Dnes jsem si donesl domu externi disk Maxtor OneTouch IV Plus 500GB. Pres USB funguje vse bez problemu, ale pres Firewire mi system hazi modrou smrt.

Mam notebook Asus F3Sc AP199, WinXP SP3. Disk pripojuju pres dokoupeny IEEE1394 kabel 6/4 pin, protoze notebook ma pouze 4 pinovy konektor. V biosu je firewire nastaven jako 'unlocked'.

Po pripojeni k notasu se disk sice zapne, ale nepripoji. Asi po pul minute, kdy se nic nedeje, nabehne na vterinu bluescreen a pocitac se nekompromisne resetuje. Toto se deje pokazde. Bluescreen se mi podarilo vyfotit, ale nic moc uzitecnyho se v nem stejne nepise, jen ze doslo k chybe, pocitac bude resetovan, obratte se na vyrobce hardwaru, blablah...

Jeste pred bluescreenem jsem tipnul obrazek ze spravce zarizeni:

http://img220.imageshack.us/img220/9564/prblmbn6.jpg

Je tam videt, ze system nasel "Zarizeni podporujici protokol SBP-2 a vyhovujici norme IEEE 1394" a problem nehlasi. Vykricnik je ale v diskovych jednotkach, kde se disk objevi a po rozkliknuti hlasi, ze "Pro toto zarizeni nejsou nainstalovany zadne ovladace" (pritom USB zadne ovladace nepotrebuje a vse funguje). Dam teda aktualizovat ovladac, najit automaticky.. Neco to najde, zacne se instalovat, ale nez to stihne dokoncit, je tu modra smrt a reset

Software od vyrobce prilozeny k disku mam nainstalovany, stahnul jsem i aktualni verzi, ale problem pretrvava.

Nemam momentalne moznost vyzkouset disk na jinym pocitaci, ani vyzkouset si jiny 1394 zarizeni. Pravda je, ze jsem na tom notaku nikdy nic pres firewire pripojovat nezkousel. Problem ale asi bude v driveru nebo v nejaky bote SP3...

Nemate s necim podobnym nekdo zkusenost?