Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 50

Téma: Vista 64b Ut

  1. #1
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Vista 64b Ut

    Par postrehu ktery se tu uz mozna objevily a mozna taky ne.

    Testuju (abych vedel co vsechno nefunguje) 64bit verzi. Zelezo ma 8GB RAM + c2q. Po celodenim behu se spustenym Firefoxem si widle vesele schrouply temer 3GB RAMky.

    Ac je nastaveno "nepouzivat swap", tak swap nejen ze existuje (8GB velky), ale dalsich 1,7GB dat je v nem.

    Kdyz to poscitam, tak vpodstate flakajici se system sezere temer 5GB z 8. To mi tedy prijde doslova kurevsky dost (FF si z toho bere cca 100MB).

    Po instalaci tenhle bumbrdlicek schroupnul pres 20GB (moje Gentoo kde mam jak KDE tak Gnome, KOffice, OOffice ... a hafo bordelu vcetne zdrojaku ma cca 13) na disku, aktualne (po nejakym tom patchovani) sem nekde na 30ti (z toho +- 1GB jsou nainstaleny aplikace + 1GB users).

    Instaloval sem to jako EN verzi a do toho sosnul lokalizacni balicek (mimochodem pres 200MB velky). Ac se M$ dusoval, jak to uz ve Vistach bude fungovat, tak je to stejny jako v XP - pocesteny je menu a par veci kolem, zbytek zustal EN (coz me nevadi, spis naopak, ale ...). 200MB nema snad cela lokalizace tucnaka v nekolika jazykovych mutacich.

    Docela me potesilo, ze si system nasel temer vsechny ovladace sam (M$ update). Nenasel jen TV kartu + z me nepochopitelneho duvodu pry nepodporuje gameport (mam v kompu SBcko). Na to sem sice nasel na netu nejaky lecivo (inf) ale nefungovalo (asi kvuli tem 64b). Dokonce to "samo" naslo spravnej ovladac na satu a objevilo to i SW R5.

    Konstatuju, ze mi zatim nezbuchly, ale nektery veci se chovaji divne. Subjektivne horsi odezvy nez XP (na stejnym zeleze). Obcas vytuhavajici aplikace (napr total commader pri rozklipnuti adresare), ktery to nekdy "rozdejchaj" (treba i po minutach) nekdy ne (vyskoci takovy to okynko ze aplikace neodpovida ...).

    Nektery aplikace nelze nainstalovat (bez ohledu na nastaveni prav) a to i takove, ktere jsou od M$ a M$ prohlasuje ze na Viste chodi. Tak v 1/2 pripadu se to da obejit "ukradenim" aplikace jiz nekde (XP) nainstalovane.

    Pokud je stroj v domene, tak nefunguji scripty, ktere XPckum nedelaji problem. Castecne kvuli pravum, castecne proste "proto" :/ .

    Sit ma horsi vykon nez v XP, tejce se specialne ruznych p2p. V nekterych pripadech bez zasahu do konfigurace (pro BFU naprosto nemyslitelne) se neda pouzivat vubec.

    Firewall je totalni vysmech, docela i verim tomu ze funguje (nijak extra sem netestoval), ale je to naprosto nenakonfigurovately. Uz v defaultu tam sou desitky pravidel, o kterych jen stezi zjistite, k cemu jsou dobry a proc je to ci ono povoleno/zakazano. Pri predstave stovek/tisicu pravidel neznam cloveka kterej by se v tom moh vyznat.
    Navic to po funkcni strance neumi vlastne vubec nic, jen povolit/zakazat aplikaci nebo port nebo nejaky rozsah IP.

    Co se games tejce, testnul sem par veci ktere "umi" DX10. Krom jineho samo u 3Dmark. Subjektivne nevidim na vzhledu vubec zadny rozdil (mozna jsem slepy). Co se marku tejce, abych rek pravdu, tak hnusny jako ten posledni snad zadny predchozi nebyl. Nevim co tam generujou (asi hafo svetel ...) ze je to tak cukaturni (8800GTX), ale vizualne je to hnusnejsi nez lecjaka mechem porostla (= 3+Y) gameska.
    Co se games tejce, nepozoroval sem ani lepsi vzhled ani lepsi nebo horsi vykon. Fungovalo co melo, ale zadny duvod k nadsene migraci.

    Co me vytocilo (krom UAC ktery slo samo do off okamzite po instalaci) a vytaci neustale, je naprosty zoufalstvi pri nastavovani cehokoli. Vsechno je jinde, casto jeste rozdrbany na vic mist ... napr prave ted hledam, kde se da zmenit barvicky - napr pozadi pod textem nechci bily, ale sedy. V XP pravym na plose, vlastnosti a vybrat zalozku, ve Vistach uz 1/2 hodky hledam, vim ze sem to "nekde" videl, ale nemuzu najit .
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  2. #2

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    takže vlastně nevidim duvod proč? přecházet na 64 bit visty krom spousty všemožných problémů, po kterých netoužim. Firewall, jak je to s nim ve 32 bit vistách? Stejné, nebo ještě horší? Zatim si ještě ponechám své 32b XP pomalu stárnoucí, ale zatim spousta drobností po těch letech používání, je že bych je našel poslepu.

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  3. #3

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Kdyz to poscitam, tak vpodstate flakajici se system sezere temer 5GB z 8. To mi tedy prijde doslova kurevsky dost (FF si z toho bere cca 100MB).
    Kolik z toho je cache disku? Ony totiž Visty nezdůrazňují tak moc jako linux co je a co není cache, ale vyčíst to ve správci úloh jde (v české verzi karta Výkon -> Fyzická paměť -> V mezipaměti.
    Lenovo X200 | Lenovo Ultrabase | Sennheiser HD 595 | Fujitsu Siemens P19-2 Black | Logitech Internet Navigation Keyboard | Logitech VX Revolution

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    343

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Ale fuj ty uhrovitý teenagere, vždyť Windows Vista 64bit jsou ten nejpokročilejší, nejstabilnější, nej(whatever) (a hlavně všechno "řádově") systém na desktop pro profíka

    Ale jinak máš minimálně v půlce věcí celkem pravdu, já teď upgradoval z 2 na 4 GB RAM a konečně se ta "sviňa líná" trochu hejbe, na 2 GB to po troše "zasrání vinou delší doby od instalace" místy připomínalo XPčka na 256 MB...

    Jen doufám, že Windows Seven budou použitelnější, ovšem po zkušenostech s Vistama asi rozhodně počkám a důkladně si rozmyslím, jestli do další verze tohoto paskvilu investuju peníze
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  5. #5

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Výborný post.

    ad problém na konci:

    Stačili dva dotazy na "strýčka Google", první nástřel nevyšel, druhý ano:

    http://www.mojevista.cz/vzhled-windo...cky-standardni

    ad nenažranost:

    co takhle ten swap vymazat? u XP mi myslím zůstával, Visty nevím.
    to je síla, 3 GB---a jen s FF otevřeným

    20 GB instal to je nějak moc...to se opravdu tolik liší 32. bitové a 64. bitové, že zabíraj cca dvakrát více? já osobně zkoušel 32. bitové a bylo to maximálně na 10 GB.

    ad roztříštěnost:

    jj,je to komplet rozházený, taky jsem všechno dlouze hledával, nakonec mě to přestalo bavit a migroval jsem nejdříve na XP a poté na GNU/Linux(a teď mi doma ležej dvě legální WIN OS)...A UAC to je kapitola sama za sebe

    EDIT:

    Zapomněl jsem, výborná sestava, závidím
    Naposledy upravil JamesCZ; 22.10.2008 v 23:42. Důvod: doplnění
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  6. #6
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Ten FW bude stejnej i na 32bit. Osobne se spis nutim do toho "zapni ty visty", anobrz mam fungujici XP a tucnaka. Ale jakozto ITkovi mi nezbejva nez to aspon zbezne projit, abych nevypadal uplne jako trotl, kdyz k nekomu prijdu a on ma visty (nacez jak chuj hledam 1/2 hodky kde se nastavuje sit, sdileni atd).

    Jo a jeste jeden postreh, z aplikaci ktere pouzivam (je to takova ta vsehochut) neni ani jedina 64b => vsechno bezi tak jako tak v 32bitech. Ostatne ani novy OO nejsou pro widle v 64bit. Gentoo mam samo 64bit komplet, nemam ani nainstaleny 32bit knihovny a necejtim nejaky omezeni/problemy.

    Citace Původně odeslal frelichl Zobrazit příspěvek
    Kolik z toho je cache disku? Ony totiž Visty nezdůrazňují tak moc jako linux co je a co není cache, ale vyčíst to ve správci úloh jde (v české verzi karta Výkon -> Fyzická paměť -> V mezipaměti.
    Ale jo, ja vim ze cast z toho, je to cca 1/2, ale i tak je to primo neuveritelny.

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Ale fuj ty uhrovitý teenagere,
    Hele, tohle je tu odjakziva Maul ne ?

    2Blackknight: Jsou to ultimaty a pokud si pamatuju, cista instalace mela necelych 22GB(21,7 +-). Swap se samo za behu smazat nenecha, to uz sem taky zkousel.

    ---

    Dalsi zajimavost, ani kdyz tc pustim v admin rezimu tak se nedostanu do dokuments na XPckovy partisne , ze nemam prava.
    Naposledy upravil Jezevec; 22.10.2008 v 23:51.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    343

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Potvrzuju Jezevcovo tvrzení, instalace pár dní (od soboty) stará, adresář Windows má 20,9 GB... A mám tam doslova pár aplikací takže by to měl být celkem relevantní výsledek (Home Premium x64)

    Jinak za Centrum sítí by zasloužili hoši v Mrkvošrotu nakopat do kuliček... hroznej bazmek

    EDIT:

    Ad TC - pokud vím tak ti dá TC možnost zvolit otvírání dané složky "Jako správce" a tím by ses tam měl dostat?
    Naposledy upravil D_a_v_i_d; 22.10.2008 v 23:56.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  8. #8

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Ale jo, ja vim ze cast z toho, je to cca 1/2, ale i tak je to primo neuveritelny.
    To je divný, já mám sice 32bit verzi, ale z 2 GB mi cache zabírá 1215 MB (volné není skoro nic) a dalších zhruba 400 MB programy, takže to není zdaleka tak brutální jako u tebe.
    Lenovo X200 | Lenovo Ultrabase | Sennheiser HD 595 | Fujitsu Siemens P19-2 Black | Logitech Internet Navigation Keyboard | Logitech VX Revolution

  9. #9

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Potvrzuju Jezevcovo tvrzení, instalace pár dní (od soboty) stará, adresář Windows má 20,9 GB... A mám tam doslova pár aplikací takže by to měl být celkem relevantní výsledek (Home Premium x64)

    Jinak za Centrum sítí by zasloužili hoši v Mrkvošrotu nakopat do kuliček... hroznej bazmek
    Tak to je síla no OS bez skoro ničeho a 20 GB

    AD TC - problém bude, že máš ve Windows XP nastaven svůj profil za soukroumý, čímž máš k datům přístup jen ty(ale ve Windows XP) nebo admin Vist, ale musí přebrat vlastnictví myslím
    Naposledy upravil JamesCZ; 23.10.2008 v 00:04. Důvod: doplnění, oprava překlepu
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  10. #10
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    AD TC - problém bude, že máš ve Windows XP nastaven svůj profil za soukroumý, čímž máš k datům přístup jen ty(ale ve Windows XP) nebo admin Vist, ale musí přebrat vlastnictví myslím
    Nj, to sem zkousel, nefunguje, jeste to melo spoustu kecu a chyb, tak sem to radsi rychle vratil, abych si ty XPcka nezrusil. Repektive sem se dostal do toho adresare, ale niz uz zase ne a nebudu jak chuj nastavovat prava na kazdej extra (dedeni nejako nefugovalo).

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Ad TC - pokud vím tak ti dá TC možnost zvolit otvírání dané složky "Jako správce" a tím by ses tam měl dostat?
    To nepomuze, kdyz pustis aplikaci jako admin, tak by prave v tomhle rezimu mela bejt furt (teoreticky totez jako kdyz normalne fungujes v XP pod admin acc). Dokonce by pak stejne mely bezet i vsechny ostatni aplikace, ktery z toho pustis. Ale evidentne ani admin nema admin prava. Nu coz, data si prekopiruju v tucnakovi, ten ma NTFS prava u p... .
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  11. #11

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    No, těž se, až budeš Visty rušit a nebudeš moct použít formát(měl jsem na partions data), jako se to stalo mě. Zůstali mi nakonec dvě giga dat(tisíce maličkých souborů) z Vist, které nešli smazat, práva jsem taky pořádně nemohl převzít, musel jsem to vše dělat postupně. Nakonec jsem se na to vykašlal a smázl to přes NTFS-3g a bylo

    Pokud můžeš formátovat, pak není problém.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele Prtik
    Založen
    19.12.2005
    Bydliště
    Praha 10
    Příspěvky
    592
    Vliv
    232

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Sit ma horsi vykon nez v XP, tejce se specialne ruznych p2p. V nekterych pripadech bez zasahu do konfigurace (pro BFU naprosto nemyslitelne) se neda pouzivat vubec.
    Synchronizuji nektere slozky PC-NB pomoci MS SyncToy. Ve WinXP mi to prislo podstatne rychlejsi.
    Mohl bys sem, prosim, hodit nejake zasahy na zrychleni site?

    x64 Visty zkousim predevsim kvuli 4 GB RAMky, kterou bych rad rozsiril na 8 GB. To je duvod, proc se mi nechce se vratit k WinXP.
    CPU: Intel Core2 Duo E8400 3.0 GHz ■ MB: Gigabyte GA-X48-DS4 ■ RAM: Corsair 4x 2 GB DDR2 1066 CL5 ■ VGA: Gainward 8996-Bliss 8800GTS 512MB, PCIE ■ HDD: Samsung SATA 300 GB + 500GB ■ DVD: LG GSA-H44N Silver ■ Case: Chieftec LCX-01SL-SL-B ■ Power Supply: Seasonic S12II-500 500 W ■ Mouse: Logitech MX1000 ■ Keyboard: Logitech Media Keyboard Elite ■ LCD: Eizo L887 ■ Watercooled: -
    Notebook: Acer TravelMate 8202WLMi - 100 GB + Mouse Logitech G7

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Vistu x64 používám už od ledna jako svůj hlavní a jediný OS, tak si taky dovolím pár postřehů.

    2Jezevec:

    - ram: Já nevim co pořád všichni maj s tím, že vista žere paměť. Když už jsem za paměť zaplatil, tak ať mi k něčemu je. Nechápu k čemu bych měl 3GB paměti a chlubil se že využívám jen 1GB. Konečně to pochopili i v MS a vista využívá volnou paměť k cachování věcí, který si myslí, že by se mohli brzo hodit (to jak moc logicky nebo blbě to dělá bych sem zatím nezatahoval), pokud je paměť potřeba na něco jinýho, tak se tyhlety data jednoduše zahazujou. Pokud je to potřeba, tak se celej systém dokáže smrsknout na <300MB a zbytek nechat nějakýmu programu. Imho jediná chyba visty je v tom jak ukazuje využítí paměti uživateli.

    - velikost instalace: S tím souhlasím, taky to na můj vkus zabírá trochu moc místa. Aktuálně má moje C:\WINDOWS\ 17,8GB (Vista Business)

    - odezva, sekající se TC: Něco tam máš špatně, TC se mi při procházení lokálních disků nesekl nikdy pokud se pamatuju. Odezva systému je u mě výrazně lepší než s XP. Co s tím ti neřeknu, ale rozhodně se ti to chová nenormálně.

    - nelze nainstalovat některý programy: Jaký? Nevím, že bych měl oproti XP nějak častějc problém s něčím.

    - výkon sítě: Ani po dlouhý době používání nevím jak to zhodnotit. Win sdílení chodí rozhodně líp než na XP. P2P +- stejně. Čas od času, ale jede síť bezdůvodně pomalu, nebejvá to dlouho a zase to samo zmizí, ale tohle mě fakt štve. (MMCS mám vypnutý)

    - firewall: Ty desítky pravidel o kterejch nevim na co tam jsou mě taky štvou, jinak je to ok - dělá to to co má a necpe mi to tisíc dalších funkcí, který nepotřebuju a nechci.

    - hry: Tady souhlas, možná s trochou pesimismu ohledně kompatibility, pár problémů už jsem potkal.

    - UAC: Ze začátku to otravuje, ale když už máš nainstalováno co potřebuješ, tak při běžný práci to skoro nepotkáš (leda když si zavřu TC a musím ho znova spouštět). Vlastně jsem nikdy nepochopil co proti tomu všichni maj, vždyť v unixech je prakticky to stejný a nikdo s tím nemá problém.

    - přehlednost nabídek: Je to dost subjektivní, ale za sebe říkám, že lepší jsem zatím nepotkal. "User friendly" unixy - no nevim, tam je ještě potřeba ujít dost velkej kus cesty, MAC OS - to je kapitola sama pro sebe (jak s tím může někdo dělat?), XP - taky to není nic extra, pouze už sme si na to za ty roky zvykli a bereme to jako etalon což je chyba.

    2JERROME:
    Firewall je pro 32bit i 64bit stejnej. Pokud chceš důvod k přechodu - rozhodně vidím daleko míň BSOD , nemusí se vypínat (XP byly po 14 dnech práce bez vypnutí skoro nepoužitelný, Vista jede +- pořád stejně rychle), degenerace systému s časem používání nepostupuje tak rychle.

    Jinak ale pro tebe bude přechod znamenat hlavně problém s učením se tý "spousty drobnost" znova/jinak. 64bit varianta přinese navíc trochu rychlosti, možnost mít víc paměti, ale taky víc problémů.

    2D_a_v_i_d:

    Mě to centrum sítí přijde jako dobrá věc, často se pohybuju mezi různejma sítěma docela se to hodí. Za co bych ale někoho fakt do těch koulí nakopnul je, že to občas chytne rapla a vytvoří klidně 5 dalších profilů pro stejnou síť naprosto bez jakýhokoliv důvodu.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  14. #14

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    .....
    - UAC: Ze začátku to otravuje, ale když už máš nainstalováno co potřebuješ, tak při běžný práci to skoro nepotkáš (leda když si zavřu TC a musím ho znova spouštět). Vlastně jsem nikdy nepochopil co proti tomu všichni maj, vždyť v unixech je prakticky to stejný a nikdo s tím nemá problém.
    ....
    Unixy NEMAJÍ UAC ani nic tomu podobného, buď pracuješ jako obyč. uživatel a jisté složky jsou ti zapovězeny, nebo pracuješ jako root a systém se tě na nic neptá a dělá to, co mu řekneš.

    Klikat na OK při velkém procentu případů u kopírování(a dalších činnostech) ve Vistě se mě nechce, navíc to zdržuje.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    Klikat na OK při velkém procentu případů u kopírování(a dalších činnostech) ve Vistě se mě nechce, navíc to zdržuje.
    Je pravda že tenhle problém nemám, protože všechno dělám přes TC spuštěnej s admin. oprávněním.

    S unixem jsem měl na mysli třeba Ubuntu, kde roota jakoby nemáš a všechno děláš přes sudo, což v grafice znamená že na tebo pořád skáče něco jako

    což zdržuje ještě víc než potvrdit UAC.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  16. #16

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Je pravda že tenhle problém nemám, protože všechno dělám přes TC spuštěnej s admin. oprávněním.

    S unixem jsem měl na mysli třeba Ubuntu, kde roota jakoby nemáš a všechno děláš přes sudo, což v grafice znamená že na tebo pořád skáče něco jako

    což zdržuje ještě víc než potvrdit UAC.
    Jo takhle, já se bavil o kopírování a podobně, vy zase o spouštění či nastavování systémových vlastností. Špatně jsme si rozumněli, nebo spíše já vám

    Když se Vás Visty neptají na Admin heslo, pak pracujete jako admin a to je zásadní chyba...V GNU/Linuxu je zásada, že root práva se nepoužívají, v default nastavení(minimálně u Mandrivy, kterou používám) se ani nelze nalogovat do grafiky jako root, tudíž na pokraočilejší činnosti je nutné root heslo, což je bezpečnější.

    Kdyby jste ve Vistě pracoval jako běžný uživatel, tak to bude chtít taky heslo Navíc i ve Vistách by se neměl administrátorský účet používat v běžném provozu, ale jen při nastavování, instalaci a podobně.
    Naposledy upravil JamesCZ; 23.10.2008 v 15:15. Důvod: překlepy
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  17. #17
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    2Peca-on-line:

    Ram - Nejen ze to zobrazuje blbe (to ostane i XP), ale proc to probuh pouziva swap ? Vis v tucnakovi mi to pamet schroupne v klildu celou, ale vidim co (az na par MB je to cache) a navic mi to nikde neswapuje. I kdyz odectu tu polovinu, tak je to furt pres 2GB nicnedelajiciho OS a to je na muj vkus trochu moc.

    TC a spol (netyka se to jen toho a ne jen na 64b, podobny je to i na 32b). Ze je neco spatne je dost dobre mozny, ale proc bych probuh z uzivatelskyho hlediska mel resit kde ? Jakozto uzivatel to vidim tak, ze "to nefunguje/funguje blbe/pada". Kdyz se pak podivam do XP, kde to "proste funguje", nevidim zadny duvod proc se snazit opravovat neco, co opravovat nepotrebuju.

    SW co se neda instalovat sem tu odkazoval tusim v jinych threadech, v praci se mi napr nepovedlo nainstalit proclarity stazeny primo od M$ z webu kde je Vista mezi supportovanejma OS (na XP vpohode). Kdyz sem se nasledne dostal k verzi ktera se nainstalit dala, tak pro zmenu chtela 1/2 knihoven M$ SQL ...

    Druhym prikladem budiz M$ Virtual PC. To se sice nainstalit dalo, ale dokonale rozdrbalo sit a to tak, ze ja se ze stroje ven dostal, ale na ten stroj se dostat neslo. Vse bylo samo nastaveno spravne. Restart systemu nepomoh (na druhym stroji x XP pro zmenu nevidelo sitovku, takze sem tam musel pridavat nejakyho realteka, aby ho to znalo ).

    Co se site tejce, zrovna vcera sem chtel neco sosnout z DC a voiala, ono to nefungovalo. Duvod ? Tezko rict, predtim uz to fungovalo, ve vyjimkach FW je, ale prichozi komunikace nejako neee. V XP vse vpohode.

    UAC, tucnak zadny UAC nema a nikdy nemel. V tucnakovi muzes VSECHNO co jako uzivatel potrebujes. Pokud se prihlasis jako root, tak stebou system o nicem nediskutuje a udela presne to, co mu reknes. Kdyz mu reknes "zab kernel", tak ho zabije.
    Jenoduse kdyz mas na neco pravo, tak to pravo mas a nic te neotravuje. Ne jako widle, ktery se te ptaj na spusteni kazdyho exace, chtej potvrdit zmenu ikonek/pozadi/... to se pak M$ nemuze divit, ze o to vic lidi bude delat pod adminem a vsechny tyhle kraviny vypnou.
    Kdyz si v tucnakovi chces jako uzivatel nainstalovat aplikaci, tak vesele muzes a nic te neomezuje, samo za predpokladu, ze si ji das do svyho adresare. Neni to jako ve widlich, kde potrebujes admina na kazdou blbost a ta blbost ti pri prilezitosti prideleni admin prav prepise dllka v systemu.

    Co se prehlednosti tejce, je to subjetivni, ale 50 polozek v ovladacich panelech mi prijde prilis. Kdyby aspon souvisejici veci byly na jedny hromade ...

    ---
    Edit: Ubuntu je "divny" distro . Ono totiz vlastne roota vubec nema (v defaultu). A ano, pri nastavovani systemovych veci (jako trebas IP adres, FW, ...), coz jsou takove, ke kterym by v zadnem pripade (k jejich zmene) nemela mit pristup bezna aplikace se chce, aby dotycny mel root opravneni. Jinak je to totiz nanic. K cemu je mi FW, kdyz si ho kazda aplikace muze prenastavit.
    Naposledy upravil Jezevec; 23.10.2008 v 15:18.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    50 polozek v ovladacich panelech mi prijde prilis. Kdyby aspon souvisejici veci byly na jedny hromade ...
    Když se ti to nelíbí, tak si nezapínej Classic View, normálně je to rozřazený.

    Virtual PC je divný i pod XP, podle toho bych nehodnotil OS.

    2Blackknight:
    Však to je právě pokrok ve Vistě oproti XP, já když mám ve Vistě účet s admin právem, tak normálně dělám jenom s user právama a teprve pomocí UAC říkám, že teď chci použít admin práva. Zjednodušeně řečeno je mezi user a admin účtem rozdíl právě v tom jestli při každý akci vyžadující vyšší oprávnění musím zadávat admin heslo nebo jen zmáčknu OK.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  19. #19
    Senior Member Avatar uživatele Prtik
    Založen
    19.12.2005
    Bydliště
    Praha 10
    Příspěvky
    592
    Vliv
    232

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Však to je právě pokrok ve Vistě oproti XP, já když mám ve Vistě účet s admin právem, tak normálně dělám jenom s user právama a teprve pomocí UAC říkám, že teď chci použít admin práva. Zjednodušeně řečeno je mezi user a admin účtem rozdíl právě v tom jestli při každý akci vyžadující vyšší oprávnění musím zadávat admin heslo nebo jen zmáčknu OK.
    Pokrok? Kdyz pouzivam ucet s admin pravama, tak asi vim proc. Admin ucet ma mit admin prava bez dalsich dotazu.
    Filozofie linuxu mi v tomto pripade prijde lepsi. Pri instalaci sice zadat heslo k adminu, ale vytvorit prvniho usera jako bezneho a ne s admin pravy.
    CPU: Intel Core2 Duo E8400 3.0 GHz ■ MB: Gigabyte GA-X48-DS4 ■ RAM: Corsair 4x 2 GB DDR2 1066 CL5 ■ VGA: Gainward 8996-Bliss 8800GTS 512MB, PCIE ■ HDD: Samsung SATA 300 GB + 500GB ■ DVD: LG GSA-H44N Silver ■ Case: Chieftec LCX-01SL-SL-B ■ Power Supply: Seasonic S12II-500 500 W ■ Mouse: Logitech MX1000 ■ Keyboard: Logitech Media Keyboard Elite ■ LCD: Eizo L887 ■ Watercooled: -
    Notebook: Acer TravelMate 8202WLMi - 100 GB + Mouse Logitech G7

  20. #20

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    s tou cestunou je to nejake divne..ja mam taky AJ visty64 a cestinu dotahnout a krome logovani obrazovky sem anglictinu snad nikde nevidel....
    https://www.zvirecitricka.cz - obchod s tričky a jiným zbožím se zvířecími motivy
    https://www.litho.cz/ - kása světla a stínu, lithophane, noční světla

  21. #21

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Prtik Zobrazit příspěvek
    Pokrok? Kdyz pouzivam ucet s admin pravama, tak asi vim proc. Admin ucet ma mit admin prava bez dalsich dotazu.
    Filozofie linuxu mi v tomto pripade prijde lepsi. Pri instalaci sice zadat heslo k adminu, ale vytvorit prvniho usera jako bezneho a ne s admin pravy.
    tak tak
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  22. #22

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Ja si myslim, ze vetsina lidi, kteri maji problemy s vistou, se snazi z ni udelat XPcka.

    Vyjadrim se pouze k nekterym vecem, protoze se tahle debata se stejne k nicemu nedobere

    pamet - Presne jak napsal Peca, 1GB pameti dnes stoji 250Kc, tak proc by ji system nemohl vyuzit. Pokazde mi vstavaji vlasy na hlave, kdyz nekdo resi kolik volne pameti ma operacni system po startu (at vista nebo XP).
    Kazdopadne Vista se velice casto chova velice podivne - at uz zuriva prace s diskem po probuzeni z hibernace (pozorovano na vice strojich), nebo obcas nepochopitelne nacitani nemyslnych souboru superfetchem, ktere slabsi stroje dokaze zabit, co se tyce vykonu nebo odezvy. To je imho jedinej zavaznej problem Visty a taky jedinej duvod proc bych byl ochoten preferovat XP na slabsich PC.

    velikost - Opet pri dnesni cene za 1GB nechapu proc resit. A vsichni, kdo nadavaji, ze jim vadi, ze by se jim kvuli tomu Vista nevesla na SSD disk, by si ho stejne nikdy nekoupili

    sit - Zadne problemy s P2P nepozoruju, kazdopadne sit ve Viste je take diskutabilni. Oproti XP potesi bleskova zmena IP adresy (XP jsou schopne treba pul minuty nic nedelat s kouslym dialogem TPC/IP konfigurace), na druhou stranu, obcas mam problem zmenit vychozi branu, obcas na nekterych konfiguracich nefunguje DHCP, obcas to nejak nefunguje cele
    Tohle je problem hlavne na notebooku, prece jenom na desktopu si nekdo 10x za den IP adresu menit nebude.

    odezva - Pokud nekdo tvrdi, ze jsou XP rychlejsi nez Vista co se tyce uzivatelne odezvy a spousteni aplikaci, nevim co si o tom mam myslet. Pokud maji Visty dostatek pameti (2GB, tj. dnes 500Kc) tak jsou v rychlosti odezvy diametralne lepsi. Je treba ale porovnavat zhruba stejne stare Windows, protoze XP s casem vyhnivaji, naopak Vista je nejakou dobu po instalaci celkem zabrzdena.

    uac - Priznam se, ze nepouzivam, pochopitelne se systemy od MS nemuzou rovnat s Unix-like systemy. Ale rozhodne to zase neni vec, kvuli ktere bych MS systemy prestal pouzivat.

    firewall - Skoro ani nevim, ze v systemu je, coz mi naprosto vyhovuje. Myslim, ze diky tomu, ze vetsina uzivatelu je dnes za NATem jim tenhle zakladni firewall staci (ano, vim, NAT neni FW), narocnejsi uzivatel si preci muze nainstalovat lepsi.

    kompatibilita - Je imho naprosto bezproblemova, nevim o jedinem softu, ktery jsem pouzival pod XP a pod Vistou bych mel smulu. Tohle je ale velmi subjektivni, kazdej pouziva neco jineho.

    Pro me osobne ma Vista tolik dobrych, uzitecnych a praci ulechcujicich vlastnosti, ze sem ochoten prekousnout par nepovedenych veci - hlavne obcasna nepochopitelna prace s diskem - i kdyz dnes uz pri behu systemu tento problem nemam, mozna ho nejakou zaplatou minimalizovali.

    Vsechny me nazory se ale vztahuji k Viste na desktopu, kolega ma Vistu na servisnim notebooku ale kdyz muze, tak si radeji bere MSI Wind s XP a vubec se mu nedivim
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  23. #23

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Citace Původně odeslal Caleb Zobrazit příspěvek
    velikost - Opet pri dnesni cene za 1GB nechapu proc resit. A vsichni, kdo nadavaji, ze jim vadi, ze by se jim kvuli tomu Vista nevesla na SSD disk, by si ho stejne nikdy nekoupili
    když si vezmeš, co by měl OS umět - (rozumně přidělovat paměť a CPU čas procesům, mít nějaky API a umět správu souborů - psat sem vše, co by měl OS umět, nebudu, prostě mám na mysli "jenom takovej základ") - kolik by zabíral místa po instalaci čistýho základu a srovnáš si to s nenažranou Vistou, která obsahuje miliony blbinek, ktery uživatel ani nepotřebuje a ve svojí podstatě nemajou v instalaci OS co dělat (Windows media player, všelijaky prohlížeče obrázků, windowsí hry a další), tak je to docela síla, nemyslíš?
    kdyby v MS umožnili výběrovou instalaci tak jako u Win98, tak budiž. ideální by ale imho bylo až vyvíjení něčeho jako nLite/vLite, ale přímo s podporou u MS. pokud by šly osekat "až na kost", tak jo. nicméně tolik místa pro OS je opravdu nechutnost.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  24. #24

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Tak mi ukaz, jaky desktopovy operacni system dneska ma programovou vybavu Windows 98. A nemyslim si, ze clovek nepotrebuje Windows Media Player nebo treba prohlizec obrazku. Uvedom si, ze dnes staci do Visty nainstalovat pouze par DivX kodeku, Acrobat Reader a nejaky Office a system je schopen vykonavat skoro vsechny ukony, co vetsina lidi potrebuje.

    Taky je nutno si uvedomit, ze napr. 32bit Vista je vicemene bitove kompatibilni s MS-DOS, Win16, Win32 se vsema ruznejma knihovnama a technologiema (tj. je plna ruznych .NET frameworku atd.)

    Kazdopadne nerikam, ze velikost Visty je adekvatni k tomu co umi, ale rozhodne se nejedna o nejaky holy system, ale spis o slepenec vseho co MS dodnes naprogramoval
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  25. #25

    Standardní Re: Vista 64b Ut

    Win98 jsem vzpomínal jenom kvůli možnosti volby komponent, ktery chcu nainstalovat.

    A nemyslim si, ze clovek nepotrebuje Windows Media Player nebo treba prohlizec obrazku.
    a to já zase jo, protože je mnoho mnohem kvalitnějších a na funkce bohatších alternativ, za konkrétně zmiňované např. FastStone Image Viewer a Media Player Classic + K-Lite Mega Codec Pack.

    jinak dost balastu je i v XPčkách, ale to je zase jiná kapitola, i když podstata je stejná.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst 8.3 WHQL
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 11.03.2008, 14:57
  2. ATI Catalyst™ 8.2
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 22
    Poslední příspěvek: 01.03.2008, 16:28
  3. ATI Catalyst™ 7.5
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 31
    Poslední příspěvek: 25.06.2007, 11:27
  4. ATi Catalyst 7.3 WHQL
    Založil no-X v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 06.04.2007, 12:17
  5. ATI Catalyst 7.2
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 18.03.2007, 04:15

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •