Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 27

Téma: Blu-ray - budoucnost

  1. #1

    Standardní Blu-ray - budoucnost

    viz http://pctuning.tyden.cz/kdo_chce_zabit_blu-ray.html
    Ještě jsem nedávno četl podobně zaměřený článek, ale nemůžu si vzpomenout kde.

    Jsem zvědavej jak se situace vyvine dál. Filmy drahý a spousta lidí se spokojí i na velký TV s DVD. Dřív se na DVD zálohovalo, cena prázdných médií klesala protože byla poptávka - dneska spousta lidí zálohuje na HDD, které cenově neuvěřitelně spadly...

    Osobně mě blu-ray míjí, na zálohu jsou hdd rychlejší, levnější, pohodlnější. A kolik filmů bych chtěl na blu-ray...myslim že bych si vystačil s prsty na rukou. Plus když k tomu přidám že filmy na modrý placce jsou u nás skoro 2x dražší než venku...

  2. #2

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    mám, používám 50GB media, na cenu nehledím, doma jsem chválen, že je v tom přehled... to na hdd nelze realizovat. Budoucnost v tom je....


  3. #3

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal Khadgar Zobrazit příspěvek
    viz http://pctuning.tyden.cz/kdo_chce_zabit_blu-ray.html
    Ještě jsem nedávno četl podobně zaměřený článek, ale nemůžu si vzpomenout kde.
    Tim podobnym clanekem bylo mysleno nejspis toto:
    http://pctuning.tyden.cz/index.php?o...2321&Itemid=67
    Taky s pomerne bourlivou diskusi.
    ASRock A300, Ryzen 2400G, 2*8GB DDR4 HyperX 3200Mhz, 1TB M2 SSD

    GB MA78GM-S2H, Athlon X2 4200+ 5*275 0,8V - 9,5*275 1,05V, GPU 500Mhz @ 110-667Mhz, Alpine 64, 2*1024MB aXeRAM 800Mhz, WD320AAKS, SH-S203D, Foxconn TLA570A + Fortron 350W-GLN

  4. #4

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    JiM: Tak to byl ten ze ZDNet

    Rache: mainstream na cenu hledí...

  5. #5

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal Rache Zobrazit příspěvek
    mám, používám 50GB media, na cenu nehledím, doma jsem chválen, že je v tom přehled... to na hdd nelze realizovat. Budoucnost v tom je....
    Rache já to vidím stejně jako Khadgar.
    Samozřejmně je to věc názoru, ale zkus si vzpomenout jak to bylo s CD a DVD

    FAKTA:
    » rok .... kdy vládla 3,5" disketa
    + CDéčko v ten moment bylo něco EXTRA páč se tam vešlo najednou 450 disket (později i více)
    - cena za CD, CD-RW docela šílená, ALE padlo to

    » o pár let později .... cena CD už byla dole dokonce se dělaly vtipy že si placky budeš chodit kupovat jak do řeznictví (chtěl bych 10deka CD, 12 mohu nechat ?)
    + BOOM objevilo se DVD
    - ale zase ta cena (ikdyž i první vypalovajdy furt nestály jako dnešní Blu-Ray čtečtka)

    » dnes - CD, DVD kleslo - obojí je v podstatě na ceně za plast a už se moc nekouká jestli se tam vejde 4,7GB nebo 700MB
    - Cena Blue-Ray je furt dost vysoká (každý předpokládá že cena jako u předchozích případů klesne)
    - Jenže když cena přenosného disku který je např 10x vetší (kapacitou) stojí stejně (né-li míň)....
    Pak je tu otázka - Máto vůbec cenu čekat až to Blu-Ray padne dolů ?
    - a zálohovat na něj pomalu / než na usb disk
    - vedět že každy blueray nemá a přijít ke kámarádovi tak je sázkou do loterie/ namísto usb disku
    - kupovat blu-ray tituly, které se v dvd kvalite prodávaj za 49, možná za 200 / rozhodně však ne za 800

    Samozřejmě každý ať si vybere svoje - pro mne Blu-Ray nemá absolutně význam, leda až to bude stát jako dnešní DVD-RAM vypalovadlo. A média budou absloutně cenově bežné jako DVD a CD.

    BTW- kupoval jsem nedávno jeden SetTopBox DVB-T který má ze předu USB díru. Připojíš-li tomu přenosný 300GB HDD určitě by se to naučil každý z vaší rodiny.
    Na ovladači to je jedno tlačítko a pak už jen šipkama nahodu dolu + OK jako enter vybereš co zrovna chceš. STB mi tedy slouží jako DVD player. Tím jsem chtěl říct, že realizovat to jde !
    Naposledy upravil Atreides; 04.01.2009 v 19:06.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  6. #6

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    pravě uvažuju o tom zda bluray nebo novej disk pořad mi přijde lepší zatim to házet na disky, proto ještě upgradnu na desku se šesti sata portama a s hdmi pravě kuli kameře no a pak produkty budou na discích občas na dvd to je mi zatim cenově sympatičtější...

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  7. #7

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Ja osobne bych u Blu-ray nevidel ani tak problem v tom, ze to nema zatim moc lidi. Ruku na srdce, kdyz chcete "jit ke kamaradovi", nebudete si brat placku, ze ktery za dobryho pocasi vymacknete treba 15MB/s, ale prenosny disk, ktery vam pojede 30 (USB) nebo 60~80 (e-SATA).

    Podle me to zatim ma smysl jen pro osobni potrebu - tzn. zaloha dat, domaci kina. A nejvetsi vyhoda? Nezabira to tolik mista a nedelate takovej "marias" s diskama, kdyz toho zalohujete vic.

    Kazdopadne cena za mechaniky je podle me rozumna, media jsou horsi (jestli dobre pocitam, tak jsou momentalne 4x drazsi nez Verbatim DataLife+, coz tak momentalne povazuju za nejlepsi dobre dostupne placky, kdyztak me vyvedte z omylu ).

    Ceho bych se u BD zatim bal? Hlavne vydrze (odolnosti, trvanlivosti). Vim, ze se tu na foru najde docela dost skarohlidu, co DVDckum prorokuji nizkou trvanlivost, takze bych predpokladal, ze u BD se tenhle jev bude projevovat tim spise. Na druhou stranu, ja osobne jsem si doma napalil nejakych 200DVDcek a zatim mi neodeslo jedine (schovavam si je v klasickych krabickach a jsem na ne hodny ).



    Jo a maly vzkaz pro Atreida (Atreidese) - tvoje češtin nebýt dobří:
    "samozrejmNe", vtipy delalI, vypalovajdy nestalI atd.
    (jo a pise se blu-ray, bez "e")
    - to jen takova mala poznamka, prastilo me to do oci, nebijte me
    War. War never changes.

  8. #8

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal WereWiking Zobrazit příspěvek
    Jo a maly vzkaz pro Atreida (Atreidese) - tvoje češtin nebýt dobří:
    "samozrejmNe", vtipy delalI, vypalovajdy nestalI atd.
    (jo a pise se blu-ray, bez "e")
    - to jen takova mala poznamka, prastilo me to do oci, nebijte me
    Ze se píše Blu-Ray bez "e" jsem netušil to se přiznám a ička na konci slov to mi problém dělá (bohužel). Takže díky za opravu.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  9. #9
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Já s Blu-ray nepočítám v příštím roce v PC a v příštích dvou letech ani v domácím kině a neřekl bych, že to je kvůli penězům. Prostě HD na TV je pro mě nezajímavé, kvůli tomu si kupovat BD media a shánět obsah?

    Na PC asi fakt zálohovat na HD než BD ..

    Jinak co se týká trvanlivosti, tak mi přijde, že DVD jsou na tom líp než CD - když se podívám na svoje archivy.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  10. #10

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal Marty Zobrazit příspěvek
    Já s Blu-ray nepočítám v příštím roce v PC a v příštích dvou letech ani v domácím kině a neřekl bych, že to je kvůli penězům. Prostě HD na TV je pro mě nezajímavé, kvůli tomu si kupovat BD media a shánět obsah?
    Přesně, na 1024x768 si vystačím v klidu s DVD. HD prostě neni takový lákadlo, na normální pozorovací vzdálenost.


    WereWiking: na nejlevnější 25GB medium (200Kč) pálíš data 45minut, na disk kopíruju 110MB/s - co se týče zálohy. U externích rychlosti +- jak jsi psal, připojím to k přehrávači a jedu. O přístupové době oproti plackám netřeba hovořit.

  11. #11

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    zatim krmim HD promitacku HD ripy, takze pro me je Blu-ray moralni povinnost DVD na tom vypadaj fakt nechutne.
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  12. #12
    Senior Member mince Avatar uživatele puki
    Založen
    17.05.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    683
    Vliv
    273

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Postreh z USA,BR disky su bezne zastupene vkazdej predajni. U tych vacsich so slusnym vyberom a cenou tak 35 vs 25 USD u novych veci. Sony BR prehravace zacinali u cca 100USD.

    Prist to pride, ale bude to pomalsie. Urcite to nieje taky skok ako VHS vs DVD aby ludia kupovali upggrade len kvoli tomu.


    Co sa tyka dat, pre osobne pouzitie si to asi kupim v priebehu 1-2 rokov (alebo nieco podobne). Zalohujem hlavne fotky (teda v porovnani stym su ostatne data skoro nic), kde ich mam na externom HDD a druhu zalohu najprv v PC a potom postupne na DVD. Kedysi (pri 2.6mpix fotakoch a 512 kartach) som mal aj kopie z tych DVD. Teraz ich mam 25+ a neviem sa prinutit aspon raz za cas ich skontrolovat...
    Ak si zoberem, ze to su tak 3 BR media, tak znova budem robit aj kontroly a kopie, pricom si nebudem pripadat ako jukebox

  13. #13

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    pro HD filmy (a pro hudebni pozitkare) je BD temer nezbytne. Nejenze prestaly temer vychazet kvalitni veci na SACD nebo DVD Audio (jen nekolik labelu to jeste umi dobre), ale DVD ten zazitek neprinese.
    V dobe velkych disku porad nemame patricne rychly inet, aby to nestahovalo vetsinou nelegalni veci celou noc pres torrenty.
    Takze jako vsude - je treba si vybirat, z US lze prehrat region A mirne nelegalnim podfukem, ale koupene to bylo legalne.

    A zalohovani na BD je asi mimo, jen pro extra ridke pripady, jinak se ten eSata disk pripojit na zalohu da rychleji.

    Cena pujde dolu, jako vsechno, co jsme uz videli.
    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  14. #14

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal Khadgar Zobrazit příspěvek
    WereWiking: na nejlevnější 25GB medium (200Kč) pálíš data 45minut, na disk kopíruju 110MB/s - co se týče zálohy. U externích rychlosti +- jak jsi psal, připojím to k přehrávači a jedu. O přístupové době oproti plackám netřeba hovořit.
    Tak mne je celkem jedno, jak dlouho se ta zaloha dela. Stejne tak pristupova doba u zalohy mi prijde jako celkem zanedbatelny udaj (v praci se dodnes zalohuje na pasky a jak jsou vsichni spokojeni).

    Kazdopadne si myslim, ze tohle nema cenu dopodrobna rozebirat - vyhody (ktere prevazuji) i nevyhody disku jsou tu zrejme vsem jasne.

    Mne osobne se proste libi predstava, ze si neco ulozim na polici a nemusim neustale vymenovat disky za novejsi modely a pak nasledne zase presouvat data etc.
    War. War never changes.

  15. #15

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal Khadgar Zobrazit příspěvek
    na nejlevnější 25GB medium (200Kč) pálíš data 45minut, na disk kopíruju 110MB/s - co se týče zálohy. U externích rychlosti +- jak jsi psal, připojím to k přehrávači a jedu. O přístupové době oproti plackám netřeba hovořit.
    Buď tě zajímá záloha, nebo rychlost. HDD nebude nikdy spolehlivé backup médium a to ani při zrcadlení a výš. Nemůžu z praxe o BD-RE spolehlivosti zpívat (vypáleno pár médií), ale z principu to na data posun je, DVD je zoufale malé. Že je cena vyšší, s tím dokážu žít snáz než s roztříštěností archívu. HD filmy u mě důvodem pořízení nebyly, BD filmy nekopíruji i když je mám po ruce.
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  16. #16

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Buď tě zajímá záloha, nebo rychlost. HDD nebude nikdy spolehlivé backup médium a to ani při zrcadlení a výš. Nemůžu z praxe o BD-RE spolehlivosti zpívat (vypáleno pár médií), ale z principu to na data posun je, DVD je zoufale malé. Že je cena vyšší, s tím dokážu žít snáz než s roztříštěností archívu. HD filmy u mě důvodem pořízení nebyly, BD filmy nekopíruji i když je mám po ruce.
    Já mám hlavně u BD psychický blok ohledně spolehlivosti. Prostě zkušenosti s DVD mi říkají, že teď ještě ty média extra spolehlivý nebudou... Takže když něco zálohuju (není toho tolik - v podstatě dokumenty, fotky, hudba) tak DVD + HDDs. To považuju za spolehlivou zálohu.

  17. #17

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Spolehlivost u BD medii nebude asi hlavni prioritou. Ani u nas se neobejdeme pri zaloham bez IBM DAT pasky 800 GB .

    Nicmene neni nutne pouzivat BD-RE disk, kdyz Virtual Partition a Sparable part. dovedou to same i s disky BD-R. (jen se postupne zmensuje jejich kapacita - ma to vyznam u prirustkovych zaloh).

    V kazdem pripade je to predevsim nosic multimedialnich dat, testovali jsme Panasonic disk BD s kapacitou 400 GB. Nacetla to jen jedina mechanika, jeste k tomu dodana specialne od nich. Tudy cesta asi brzy nepovede.

  18. #18
    Member Avatar uživatele Tanya
    Založen
    14.04.2005
    Bydliště
    Nová Dubnica, Glasgow
    Věk
    36
    Příspěvky
    312
    Vliv
    238

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal shapet Zobrazit příspěvek
    V kazdem pripade je to predevsim nosic multimedialnich dat, testovali jsme Panasonic disk BD s kapacitou 400 GB. Nacetla to jen jedina mechanika, jeste k tomu dodana specialne od nich. Tudy cesta asi brzy nepovede.
    Mozes vysvetlit ako mohlo mat blu-ray 400GB? Viac vrstiev? Obojstranne? Ak je to viacerymi vrstvami, tak samozrejme ze to mechaniky minimalne bez update firmware nezvladnu.
    I am so good!
    FujitsuSiemes Amilo Pi1505 | T1350 | 1536MB RAM | 80GB HDD | 15.4" 1280x800 | WinXP MC

  19. #19

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    To je stale vec spise vyzkumu. Ano, tento disk mel 16 (slovy sestnact) vrstev, nepouziva jako odrazivou vrstvu kov ale jako dielektrikum slouzi organicky ftalat.
    Disk dodal zatim jediny vyrobce, ktery takovy nosic dovede vyrobit - Pioneer.
    Jeho data precetla mechanika Panasoniku, ta je ovsem velikosti mensi mikrovlnky.
    Prirozene ze bezne konzumni mechaniky toho nedosahnou ani s upravou firmware, mechanika obsahuje totiz tri hlavy.
    Berte to zatim jako fakt, ze takova vec uz existuje. K jejimu zavedeni planuje Pioneer NEJDRIVE v r. 2011 kapacitu 1 TB.
    A netusim kolik by stala, Universita ji dostala k testum.
    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  20. #20

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    ..hm zajímavý je, že windows 7 v jedné betě měly při odeslání dat pravým klikem myši zobrazenou možnost pálit 2x 6x 12x 16x na medium panasonic který je značený jako 4x - takže to tvoje datum 2011 může být reálné a asi se s tím do budoucna počítá i u mrkvosoftu..


  21. #21

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    vsiml jsem si rovnez .... nicmene, 16.1.2009 vydal Velky Bratr neuveritelnou zaplatu pro Visty pro paleni na blu-ray (mimo jine).
    Necekane se vsak nespolehl na obvykle treti strany, bez kterych nelze UDF 2.60 nacist, natoz zpracovat pod WIN XP - a vydal je i pro WIN XP.
    Driver je z lihne M$crosoftu a Nero se samo prestehovalo z rootu do Common Files.A zrejme hodne nadavalo. Cte to pekne tak i tak, zapis pod Pruzkumnikem uz WIN XP umi.

    Je neuveritelne, co zmuze jedna po**ana kampan WOV - vydani temer hotoveho OS a lepseni se v podpore i tech stavajicich.
    Vcera bylo potvrzeno, ze SP2 pro Visty vyjdou nejpozdeji v dubnu t.r.

  22. #22

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    edit
    Naposledy upravil haraburdista; 20.05.2010 v 23:00.

  23. #23

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal miro.e Zobrazit příspěvek
    Ja si myslim ze buducnost je skor v tomto:
    http://www.digimanie.cz/art_doc-631A...E003161DB.html
    Toz pravda, jsou to divukrasne veci. Tezko si vsak umim predstavit, ze hlavni proud film.produkce bude vychazet v blizke dobe na tomto. Uz dnes ma napr. Sandisk temer dokonalou ochranu svych SSD (pozn. kopirovat se to neda, sifrovane to vysila, 256 bit AES).
    Zalohovani - mozna.... nic zatim nevime o trvanlivosti a redundanci dat.
    Hlavni business filmoveho trhu budou pravdepodobne jeste stale leskle kotouce.
    A uprimne - na BD zatim nic jineho nez filmy a hudbu v HD rozliseni nenajdeme.
    SSD, ano, libi se mi moc a zrejme vyhraji. Cenove nikoliv.

  24. #24
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    Buď tě zajímá záloha, nebo rychlost. HDD nebude nikdy spolehlivé backup médium a to ani při zrcadlení a výš. Nemůžu z praxe o BD-RE spolehlivosti zpívat (vypáleno pár médií), ale z principu to na data posun je, DVD je zoufale malé. Že je cena vyšší, s tím dokážu žít snáz než s roztříštěností archívu. HD filmy u mě důvodem pořízení nebyly, BD filmy nekopíruji i když je mám po ruce.
    Ja ti teda nevim, ale neznam ZADNY spolehlivejsi medium nez HDD. Vsechny placky a pasky sebou navic obnaseji nutnost ukladani v odpovidajicim prostredi, zoufalou manipulaci a aby sis zajistil jakous takous pravdepodobnost ze data po par letech prectes, potrebujes mit vsechno aspon 3x (a to nemluvim o tom, ze po par letech uz nemusis mit cteci mechaniku ...).

    (tedy spolehlivejsi medium znam, doposud nema absolutne zadnou konkurenci, obycejny papir)
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  25. #25

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Ja ti teda nevim, ale neznam ZADNY spolehlivejsi medium nez HDD. Vsechny placky a pasky sebou navic obnaseji nutnost ukladani v odpovidajicim prostredi, zoufalou manipulaci a aby sis zajistil jakous takous pravdepodobnost ze data po par letech prectes, potrebujes mit vsechno aspon 3x (a to nemluvim o tom, ze po par letech uz nemusis mit cteci mechaniku ...).

    (tedy spolehlivejsi medium znam, doposud nema absolutne zadnou konkurenci, obycejny papir)
    Papír ti odfoukne vitr, rozmoci se ve vode, to ti disk vydrzi
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Budoucnost LCD
    Založil Masster v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 11.01.2007, 11:25
  2. Mental Ray vs. MAYA 7
    Založil Doktor-Prase v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 07.02.2006, 19:10
  3. Deska gigabyte 8I915GMF...dobrá volba pro budoucnost?
    Založil Meridius v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 22.11.2004, 15:33
  4. BUDOUCNOST PAMĚTÍ DDR 400 na Athlon 64 ??
    Založil theedge v sekci fóra Paměti
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 25.09.2003, 12:17

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •