Výsledky 1 až 25 z 27

Téma: Blu-ray - budoucnost

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Blu-ray - budoucnost

    viz http://pctuning.tyden.cz/kdo_chce_zabit_blu-ray.html
    Ještě jsem nedávno četl podobně zaměřený článek, ale nemůžu si vzpomenout kde.

    Jsem zvědavej jak se situace vyvine dál. Filmy drahý a spousta lidí se spokojí i na velký TV s DVD. Dřív se na DVD zálohovalo, cena prázdných médií klesala protože byla poptávka - dneska spousta lidí zálohuje na HDD, které cenově neuvěřitelně spadly...

    Osobně mě blu-ray míjí, na zálohu jsou hdd rychlejší, levnější, pohodlnější. A kolik filmů bych chtěl na blu-ray...myslim že bych si vystačil s prsty na rukou. Plus když k tomu přidám že filmy na modrý placce jsou u nás skoro 2x dražší než venku...

  2. #2

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    mám, používám 50GB media, na cenu nehledím, doma jsem chválen, že je v tom přehled... to na hdd nelze realizovat. Budoucnost v tom je....


  3. #3

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal Rache Zobrazit příspěvek
    mám, používám 50GB media, na cenu nehledím, doma jsem chválen, že je v tom přehled... to na hdd nelze realizovat. Budoucnost v tom je....
    Rache já to vidím stejně jako Khadgar.
    Samozřejmně je to věc názoru, ale zkus si vzpomenout jak to bylo s CD a DVD

    FAKTA:
    » rok .... kdy vládla 3,5" disketa
    + CDéčko v ten moment bylo něco EXTRA páč se tam vešlo najednou 450 disket (později i více)
    - cena za CD, CD-RW docela šílená, ALE padlo to

    » o pár let později .... cena CD už byla dole dokonce se dělaly vtipy že si placky budeš chodit kupovat jak do řeznictví (chtěl bych 10deka CD, 12 mohu nechat ?)
    + BOOM objevilo se DVD
    - ale zase ta cena (ikdyž i první vypalovajdy furt nestály jako dnešní Blu-Ray čtečtka)

    » dnes - CD, DVD kleslo - obojí je v podstatě na ceně za plast a už se moc nekouká jestli se tam vejde 4,7GB nebo 700MB
    - Cena Blue-Ray je furt dost vysoká (každý předpokládá že cena jako u předchozích případů klesne)
    - Jenže když cena přenosného disku který je např 10x vetší (kapacitou) stojí stejně (né-li míň)....
    Pak je tu otázka - Máto vůbec cenu čekat až to Blu-Ray padne dolů ?
    - a zálohovat na něj pomalu / než na usb disk
    - vedět že každy blueray nemá a přijít ke kámarádovi tak je sázkou do loterie/ namísto usb disku
    - kupovat blu-ray tituly, které se v dvd kvalite prodávaj za 49, možná za 200 / rozhodně však ne za 800

    Samozřejmě každý ať si vybere svoje - pro mne Blu-Ray nemá absolutně význam, leda až to bude stát jako dnešní DVD-RAM vypalovadlo. A média budou absloutně cenově bežné jako DVD a CD.

    BTW- kupoval jsem nedávno jeden SetTopBox DVB-T který má ze předu USB díru. Připojíš-li tomu přenosný 300GB HDD určitě by se to naučil každý z vaší rodiny.
    Na ovladači to je jedno tlačítko a pak už jen šipkama nahodu dolu + OK jako enter vybereš co zrovna chceš. STB mi tedy slouží jako DVD player. Tím jsem chtěl říct, že realizovat to jde !
    Naposledy upravil Atreides; 04.01.2009 v 19:06.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  4. #4

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    pravě uvažuju o tom zda bluray nebo novej disk pořad mi přijde lepší zatim to házet na disky, proto ještě upgradnu na desku se šesti sata portama a s hdmi pravě kuli kameře no a pak produkty budou na discích občas na dvd to je mi zatim cenově sympatičtější...

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  5. #5

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Ja osobne bych u Blu-ray nevidel ani tak problem v tom, ze to nema zatim moc lidi. Ruku na srdce, kdyz chcete "jit ke kamaradovi", nebudete si brat placku, ze ktery za dobryho pocasi vymacknete treba 15MB/s, ale prenosny disk, ktery vam pojede 30 (USB) nebo 60~80 (e-SATA).

    Podle me to zatim ma smysl jen pro osobni potrebu - tzn. zaloha dat, domaci kina. A nejvetsi vyhoda? Nezabira to tolik mista a nedelate takovej "marias" s diskama, kdyz toho zalohujete vic.

    Kazdopadne cena za mechaniky je podle me rozumna, media jsou horsi (jestli dobre pocitam, tak jsou momentalne 4x drazsi nez Verbatim DataLife+, coz tak momentalne povazuju za nejlepsi dobre dostupne placky, kdyztak me vyvedte z omylu ).

    Ceho bych se u BD zatim bal? Hlavne vydrze (odolnosti, trvanlivosti). Vim, ze se tu na foru najde docela dost skarohlidu, co DVDckum prorokuji nizkou trvanlivost, takze bych predpokladal, ze u BD se tenhle jev bude projevovat tim spise. Na druhou stranu, ja osobne jsem si doma napalil nejakych 200DVDcek a zatim mi neodeslo jedine (schovavam si je v klasickych krabickach a jsem na ne hodny ).



    Jo a maly vzkaz pro Atreida (Atreidese) - tvoje češtin nebýt dobří:
    "samozrejmNe", vtipy delalI, vypalovajdy nestalI atd.
    (jo a pise se blu-ray, bez "e")
    - to jen takova mala poznamka, prastilo me to do oci, nebijte me
    War. War never changes.

  6. #6

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal WereWiking Zobrazit příspěvek
    Jo a maly vzkaz pro Atreida (Atreidese) - tvoje češtin nebýt dobří:
    "samozrejmNe", vtipy delalI, vypalovajdy nestalI atd.
    (jo a pise se blu-ray, bez "e")
    - to jen takova mala poznamka, prastilo me to do oci, nebijte me
    Ze se píše Blu-Ray bez "e" jsem netušil to se přiznám a ička na konci slov to mi problém dělá (bohužel). Takže díky za opravu.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  7. #7

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Citace Původně odeslal Khadgar Zobrazit příspěvek
    viz http://pctuning.tyden.cz/kdo_chce_zabit_blu-ray.html
    Ještě jsem nedávno četl podobně zaměřený článek, ale nemůžu si vzpomenout kde.
    Tim podobnym clanekem bylo mysleno nejspis toto:
    http://pctuning.tyden.cz/index.php?o...2321&Itemid=67
    Taky s pomerne bourlivou diskusi.
    ASRock A300, Ryzen 2400G, 2*8GB DDR4 HyperX 3200Mhz, 1TB M2 SSD

    GB MA78GM-S2H, Athlon X2 4200+ 5*275 0,8V - 9,5*275 1,05V, GPU 500Mhz @ 110-667Mhz, Alpine 64, 2*1024MB aXeRAM 800Mhz, WD320AAKS, SH-S203D, Foxconn TLA570A + Fortron 350W-GLN

  8. #8

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    JiM: Tak to byl ten ze ZDNet

    Rache: mainstream na cenu hledí...

  9. #9

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    zatim krmim HD promitacku HD ripy, takze pro me je Blu-ray moralni povinnost DVD na tom vypadaj fakt nechutne.
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  10. #10
    Senior Member mince Avatar uživatele puki
    Založen
    17.05.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    683
    Vliv
    273

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    Postreh z USA,BR disky su bezne zastupene vkazdej predajni. U tych vacsich so slusnym vyberom a cenou tak 35 vs 25 USD u novych veci. Sony BR prehravace zacinali u cca 100USD.

    Prist to pride, ale bude to pomalsie. Urcite to nieje taky skok ako VHS vs DVD aby ludia kupovali upggrade len kvoli tomu.


    Co sa tyka dat, pre osobne pouzitie si to asi kupim v priebehu 1-2 rokov (alebo nieco podobne). Zalohujem hlavne fotky (teda v porovnani stym su ostatne data skoro nic), kde ich mam na externom HDD a druhu zalohu najprv v PC a potom postupne na DVD. Kedysi (pri 2.6mpix fotakoch a 512 kartach) som mal aj kopie z tych DVD. Teraz ich mam 25+ a neviem sa prinutit aspon raz za cas ich skontrolovat...
    Ak si zoberem, ze to su tak 3 BR media, tak znova budem robit aj kontroly a kopie, pricom si nebudem pripadat ako jukebox

  11. #11

    Standardní Re: Blu-ray - budoucnost

    pro HD filmy (a pro hudebni pozitkare) je BD temer nezbytne. Nejenze prestaly temer vychazet kvalitni veci na SACD nebo DVD Audio (jen nekolik labelu to jeste umi dobre), ale DVD ten zazitek neprinese.
    V dobe velkych disku porad nemame patricne rychly inet, aby to nestahovalo vetsinou nelegalni veci celou noc pres torrenty.
    Takze jako vsude - je treba si vybirat, z US lze prehrat region A mirne nelegalnim podfukem, ale koupene to bylo legalne.

    A zalohovani na BD je asi mimo, jen pro extra ridke pripady, jinak se ten eSata disk pripojit na zalohu da rychleji.

    Cena pujde dolu, jako vsechno, co jsme uz videli.
    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Budoucnost LCD
    Založil Masster v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 11.01.2007, 11:25
  2. Mental Ray vs. MAYA 7
    Založil Doktor-Prase v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 07.02.2006, 19:10
  3. Deska gigabyte 8I915GMF...dobrá volba pro budoucnost?
    Založil Meridius v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 22.11.2004, 15:33
  4. BUDOUCNOST PAMĚTÍ DDR 400 na Athlon 64 ??
    Založil theedge v sekci fóra Paměti
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 25.09.2003, 12:17

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •