Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Tablet

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    23.01.2004
    Bydliště
    Lednice, Southern Moravia
    Věk
    43
    Příspěvky
    519
    Vliv
    252

    Standardní Tablet

    Ahojte, chtěl bych přítelkyni koupit tablet k PC. Ráda kreslí, ale hlavně by se chtěla věnovat navrhování zahrad. Nemám s tím žádné zkušenosti a tak bych si rád nechal poradit na co se mám zaměřit, ať někupuju zajíce v pytli. Předem díky.
    AMD Barton Mobile 2600+@2,47GHz (215*11,5) 1,75V, EPoX 8RDA3+, 512 MB Kingston (Synchro Dual channel 2*256 2,5-3-3-11), ATI Radeon 9800 Pro Vmod, Biosmod @ 461/400, Sound Blaster Audigy, Leadtek WinFast TV2000, 80GB HDD, DVD Asus, CDRW HP, ModATX 300W+200W, AOC 7A+, CPU+GPU+NothBridge Watercooled, Powered by EHEIM.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    280

    Standardní Re: Tablet

    To je vcelku jednoduchý.

    Rozdělení trhu je prostý. Wacom a ostatní.
    Wacom je legenda. Jako jedinej tuším běžně používá bezbateriový pero, má nejpřesnější snímání (žádný klepání kurzoru), nejlepší ovladače (to je docela podstatná věc) a taky je nejdražší. Některý produkty pro Wacom vyrábí UMAX.
    Pak jsou ty ostatní. Těm vyrábí tablety jeden OEM výrobce a lepí se na něj nálepky Genius, Trust, Pentagram ... co je po ruce. Vlastnosti jsou opačné než výše.

    Obecně se zaměř hlavně na velikost. A6 jsou docela malý, A4 už hodně velký, A5(wide) je imho ideální.

    Mimochodem, u ovladačů tabletu Genius (kterej sem vyhrál) nikdo nemyslel na to, že bys třeba mohl mít dva monitory. Plocha tabletu se namapuje na celou plochu, takže je to samozřejmě celý zdeformovaný (na tabletu kreslíš kolečko, na monitru se kreslí elipsa). Bomba. Metál tomu kdo to vymyslel. Nejlíp trochu olova.
    Naposledy upravil bukva; 04.12.2008 v 15:31.
    Myšlení zkresluje realitu.

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    23.01.2004
    Bydliště
    Lednice, Southern Moravia
    Věk
    43
    Příspěvky
    519
    Vliv
    252

    Standardní Re: Tablet

    Citace Původně odeslal bukva Zobrazit příspěvek
    To je vcelku jednoduchý.

    Rozdělení trhu je prostý. Wacom a ostatní.
    Wacom je legenda. Jako jedinej tuším běžně používá bezbateriový pero, má nejpřesnější snímání (žádný klepání kurzoru), nejlepší ovladače (to je docela podstatná věc) a taky je nejdražší. Některý produkty pro Wacom vyrábí UMAX.
    Pak jsou ty ostatní. Těm vyrábí tablety jeden OEM výrobce a lepí se na něj nálepky Genius, Trust, Pentagram ... co je po ruce. Vlastnosti jsou opačné než výše.

    Obecně se zaměř hlavně na velikost. A6 jsou docela malý, A4 už hodně velký, A5(wide) je imho ideální.

    Mimochodem, u ovladačů tabletu Genius (kterej sem vyhrál) nikdo nemyslel na to, že bys třeba mohl mít dva monitory. Plocha tabletu se namapuje na celou plochu, takže je to samozřejmě celý zdeformovaný (na tabletu kreslíš kolečko, na monitru se kreslí elipsa). Bomba. Metál tomu kdo to vymyslel. Nejlíp trochu olova.
    Super, díky za info Dneska jsem se na to ptal i kámošového bratránka, který se živí grafickými návrhy a řekl mi úplně to samé, co ty, takže mám už jasno. Ještě jednou dík.
    AMD Barton Mobile 2600+@2,47GHz (215*11,5) 1,75V, EPoX 8RDA3+, 512 MB Kingston (Synchro Dual channel 2*256 2,5-3-3-11), ATI Radeon 9800 Pro Vmod, Biosmod @ 461/400, Sound Blaster Audigy, Leadtek WinFast TV2000, 80GB HDD, DVD Asus, CDRW HP, ModATX 300W+200W, AOC 7A+, CPU+GPU+NothBridge Watercooled, Powered by EHEIM.

  4. #4

    Standardní Re: Tablet

    Ja mam A5 Genius (2 modely jeden dom a jeden na koleji) a jsem vcelku spokojen. Mel jsem jen trochu problemy s ovladacema, ale pak jsem nasel verzi, kde jde pekne nastavit plocha tabletu (nemam 2 monitory, tak nevim jak se chova tam).

    Pouzivam ho docela casto na kresleni, upravy fotek, webovou grafiku.

    Ma tedy horsi pero (co se tyce pohodlnosti uchopu) a je potreba na nej trosku vice tlacit.

    Ale za ty penize je to good

  5. #5
    Vstal z mrtvých mince Avatar uživatele MikeD
    Založen
    18.12.2002
    Bydliště
    Praha 4-Braník
    Věk
    44
    Příspěvky
    974
    Vliv
    287

    Standardní Re: Tablet

    předem se omlouvám, že vytahuji tuhle "zdechlinu", ale chtěl bych si pořídit tablet...

    pročetl jsem spoustu diskusí a recenzí, nicméně přesto kapánek váhám, jakou velikost pořídit (to, že de facto existují dvě třídy - Wacom a ten zbyte - je mi jasný)... teď se v podstatě jen rozhoduji, zda stačí A6, nebo si spíše připlatit za A5...

    tablet chci jen na úpravu fotek - na vysvětlenou: jsem levák, ale myš držím v pravé (a měnit to ani nechci, jsem na to zvyklý), nicméně na "jemnější" práci, jako třeba retuše, myš v pravačce není zrovna optimální...

    můj dotaz je proto prostý: stačí na úpravu fotek A6, nebo spíše A5? předem díky za odpovědi - NEJDE MI O KRESLENÍ, NÝBRŽ JEN O FOTKY
    Naposledy upravil MikeD; 24.03.2009 v 11:28.
    na zábavu: Intel Celern G1620 (Gelid Solutions Tranquillo) | GB GA-B75-D3V | 8GB Kingston HyperX Fury Blue 1600 | GIGABYTE GTX750 Ti Ultra Durable 2 2GB | Samsung SSD 850 EVO 120GB + WD7500AAKS 750GB + Samsung SpinPoint F1 1TB + Samsung HD204UI 2TB | Seasonic S-12 600W | Dell 2209WA | Windows 10 Home 64bit
    na cesty: AGang Gangsta 7.0 2013 + Lenovo ThinkPad 0328 + Motorola Moto G 2014

    dříve, než se na něco zeptáte, zkuste zabrousit na: Google | Wikipedia

  6. #6

    Standardní Re: Tablet

    Bohate staci A6. Dlhsiu dobu som pouzival consumer wacom - bamboo. Prave A5tku a prave na fotky. A je to pohoda. Ked si clovek trosku prisposoby workflow v software a vhodne to vie rozhodit po stole, je to pomocnik na nezaplatenie. Uvazoval som o tom, ze si ho kupim ... spocital som si ale, ze by som ho pouzival 5 minut tyzdenne
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Tablet A4 wide
    Založil mexx07 v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 19
    Poslední příspěvek: 30.08.2008, 17:56
  2. Help: jaký tablet, popř. gr.card. na 2D grafiku?
    Založil Aliencz v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 28
    Poslední příspěvek: 15.05.2006, 12:57
  3. WINDOWS XP TABLET PC EDITION
    Založil Roman v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 06.02.2005, 21:57
  4. Tablet na zpracovávání grafiky??
    Založil bird birdovicz v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 19
    Poslední příspěvek: 03.11.2003, 12:22

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •