Výsledky 1 až 25 z 36

Téma: KDE vs. Gnome vs. ostatní

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Rozhodl jsem se založit toto téma, do kterého by jste, pokud by jste chtěli, napsali, proč zrovna používáte to či ono desktopové prostředí v GNU/Linuxu. Také by možná bylo dobré podiskutovat nad přínosností 3D prostředí pro desktop (Compitz, Metisse...).

    Aby se to tady ale nezměnilo ve flame, dovolil bych si nastolit několik málo jednoduchých pravidel, smím-li:

    1) Prosím jen věcné názory, žádné hlouposti typu KDE je nejlepší a podobně. Pěkně všechno zdůvodnit, případně přidat zdroje ke svému tvrzení.

    2) Diskutuje se pouze o desktopových prostředích pro GNU/Linux. Prosím žádné theme packy pro Windows či něco podobného. Také prosím žádné diskuze o jednotlivých distribucích, pokud to není vyloženě nutné....

    3) Uvádět v některých případech verze daného prostředí, hlavně u KDE.

    4) U méně známých prostředích by bylo dobré uvést třeba odkaz na domovské stránky + třeba základní tipy

    Osobně používám KDE 3.5.10, v KDE 4.x vidím velikou budoucnost, ale zatím je pro mě jen na testování. Třeba mě mrzí, že pokud nainstaluju KDE 3.5.10 i KDE 4.1.2, tak pro obě prostředí se nastaví jako defaultní správce souborů(i v KDE 3.5.10) Dolphine, který mě osobně moc nesedí.

    Naopak Konqueror mi v KDE 4.1.2 nefunguje. Co se týče Gnome, tak to používám jako nouzové...to kdyby náhodou KDE nenajelo(ještě se tak ale nestalo).

    Rád se ale inspiruji od jiných, proto jsem i založil toto téma, tak snad se bude líbit
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    U me je to Fluxbox.
    A duvod? Pred lety jsem linux pouzival na slabsim kompu (celer 533, 128MB ram) a tam to melo smysl. Dneska uz je to spis ze zvyku. Vsechno funguje jak ma. Prizpusobil jsem si ho k obrazu svemu tak proc menit. Vse je naprosto primocare a jednoduche. To jsou vlastnosti, ktere ocenuju na linuxu a tak proc si nezvolit windows manager, ktery tuhle filozofii prosazuje.

    Jedine co mi hodne chyby je task switcher. To ze neni je vlastnost, nikoli chyba. Sice existuji nahrady a i neco ve stylu expose, ale nejsou dostatecne rychle ci pouzitelne. Mam ale takovy dojem, ze jsem v release notes fluxboxu cetl, ze byly pridany nejake prikazy, ktere by mely umoznit velmi jednoduchou implementaci.

  3. #3

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    .......
    Jedine co mi hodne chyby je task switcher. To ze neni je vlastnost, nikoli chyba. Sice existuji nahrady a i neco ve stylu expose, ale nejsou dostatecne rychle ci pouzitelne. Mam ale takovy dojem, ze jsem v release notes fluxboxu cetl, ze byly pridany nejake prikazy, ktere by mely umoznit velmi jednoduchou implementaci.
    Jejda, první reakce a už tápu Co to je ten switcher a styl expose?
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    task swithcer je dialog, ktery se ti objevi ve vetsine WM pri prepinani aplikaci - alt+tab.
    Expose je zpusob prepinani aplikaci v Mac OS X.
    Existuje programek pod linux, ktery emuluje tento efekt - problem je v tom, ze ten programek prehodi kazde okno do popredi, tipne obrazek a pak je zobrazi. Jenze pokud je otevrenych oken 20, tak uz to nejakou dobu trva = je nepouzitelny. Na to budou vhodne prave compiz & spol.

  5. #5

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Citace Původně odeslal NeMeM9aA Zobrazit příspěvek
    task swithcer je dialog, ktery se ti objevi ve vetsine WM pri prepinani aplikaci - alt+tab.
    Expose je zpusob prepinani aplikaci v Mac OS X.
    Existuje programek pod linux, ktery emuluje tento efekt - problem je v tom, ze ten programek prehodi kazde okno do popredi, tipne obrazek a pak je zobrazi. Jenze pokud je otevrenych oken 20, tak uz to nejakou dobu trva = je nepouzitelny. Na to budou vhodne prave compiz & spol.
    Děkuji za odkaz na WIKI, nenapadla mě Jak se říká, jeden obrázek je lepší než tisíc vět. Stačilo kouknout na odkazovanou stránku s obrázkem a bylo jasně. Moc děkuji za vysvětlení.

    Jinak jsem si FluxBox zrovna nainstaloval, 3 MB celkem Později vyzkouším Díky za tip
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    15.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    256

    Standardní Re: KDE vs. Gnome vs. ostatní

    Tak to pridam jednu recenzi/navod na rootu - ponekud letite, ale princip se nezmenil. Jinak aktualni informace na http://fluxbox.org/ + maji novou wiki (a to ze je nova bych si dovolil zduraznit, protoze je zatim celkem prazdna). Menu jde generovat pres skripty (ale kdo by to delal, kdyz mam vim, ze? )

    Jeste bych upozornil na WindowMaker. A to spis z toho duvodu, ze emuluje Gui z pocitacu NeXt, coz byly na svou dobu velmi zajimave stroje a vyvinul se z nich prave MacOS X. Co se tyce WindowMakeru, tak ten je jako projekt v komatu - nebo mam aspon ten pocit. Me osobne nevyhovoval. Napr task switcher nesel obsluhovat mysi, velmi obtizne pouziti icon tray. Nesikovna konfigurace docku. Ale kazdopadne zajimavy zjev. Docela rad bych videl v akci pouvodni NeXt. Pouziva nekdo tenhle WM?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. chyba v sekci ostatni HW
    Založil Firuz v sekci fóra Zprávy pro Administrátory
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 02.10.2005, 10:48
  2. Gnome a terminál
    Založil Jurman v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 24.07.2004, 01:54
  3. Gnome + tvtime nejede - malo pameti
    Založil Lopan v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 29.03.2004, 20:37
  4. Gnome - Metacity - Always On Top
    Založil wong v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 02.11.2003, 15:30
  5. A co ostatni ???
    Založil Hazo v sekci fóra Ostatní procesory
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 12.06.2003, 14:02

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •