Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Disk SATA II na motherboard podporujici SATA I

  1. #1

    Standardní Disk SATA II na motherboard podporujici SATA I

    Nazdar lidicky, koupil jsem si Samsung Spinpoint F1 750GB (HD753LJ), potreboval jsem disk rychle a levne proto tato volba. Precetl jsem si ze disky od firmy samsung mivaji problem s detekci na starsich chipsetech VIA a nforce 3 a nize.

    Zde nastinim problemy ktere se vyskytly a ktere jsem vyresil. Urcite se to bude nekomu z vas do budoucna hodit.

    Disk jsem pripojil na svoji desku GIGABYTE GA-7VT880PRO chipset nforce3 samozrejme disk to nedetekovalo.

    Je třeba disk přepnout do režimu rychlosti 1.5 Gb (SATA I) původně má 3.0 Gb (SATA II). U tohoto disku to jde pouze softwarově. Má pouze 4 piny sloužící k nastaveni MASTER SLAVE a limit 32GB. Nema piny na snizeni rychlosti.

    1. Začal jsem cestou -> flash biosu (nedělat zbytečné pouze v krajnich případech)

    2. Snížení rychlosti z 3.0Gb na 1.5Gb : link: http://www.samsung.com/global/busine...126&orderNum=4

    -poznamka: tento zpusob musite delat na pc kde vam to disk detekuje ja osobne to delal na desce podporujici pouze SATA I a funguje to , proste a jednoduse musite vydet po startu pc ze tam ten disk je )

    - stahněte si tyto dvě utilitky
    a) BDM_SATA1_5G_1_0.zip -> vytvori bootovaci disketu
    b) SSpeed.zip

    Tak rozbalte bod a) a rozbaleny soubor spusťte, pak na vytvorene diskete zalozte slozku napr SSPEED a rozbalte do ni obsah b)

    restartujte pc a nabootujte z diskety (boot se nastavuje v biosu pro laiky Boot device prioroty zvolit First boot device: Floppy)

    najede vam dos z diskety pokud nejste prepnuti do A:\
    napiste A:

    dale musime jit do nami vytvorene slozky SSPEED
    napiste cd sspeed

    prikazovy radek by mel vypadat takto A:\SSPEEDD\
    napiste run


    mela by vam vyjet po chvilce nabidka
    1. 1.5 Gb -> 3.0 Gb
    2. 3.0 Gb -> 1.5 Gb

    Tak ted trosku teoreticke praxe .
    Mym problemem bylo snizeni ze 3 na 1.5 tudiz jsem vzdy zvolil variantu 2. coz se ukazalo po dlouhem procitani netu jako SPATNE !!!!!!

    MUSITE ZVOLIT VARIANTU 1. 1.5 Gb -> 3.0 Gb !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

    Vypada to nelogicky ale je to tak

    Tak a ted dalsi dulezita vec az provedete bod 1. hodi vas to zpet na disketu A:\ v tuto chvili NESMITE PC RESTARTOVAT!!!!

    MUSITE JEJ VYPNOUT!!!

    Nyni byste meli mit vyhrano. Odpojte disk z PC vlozte jej do PC kde se nedetekoval a hle mel by tam byt, pokud budete mit nekdo problem napiste mi.

    Doufam ze vam to ulehci praci, ja jsem se s tim s... tak 8 hodin
    Naposledy upravil dinospages; 28.11.2008 v 15:47.

  2. #2

    Standardní Re: Disk SATA II na motherboard podporujici SATA I

    Citace Původně odeslal dinospages Zobrazit příspěvek
    Je třeba disk přepnout do režimu rychlosti 1.5 Gb (SATA I) původně má 3.0 Gb (SATA II). U tohoto disku to jde pouze softwarově. Má pouze 4 piny sloužící k nastaveni MASTER SLAVE a limit 32GB. Nema piny na snizeni rychlosti.
    O tom, že SATA disk má propojky k nastavení MASTER/SLAVE, se s tebou nebudu přít a přímo řeknu, že je to blbost. SATA zařízení se připojuje na kabel jen JEDNO, takže neexistuje žádný master ani slave. Toto se používá pouze na IDE, kde se na kabel dají připojit (až) dva disky.

    Jinak chválím (K+) za celý příspěvek, ve kterém je řešeno několik vydrbávek ze strany Samsungu.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím hodnocení/reputaci/karmu - prostě ikonku s vahami pod avatarem.

    Kdo vás kdy a za co ohodnotil uvidíte ve svém Uživatelském panelu.

  3. #3

    Standardní Re: Disk SATA II na motherboard podporujici SATA I

    Milion korun tomu pánovi dinospages!!!
    Jebu se stím už dva dny!!!
    Šikmooký chytráci. Pořád jsem dával volbu č.2! Ach jo. Absolutně nechápu!
    Už jsem hledal jinou desku, vztekal se, novej SATA řadič do PCI...
    Děkuju děkuju děkuju!!!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Který disk je nejlepší ??? Update 2.1.06 (praxe, linky...)
    Založil Tom v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 19.01.2005, 12:27
  2. Abit AV8 sata disk
    Založil KOVO v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 10.01.2005, 22:45
  3. Mandrake 10
    Založil jama v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 57
    Poslední příspěvek: 06.01.2005, 16:36
  4. EPOX EP-4PLA3I a SATA Disk Maxtor 120GB
    Založil AMDckar v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 27.12.2004, 11:06
  5. SATA disk se mi ve Windows neobjeví - pomooc!
    Založil Zidar v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 23.01.2004, 23:57

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •