Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Potíže s routerem

  1. #1

    Standardní Potíže s routerem

    Zdravím
    Pořídil jsem si router Edimax BR-6304Wg a nemůžu se přes něj připojit. Používám kabelový modem s fixní IP. Při zapojení podle návodu se v oznamovací oblasti objeví ikona "připojeno k síti" ale na internet se nedostanu. Když zadám údaje do průvodce připojením, nepřipojí se a doporučí mi restart nebo překontrolování zapojení. Zkoušel jsem zadávat IP, masku, bránu a DNS i naklonovat MAC počítače, routeru i modemu ale nic. Poradí mi někdo? Díky

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: Potíže s routerem

    Normálně mají tyhle routery aktivní DHCP, takže na počítači nastav autokonfiguraci pomocí DHCP. Router by ti měl přidělit nějakou ip. V tuhle chvíli se dostaneš na webový rozhraní toho routeru (adresa rozhraní bude v návodu). Pro WAN rozhraní routeru nastavíš stejný parametry, jaký jsi měl na pc než sis pořídil router a mělo by to jet.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3

    Standardní Re: Potíže s routerem

    Nejede to. Nikam se nedostanu. Mohl bys, prosím, trochu rozvést to nastavení WAN atd.? Bohužel nejsem zrovna informatik a co není napsané zpravidla nevymyslím...Když jsem to pozapojoval, DNCP se nastavilo automaticky na automat. Tím to ale haslo. Žádné webové rozhraní, nic. Sice se to jakože připojilo ale jinak se to nehýbe. A podle návodu mám zadat do vyhledávače IP routeru. Zkoušel jsem, nic.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: Potíže s routerem

    Lepší návod než je http://www.edimax.com/images/Image/Q...R-XXXX_QIG.zip ti tady těžko napíšu (na CD bys měl mít dokonce českou verzi). Pokud se ani podle tohohle nedostaneš na webový rozhraní tak to vzdávám.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  5. #5

    Standardní Re: Potíže s routerem

    Do webového prohlížeče zadej IP adresu routeru (měla by být uvedena v návodu) ve formátu "http://192.168.x.y" a měla by Ti naběhnout přihlašovací stránka do nastavení routeru.
    Pokud IP adresu nenajdeš, vyzkoušej jako "x" hodnoty 0, 1 nebo 2. Hodnota "y" bude pravděpodobně 255 nebo 254, případně 1

    Edit
    Peca byl rychlejší a přesnější - návod na vstup do nastavení routeru je na straně 8 postnutého návodu...
    Naposledy upravil Alf; 05.10.2008 v 16:38.
    i7 860| MB - GigaByte P55A-UD5| RAM - DDR3 A-Data 4x2 GB, 1,6 GHz| GK - Saphire HD 4870| zdroj - ENERMAX Liberty 400 | DVD-RW Pioneer DVR-109BK, Plextor PX-760A, Samsung SH-S183A | HDD - Patriot 128 GB SSD, WD Raptor 70 GB, 2 x Seagate 400 GB SATA/300

  6. #6

    Standardní Re: Potíže s routerem

    Nějak se mi to povedlo. Nevím jak, ale dostal jsems e na webové rozhraní a všechno nastavil podle návodu. Už to jede. Díky za pomoc

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Ovislink WL-5460AP ztrácí spojení s routerem
    Založil bleak v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 08.07.2006, 23:36
  2. VNC za routerem
    Založil Holda v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 22.06.2006, 12:37
  3. ASUS a7v8x-x a potíže s ramkou
    Založil beldy v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 19.03.2006, 19:57
  4. Potíže s knihovnou po inst. SP4
    Založil Aigor v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 09.01.2006, 22:04
  5. R9100 Sapphire - VELKÉ POTÍŽE!!
    Založil Aliencz v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 71
    Poslední příspěvek: 27.08.2003, 01:05

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •