Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Ubuntu 8.10 - VirtualBox - problem instalace

  1. #1

    Standardní Ubuntu 8.10 - VirtualBox - problem instalace

    Zdravim, dnes mi dosla trpelivost z microsoftem, kde posledni velka kapka byla, po case pouzivani Visty, a rozhodl jsem se prejit na Linux-Ubuntu.
    Mam novy tabletPC HP TX2000, kde puvodne byly nainstalovany Visty Home premium (SP1 pozdeji).
    Nyni jsem nainstaloval Ubuntu 8.10 (dual boot pres GRUB zavadec). Systemy fungujou v pohode, i visty i ubuntu. Ovsem v ubuntu mi nelze nainstalovat VirtualBox, ve kterem chci mit XP kvuli par specialnim win aplikacim a brokerskym softu, ktere potrebuju. Zkousel jsem instalovat z ruznych zdroju, resp. stahovat, protoze k instalaci jsem se nedostal. Napr. http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads , kde si stahnu prislusnej package. Zkousel jsem dalsi dva zdroje a vzdy se mi pri pokusu otevreni istalacniho deb souboru zobrazuje hlaska: "Nelze otevrit, package muze byt poskozeny nebo nemate prislusna prava". Prava jsem zkontroloval ve vlastnostech souboru, kde je vse dle myho spravne (Read and write status). A take jsem instaloval pres root (sudo) se stejnym vysledkem. Zkousel jsem taky pridat zdroje dle navodu a zkouset stahnout a nainstalovat pres shell(inspirace z ubuntu.cz), coz mi ovsem taky neslo kvuli klici GPG, ktery jsem naselzde, ovsem vystup byl spatny klic... Budte shovivavi prosim, na linux jsem presel pred par hodinami, tak jsem zacatecnik..

    P.S. Wine nebo podobne veci znam, ovsem ja prave potrebuju VirtualBox (ci nejakou rozumnou nahradu) ale virtualbox znam a prijde mi jako velice dobrej nastroj...
    Dekuji za kazdy navrhy..
    mb: MSI K8N Neo2 Ultra Platinum cpu:AMD Athlon 64 3000+ s939 gpu:Club3D 6600GT nVidia 128MB hdd: WD 250GB sata ram: 1,3GB Samsung c.l 2.5, zdroj ATX 450W Levicom

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Ubuntu 8.10 - VirtualBox - problem instalace

    Pokud jsi nezkoušel, tak zkus:
    Kód:
    sudo apt-get install virtualbox
    ..to by mělo bejt nejjednodušší.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3

    Standardní Re: Ubuntu 8.10 - VirtualBox - problem instalace

    dekuju za pomoc. Tohle mi prave neslo, tak jsem si vse jeste prosel a dost nacetl. Tedka mi funguje vse co potrebuju, virtualbox s XP desktopem, Monodevelop, Maple... Skoda, ze sem na gnu/linux nepresel uz driv...
    mb: MSI K8N Neo2 Ultra Platinum cpu:AMD Athlon 64 3000+ s939 gpu:Club3D 6600GT nVidia 128MB hdd: WD 250GB sata ram: 1,3GB Samsung c.l 2.5, zdroj ATX 450W Levicom

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Velmi zahadny problem... ALi M1621
    Založil Spirit v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 14.11.2004, 22:36
  2. Nova instalace XP a problem s NTLDR
    Založil riksa v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 23.05.2004, 13:35
  3. Madrake 9.2 - instalace, problémi s NVIDIA
    Založil Skodik v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 26.12.2003, 20:14
  4. Epox 8RDA+ a instalace Nforce drivers pod W98SE - Problem
    Založil tiktak v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 28
    Poslední příspěvek: 16.05.2003, 08:30
  5. Asus A7V333 problem Instalace OS
    Založil Ralen v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 02.02.2003, 12:26

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •