Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Výsledky 26 až 30 z 30

Téma: Ubuntu 8.10

  1. #26

    Standardní Re: Ubuntu 8.10

    Pro ukázku, screenshoty KUbuntu 10.04:

    http://www.thecodingstudio.com/opens...ubuntu%2010.04
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  2. #27

    Standardní Re: Ubuntu 8.10

    Kniha v angličtině o Ubuntu 10.04 zde:

    http://www.root.cz/knihy/getting-sta...-ubuntu-10-04/

    - samozřejmě zdarma a legálně
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  3. #28

    Standardní Re: Ubuntu 8.10

    Citace Původně odeslal JamesCZ Zobrazit příspěvek
    nechceš pak svoje postřehy někam veřejně napsat ?
    Zvesti nelhaly a ja se octl s nebootujicim systemem. Zatim se mi to nepodarilo zprovoznit. Symptomy viz. http://rimuhosting.com/knowledgebase...distros/ubuntu

    Distribuce, ktera natvrdo zadratuje plymouth do upstartu a zprasi udev tak, ze po bootu failne s tunou chyb, si nezaslouzi zit. (na bezicim udevd samozrejme zavisi temer vse). Takove zakladni veci a jejich vyvojari si z toho delaji holubnik.

    Zkusim s tim jeste chvili bojovat, kdyby vas napadlo co s tim, dejte vedet. Zodpovedne osoby mi utekly z irc, ale brzy jim to vytmavim
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  4. #29

    Standardní Re: Ubuntu 8.10

    OK, uz jsem to rozchodil:

    1. segfaultujici plymouth je vec necekana, ale stat se muze. Nakonec jsou to jen ctyri initscripty, ktere lze jednoduse vypnout, akorat upstart jejich pad nejak neprezije. Stejny problem se zdechajicim udevem. Asi tam maji nejakou botu v upstartu, posilajici ho do deadlocku pri zdechnuti startujiciho procesu.

    2. plymouth by nemel segfaultnout s ne-Ubuntim jadrem. To je neodpustitelne, sam plymouth pouzivam uz nekolik jeho generaci s vlastnimi kernely (na Fedore a RHELu) a doposavad chodil vzdy. Opet doprasene v Ubuntu.

    3. zdechajici udev nezarve, ze mu chybi tmpfs mount a skonci s velice divnou hlaskou.

    4. hlasky pri automountu fs z fstabu jako uplne prvni krok (/proc, /sys atd.) jsou zrejme ututlane a poslane do /dev/null, takze se clovek nedozvi, ze ma neco spatne.

    5. to, ze pada ureadahead, se tak da nejak cekat, kdyz je to site na miru distribucnim kernelum a neni to upstream projekt.

    6. odstranili mou oblibenou ubuntulooks gtk engine . R.I.P.

    7. objevil jsem dve bugy v gnome-power-manageru tykajici se backlight control laptopu, nareportovano primo vyvojarum (aneb luxus v podobe primych kolegu v tymu).

    Dalsi poznatky mozna pridam casem, zase to bude tyden ladeni, aby to slo rozumne pouzivat. Nakonec dobre, ze init proces neni zavisly na initramfs (aneb dnes odpoledne se mi podarilo vyrobit cca 70MB initramfs, spakovany gzipem).

    Linky pro referenci (Google ):
    https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+s...th/+bug/571258
    https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+s...ux/+bug/571164
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  5. #30

    Standardní Re: Ubuntu 8.10

    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ako instalovat Ubuntu na notebook ktory nema CDROM
    Založil skorec1 v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 16.03.2008, 04:00
  2. fixmbr and ubuntu 5.10
    Založil X2 v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 11.04.2006, 00:54
  3. ShipIt - Ubuntu
    Založil bluesman v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 11.10.2005, 13:47
  4. Ubuntu - problem po instalaci
    Založil butcherson v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 14.08.2005, 09:38

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •