Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Zřejmě odešla základní deska?

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    05.09.2008
    Bydliště
    Plzeň, ČR
    Věk
    40
    Příspěvky
    4
    Vliv
    0

    Standardní Zřejmě odešla základní deska?

    Zdravim. Potřeboval bych poradit. Počítač fungoval před mým zásahem bez problémů. Včera jsem z PC odebral zdroj a za dvě hodiny ho tam vrátil,vše zapojil na své místo a ouha vůbec nic se nepohnulo. Zdroj funguje jak má, na všech větvích má správné napětí. Dokonce i na pinech kam se připojuje tlačítko POWER tak jsou 4V. Komp se nerozjede ani když je spojim na tvrdo sponkou (myslel jsem že je třeba rozbitej spínač). Propojil jsem zelnej drát se zemí (na tom 24 pinovim štekru co je zapojenej do desky) a rozběhli se mi všechny ventilátory na desce, dokonce začal pracovat chipset(podle toho že chladič se začal hřát). Jenže z kompu nic neleze, nesvítí ani ledka power(je dobře zapojená), ta mi problikne až když úplně vypnu zdroj a zmačknu tlačítko power.Zkoušel jsem i vše odpojit a čekal že to na mě bude pískat, že to nemá ramky, ale nevydalo to ani hlásku.Pak jsem zkoušel clear cmos a beze změn. Chci se zeptat zda vás něco nenapadá čím by to mohlo být, nebo něco co jsem nezkusi. Bohužel nemam možnost někdo ozkoušet funkčnost jednotlivých komponentů.Mam amd athlon 3200+ soc.939,des. msi k8n neo4, 2gb paměti. Děkuji

  2. #2

    Standardní Re: Zřejmě odešla základní deska?

    z toho cos napsal jsi pravděpodobně udělal vše cos doma mohl...
    - tzn vyndat vše co není dulezite, a zkusit

    tim že nic nejde ani po clear cmos, ti asi nezbyde nic než to odnest nekam kde by meli nahradni veci. Cili kamarad nebo servis

    a zacit postupne - vymena zdroje - atd...
    Akorat pravda je že mi deska zatim vždy (ikdyž byla nějak špatná) alespon nabehla. ikdyž na par vterin.

    podivej se jeste jestli nemas povytazenej procesor z patice.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    05.09.2008
    Bydliště
    Plzeň, ČR
    Věk
    40
    Příspěvky
    4
    Vliv
    0

    Standardní Re: Zřejmě odešla základní deska?

    Děkuji za reakci, bohužel i procesor byl venku a po následném vrácení beze změn.Zdroj jsem zapomněl napsat jsem zkoušel jiný nový a nic.

    Ještě jsem se někde dočetl, že pokud nepípají ramky, když jsou vyndané, tak je prý v háji čip biosu. Je možné že by mi kvůli tomu vůbec nereagoval komp (myslim to tak, že když zmačknu power neudělá to vůbec nic ani se nepohne větráček o milimetr).

  4. #4

    Standardní Re: Zřejmě odešla základní deska?

    Asi takhle no - když vezmeš komplet všechny komponenty a píchneš je do jiné desky a pujde to. tak víš že je chyba v desce - jenže kde tu desku vzít že ?

    tzn asi ti fakt nezbyde zajít do nějaké IT firmy říct jim jakyý máš problém, A domluvit se s technikem že ti věci přehodí někam jinam abys věděl kde je problém. Cena tohoto ukonu bych videl cca 500,-
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  5. #5
    Junior Member
    Založen
    05.09.2008
    Bydliště
    Plzeň, ČR
    Věk
    40
    Příspěvky
    4
    Vliv
    0

    Standardní Re: Zřejmě odešla základní deska?

    To je přesný, kde ji vzít .
    Lidi co znam mají lepší stroje.
    A za 500 si hold zkusim pořídit novou desku.
    Budu věřit tomu že je to ona
    Myslel jsem právě jestli nejde někde něco změřit voltmetrem, abych si to potvrdil.

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: Zřejmě odešla základní deska?

    Zkus vytáhnout počítač ze zásuvky a chvilku podržet zapínací tlačítko jako bys ho chtěl zapnout. Potom to připoj a zkus normálně zapnout.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  7. #7
    Junior Member
    Založen
    05.09.2008
    Bydliště
    Plzeň, ČR
    Věk
    40
    Příspěvky
    4
    Vliv
    0

    Standardní Re: Zřejmě odešla základní deska?

    Když odpojim zdroj a držim tlačítko power, tak mi problikne ledka power.Zapojim zdroj a ledka ani neblikne ani komp nejede.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 25.05.2008, 18:26
  2. základní deska Pine TL-S622-13
    Založil luke.cz v sekci fóra Základní desky
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 15.08.2007, 12:52
  3. Základní deska [AGP - DDR1 - C2D nebo C2Q]
    Založil YFCZ v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 47
    Poslední příspěvek: 03.08.2007, 17:58
  4. jak mam zjistit kolik max GB umi zakladni deska
    Založil blekota v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 10.05.2006, 01:21

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •