acery mají Visty a 512 MB RAM, k tomu 4200 rpm disky - peklo, DELL nabízel jako základ 1 GB a 5400 rpm). Po roce a půl stáří jsou pryč baterie (často výdrž pod 30 minut nebo žádná) a na to, že se jen několikrát vzaly, odvezly a postavily na stůl, jsou pěkně sešlé, tak ani nezhuntoval kolega svou D600 pětiletým taháním a chováním se k tomu jako ke spotřebáku, moje D600 je jako nová a byla i před "napucováním").

    I když bych osobně pod Latitude D nešel, co tedy nějakou levnější řadu od DELLu?
    Delly se mi dycky líbily, ale nějak se mi do užšího výběru nedostaly - hlavně kvůli ceně. Jinak jediný co by teda připadal v úvahu výbavou je tento:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=61335
    Nebo jiný z řady Studio1737, ale to jsou 17", a to nechci. Max 16"

  21. #21
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    Kromě ASUSu se je třeba vyhnout i Acerům...
    Já bych je nezavrhoval komplet. Třeba TravelMate řada od Aceru mi přijde ok, po roce a kousek intenzivního používání mi baterka klesla z 3:40 na 3:15 a jinak všechno drží, nic nevrže, nic nepraská. Navíc se mi ho dneska povedlo pustit z metru na zem a zdá se, že přežil bez úhony.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  22. #22

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Já bych je nezavrhoval komplet. Třeba TravelMate řada od Aceru mi přijde ok, po roce a kousek intenzivního používání mi baterka klesla z 3:40 na 3:15 a jinak všechno drží, nic nevrže, nic nepraská. Navíc se mi ho dneska povedlo pustit z metru na zem a zdá se, že přežil bez úhony.
    Předtím než jsem napsal sem, tak sem prošel celkem dost testů, recenzí, ptal se ostatních na zkušenosti a tipy. Samozřejmě že nejvíc userů preferuje IBM/Lenovo - ale drtivá většina jsou lidi,co je využívají jen na práci, nebo jsou "ajťáci".
    Pak druhá skupina, preferující Dell, HP, Sony - z hlediska kvality a výkonu obecně. Jsou ale cenově jaksi jinde..
    A třetí skupina - Asus, Acer, Toshiba. Tady se názory liší nejvíc..
    Pro mě odobně hraje asi největší roli celková vyváženost a spolehlivost sestavy. Jak jsem již psal, měli jsme doma 2 Asusy, a nemůžu na ně (u toho 3roky starýho na prd baterka a včera odešla DVD mechanika) říct ani slovo špatně.

    Za tim jsem ale dostal asi jen 1 odpověď na ten SIS 671DX+968 chipset..

  23. #23
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Tak kdyz tedy konkretne, tak konkretne, momentalne pisu z polochcipleho ACERU travelmate rada 8100, coz byl ve sve dobe vubec nejvyssi model ktery se od nich dal sehnat(mozna ze na stejne urovni byl jeste nejvyssi model z rady ferari). Ma to mensi vadu, tesne po zaruce odesel display, resp cely jeden tistak. Tak nesmyslnou konstrukci sem dlouho nevidel, kvuli jake blbosti to nefunguje.... Mno chyba byla ze sem nedostal rozum, kdyz sem predtim koupil jeste o generaci pred radu 8000 zde na 4u bylo to celkem v pohode, krom rozvrzanosti jinou vadu nemel, kdyz sem ho asi po roce pouzivani posilal dal svemu kamaradovi a kupovol 8100. Jak mi ale bylo mizerne kdyz mu na nem po cca mesici odesla grafika, oprva v Aceru 18000 bez dph (vymena MB) nic jineho s tim nikdo nedokazal udelat. Ja jelikoz delam i BGAcka na mobilech, tak sem zkousel podfluxovat a rehot, nepomohlo, sundavat sem ho nechtel, protoze nemam sablonu. No na tom mem 8100 jde alespon vystup na D-SUB, takze ho tu mam na stole jako zalozni low pw stroj na psani a pro rodinu, na obcasne kouknuti na net za pouziti ext. monitoru. To byla znacka Acer v mem osobnim vlastnictvi. O Asusu se rozepisovat radsi nebudu. Navic je i pro kolegu po zaruce opravuji, takze vidim co a jak maji kde udelane. Napr jen reseni blbeho konektoru pro nabijecku, to by si ty konstruktery a navrhare prastil lopatou... Oni asi vubec netusi, ze ten konektor je(muze byt) dost mechanicky namahan. No a kdyz vidis, ze to tam nechaj nadvou plastovych packach tlousky nulanulanic, nebo vubec jen na nozkach v tistaku omg b Uz zachazim moc do podrobnosti, takze konec. Delej jak myslis
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  24. #24

    Thumbs up Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    @Arg - no,a přesně na takovouhle reakci, radu, zkušenost, celou dobu čekám! To je to, co potebuju slyšet - konkrétní zkušenosti "z terénu".
    Nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci, ale zas NB není to jediný, co k životu potřeuju, tak proto hledám všude možně nějaký zkušenosti, rady, tipy, testy, podle kterých bych mohl zůžit svůj výběr.
    Pokud mně někdo nezvyklá, tak to teda nakonec vypadá na Toshibu z řady Qosmio F50.
    Díky moc Arg!

  25. #25
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Solidní NB za cca 25tis.?

    Nemas vubec zac, od toho tu sme a Irskou Whisky nepohrdneme
    Ohledne te F50, vykonove zrejme bude dostacovat, s tim mizernym rozlisenim co to ma si snad zahrajes snad vse, kdyztak stahnes detaily. 9700M GTS by to mela zmaknout, co sem v rychlosti pogooglil, tak zalostna bude asi vydrz, diky hw, ale to se te az tak netyka. Co se zpracovani tyce, vyctes z hromady recenzi a uzivatelskych reakci. A posledni vec - designove mi pripada jak z "Kenova pokojicku" ale to je vedlejsi faktor.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jaký CPU do cca 6000?
    Založil pavsko v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 24
    Poslední příspěvek: 01.02.2006, 13:13
  2. Zníženie voltáže NB
    Založil bananalama v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 26.01.2006, 08:23
  3. 08/05 NB - Acer Ferrari 4005 vs Asus V6V
    Založil EVOlution v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 17.08.2005, 11:07
  4. aky NB od Toshiby?
    Založil EVOlution v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 27.05.2005, 09:00

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •