Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: čtení SMS přes PHP

  1. #1

    Unhappy čtení SMS přes PHP

    Nevíte někdo jak přečíst pomocí PHP SMSku z modemu, který je připojen k serveru přes USB nebo COM? Bude to pravděpodobně probíhat přes AT příkazy. Nevíte jestli existuje v PHP nějaká knihovna na odesílání a přijímání dat do GSM modemu přes USB nebo COM? Mám konkrétně modem "ES75 GSM/GPRS/EDGE Modem" od firmy Sectron.

  2. #2

    Standardní Re: čtení SMS přes PHP

    http://uk3.php.net/function.exec

    + program v čemkoliv jiném
    -- under construction --

  3. #3

    Standardní Re: čtení SMS přes PHP

    Souhlas. Kdysi jsem delal web aplikaci, ktera posilala texty na svetelne panely pres COM port a delal jsem to podobne, jak pise Kaltas, tj. nejakou mezivrstvou ( u mne program v C++).
    Nerikam, ze nic takoveho pro PHP neexistuje (imho ne, ale tvrdit bych se to neodvazil), ale precijen PHP neni vhodne na obsluhu takhle low level zalezitosti.
    Navic nevim, jak bys zaridil, aby ten skript bezel zrovna ve chvili, kdy na tom COMu neco bude (krome moznosti, ze by PHP nebylo spoustene z web serveru, ale z command line).

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    307

    Standardní Re: čtení SMS přes PHP

    Zbezne pres google jsem nasel tridu PHP Serial pro pouziti v Linuxu a jednu placenou php extension pro windows.

    Imho by to mohlo jit pres fce fopen, fwrite a spol primo na /dev/ttySx v Linuxu, pod win nevim, jestli jde pristoupit na COMx, ale mohlo by to jit. Rekl bych, ze tak funguje ta trida PHP Serial.

    Navic nevim, jak bys zaridil, aby ten skript bezel zrovna ve chvili, kdy na tom COMu neco bude (krome moznosti, ze by PHP nebylo spoustene z web serveru, ale z command line).
    Zpravy se treba v zarizeni uchovavaji, takze treba staci jednou za cas (cron) zkontrolovat nove zpravy
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  5. #5

    Standardní Re: čtení SMS přes PHP

    Teď bych to vyřešil jinak, včera jsem byl nějak ospalý ...

    Skript spouštěný řekněme každou půlminutu a napsaný řekněme v Ruby by SMS ukládal do DB a PHP skript by je četl a nastavoval příznak přečtený...

    Jednodušší už to být asi nemůže .
    -- under construction --

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. php3 or php4 or php 5
    Založil X2 v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 11.03.2006, 01:12
  2. jak grabovat přes ViVo kartu
    Založil killerGBU v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 05.03.2005, 23:31
  3. připojení lcd přes analog-dotazy
    Založil DAN2 v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 28.11.2003, 14:46
  4. API moduly mysql a php se lisi :(((
    Založil Koty v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 23.11.2003, 23:03

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •