Stránka 1 z 3 123 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 64

Téma: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

  1. #1

    Question Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Pocitac 1:
    Zdroj: 550W EuroCase 1x12V
    CPU: socket A, Barton 3000+ (400MHz)
    RAM: 1GB DDR1 400MHz (2x512MB)
    CHIPSET: VIA KT600
    ZAKLADNI DESKA: GigaByte GA-7VT600 1394

    Pocitac 2:
    Zdroj: 500W Fortron Blue Storm 2, 2x12V
    CPU: socket A, Barton 3200+ @ 3600+ (400MHz)
    RAM: 2GB DDR1 400MHz (2x1GB)
    CHIPSET: VIA KT600
    ZAKLADNI DESKA: Epox 8KRA2+

    Obe pocitace maji dve operacni systemy:
    a) Vista Ultimate SP1 32bit (+all updates)
    b) XP Proffesional SP3 32bit (+all updates)
    c) nejaktualnejsi BIOS

    Zkousel jsem vsemozne kombinace nastaveni veci v BIOSu, jako napriklad AGP 4x/8x, Fast Writes ON/OFF, AGP read/write 1/2WS, AGP driving value, vyple vsechny BIOS/VIDEO RAM cacheable a podobne.

    Rucne zamenen puvodni MS ovladac AGP:
    Řadič portu AGP k procesoru VIA
    Za nejaktualnejsi AGP ovladac od VIA:
    VIA CPU to AGP2.0/AGP3.0 Controller (7.02.2003, v. 5.1.0.3442)

    Zkouseno jak s MS tak s VIA AGP ovladacem. Zkouseno s i bez baliku ovladacu VIA Hyperion 520A.


    Ati Catalyst 8.9:
    Porad mam modoru smrt ihned po prepnuti do 3D rezimu, nebo kdyz se vse rozbehne ( pri vypnuti AGP Write v SMARTGART od ATI ) pak dojde k restartu/zmrznuti/modre smrti do 3-5min. Jinak obraz je vporadku, vykon daleko lepsi a plynulejsi nez v pripade nize.

    OmegaDrivers ( posledni verze tusim 7.12 ), jen pod XP:
    Nikdy nespadne hra/pc po spusteni 3D rezimu (her/testu), ovsem ty vykazuji ruzne chyby v obraze, ovsem porad stejne ( stejna textura je posunuta nebo jinak deformovana, nebo je misto ni jina ), ovsem pri kazdem spusteni se to kazi uplne presne stejne, tedy zadne nahodne chyby. Pak do 30 minut modra smrt nebo restart. Vykon s temito ovladaci je 1/4 oproti Ati Catalyst.

    Karta Ati X800XT 256MB AGP mi tam chodi absolutne bez problemu na AGP8x, FastWrite ON, AGP read/write 1WS ON a pod... To same NVIDIA 7600GT 512MB AGP, absolutne bez problemu na max. nastaveni.

    1) Prosim napada jeste nekoho neco, co by slo zkusit ?
    2) Ma nekto tuto grafiku 100% funkcne rozbehanou na podobnych sestavach jako ja ? (KT600, socket A, Barton 2500+ a vyse ). Pokud ano, je mozne ze mam jen vadny kousek a bude ho stacit vyreklamovat. No nechce se mi cekat 30dnu na vymenu za jiny kus a dopadnu stejne, protoze to skratka s VIA KT600 nebude bezet vubec... to bych radeji koupil tu NVIDIA 7600GT 512MB AGP, ktera mi tam chodi perfektne (pujcena). Nechce se mi verit, ze by byl problem ve VIA KT600 chipsetu, kdyz vsechny ostatni moderni karty funguji bez nejmensich problemu s VIA KT600.
    Naposledy upravil Anunnaki; 24.09.2008 v 14:28.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    25.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    253

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Karty HD řady na VIA chipsetech v AGP prostě nejdou, je mi líto. Zkoušel jsem jich už asi 40 a nikdy s žádnym driverem to nefungovalo. Někdy to ani nepostlo, největší pokrok byl se dostat na plochu, ale 3D prostě ne.

    HD 3850AGP oficiálně ani není. Je to počim Powercoloru a Sapphire. Neni to karta ATI a ATI ji ani nepodporuje. Buďme rádi že občas udělá hotfix se kterym to jde., Ten hotfix ale dělá pro svý starý AGP karty, X1950pro a podobně, s timhle to jen občas náhodou jde.

    Všeho všudy jsem si udělal jasnej závěr. Na všech Intel chipsetech i starší s AGP4x se to rozject dá. Dále to funguje na Nforce 2 a 3. Ale jinak ne, ještě tak z 1/3 na novějších SIS chipsetech, ale na VIA prostě ne.
    The best Unreal Tournament maniac.

  3. #3

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Citace Původně odeslal DOC_ZENITH Zobrazit příspěvek
    Karty HD řady na VIA chipsetech v AGP prostě nejdou, je mi líto. Zkoušel jsem jich už asi 40 a nikdy s žádnym driverem to nefungovalo. Někdy to ani nepostlo, největší pokrok byl se dostat na plochu, ale 3D prostě ne.

    HD 3850AGP oficiálně ani není. Je to počim Powercoloru a Sapphire. Neni to karta ATI a ATI ji ani nepodporuje. Buďme rádi že občas udělá hotfix se kterym to jde., Ten hotfix ale dělá pro svý starý AGP karty, X1950pro a podobně, s timhle to jen občas náhodou jde.

    Všeho všudy jsem si udělal jasnej závěr. Na všech Intel chipsetech i starší s AGP4x se to rozject dá. Dále to funguje na Nforce 2 a 3. Ale jinak ne, ještě tak z 1/3 na novějších SIS chipsetech, ale na VIA prostě ne.
    Dik za info, prave proto se ptam zda je to problem techto karet vzhledem k VIA, coz vypada ze jo. Vim i to ze oficialne HD rada na AGP neni. Ovsem jelikoz jak VIA, NVIDIA, SIS, INTEL a dalsi pro AGP zbernici maji certifikaci, a libovolna jina AGP karta chodi s VIA absolutne bez problemu, tak zadna nekompatibilita na strane VIA tam nemuze byt. Takze jednoznacne problem vidim v chybne implementaci PCI-E to AGP mustku u techto karet, ktera proste neni 100% kompatibilni se specifikaci AGP a tedy nekde funguje a jinde ne.

    Jeste pockam zda se nekdo neozve ze mu to bezi ... a pokud ne, pujdu ji vymenit za NV 7600GT AGP. SKODA

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    25.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    253

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Pleteš se, na VIA fungujou všechny AGP grafiky, to ano. Ale ne PCI-E grafiky s můstkem na AGP. Z ATI jich tam většina ani nepostne a i u NV jsem narazil na potíže. To je to samý jako Sata1 a 2. Papírově zpětně kompatibilní, na Intelech, SIS a Nforce obvykle ok, na VIA 80% dnešních disků nejde. Nebo jejich PCI-E. Ono to ani neni PCI-E, řikaj tomu V-lin. A nejdou tam žádný PCI-E 2.0 karty, přičemž na ještě starších Intelech a Nforce 4 to jede.... tohle je prostě VIA.
    The best Unreal Tournament maniac.

  5. #5

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Citace Původně odeslal DOC_ZENITH Zobrazit příspěvek
    Pleteš se, na VIA fungujou všechny AGP grafiky, to ano. Ale ne PCI-E grafiky s můstkem na AGP. Z ATI jich tam většina ani nepostne a i u NV jsem narazil na potíže. To je to samý jako Sata1 a 2. Papírově zpětně kompatibilní, na Intelech, SIS a Nforce obvykle ok, na VIA 80% dnešních disků nejde. Nebo jejich PCI-E. Ono to ani neni PCI-E, řikaj tomu V-lin. A nejdou tam žádný PCI-E 2.0 karty, přičemž na ještě starších Intelech a Nforce 4 to jede.... tohle je prostě VIA.
    Sata 2 je 100% kompatibilni se Sata 1, a pod VIA jede 100% SATA2 disku, pod rukama mi prosli nespocetne mnozstvy VIA desek se SATA2 diskami. Problem je akorat v tom, ze v case kdy prihazely na trh desky s KT600 (VT8237) se jeste o SATA2 nic nevedelo. Az prisli SATA2 disky ktere su musi manualne prepinacem prepnout na SATA1, byl updatovan bios pro SATA1 VT8237 radic. Bohuzel, vetsina vyrobcu zakladnich desek jiz tyto desky nevyrabela a nepodporovala, proto maji neaktualni, se SATA2 nekompatibilni BIOS SATA1 radice. Sam jsem modifikoval nekolik desitek biosu, kde jsem updatovat SATA1 BIOS radic na posledni aktualni verzi, a vsechny SATA2 disky jedou bez problemu ( samozrejme, v rezimu SATA1 ), vcetne 500GB, ktere mam osobne ve starsim pocitaci 2, a vetsina lidi co znam s KT600 jiz ma take SATA2 disky (v rezimu SATA1) od 320GB vyse.

    Jinak je to zajimave, protoze AGP ma presne specifikace, ktere stejne VIA jako i Intel nebo Nvidia musi splnovat a splnuji, jelikoz jine grafiky slapou bez problemu. Jediny problem tedy vidim v spatne implementaci PCI-E to AGP mustku. V nejblizsich dnech budu mit dalsi 2 kusy AGP 3850 (sapphire, powercolor) a jednu jinou...a budu mit 3 pocitace s KT600 a AGP (Gigabyte 7VT-600 1394, Epox 8KRA2+, a jeste jednu, nevim ted co ma za desku), tak budu zkouset a snad zjistim zda je tam fakt problem s tim chipsetem VIA KT600, nebo to byla vada jenom toho jednoho kusu.

    A V-link je vnitrni zbernice po ktere komunikuji northbridge i southbridge s procesorem, a AGP je tusim zvlast, primo do procesoru, ale to si nejsem jist a nezalezi ted na tom. Pak pres northbridge jsou zaveseny PCI sloty. Jak je to v pripade novejsich chipsetu s PCI-E nevim, VIA u mne skoncila podle mne nejlepsim chipsetem pro SOCKET A, konkretne KT880. Bohuzel v te dobe jiz jsem stave vyssi platformu (socket 939 a pod.) takze tuto desku/chipset nemam, nemohu tedy odzkouset.

    Kazdopadne dekuji za vsechny postrehy/nazory/reseni/informace ...

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    25.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    253

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Via má V-link bohužel i na PCI-E, žádný nový grafiky tam nechoděj. Ba i s tou jejich satou je fakt problém. Takový ty kt880 pro / ultra co se dodnes občas dávaj na LGA775, tak tam 70% novejch disků nejde.
    The best Unreal Tournament maniac.

  7. #7
    Member Avatar uživatele tnema
    Založen
    07.11.2004
    Bydliště
    Pustiměř
    Věk
    46
    Příspěvky
    363
    Vliv
    245

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    No tak tj teda pěkný, to ste men ale vůbec nepotěšili
    známy má PM8PM-V - VIA P4M800 Pro pořídil sem mu 3850 agp
    a taky mi vyskočila modrá smrt, říkal sem si že je asi problém v driverech apod, eště sem pořadně nezjištoval, nepřikládal sem tomu velkou váhu,
    a ted todle od Vás kua drát

  8. #8

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Citace Původně odeslal tnema Zobrazit příspěvek
    No tak tj teda pěkný, to ste men ale vůbec nepotěšili
    známy má PM8PM-V - VIA P4M800 Pro pořídil sem mu 3850 agp
    a taky mi vyskočila modrá smrt, říkal sem si že je asi problém v driverech apod, eště sem pořadně nezjištoval, nepřikládal sem tomu velkou váhu,
    a ted todle od Vás kua drát
    No pokud umis anglicky, tak tady to resim primo na Sapphire foru:
    http://forums.sapphiretech.com/showp...&postcount=891

    Take mam na tento problem zalozen i listek na supportu u Sapphire, a oni pak tohle zalozili jako dalsi listek na supportu AMD kde to resi. Posilali jim tam odkaz primo na muj post at sleduji primo nejaktualnejsi update toho postu, tak uvidime. Prave mi prisla domu deska s KT800 chipsetem, tak to mozna jeste dnes pres vikend otestuji. Skus prozatim pouzit Catalyst 8.5 nebo 8.6 (bez AGP fixu), pokud to nepomuze, tak Catalyst 8.5 nebo 8.6 s AGP fixem.

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    25.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    253

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Ale tihle lidi maj problém v hrách / systému. Já tu mluvim o tom, že je tu velká šance že to:

    A. Vůbec nepostne a nikdy se to nerozeběhne.
    B. BSOD nebo blackscreen pří náběhu do win po instalaci driveru.
    C. Karta bude hlásit nefunkční podporu D3D - lze vyřešit hotfix driverem.

    Jinak s těmahle AGP kartama mi zatim nejlíp fungovaly Cat. 8.8 hotfix. Intely od I815/820 vejš, Nforce všechny, některý sis chipsety. Via ale bohužel žádná. (X1650pro AGP ještě ok, HD řada už ne).
    The best Unreal Tournament maniac.

  10. #10

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Ahoj, mám 2.den Radeona HD3850 na AGP na chipsetu nForce2 a velký problémy. Deska je od MSI. Ve 2D jede normálně, ale ve 3D se vždycky úplně sekne a v lepším případě vyhodí hlášku VPU Recover. Někdy to trvá pár vteřin a někdy třeba minutu - podle toho jakou úroveň detailů nastavím - je to zajímavý, ale dost mě to štve. Přitom mi ukazuje Control Center teplotu mezi 50-60 °C. Nevíte někdo co s tím? Zkoušel jsem různé vezre ovladačů, vč. hotfixů, ale bez úspěchu.

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    25.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    253

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Nic. Zkus kartu v jinym kompu, pokud možno s Intel chipsetem, nebo aspoň jinou Nforce, pokud půjde, tak prostě nekompatibilita. Na Nforce se to většinou rozject dá, ale MSI asi opět potvrzuje svoji pověst.

    Jinak ale HD 3850 AGP se hodí minimálně k přetaktovanejm K8 s AGP, K7 nebo netbursty tu kartu zdaleka neuživí, ani 1950pro ne. Dal bych tam levnou X1650 a bylo by to. Víc se od toho už stejně čekat nedá.
    The best Unreal Tournament maniac.

  12. #12

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Ani x1650 bych nezkoušel, měl jsem stejný problém, řešil jsem to tady taky, nicméně po asi 3 reklamacích protože i já mám via chip set a to od asuse kt880 a začalo, že vše ok ve 2d dobrý, začal jsem hrát hru a černá obrazovka a konec - pak následoval reset a pak dokola, spravila to výměna za nvidii 7600, kterou mám do teď a od toho minulého roku ,ati jse zakoupil v 06/07 a za měsíc jsem měnil za nvidii jsem neměl absolutně žádný problém. VIA je holt velmi citlivá na ATI, tak se s tím smiř, jdi do nvidie a máš klid.
    Cpu Intel Pentium Dual Core G6950 2.8Ghz 3MBL2 LGA 1156-Box,Asus - P7H55-M Pro, Intel H55, 4xDDR3 mATX,Kingmax 1x2Gb DDR3 1333MHz, ADATA 2x2Gb DDR3 1333MHz,Coolermaster case Elite 330,ATX black s OCZ zdrojem 650W Z-Series s aktivním PFC a 88%/ventilátor 12cm/ 20+4pin+SATA+PCIE/6/6+2pin/ , 12fan PFC, Seagate Barracuda 7200,12,500Gb Sata II,7200RPM 16MB cache,Asus Vga Ati EAH5770 CU Core/2DI/1GDR5,Windows 7 Home Prem 64-bit OEM CZ, 2x LG DVD RAM GH22NS50 Sata SecureDiscDl, monitor Benq 24"LCD" G2420HDBE,5ms,DCR 40000:1 Dsub/DVI-D, černý, Creative repro,

  13. #13

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Problem tu skutecne je. Je mozne, ze se vyskytuje i u SOKET 940 a 939, nebo treba nejakych SOCKETech od Intelu ­(nezkoumano­).
    Nicmene co mame jiz overeno, je ze problemy jsou prakticky na cele platforme SOCKET A. Nezalezi na tom, zda je to VIA, NVIDIA, SIS nebo jiny chipset.

    Urcite je to problem ovladacu, a NEEXISTUJE na to zadna oprava ­(leda vydaji nekdy v budoucnu vyladene ovladace­).

    Zatim snad absolutne bez problemu to chodi jen pod windows VISTA s ovladacema ­"catalyst 8.6­" a mozna i s 8.11 (testujeme).

    Pod windows XP je to take ­"temer­" vyreseno, ovladacema ­"catalyst 8.6­", nicmene male mnozstvy her porad pada do BSOD napriklad HL2 a pod. ­(vcetne 3DMark03­).

    Dalsi problem muze byt, ze Vam vyrobce spatne zadal DEVICE ID do BIOSu graficke karty, ktera se pak hlasi jako 9515 ­(PCIE­) misto 9505 ­(AGP­). Vysledkem je pak to, ze Vam oficialni catalyst ovladace kartu nespoznaji, a odmitnou se nainstalovat. Pak si musite nainstalovat ­verzi catalyst ovladacu s "AGP hottfixem", kde je v jedinem textovem souboru .inf toto spatne device id­ 9515 pridano, jinak jsou ty ovladace 100% identicke a trpy stejnyma problemama. Vypada to ovsem tak, ze jiz AMD doplnila tyto spadne DEVICE ID i do svych .inf souboru ovladacu catalyst jiz oficialne, a to od verze 8.11 (overujeme).

    Vice jiz v anglictine tady http:­/­/www.vgaforum.com­/showthread.php?t=21035 kde to resime jiz ve vetsim, je zalozen ticket u sapphire a take i u AMD na tento problem.

  14. #14

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Ach jo, tak tohle jsem se přesně dozvědět nechtěl
    Mám desku MSI KT6 D(KT600 socketA), Athlon 2600+,RAM 2GB DIMM Kingst., 450W zdroj redstar,a HD3850 AGP jsem v XP sp2 rozchodil jen když jsem našel drivery na CD a ty jsem tam po nějaké době procpal, byly mi doporučeny ovladače z Visiontek -ale přesně výše zmiňovaný problém-napíše, že HW není kompaktibilní. Jen s holým driverem, aby se mi hlásila alespoň karta, že to je ATI HD3850 už celkem fungovala, ale když jsem spustil Farcry, Dark Messiah and MM a WoW, tak se mi tam zobrazovala grafika sice v plném rozlišení, ale s chybama v obraze. Když jsem nainstaloval 8.6hotfix, tak FarCry šel vpohodě, DarkMess. se mi po cca 5-ti min restartoval. S jinýma verzema mi všechny hry šly jen po intro a potom se restartoval comp a to samé s 3dMark-když už chvilku běžel, tak se po chvíli restartoval.S WoW jsem měl problém už když jsem tam měl Ati Radeon 9600pro 256DDR, jak tam byly Catal. tak to nenaběhlo ani do menu a restart. Jak jsem nechal jen základní ovladače z Xp tak to běželo jak víno...bohužel u 3580 tato varianta nepřichází v úvahu.

    Jinak jsem se chtěl zeptat-stalo se mi, že po instalu driveru se objevil krasný ostrý obraz -rozlišení 1280-1024 LCD a po restartu byl obraz rozmazanější, ikony větší - jak kdybych snížil rozlišení a přitom veškeré nastavení zůstalo stejné-nevíte čím to múže být?

    Anunnaki - díky za veškeré info a doufám, že se najde řešení i pro tyhle staré střepy....
    Naposledy upravil Ubous; 12.12.2008 v 01:00.

  15. #15

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Tak mi to už konečně chodí i na chipsetu KT600, jen jsem sejmul všechny ovladače a nainstaloval jsem tam ovladače od Powercoloru (8501agpXP), skoro vsechno chodí jak má, jen u 3DMAXu jsem zaznamenal restart, ale jinak všechno jede.

    nastavení mám: (ale nevím jestli to je takhle nutné-chodí to,tak se v tom nešťourám)
    v Biosu mám napájení na 1,65V
    v catalystu mam:
    SmartGart->Fastwrite a AGP write - off
    a neni zaskrtnute VCU recover

    zatím jsem zkoušel Gothic3,WoW,DarkMessiah and MM,Fallout3 a vše zatím ok
    pokud se něco změní tak dám vědět.

  16. #16

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Zkuste si jeste pohrat s nastavenim Catalyst A.I.

    Jinak ani oficialni Cat 8.11 nepoznaji moji Sapphire HD 3850AGP...jedu na DNA driverech (drive AGP hotfixy)

    Jeste bych polozil recnickou otazku: proc lidi stavite pocitace na VIA chipsetech? To z principu ze Intel ne, nebo proc? Prece je nad slunce jasnejsi, ze Intel ma nejlip propracovanou kompatibilitu snad s kazdym vyrobcem hardware, resp. vyrobci ho berou jako standard a tak je predpoklad, ze s Intelem bude nejmene problemu...Proste procesor a chipset Intel = zaruka vyvarovani se problemu.

  17. #17
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    264

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Mozna proto,ze pro socket A, kterej uzivatel Ubous ma, zadnej Intel chipset nikdy nebyl
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  18. #18

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    To je argument naprd - on ma socket? Snad kdyz planuju postavit pc tak z gruntu

  19. #19
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    25.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    253

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    To je přeci jednoduchý - cena. Na AMD platformě (za dob K7) to máš ještě Nforce a SIS, ALI.... Všechny jsou znetelně výkonější jak VIA a nemaj tyhle problémy. Ale jsou drahý. Dnes na AMD kvete ATI, které nabízí oproti Nforce menší teplotu, spotřebu a míň problémů s USB, jinak si ale můžou podat ruku.

    Na Intelu to samý. Ale on ani Intel neni svatej. Ala Problémy s AHCI na ICH 9, problémy s paměťovam řadičem na 945, PCI-E lockem. Problémy s PCI-E na P45 ala častá nekompatibilita s ATI PCI-E 2.0 grafikami a crossfire s horšim výkonem jak na 975x která má taky 2x8 linek ale jen PCI-E 1.1 a přesto je rychlejšší, atd.

    Na současnej Intel máš pak ještě SIS, ale ten se bohužel neprosadil, je na něm založeno jen pár low-end desek, většinou bezproblémový. Pak Nforce, který maj občas potíže s kompatibilitou RAM a USB porty, jinak jsou na tom i líp jak Intely. A pak VIA - problémy se všim.

    Ale díky bohu už VIA produkci chipsetů pozastavila. Díky bohu, neudělali novej southbridge od dob KT600 a NB byly taky katastrofický. Nekompatibilita u AGP a bylo to tak vždy, jen dnes co maj karty můtky to dolezlo do obludných rozměrů. PCI-E, který ani neni PCI-E, oni tomu říkaj V-link a je to PCI-E 1.0 koimpatibilní, ale PCI-E 2.0 karty jsou taky PCI-E 1 kompatibilní, nicméně ne V-link kompatibilní, takže tam nefungujou. Dále pak Sata řadič kde dnes nefunguje 75% disků, ohavná prostuponost ram.... ještě že už VIU neuvidíme.
    The best Unreal Tournament maniac.

  20. #20

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    jenom bych rad napsal, ze na nforce2 napr. 7600GT AGP (LeadTek s AGP-PCI-e mustkem http://en.wikipedia.org/wiki/GeForce...eForce_7600_GT,http://www.hardwarezone.com/articles...1&id=2031&pg=2) bezela bez problemu v AGP8x i s FW
    Naposledy upravil Lukas L.; 13.12.2008 v 16:47.
    Black panther - Intel E8400 (SLB9J), GigaByte EP45-UD3R, A-Data 2x2GB Vitesta, Gainward ATi/AMD Radeon 4870 512MB Gold Sample, Creative Audigy2 ZS, Samsung HD642JJ (AJ26 SMART error) + WD 6400AAKS + Samsung HD 322HJ, NEC 4571A DVD-RW, Enermax PRO82+ 525W, BenQ FP241W 24" 1920x1200, Microsoft Wheel Mouse Optical, Chicony KU-0108 mm keyboard, Microsoft VX-1000 camera, Microsoft Windows Vista Home Premium 64bit
    My gadgets : custom CIR receiver, RDS receiver (for TV card), no-more-screwdriver-mobo-powerup, Atmel 89cx051 LPTprog, N3310 LCD, ...

  21. #21
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    25.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    253

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Na Nforce 2 běhá vše, i 3850AGP, stačí jakejkoliv hotfix driver a jede to. Problémy jsou opravdu jen s VIA chipsety.
    The best Unreal Tournament maniac.

  22. #22
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    264

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Citace Původně odeslal homberg Zobrazit příspěvek
    To je argument naprd - on ma socket? Snad kdyz planuju postavit pc tak z gruntu
    Ano ma, pise "VIA KT 600" coz je chipset pro Socket A....na kterej zadnej Intel chipset nikdy nebyl. Navic nepise o zadnym upgradu, takze trosku nechapu proc tam pises o novym pc "z gruntu" ....resi aktualni problem kterej ma Socket A desce, ne zadny kdyby, co by....nebo upgrade.
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  23. #23

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Tomas> ja taky nemluvim k nemu, ale obecne, jak je snad z meho textu patrne...

  24. #24

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Tak zkoušel jsem ještě několik her a do této chvíle to na té mé výše zmiňované sestavě šlape bez problémů. Každopádně oficiální catalysty mi kartu nenašli-až na ty ovladače od Powercoloru.

    Když už byla řeč o těch intelech, tak teď jsme zkoušeli tuto grafárnu na desce Asus P4P800-VM s procesorem Celeron 2,8GHz, deska má integrovanou grafiku, která se automaticky vypne při řidání nové. Bohužel při připojení HD3850 vůbec nejede obraz - LCD nedostává žádný signál a to ani po vypnutí grafiky v Biosu (se starou Ati radeon9600pro to jelo). Pokud někdo víte co s tím, tak se nestyďte a napište, jdem experimentovat dál...

  25. #25

    Standardní Re: Ati Radeon HD 3850 512MB GDDR3 AGP

    Aaaaa tak se obávám, že mi grafárna odešla...asi to už neunesla...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst™ 8.6
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 27.06.2008, 16:58
  2. ATI HD 3850 Agp
    Založil homberg v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 62
    Poslední příspěvek: 03.03.2008, 18:00
  3. ATI Catalyst™ 5.11 WHQL
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 33
    Poslední příspěvek: 27.11.2005, 22:36
  4. Radeon 7000/VE Dotaz
    Založil Hemo13 v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 25.04.2004, 01:11
  5. ATI Catalyst 02.4
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 27
    Poslední příspěvek: 05.12.2002, 11:48

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •