Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: VCD to DVD

  1. #1

    Angry VCD to DVD

    Mám tu několik VCD s písničkami, ale nejde mi to přehrát v DVD přehrávači.
    Dala jsem sem dotaz, jak DAT převést na DVD. Poradili jste mi a děkuji, ALE:

    Použila jsem tento návod http://www.digitalfaq.com/dvdguides/...d/vcdtodvd.htm a většina už funguje, ale některé VCD tímto převést nejdou, tak jsem pro ně zvolila vaši druhou nápovědu http://www.digital-digest.com/dvd/ar...dvd_page1.html a teď můj dotaz: dělala jsem to přesně jak je v tom návodu, a výstupem 15-ti písniček je tedy jeden soubor mp2. A co teď? To ho mám vypálit na to DVD? Jsem zvyklá vypalovat DVD, kde je AUDIO a VIDEO (viz i ten první postup), ale co s jedním souborem mp2
    Naposledy upravil ladab; 12.02.2009 v 02:35.

  2. #2

    Standardní Re: VCD to DVD

    několik odkazů je tady a tady , authoring umí i nero.


  3. #3

    Thumbs down Re: VCD to DVD

    děkuji, ale první odkaz neřeší můj problém, potřebuji to převést "Z" VCD a ne "DO" (možná by šel ten DVDFlick), ale hlavně už nechci dělat vše znovu! Už jsem s tím strávila několik dní, dělala jsem to přesně podle tohoto návodu http://www.digital-digest.com/dvd/ar...dvd_page1.html a mám teď jeden soubor mp2 (tak je to i v tom článku, jen teď nevím co s tím mp2 mám udělat). Nevím co je "authoring", Nero mám.

    Ten druhý odkaz vede na TMPGEnc DVD Author, který jsem použila než jsem tento dotaz psala (to je ten první postup, tam se mi většina VCD převedla, ale ne všechna).

    PROBLÉM: co je to mp2 a co s ním

  4. #4

    Standardní Re: VCD to DVD

    MP2 je MPEG-1 Audio Layer II (MP2, někdy nesprávně označovaný jako Musicam)je to ztrátový hudební kodek definovaný v ISO/IEC 11172-3. Zatímco MP3 je mnohem populárnější při použití v PC a v internetových aplikacích, MP2 se používá/používal jako standard pro audio broadcasting. Tolik mnou přeložený popis z wikipedie.. Když nevíš co je dvd authoring (úprava a převod jakéhokoliv videa na dvd formát) použij google a tlačítko vyhledat a nastuduj si to a zkoušej a zkoušej.... Na závěr jedna rada: spočítej si kolik zbytečného času jsi strávila řešením takové hovadiny, nákupem nejlevnějšího dvd/divx přehrávače z tesca/lidlu/electroworldu atd za několik stokorun by jsi nemusela nic řešit a měla do budoucna pokoj s podobnýma převodama...


  5. #5

    Standardní Re: VCD to DVD

    díky, co je to mp2 si umím také najít, ale zajímá mě jedno: Jde ten mp2 vypálit na to DVD nebo ne Ty písničky jsou karaoke - tj. kromě melodie tam běží i text, tím, že si koupím já nový přehrávač to nevyřeším (navíc v návodu k mému DVD rekordéru Panasonic je uvedené, že VCD přečte)!

    Držela jsem se tohoto postupu http://www.digital-digest.com/dvd/ar...dvd_page1.html kde je také výstupem mp2! Tak CO TEĎ? Zkoušet mě už nebaví, už jsem zničila několik DVDček, při zkoušení vypalování!

  6. #6

    Standardní Re: VCD to DVD

    vem si vcd, běž do obchodu a zkus ho přehrát v něčem jiném než je panasonic, který do svých zařízení nikdy nedává podporu všeho co je možné.. obyčejné neznačkové přejrávače toho umí většinou mnohem víc...


  7. #7

    Thumbs up Re: VCD to DVD

    už to mám, díky všem za "nakopnutí", teď znám asi 10 způsobů jak převést VCD do DVD, takže kdyby měl někdo zájem, můžu teď radit já vám

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ DvD to DivX
    Založil AjsTi v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 186
    Poslední příspěvek: 04.01.2010, 21:56
  2. VCD DAT MPG chci DVD
    Založil ladab v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 10.02.2009, 16:28
  3. Jak vypalím video a JPEGy na DVD aby to přečetl stolní DVD přehrávač.
    Založil Jíra v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 13.11.2006, 09:30
  4. LG 4120b a trhanie (alebo bez konca DVD filmov v stol. DVD)
    Založil Hezo v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 16.02.2005, 20:11
  5. AKU DVD
    Založil KOVO v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 28.12.2003, 13:36

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •