Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 32

Téma: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

  1. #1

    Unhappy Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Prosím všechny o pomoc s vyřešením mého omylu:

    Odešel mi IDE disk, data z něj jsem měl zazálohované na druhém IDE disku a koupil jsem si místo toho prvního SATA disk.

    Chtěl jsem si nainstalovat Windows XP, jenže jsem nevěděl, že ty neumí nalézt SATA disk a stalo se mi následující:

    1.SATA disk - 160GB
    2.IDE disk - 160GB

    instalace zobrazila 160GB disk (nemám jej rozdělen) a až vzápětí jsem si uvědomil, že je to ten IDE (s daty).

    Jelikož jsem si myslel, že je to SATA disk, odstranil jsem oddíly a vytvořil 2 nové, pokračoval v instalaci, začalo se formátovat, v tom mi to došlo, tak jsem vypnul PC.

    Ten IDE HDD jsem připojil ve druhém PC, ukazuje dva oddíly nenaformátované.

    moje otázka: ??LZE z toho disku ještě nějakým postupem získat ty data??
    jsou tam materiály do školy, fotky, nějaké dokumenty, není to nic s čím bych se časem nevyrovnal, ale bohužel jinou zálohu toho nemám


    Zákl. deska: ASUS K8V-X SE, procesor: AMD Athlon 64 - 3000+, paměti: 780MB.
    SATA HDD: Seagate 160GB
    IDE HDD: Seagate 160GB Barracuda
    Pokud by bylo třeba nějakých bližších informací o tom IDE disku, tak je doplním.

    Prosím o jakoukoliv pomoc, jsem zoufalý.

    Druhý problém, jak donutit instalátor XP, aby viděl ten SATA disk?

  2. #2
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    První část otázky má odpověď nahoře ve FAQ k obnově dat (v krátkosti k tvému případu dodám, že po přepisu pvní partition máš smůlu a s částí dat se předem rozluč, nepřepsaný oddíl by měl být OK).
    K druhé části je dáno, že buď potřebuješ disketu s ovladačem SATA řadiče a ten zavést na vyžádání během instalace, nebo musíš přepnout režim SATA řadiče do emulace legacy IDE.

  3. #3

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Na data z disku zkus pouzit software GetDataBack, mam s nim opravdu dobre zkusenosti, jelikoz jsem uz dostkrat zrekonstruoval i data ze zrusenych oddilu ci zformatovynch disku atd.
    Chvilku to trva, vystup neni zrovna idealne razen a data se musi hledat ve vytvorenych adresarich, nicmene vysledek vetsinou stoji za vynalozenou namahu.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  4. #4

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    šance se zvětšují, pokud bylo použito rychlé formátování. Jinak, specializované firmy by dokázali pomoci s lepší úspěšností pravděpodobně, leč zadarmo to nebude....
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  5. #5
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    ...a vyplatí se to maximálně u firemních dat, která mají hodnotu nad desítky tisíc (účetnictví, projekty, agenda, časově náročné věci apod), rozhodně ne nějaké MP3 nebo filmy, napováženou je to u domácích fotek a videa...

  6. #6

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Děkuji za vaše rady, vyzkouším to a uvidím, co se podaří z toho dostat...
    Žádné vyloženě potřebné data tam nemám, spíš věci, které vím, že už neseženu nebo fotky, které už znova nenafotím. Platit by se mi za to asi nechtělo, tak nutné to není.

    Teď ale řeším problém, jak nainstalit XP na ten SATA disk, nemám FDD a popravdě se mi nepodařilo najít ani ovladače, které bych při startu instalace nahrál.
    V BIOSu žádná taková možnost jako legacy IDE není. Nebo sem slepej. :/

  7. #7

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Citace Původně odeslal shady_s Zobrazit příspěvek
    Děkuji za vaše rady, vyzkouším to a uvidím, co se podaří z toho dostat...
    Žádné vyloženě potřebné data tam nemám, spíš věci, které vím, že už neseženu nebo fotky, které už znova nenafotím. Platit by se mi za to asi nechtělo, tak nutné to není.

    Teď ale řeším problém, jak nainstalit XP na ten SATA disk, nemám FDD a popravdě se mi nepodařilo najít ani ovladače, které bych při startu instalace nahrál.
    V BIOSu žádná taková možnost jako legacy IDE není. Nebo sem slepej. :/
    Ono se to asi primo Legacy IDE nepojmenovava, je to v nastaveni radice, a byvaji tanm dva nebo 3 rezimy, tam hledej.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  8. #8

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Přímo v BIOSU mi to ukáže jen IDE zařízení, momentálně CDRW a DVDRW na Primary IDE.
    Na Secondary IDE není nic. A dál jsem nic okolo SATA či IDE nenašel. Je tam ještě možnost zobrazit RAID Tool SATA při náběhu PC, tam mi ale nejde nic udělat (pouze mi to ukáže ten SATA disk), ale je tam "chybová hláška", že není možno vytvořit jakoukoliv možnost RAID, pro nedostatek počtuSATA disků nebo tak něco.


    EDIT: tak jsem trošku zagooglil, a ejhle přímo tady na fóru popsáno řešení:
    http://4um.overclocking.cz/showthread.php?t=43066
    Naposledy upravil shady_s; 25.12.2008 v 17:07. Důvod: chyba vyřešena

  9. #9
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    a ještě je možnost ovladače SATA řadiče integrovat nLitem do isntalačky Windows (řeším tak řadiče na VIAckých deskách, které se nechtějí chytit z disket)

  10. #10

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Tak už běžím na tom SATA HDD, XP SP3, ale padá to :/, stalo se mi, že se mi zobrazila po zatuhnutí modrá obrazovka - výpis paměti, po restartu ok. už dvakrát sem ale musel restartovat PC, zatuhlo to a žádná reakce na cokoliv, jedině tlačítko Reset.
    Mám podezření na jednu paměť:
    1. Kingstone 512MB DDR2
    2. NO NAME (čipy Samsung) 256MB DDR2
    obojí 333MHz, mám podezření na tu druhou, mohla by to dělat?

    EDIT: tak tou to nebude, testoval jsem to bez ní a ihned po odeslání tohoto příspěvku to zatuhlo. :/
    Mohla by to být ještě třeba nějaká vadná verze OS ?
    Naposledy upravil shady_s; 25.12.2008 v 22:34.

  11. #11

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Citace Původně odeslal shady_s Zobrazit příspěvek
    Tak už běžím na tom SATA HDD, XP SP3, ale padá to :/, stalo se mi, že se mi zobrazila po zatuhnutí modrá obrazovka - výpis paměti, po restartu ok. už dvakrát sem ale musel restartovat PC, zatuhlo to a žádná reakce na cokoliv, jedině tlačítko Reset.
    Mám podezření na jednu paměť:
    1. Kingstone 512MB DDR2
    2. NO NAME (čipy Samsung) 256MB DDR2
    obojí 333MHz, mám podezření na tu druhou, mohla by to dělat?

    EDIT: tak tou to nebude, testoval jsem to bez ní a ihned po odeslání tohoto příspěvku to zatuhlo. :/
    Mohla by to být ještě třeba nějaká vadná verze OS ?
    jaká modrá obrazovka přesně? je jich mnoho....
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  12. #12

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    jaká modrá obrazovka přesně? je jich mnoho....
    Rád bych ti odpověděl, ale (bohužel) naštěstí se mi zobrazila jen jednou, pak proběhl asi 2-3* pouhý restart po zatuhnutí bez modré obrazovky a teď to zatím funguje bez problémů.

    Jinak tam bylo něco o výpisu fyz.paměti RAM, a pak ty klasický instrukce, že pokud to vidí člověk poprvé, má restartovat PC a pokud se to opakuje, má odstranit soubory či data, který by to mohly způsobit...
    Přiznám se, že sem tomu moc pozornost nevěnoval.

  13. #13

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    to je právě chyba, nahoře býtá nějakej text chyby a dole její kód (např. 0x0000007B + další v závorce). z toho se dá leccos vyvodit.
    jinak v systém-vlastnosti na kartě upřesnit v okně spuštění a zotavení systému odškrtni "Automaticky restartovat" a pak to v klidu opíšeš
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  14. #14
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Zkus naopak vyhodit tu 512 MB paměť, jestli to bude taky padat. A zeptám se - je v tom dostatečně kvalitní a dimenzovaný zdroj a nemá načaté kondenzátory? Totéž pak platí i o desce.

  15. #15

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Asi bych postupoval takto, kdybych byl v této situaci:

    1) Zkusil bych to s tou pamětí.

    2) Jestliže by to nepomohlo, pak bych do ničeho nešpáral dále a zkusil bych nějakou Live distribuci linuxu. Pokud by to dělalo i v ní, pak je chyba na straně HW, pokud by to nedělalo, pak je vina na straně SW.

    Je zbytečné špárat do HW a nakonec zjistit, že je chyba na straně Windows. Pokud se nechce stahovat Live verze Linuxu, pak bych zkusil na chvíli pracovat ve stavu nouze s prácí v síti(půjde net), nebude-li to dělat, pak je na straně Windows(či SW nějakého - drivery a podobně), ale pozor, z toho, že to bude dělat i ve stavu nouze ještě nelze usoudit, že je chyba na straně HW, Windows může být tak "doblbnutý", že bude blbnout i ve stavu nouze.

    3) Pokud to tedy bude dělat i v tom Live Linuxu, pak je chyba na straně HW a s tím už moc neporadím(moc se v něm nevyznám), jen obligátní zdroj, případně memtest ... taky třeba povytahovat ze základky nepotřebný HW....
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  16. #16

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Zdroj je nový 400 nebo 450W, paměť tam tedy zkusím hodit tu druhou.
    Než se mi sesypal ten starý HDD tak to fungovalo naprosto bez problému, systém mi netuhnul. Mám spíše podezření na vadný XP, protože to právě ani nechce najet do nouzovýho řežimu, ať už se sítí nebo bez. Během psaní tohoto příspěvku mi to zase kleklo. Tak teď testuju na té 256MB "No Name" paměti.
    A základní deska je taky docela nová, byla kupovaná zároveň s procesorem.
    Zdroj bych ale mohl otestovat za novější, který mám v druhém PC.
    Jinak žádné PCI nemám obsazené, pouze v AGP grafická karta - ATI Radeon 9000Pro 128MB.
    Vše ostatní - LAN, zvuk, apod. jede z zákl.desky.

    Jinak to píšu napotřetí, protože při druhém pokusu to zase kleklo, takže z mého prvotního problému obnovy dat zatím nic není, a nechávám to být, protože mám obavy abych to ještě víc nepodělal, kdyby se mi to při obnově seklo :/ Achjo. Nějaká základní správa PC mi nedělá problímy, ale tohle je už docela nad rámec toho co umím.

    EDIT: jen taková poznámka, dělá to i s tou 256MB pamětí. Tak snad už jen zkusit ten zdroj prohodit, jestli by to pomohlo, pokud to bude dělat i tak, tak asi ty XP.
    Naposledy upravil shady_s; 26.12.2008 v 20:26.

  17. #17

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Citace Původně odeslal shady_s Zobrazit příspěvek
    Zdroj je nový 400 nebo 450W, paměť tam tedy zkusím hodit tu druhou.
    Než se mi sesypal ten starý HDD tak to fungovalo naprosto bez problému, systém mi netuhnul. Mám spíše podezření na vadný XP, protože to právě ani nechce najet do nouzovýho řežimu, ať už se sítí nebo bez. Během psaní tohoto příspěvku mi to zase kleklo. Tak teď testuju na té 256MB "No Name" paměti.
    A základní deska je taky docela nová, byla kupovaná zároveň s procesorem.
    Zdroj bych ale mohl otestovat za novější, který mám v druhém PC.
    Jinak žádné PCI nemám obsazené, pouze v AGP grafická karta - ATI Radeon 9000Pro 128MB.
    Vše ostatní - LAN, zvuk, apod. jede z zákl.desky.

    Jinak to píšu napotřetí, protože při druhém pokusu to zase kleklo, takže z mého prvotního problému obnovy dat zatím nic není, a nechávám to být, protože mám obavy abych to ještě víc nepodělal, kdyby se mi to při obnově seklo :/ Achjo. Nějaká základní správa PC mi nedělá problímy, ale tohle je už docela nad rámec toho co umím.

    EDIT: jen taková poznámka, dělá to i s tou 256MB pamětí. Tak snad už jen zkusit ten zdroj prohodit, jestli by to pomohlo, pokud to bude dělat i tak, tak asi ty XP.
    Live verzi nějaké linuxové distribuce nemáte? Opravdu to vypadá na OS chybu, a pokud by live verze fungovala normálně, tak by jsme měli jistotu, že se nejedná o HW chybu. Už jen proto, že předtím to nedělalo. Pro mě by to bylo jednodušší než měnit zdroj.

    Když počítač jen zapnete, nalogujete se do OS a necháte tak, tak se taky sekne nebo to dělá jen při nějaké specifické činnosti?
    Naposledy upravil JamesCZ; 26.12.2008 v 22:34.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  18. #18
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Jen tak na okraj - nemůžu se zbavit pocitu, že ta deska s VIA chipsetem je S939 a používá obyč. SDRAM paměti a je to chipset, se kterým jsem se zatraceně hodně navztekal jak co do ovladačů SATA řadiče, tak i co do stability.

    Určitě bych zkusil jiný zdroj (udaná wattáž neznamená nic, pokud je to nějaký noname) a kontrola té desky rozhodně není ztraceným časem. Linuxovou distribuci lze zkusit potom, nicméně i ta může jakžtakž běžet a okna padat jako hrušky, aniž by za to Windows nesly vinu.
    Naposledy upravil peta303; 26.12.2008 v 23:57.

  19. #19

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Linuxy bohužel žádné nemám, ani nevím co je to Live verze, nemám s nimi jakoukoliv zkušenost. Udělal jsem i swap zdrojů a nic, musím se zastydět, oba jsou 350W, pův. má stáří cca rok a ten druhý, který tam mám teď cca půl.

    HW chyba se mi nezdá, snad jen, že by ten nový SATA disk byl vadný, což se mi moc nezdá, ale stát by se to mohlo. Ještě bych vyzkoušel jinou verzi XP, někde mám SP1, na kterých jsem fungoval předtím a bez problémů. Jakým způsobem se dá provést upload BIOSu ? Na stránkách ASUSu jsem našel novější verze, které by měli opravit mnoho problémů (problémy se SATA, graf. kartami, 64bit procesory apod...)

    EDIT: jinak zatuhnutí už mi proběhlo: při načítání win, při úvodní obrazovce win, při zobrazení plochy bezprostředně po nalogování, při práci s Firefoxem...To jsem zatím nezkoušel žádné grafické aplikace apod...
    Athlon 64 3000+ Socket 754, ASUS K8V-X SE, 768MB DDR, Radeon 9000Pro 128MB, Seagate SATA 160GB, Seagate IDE 160GB, CDRW + DVDRW

  20. #20

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Citace Původně odeslal shady_s Zobrazit příspěvek
    Linuxy bohužel žádné nemám, ani nevím co je to Live verze, nemám s nimi jakoukoliv zkušenost. Udělal jsem i swap zdrojů a nic, musím se zastydět, oba jsou 350W, pův. má stáří cca rok a ten druhý, který tam mám teď cca půl.

    HW chyba se mi nezdá, snad jen, že by ten nový SATA disk byl vadný, což se mi moc nezdá, ale stát by se to mohlo. Ještě bych vyzkoušel jinou verzi XP, někde mám SP1, na kterých jsem fungoval předtím a bez problémů. Jakým způsobem se dá provést upload BIOSu ? Na stránkách ASUSu jsem našel novější verze, které by měli opravit mnoho problémů (problémy se SATA, graf. kartami, 64bit procesory apod...)

    EDIT: jinak zatuhnutí už mi proběhlo: při načítání win, při úvodní obrazovce win, při zobrazení plochy bezprostředně po nalogování, při práci s Firefoxem...To jsem zatím nezkoušel žádné grafické aplikace apod...
    Aha...Live verze je, že ji spustíš přímo z CD či flešky bez instalace...pro tebe bude asi jednodušší vyzkoušet opravit stávající instalaci Windows, čímž nepřijdeš o nastavení OS, o tomto typu instalace toho hodně najdeš na netu, stačí zagooglit ....taky si nemyslím, že to je HW chyba....
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  21. #21
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Stáhni si třeba live distribuci Ubuntu nebo Suse, Debian... Ke všemu je popis a návody v češtině, i ty systémy jsou česky... Windows pojedou i SP1, pokud budou mít integrovány ovladače + nezapomeň na LBA48 patch.

    CO jsou ty zdroje zač? Myslím výrobce...

    Nemůžeš nic odsuzovat, když jsi ani pořádně nezkusil a nenapsal, co jsme ti zadali...

  22. #22

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Takže, jeden zdroj je Eurocase, ten mám teďka v tom funkčním PC, který mi funguje. To u kterého řeším problém už nejede, nenajedou Windowsy, při jejich spouštění se to kousne.
    Linuxy tedy nemám ani jak odzkoušet, zkusím tam XP SP1, který mi zatím vždy fungovaly, třeba je to pouze systémem.

    Jinak jsem zachytil něco z té modré obrazovky:

    Machine_Check_Exception
    a dole ty adresy:

    STOP: 0x0000009C (0x00000004, 0x80546DF0, 0xB2000000, 0x00070F0F)

    Ovladače na ten SATA řadič jsem si hodil na disketu, takže je instaluju ručně při instalaci XP, k čemu je ten LBA48 patch ? A nainstalovat ho až po instalaci těch XP?

    Jinak to zatuhnutí nebylo závislé ani na paměti, jak jsem psal, testoval jsem to na té 512MB Kingstone i na té 256MB "No Name" i kombinace obou - beze změny, tak jsem měnil i ty zdroje, jeden je tedy Eurocase a druhej nějakej značkovej, přiznám se, že sem si to někde napsal, ale nemůžu to najít Ale tak či tak beze změny. Ten původní (starší - Eurocase 350W) mám teď v druhém PC, ze kterého píšu a je bez problému.
    Pro mě bude nejsnazší řešení zkusit jinou verzi OS. Pak budu vědět asi co dál.
    Každopádně všem Vám děkuji za rady, jakmile to vyřeším tak budu potřebovat pomoct s tím oživováním dat z disku )
    Athlon 64 3000+ Socket 754, ASUS K8V-X SE, 768MB DDR, Radeon 9000Pro 128MB, Seagate SATA 160GB, Seagate IDE 160GB, CDRW + DVDRW

  23. #23

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Tak jsem trošku "zagooglil" a asi jsem se spletl, jedná se pravděpodobně o HW chybu :

    1) Dle tohoto by mohla být chyba v grafické kartě, zkus vyměnit za jinou, jinde fungující

    2) Dle http://www.news.only-4-geeks.com/Ano...ion_33264.html potvrzuje, že se jedá o HW chybu. Pokud to není v grafice, pak jinde.

    3) Dle tohoto jsem pochopil, že se něco zahřívá až moc - není PC taktované?
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  24. #24

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Zvláštní. Procesor i chladič na něm je nový, teploty jak CPU tak MB jsou okolo 30°C, což mi nepřijde jako přehřívání...Možná ta grafika, jedině bych tam šupnul tu z fungujícího pc, byť je mnohem starší. Z toho co jsem vyčetl na těch stránkách by to tak odpovídalo, paměti jsem zkoušel i v druhém PC a jsou bez závady, normálně fungují. A na druhém PC mám taky SP1.
    Athlon 64 3000+ Socket 754, ASUS K8V-X SE, 768MB DDR, Radeon 9000Pro 128MB, Seagate SATA 160GB, Seagate IDE 160GB, CDRW + DVDRW

  25. #25

    Standardní Re: Obnova dat z HDD (IDE) help :(

    Citace Původně odeslal shady_s Zobrazit příspěvek
    Zvláštní. Procesor i chladič na něm je nový, teploty jak CPU tak MB jsou okolo 30°C, což mi nepřijde jako přehřívání...Možná ta grafika, jedině bych tam šupnul tu z fungujícího pc, byť je mnohem starší. Z toho co jsem vyčetl na těch stránkách by to tak odpovídalo, paměti jsem zkoušel i v druhém PC a jsou bez závady, normálně fungují. A na druhém PC mám taky SP1.
    Asi to bude opravdu v té grafice
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ: obnova dat, SMART, klonování disků a přenos systému
    Založil peta303 v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 20.03.2008, 11:29
  2. flash IDE Hdd
    Založil lol v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 31.08.2006, 10:09
  3. Obnova dat z CF
    Založil Kema v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 24.08.2004, 22:05
  4. Ak je PCI na viac ako 33 MHz co sa stane s HDD na IDE?
    Založil Megin v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 25.11.2002, 16:47

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •