Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 36

Téma: KDE vs. Gnome vs. ostatní

  1. #1

    Standardní KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Rozhodl jsem se založit toto téma, do kterého by jste, pokud by jste chtěli, napsali, proč zrovna používáte to či ono desktopové prostředí v GNU/Linuxu. Také by možná bylo dobré podiskutovat nad přínosností 3D prostředí pro desktop (Compitz, Metisse...).

    Aby se to tady ale nezměnilo ve flame, dovolil bych si nastolit několik málo jednoduchých pravidel, smím-li:

    1) Prosím jen věcné názory, žádné hlouposti typu KDE je nejlepší a podobně. Pěkně všechno zdůvodnit, případně přidat zdroje ke svému tvrzení.

    2) Diskutuje se pouze o desktopových prostředích pro GNU/Linux. Prosím žádné theme packy pro Windows či něco podobného. Také prosím žádné diskuze o jednotlivých distribucích, pokud to není vyloženě nutné....

    3) Uvádět v některých případech verze daného prostředí, hlavně u KDE.

    4) U méně známých prostředích by bylo dobré uvést třeba odkaz na domovské stránky + třeba základní tipy

    Osobně používám KDE 3.5.10, v KDE 4.x vidím velikou budoucnost, ale zatím je pro mě jen na testování. Třeba mě mrzí, že pokud nainstaluju KDE 3.5.10 i KDE 4.1.2, tak pro obě prostředí se nastaví jako defaultní správce souborů(i v KDE 3.5.10) Dolphine, který mě osobně moc nesedí.

    Naopak Konqueror mi v KDE 4.1.2 nefunguje. Co se týče Gnome, tak to používám jako nouzové...to kdyby náhodou KDE nenajelo(ještě se tak ale nestalo).

    Rád se ale inspiruji od jiných, proto jsem i založil toto téma, tak snad se bude líbit
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    U me je to Fluxbox.
    A duvod? Pred lety jsem linux pouzival na slabsim kompu (celer 533, 128MB ram) a tam to melo smysl. Dneska uz je to spis ze zvyku. Vsechno funguje jak ma. Prizpusobil jsem si ho k obrazu svemu tak proc menit. Vse je naprosto primocare a jednoduche. To jsou vlastnosti, ktere ocenuju na linuxu a tak proc si nezvolit windows manager, ktery tuhle filozofii prosazuje.

    Jedine co mi hodne chyby je task switcher. To ze neni je vlastnost, nikoli chyba. Sice existuji nahrady a i neco ve stylu expose, ale nejsou dostatecne rychle ci pouzitelne. Mam ale takovy dojem, ze jsem v release notes fluxboxu cetl, ze byly pridany nejake prikazy, ktere by mely umoznit velmi jednoduchou implementaci.

  3. #3

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    .......
    Jedine co mi hodne chyby je task switcher. To ze neni je vlastnost, nikoli chyba. Sice existuji nahrady a i neco ve stylu expose, ale nejsou dostatecne rychle ci pouzitelne. Mam ale takovy dojem, ze jsem v release notes fluxboxu cetl, ze byly pridany nejake prikazy, ktere by mely umoznit velmi jednoduchou implementaci.
    Jejda, první reakce a už tápu Co to je ten switcher a styl expose?
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    task swithcer je dialog, ktery se ti objevi ve vetsine WM pri prepinani aplikaci - alt+tab.
    Expose je zpusob prepinani aplikaci v Mac OS X.
    Existuje programek pod linux, ktery emuluje tento efekt - problem je v tom, ze ten programek prehodi kazde okno do popredi, tipne obrazek a pak je zobrazi. Jenze pokud je otevrenych oken 20, tak uz to nejakou dobu trva = je nepouzitelny. Na to budou vhodne prave compiz & spol.

  5. #5

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    task swithcer je dialog, ktery se ti objevi ve vetsine WM pri prepinani aplikaci - alt+tab.
    Expose je zpusob prepinani aplikaci v Mac OS X.
    Existuje programek pod linux, ktery emuluje tento efekt - problem je v tom, ze ten programek prehodi kazde okno do popredi, tipne obrazek a pak je zobrazi. Jenze pokud je otevrenych oken 20, tak uz to nejakou dobu trva = je nepouzitelny. Na to budou vhodne prave compiz & spol.
    Děkuji za odkaz na WIKI, nenapadla mě Jak se říká, jeden obrázek je lepší než tisíc vět. Stačilo kouknout na odkazovanou stránku s obrázkem a bylo jasně. Moc děkuji za vysvětlení.

    Jinak jsem si FluxBox zrovna nainstaloval, 3 MB celkem Později vyzkouším Díky za tip
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Tak to pridam jednu recenzi/navod na rootu - ponekud letite, ale princip se nezmenil. Jinak aktualni informace na http://fluxbox.org/ + maji novou wiki (a to ze je nova bych si dovolil zduraznit, protoze je zatim celkem prazdna). Menu jde generovat pres skripty (ale kdo by to delal, kdyz mam vim, ze? )

    Jeste bych upozornil na WindowMaker. A to spis z toho duvodu, ze emuluje Gui z pocitacu NeXt, coz byly na svou dobu velmi zajimave stroje a vyvinul se z nich prave MacOS X. Co se tyce WindowMakeru, tak ten je jako projekt v komatu - nebo mam aspon ten pocit. Me osobne nevyhovoval. Napr task switcher nesel obsluhovat mysi, velmi obtizne pouziti icon tray. Nesikovna konfigurace docku. Ale kazdopadne zajimavy zjev. Docela rad bych videl v akci pouvodni NeXt. Pouziva nekdo tenhle WM?

  7. #7
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Osobně používám GNOME s Compiz Fusion + Emerald jako Window Decorator a AvantWindowNavigator jako "taskbar." V podstatě mám vzhled systému upravený tak nějak do podoby MacOS, vyplynulo to nějak z postupného vylaďování... Postnu nějaký screenshot.

    KDE se u mě nikdy nezabydlelo, dříve proto, že bylo náročnější než GNOME a dnes proto, že jeho panely mi nejsou sympatické. A hlavně taky historicky - na IBM T40 mám jen XGA displej, tak jsem chtěl co nejmenší výšku panelu, aby nezabíral místo - u KDE se mi ho nepodařilo zmenšit dostatečně, u GNOME ano.

    Ještě jsem hodně dlouho používal čisté XFCE, se kterým jsem byl VELMI spokojen, ale chybělo mi tam pár drobností, např. komfortní práce s FTP v rámci Thunaru integrovaná do celého prostředí. Možná už je to dnes vyřešené.

    Jinak osobně mám nejraději CDE-like prostředí, takže proto mi nejvíc sedlo XFCE co do vzhledu a filozofie jeden čas jsem jel dokonce na Solarisu, ale tam už je CDE obsolete, takže ne úplně rozvíjené (vývoj směřují s GNOME aka Java Enterprise Desktop, nebo jak tomu říkají).
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  8. #8

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    většinou pokud jsem v linuxu, jsem spokojen v jen mírně poupraveném gnome. ale stejně tak mi nevadí ani třeba blackbox (ten jsem jel na celeru400) nebo icewm. zato kde mi prostě není sympatické. je přeplácané, zbytečně složité s nastavováním každé bezvýznamné blbůstky a kde4 je upřímně hrůza. když už i můj bratr, linuxák zabydlený v mandrivě v KDE dobře 5 let má z kde4 takovou depku, že v nejbližší době přejde na gnome, tak je co říct .

    jinak můj screen z nedávné doby: http://www.abclinuxu.cz/images/scree...4bit-34219.png

  9. #9
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    tak já přidávám taky svůj screenshot
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  10. #10

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Dobrej flame

    Pouzivame Gnome, protoze jsme upstream pro Gnome a je to nase zamestnani. A taky kvuli glib a gtk+, ktere jsou pekne ciste a prehledne napsane. A taky ze C++ je velke zlo:
    Citace Původně odeslal tambot
    <tambot> c++ sucks
    * qabot mumbles something about c++ being evil
    <tambot> c++ is e-- ah, nevermind.
    (pro nezasvecene: boti jsou vyrobky Mozilla Foundation, napsanych v Perlu)

    Z C++ a potazmo Qt mi vstavaji hruzou vlasy na hlave, drapy na packach a chlupy na ocase. Qt povazuji za rozumne pouzitelne az od verze 4.4, pote, co integrovali WebKit a implementovali windowless widgets. Stale jeste maji ale co zlepsovat, napr. spatny rendering fontu a nerespektovani nekterych freedesktop.org standardu, jako je napr. fontconfig. Z toho duvodu jsem driv o Qt ani neuvazoval, nyni jsem upsany GTK a nebudu to menit (jen proto, ze je neco o 10% lepsi).

    edit: na slabsich nebo mene dulezitych strojich mam XFCE, ktere se mi libi filozofii - Gtk based, nezavisle na Gnome ani KDE, feature-rich, ale vysoce modularni a konfigurovatelne, podporujici nativne Composite a ruzne dalsi eye-candy. Nerespektuji ovsem Gnome HIG, coz ale pricitam potrebne pouzitelnosti pro embedded systemy.

    V dobe, kdy jadrem moderniho desktopu zacina byt D-Bus, by se nemely tvrde zavislosti na milion dalsich knihoven objevovat. Chvili to ale potrva, nez se dostaneme do idealniho stavu a vsichni budou implementovat obecne rozhrani navrzene freedesktop.org.
    Naposledy upravil Gargamel; 07.11.2008 v 15:07.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  11. #11

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Dovolil bych si upozornit na tyto adresy:

    KDE-Look.org, Gnome-look.org, Xfce-look.org

    Najdete zde různá vylepšení(vzhledy, kurzory, témata, ikony, zvuky...) do těchto grafických prostředí.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  12. #12

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    Dovolil bych si upozornit na tyto adresy:
    KDE-Look.org, Gnome-look.org, Xfce-look.org
    Viz. http://www.opendesktop.org/, ktery obsahuje celou rodinu serveru, vcetne vyse jmenovanych. Ta prehlednost a design kazdeho portalu je ovsem otresna

    Dovolil bych si vyzvednout http://gnomefiles.org/, ktery je mnohem prehlednejsim a aktualizovanym portalem, nez bratricek http://www.gtk-apps.org/
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  13. #13

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Citace Původně odeslal Gargamel Zobrazit příspěvek
    Viz. http://www.opendesktop.org/, ktery obsahuje celou rodinu serveru, vcetne vyse jmenovanych. Ta prehlednost a design kazdeho portalu je ovsem otresna

    Dovolil bych si vyzvednout http://gnomefiles.org/, ktery je mnohem prehlednejsim a aktualizovanym portalem, nez bratricek http://www.gtk-apps.org/
    Děkuji, myslel jsem si, že to je někde sjednocené, ale nikdy jsem to nehledal
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  14. #14

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Zdar všem, tohle je zajímavé téma. Já se teda přiznám, že jsem KDEčkař, protože mi vyhovuje spousta nastavení (třebaže všechno neupotřebím, ale vím, že mám možnost...) Samozřejmě mám na mysli KDE 35x, KDE4 mě znechucuje, jen když o něm čtu a na nainstalaci jsem si zatím dal čas do jara...
    Ale rád bych se zeptal zkušených: používá tu někdo aktivně IceWM? Už jsem to jeden čas používal, je to sympatický WM, ale chtěl bych to teď provozovat na nové Mandrivě a zjistil jsem, že žádný repositář nemá IcewmCP. Takže asi nainstaluju balíček z 2007. a budu doufat, že tím nic nepodělám... Je možné, že se tahle nastavovátka (je jich víc) nevyvíjejí a proto na ně mandriváci kašlou nebo co to znamená?
    Díky
    Honza
    Am386 DX 40

  15. #15

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Citace Původně odeslal HonzaRez Zobrazit příspěvek
    Ale rád bych se zeptal zkušených: používá tu někdo aktivně IceWM? Už jsem to jeden čas používal, je to sympatický WM, ale chtěl bych to teď provozovat na nové Mandrivě a zjistil jsem, že žádný repositář nemá IcewmCP. Takže asi nainstaluju balíček z 2007. a budu doufat, že tím nic nepodělám...
    Nemělo by se nic stát, maximálně vám nepůjde toto prostředí, ostatní by to nemělo ovlivnit.

    Koukal jsem se a moje oblíbená stránka pro stahování RPM balíčků(viz. níže) obsahuje RPM balíčky jen pro několik málo distribucí, a sice pro AltLinux, OpenSuse 10.3 a 11 a starší Mandrivy, přitom toho vyhledá jinak opravdu hodně....

    Tady jsem hledal:

    http://rpm.pbone.net

    musí být vybrána možnost Search for rpms by name při vyhledávání v jejich databázi. Poslal bych odkaz na výsledek vyhledávání, leč v adresním řádku je jen adresa k index.php3 stránce
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  16. #16

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Citace Původně odeslal HonzaRez Zobrazit příspěvek
    Ale rád bych se zeptal zkušených: používá tu někdo aktivně IceWM? Už jsem to jeden čas používal, je to sympatický WM, ale chtěl bych to teď provozovat na nové Mandrivě a zjistil jsem, že žádný repositář nemá IcewmCP. Takže asi nainstaluju balíček z 2007. a budu doufat, že tím nic nepodělám... Je možné, že se tahle nastavovátka (je jich víc) nevyvíjejí a proto na ně mandriváci kašlou nebo co to znamená?
    Díky
    Honza
    IceWM jsem aktivne provozoval par let na slabsich masinach a porad jej povazuju za spickovy WM (pro ty, kterym nesedi *box nebo extremy typu ratpoison). Zadne klikatka na nastaveni jsem ale nepouzival, proste jim neverim a editace konf. souboru je mnohem rychlejsi a komfortnejsi.

    Z principu, ze IceWM je zavisle primo na xlibu a max. na nejakem imlibu, bych si tipnul, ze klikatka budou mit taky minimum zavislosti, zpravidla Tk nebo stare Gtk/Qt. Backport do aktualniho distra by nemel byt problem, s cim ale muzou byt komplikace, jsou podpurne knihovny, ktere nemusi v modernim distru uz vubec byt.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  17. #17

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Tak jsem se rozhodl přejít z KDE na Gnome, ale trápí mě několik věcí:

    1) Po každém restartu či vypnutí PC musím po opětovném nalogování do Gnome nastavovat hlasitost. Zvuk jde, jen se vždy sníží do přibližně 3/4...v KDE to nedělalo...

    2) Nevíte někdo, jak udělat, abych si mohl při manipulaci se souborem mezi dvěma adresáři(přetahuji klasicky myší) vybrat, zda-li chci soubor zkopírovat či přesunout či jen vytvořit odkaz?

    v KDE se zobrazí kontextová nabídka, v XP se provede defaultní akce a pokud používám pravé tlačítko myši, tak se také zobrazí kontextová nabídka...

    Nejradši bych to měl nastaveno tak, jak je zvykem ve Windows, v horším případě stačí i nastavení alá KDE.

    Děkuji za reakce
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  18. #18

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    2) Nevíte někdo, jak udělat, abych si mohl při manipulaci se souborem mezi dvěma adresáři(přetahuji klasicky myší) vybrat, zda-li chci soubor zkopírovat či přesunout či jen vytvořit odkaz?
    Bud drz pred pustenim Alt, nebo pretahuj koleckem - zobrazi se pak popup, co s tim chces udelat. Jinak modifikatory jsou Shift a Control. Tak je to teda v Nautilovi.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  19. #19

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Citace Původně odeslal Gargamel Zobrazit příspěvek
    Bud drz pred pustenim Alt, nebo pretahuj koleckem - zobrazi se pak popup, co s tim chces udelat. Jinak modifikatory jsou Shift a Control. Tak je to teda v Nautilovi.
    Děkuji, kolečko funguje a nešlo by to přehodit na pravé tlačítko nějak? To by pak bylo úplně super
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  20. #20

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Vyšlo KDE 4.2 beta 2

    info: http://kde.org/announcements/announce-4.2-beta2.php

    něco málo v češtině:

    http://www.zive.cz/Bleskovky/KDE-42-...3/default.aspx

    Spěje dle Vás vývoj k lepšímu?

    EDIT: Zapoměl jsem připsat data vydání následných verzí, samozřejmně předběžných:

    13. letna 2009 - RC1 verze 4.2
    27. ledna 2009 - finální verze 4.2

    viz. zde.
    Naposledy upravil JamesCZ; 17.12.2008 v 09:39.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  21. #21

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    No podla toho textu to vyzera tak, ze nieco robia. Ale podla mna to bude stale nepouzitelne.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  22. #22
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Pouzivam prevazne KDE - precijen ho obcas instalim i BFUckum, tak abych vedel co a jak, vypada a chova se totiz vic "windowsacky".

    KDE4 sem testnul, padalo to jak svin, a menu v rezimu kde 3.x bylo tak pomaly, ze se nedalo pouzivat. Takze tak mozna 4.5 testnu priste.

    Jinak se mi docela libylo o xfce, hlavne proto, ze to umelo "totez" jako molosi kde/gnome ale subjektivne to bylo i na vykonym zeleze o dost sviznejsi.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  23. #23

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Problem XFCE je v tom, ze to nevie nic, aj ked sa to tvari tak, ze to vie vsetko (pouzival som, zrusil som). KDE ma napr. podporu virtualnych filesystemov, takze mozem otvorit cez SFTP alebo FTP subor v lubovolnom K programe. Alebo KParts - skladanie programov dokopy. Tzn. nainstalujem si KMPlayer a hned mi funguje prehravanie videa v Konquerore.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  24. #24
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Citace Původně odeslal Rainbow Zobrazit příspěvek
    Problem XFCE je v tom, ze to nevie nic, aj ked sa to tvari tak, ze to vie vsetko (pouzival som, zrusil som). KDE ma napr. podporu virtualnych filesystemov, takze mozem otvorit cez SFTP alebo FTP subor v lubovolnom K programe. Alebo KParts - skladanie programov dokopy. Tzn. nainstalujem si KMPlayer a hned mi funguje prehravanie videa v Konquerore.
    Jo, ty virtfs mi taky v xfce dost chybí...
    Teď jsem třeba instaloval do svého systému s Ubuntu 8.04 také XFCE desktop a celkem měl překvapilo, že původní CDE-like look předělali tak, že to vypadá téměř k nerozeznání od GNOME. Mluvím samozřejmě o defaultu v Ubuntu/Xubuntu, dnes/zítra to budu instalovat na jednu luxusní mašinku (pochlubím se) s debianem, tak jsem zvědav jak to bude v defaultu vypadat tam... Osobně jsem ale příznivec původního vzhledu.
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  25. #25

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    XFCE by som nazval ako graficke prostredie, kym KDE je pracovne prostredie.

    Inak so slabym procesorom je XFCE nechutne pomale. Kvoli tej "kvaltnej" GTK kniznici. Pomalsie ako KDE. A pamate to zerie tiez viac, lebo si musi clovek spustit napr. Firefox a Thunderbird, kym v KDE je Konqueror a KMail, ktore zeru malo pamate (kedze KDE dosledne pouziva zdielane kniznice).
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. chyba v sekci ostatni HW
    Založil Firuz v sekci fóra Zprávy pro Administrátory
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 02.10.2005, 11:48
  2. Gnome a terminál
    Založil Jurman v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 24.07.2004, 02:54
  3. Gnome + tvtime nejede - malo pameti
    Založil Lopan v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 29.03.2004, 21:37
  4. Gnome - Metacity - Always On Top
    Založil wong v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 02.11.2003, 16:30
  5. A co ostatni ???
    Založil Hazo v sekci fóra Ostatní procesory
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 12.06.2003, 15:02

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •