Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: Neočekávané zastavování WD MyBook Home 1TB

  1. #1

    Unhappy Neočekávané zastavování WD MyBook Home 1TB

    Dobrý den,
    mám problém se svým externím diskem WD MyBook Home 1TB.

    Po určitém čase se mi přepne do "standby režimu" a když chci přistoupit k datům, disk se musí znovu roztočit, což trvá někdy až 30 sekund...
    Přepínání do standby je jistě zajímavé, pokud s diskem dlouho nepracuji. Jenže on se mi vypíná i když poslouchám mp3 či koukám na video z něj. Zřejmě se data bufferují či co?
    Koukal jsem na stránky výrobce a tam je napsáno, že se do standby režimu přepínají všechny externí disky WD a že to nelze deaktivovat. Prý disk musí být neaktivní 10 minut... ale moc tomu nevěřím, připadá mi, že se přepíná jak se mu chce.

    Nejde to prosím přesto nějak vypnout? Máte s tím někdo zkušenosti?

    Používám OS Windows Vista (Bussiness tušim),
    jinak PC mám Intel Core 2 Duo 3GHz, 4GB RAM.

    Disk mám připojen přes ESATA, ale dříve jsem ho měl i přes USB2.0 a dělalo to to samé.
    Na disku mám NTFS zašifrované přes Truecrypt, ale dříve jsem tam měl jen NTFS a také to dělalo.

    Mám sto chutí disk vrátit

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    24.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    254

    Standardní Re: Neočekávané zastavování WD MyBook Home 1TB

    Jednoduchá odpověď, i při poslechu MP3 se minimálně každejch několik sekund na disk hrábne, čili by se uspat neměl. Dále pak přes Esatu systém k disku přistupuje jako k normálními disku, jeho vypínání řídí OS.

    Tvůj připad vypadá na jednoznačně vadnej disk kterej se pravděpodobně neuspí, ale elektronika udělá chybu, zaparkuje se hlava a disk si pak musí znovu načíst sektory. Jdi ho reklamovat. U externích HDD je to bohužel normální, jsou mnohem poruchovější než interní, taky se tam dávaj horší disky. Pokud disk neobstojí jako interní ať už z důvodů horšího výkonu, zahřejvání, vibrací, atd, výrobci pokud není doslova vadný tyto disky dávaj do externích kde to z 90% jede přes USB tak to lidi moc nebere, benchmarky přes Esatu potvrzují že tyto disky obvykle nic moc.

    Navíc když odejde tak se nedostaneš jednoduše k datům. Rozebrat to nejde, když se tam dostaneš agrasivně nemůžeš to reklamovat, když to reklamuješ daj ti novej ale data získat zpátky jejich poviností není, atd. Proto preferuji normální řadovej disk kterej je kvalitnější + zvlášť box. Většinou když to odejde, tak za to může elektronika boxu, takže stačí disk vindat a jedeš dál.
    The best Unreal Tournament maniac.

  3. #3

    Standardní Re: Neočekávané zastavování WD MyBook Home 1TB

    No ty externí opravdu nestojí za moc. Používal jsem tento disk již asi rok a pak se prostě stalo, že nešla přečíst žádná data, ani nešel disk naformátovat - musel jsem reklamovat - přišel jsem o 950GB dat, což zabolí... ale naštěstí jsem tam měl jen nějaká videa . Byl jsem ho reklamovat, dali mi okamžitě ten samý nový (což je od nich hezké). Data samozřejmě v čudu...

    Tak se teď bojím, že mi to udělá zase...

    Myslíte, že by byla nějaká šance pokusit se ukecat prodejce na vrácení peněz? (Mironet)

  4. #4
    Dědeček hříbeček Avatar uživatele Mymak
    Založen
    14.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Příspěvky
    1 525
    Vliv
    295

    Standardní Re: Neočekávané zastavování WD MyBook Home 1TB

    Mam tu v rozebranem stavu WD My Book Pro Edition - po havarii napajeciho adapteru to odnesl disk 500GB, takze testuju samotnou elektroniku se 160GB PATA diskem, pripojenym pres redukci PATA/SATA. Cely box mam pripojeny pres USB (eSATA to nema, a FW kabel jsem jaksi nenasel). Zatim jsem nezjistil, za jak dlouhou dobu necinnosti disk usne, ale pristup k datum po probuzeni netrva dele nez 5 sekund. Tvych az 30 sekund je imho prilis, videl bych to taky na reklamaci.
    HOME: C2D E8400 @ 400x9, GA-P35-DS4 rev. 2.1, 2x TWIN2X4096-6400C4DHX, HD5850 1GB, U3415W, CT256MX100SSD1, WD6401AALS, WD1001FALS, 2x HD154UI, DVD-E616A3, SH-S202H, VX550, MX Revolution
    WORK: DELL OptiPlex 9020 (Core i7-4770, 32GB RAM, Nvidia GTX645, Samsung SM841 256GB) + 2x DELL UltraSharp U2713H + Logitech Wireless Desktop MK710
    new home in progress: i7 3770K, P8Z77-V PRO, 4x 8GB Hynix DDR3/1600, HD7950 3GB, U3415W, 2x SSD 850 Pro 1TB, .....

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. WD Caviar 1TB Green Power EACS vs AVCS
    Založil Miralis v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 24.08.2008, 14:55

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •