Výsledky 1 až 15 z 15

Téma: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

  1. #1

    Standardní Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    Ahoj, chtěl bych poprosit o radu.

    Mám doma desktop s Win Vista, vede mi do něj síťovkou internet a dostal jsem služebního NB, tak řešim jak bych to propojil aby si mohla mladá semtam zasurfovat. Našel jsem doma tedy ještě jednu síťovku a tu dal do kompu s tím, že její pomocí udělám síť mezi NB a desktopem. Dle mého největšího vědomí a svědomí jsem vše nastavil ale jakmile jsem dal sdílení připojení i pro tuto síť, tak mi okamžitě spadl net a nelezl mi ani do desktopu. Ten net jen tak pro info nešel asi 2 hodiny a to jsem zkoušel i různý reinstalace ovladačů k první síťovce. Fungovat teď začal až po tom, co jsem měl asi 5 minut desktop vypnutej a síť 2 pochopitelně taky odebranou.

    Neměl by někdo radu jak to správně nastavit?

    Prosím, prosím.

    Ještě dodávám, že switch tam dát nemůžu, protože mám wifinu kterou cucám ze společný antény a poskytovatel tam má mojí mac adresu aby každýmu mohl přidělit ten, či onen tarif.

    Děkuji.

  2. #2

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    na s¨co swich)) staci poridit router kterej umi klonovat mac adresy http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50237 mam ho u kamaradky a funguje to
    MB: ASUS p5Q pro, CPU: Core2 Duo E7200-taktuji(prozatím 410*9,5-3895MHz@1, RAM:2x2 Gb OCZ cl4 800mhz , ZDROJ: enermax liberty 525w, DISKY: 1*250gb+1*750gb samsung (SATA),CHLADIČ: Noctua NF-P12, Case: Thermaltake VI1000BNS M9+3x noctua nf-p12, win. Vista ultimate 64bit sp 1, monitor HP 22'' w2207h + asus 22'',myš: razer deathadder, kláva: Logitech ultra x premium, tv tuner analog+digital, repro Logitech 5.1/// SE P1i+4gbM2+GPS nokia /// nokia 6230i+512mb///NOKIA 6280///canon powershot SX100IS+4gb /// VW POLO 6N2 1,9SDi :)/// iPhone 16gb-2.2JB

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    Blbost, není potřeba žádný další zařízení. Uvedený schéma musí fungovat, jen byla asi někde chybka v nastavení.

    INET: tam se nastaví to co tam má bejt aby to jelo, jen se navíc zatrhne sdílet připojení

    LAN: pevnou ip 192.168.0.1, masku 255.255.255.0 a víc nic

    Pokud to ani s tímhle nastavením nejede, tak zkusit průvodce nastavením sítě, sice by to mělo udělat přesně to stejný, ale někdy to pomůže.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  4. #4

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Blbost, není potřeba žádný další zařízení. Uvedený schéma musí fungovat, jen byla asi někde chybka v nastavení.

    INET: tam se nastaví to co tam má bejt aby to jelo, jen se navíc zatrhne sdílet připojení

    LAN: pevnou ip 192.168.0.1, masku 255.255.255.0 a víc nic

    Pokud to ani s tímhle nastavením nejede, tak zkusit průvodce nastavením sítě, sice by to mělo udělat přesně to stejný, ale někdy to pomůže.

    no jenže tachle to právě nejde, resp. INET (chápu jako síť mezi mnou a střechou) tam neni zatrhávání sdílení, nebo nevim kde ho hledat

    LAN (chápu jako síťovka 2, tj. ta mezi desktop a NB), tam nemůžu nastavit ip na 192.168.0.1 pač mi to psalo, že tahle už tu jednou je, tak jsem dal .2 a u NB .3 + dále jsem u tohoto připojení nastavil sdílet připojení internetu pro tuto síť.

    tak nějak jsem čekal že by to mohlo jít, ale právě to nešlo dycky se mi odpojilo připojení ze sítě jedna (INET) a timpádem nebylo ani co sdílet, každopádně ping mezi LAN a NB fungoval na obě strany

  5. #5

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    sdileni pripojeni do Inetu takto neslo uz u WIN XP, natozpak v propracovanem vymakanem SYSTEMU.
    Prirozene ze Winy napisou jiz jednou alokovanou adresu, ktera se bez BRANY musi prat mezi LAN a WAN. Je uplne jedno, jestli ISP (ci kdokoli jiny) poskytuje pripojeni kabelem, ADSL, ci pres ENET.
    Nastaveni brany je ve Windows ciste jednoducha zalezitost, dve potrebne sitovky mas a treti tvori notas (mene jich byt nemuze). Pokud zvolime nejjednodussi konfiguraci s DHCP, je mozno na jednom z PC zapnout sdileni. Druhy sdileni zapinat nepotrebuje, protoze tvorite dve vzajemne oddelene site a jejich spojka je internetova brana. Na te bude MAC adresa, kterou event. vyzaduje ISP, smerem do site nema sanci videt.

    Reseni s levnym routerem (dokonce i WiFi jde pod 800 Kc) je presvedcive elegantni.
    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    CharlitoCZ: Já tohle onehdá řešil přes Proxy server, jelikož při tvém řešení na "občasné surfnutí" by stejně ten desktop musel být zapnutý, což teď bude taky, tak surfni na www.proxyplus.cz, ten jsem používal asi rok a půl ke spokojenosti...

    Jinak router je skutečně asi nejelegantnější řešení, ale pokud chceš udržet náklady proklatě nízko a i těch pár stovek ti je ti líto obětovat a NEVADÍ ti, že ten desktop, na kterým ta proxyna poběží, bude muset být zaplej, tak tohle by mělo být řešení...

    Postup je snad jasnej (je tam i nějakej help), ale přece jen - tu proxynu nainstaluješ na desktopu, pustíš, a v tom NTB na kterej to chceš sdílet naťukáš jako bránu pro připojení například v prohlížeči nebo v ICQ IPčko toho desktopu...

    Pamatuju se matně, že ÚPLNĚ VŠECHNO (například hry po netu) tam nešlo, ale jelikož moje sestra je taky z kategorie uživatelů "občas surfnout, trošku toho ICQ a jinak to stačí", tak to bylo v pohodě a dostačovalo to... A když mě štvala tak jsem jí to škrtil netlimiterem No ale to už je jiná story
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    Citace Původně odeslal shapet Zobrazit příspěvek
    sdileni pripojeni do Inetu takto neslo uz u WIN XP, natozpak v propracovanem vymakanem SYSTEMU.
    Prirozene ze Winy napisou jiz jednou alokovanou adresu, ktera se bez BRANY musi prat mezi LAN a WAN. Je uplne jedno, jestli ISP (ci kdokoli jiny) poskytuje pripojeni kabelem, ADSL, ci pres ENET.
    Přiznám se že nechápu o čem je řeč, já tohle normálně využívám jak na win XP tak občas i Vistě.

    2CharlitoCZ:

    Na ntb nenastavuj pevnou ip, desktop by mu měl ip a bránu přidělit. Jinak jsi to asi pochopil správně, ale nevím proč ti to hází konflikty a chybí ti tam volba sdílení. Možná nám něco řekne když sem hodíš výpis "ipconfig /all" z toho desktopu.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  8. #8

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    ha, tak to funguje sice přes tu proxy (v práci taky používáme, takže budu muset na NB dycky přepisovat IP) ale super mladý to tachle bude stačit, takže paráda

    Díky moc všem a hlavně Davidovi kterej mi to pomohl rozhejbat pomocí tý proxy+
    Intel Core 2 Duo E2180 2,0 @ 3,3GHz +65%
    nVidia GeForce 9600GT +10%, A-Data EE 6144MB 800 @ 991MHz
    WD SE16 AAKS 320GB Sata II, Arctic Freezer 7pro
    Asus DRW-2014, LCD Asus 19" VW198S
    Windows Vista Ultimate 64bit

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    Tuším, že existuje program na přepínání síťových profilů, právě pro tyto situace, kdy pendluješ mezi různými místy kde musíš mít různé pevné IP adresy, ale kdybys mě zabil, na název si teď nevzpomenu, snad se někdo "chytí" a poradí

    EDIT: ŽE by to byl Network Switcher?

    http://www.slunecnice.cz/sw/network-switcher/
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  10. #10

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    ten je maly, jednoduchy a ucinny.

    IP switcher je zase tady http://www.softsia.com/freeipswitcher-download_nbmv.htm
    Akorat ten prvni je lepsi, protoze se neinstaluje.

  11. #11

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Přiznám se že nechápu o čem je řeč, já tohle normálně využívám jak na win XP tak občas i Vistě.

    2CharlitoCZ:
    Na ntb nenastavuj pevnou ip, desktop by mu měl ip a bránu přidělit. Jinak jsi to asi pochopil správně, ale nevím proč ti to hází konflikty a chybí ti tam volba sdílení. Možná nám něco řekne když sem hodíš výpis "ipconfig /all" z toho desktopu.
    Ja to taky tak delam, jenze Sdileni pripojeni k Internetu (ICS) + Rizeni a zjistovani zarizeni bran Internetu (IGDDC) potrebuji UPnP. Ve WIN XP je treba branu a UPnP doinstalovat. Vista je ma zakopany v tom jejich PREHLEDNEM prostredi a mela !! by je pouzit. Ne vzdy.
    Ja nemit prikazovy radek, tak se snad z Vist nepripojim (ohromna utilita Toshiba Free Doctor je proste neodolatelna).

  12. #12

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    zjistil jem, že volba sdílení tam ne, ale jen když mám odpojený kabel tak jsem to tam nastavil, ale stejně na NB ten net neni. Mám ho tam jen, když mám vypnutý sdílení na LAN2 (ta mezi NB a kompem)
    Intel Core 2 Duo E2180 2,0 @ 3,3GHz +65%
    nVidia GeForce 9600GT +10%, A-Data EE 6144MB 800 @ 991MHz
    WD SE16 AAKS 320GB Sata II, Arctic Freezer 7pro
    Asus DRW-2014, LCD Asus 19" VW198S
    Windows Vista Ultimate 64bit

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    Citace Původně odeslal shapet Zobrazit příspěvek
    Ja to taky tak delam, jenze Sdileni pripojeni k Internetu (ICS) + Rizeni a zjistovani zarizeni bran Internetu (IGDDC) potrebuji UPnP. Ve WIN XP je treba branu a UPnP doinstalovat.
    Já do XP nic nedoinstalovával a chodí mi to v pohodě, ICS i Upnp hostitel jsou normálně součástí instalace (SP2).

    2CharlitoCZ: Však sdílení máš zapnout jen na připojení do internetu, na síťovkách, který tvořej vnitřní síť to nesmíš zapínat.
    Naposledy upravil Peca-on-line; 28.10.2008 v 10:25.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  14. #14

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    no to právě mám, ale když na vnitřní síti dám net bez toho proxy+ tak to prostě nejde
    Intel Core 2 Duo E2180 2,0 @ 3,3GHz +65%
    nVidia GeForce 9600GT +10%, A-Data EE 6144MB 800 @ 991MHz
    WD SE16 AAKS 320GB Sata II, Arctic Freezer 7pro
    Asus DRW-2014, LCD Asus 19" VW198S
    Windows Vista Ultimate 64bit

  15. #15

    Standardní Re: Minisíť doma - Vista + 2x síťovka

    Citace Původně odeslal Peca-on-line Zobrazit příspěvek
    Já do XP nic nedoinstalovával a chodí mi to v pohodě, ICS i Upnp hostitel jsou normálně součástí instalace (SP2).
    Noo, jsou soucasti instalace XP SP1 i SP2, nicmene "Volitelne sitove soucasti", jak se to oficialne zove, se musi instalovat z disku CD (nebo inst. na HD) extra, samo to tam neskoci. A uz vubec nenakonfiguruje Firewall s porty 1900 a 2869. Internetova brana a brana internetu jsou dve ruzne konfigurovatelne polozky (jak to chape Microsoft).

    Ale uz toho necham, neni to o WIN XP, ve Vistach je nastaveni dobre schovano i pred adminem. Tam by se to teoreticky nastavovat nemuselo. U mne bohuzel ano, ale to je jina topologie site.
    A odpovedi ktere tu zaznely by mely nestastnikovi pomoci.
    Pekny den.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst™ 7.5
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 31
    Poslední příspěvek: 25.06.2007, 10:27
  2. ATi Catalyst 7.3 WHQL
    Založil no-X v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 06.04.2007, 11:17
  3. ATI Catalyst 7.2
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 18.03.2007, 03:15
  4. ATI Catalyst Beta pro Windows Vista RTM
    Založil Masster v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 13.12.2006, 23:35
  5. XGI Volari V8 Ultra (Club3D) na 2 dny na test !NEW vysledky
    Založil Mirek v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 02.02.2004, 15:04

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •