Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Záhada pro počítačového Dr. Hause

  1. #1

    Angry Záhada pro počítačového Dr. Hause

    Čau.
    Mám takový VELKÝ problém se síťovkami. Začalo to asi před týdnem… napsal sem sestře aby nasdílela hudbu v jejím pc. Takže to udělala a já sem začal poslouchat.. asi po 20ti vteřinách se všechno zaseklo.. komp zmrzl. Poprvé sem byl nucenej ho natvrdo restartovat a když ho zapínám. Tak už nabíhá asi 5x pomaleji.. né že nepřejde přes logo win xp jak už semk to jednou zažil u jiného pc a chyby integrovaný síťovky ale po přihlášení bylo na obrazovce „Vítejte“ asi 3 minuty a tepr pak se to načetlo… Pokusilo se to o spojení se sítí a jak to po 2 minutách hodilo chybu tak pc bylo zase zmrzlí a k tomu spadl Explorer…Když sem odpojil od síťovky kabel tak komp rozmrzl. Takže sem měl plochu bez ikon a lišty, běželi dál spuštěný programy. Ale viděl sem jen tapetu co mám na ploše. Když sem s odpojeným kabelem pc restartoval tak naběhlo v pohodě a normálně fungovalo.. Druhej den sem pak z jiného pc vytáhl pěknou skoro novou 100% funkční síťovku.. Počítač sem zapnul nastavila se síť během pár vteřin všechno ok. Bootování taky standardní… Když mě dneska v 5:20 ráno vzbudil blesk co třískl do našho nebo max několika sousedních domů prostě rána jako prase, pro jistotu sem pc vytáhl ze zásuvky . Když pak odpoledne zapínám pc tak síťovka nesvítí tváří se že je odpojenej kabel ale ve windows je rozpoznatelná, v síťových připojeních je napsaný její označení. Vezmu teda 2 síťovku zapnu a zase všechno ok v tu chvíli už mám teorii že to má spojitost z vypnutím pc od sítě a tak to zkusím.. vypnu pc, vytáhnu ze zásuvky a po zapnutí zase síťovka se tváří jako funkční ale tvrdí že je odpojeném kabel. Myslím že by to mohlo být něco okolo Biosu ale nevim co z tím

  2. #2
    Promovaný inženýr mince Avatar uživatele Doktor-Prase
    Založen
    14.05.2003
    Bydliště
    Strakonice/Praha 7
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 130
    Vliv
    283

    Standardní Re: Záhada pro počítačového Dr. Hause

    Mrtva sitovka...

    3minutovy zasek po vitejte je danej "cekanim" sitovky na DHCP...
    1) BigPiG System mk2 Phenom II x4 955; 4x2048MB DDR3; MSI FX890-GD70; CF 5830; VelociRaptor 300GB + 2xSeagate SV35.5 2TB RAID1 + Samsung F1 750GB + Samsung F2 1,5TB;Lian Li PC-8FIB; 2408WFP
    2) PigPics E-500 + ZD 1445 + ZD 4015 + SanDisk ExtremeIII 4GB + Lexar Premium 1GB - IndoCertified
    3) Pig@Work CATIA V5 r14-r18 @ Precision T5500: Intel W5590, Quadro FX3800 & Dell Ultrasharp U2410 & SpacePilot guaranteeing a minimum of 120 clicks per minute
    4) PigFun Ubuntu 9.10 @ Corsair Flash Voyager 16GB @ Mobile PiG - HP nw8240 M770; FireGL v5000; 15.4" @ 1920x1200; 1+1GB RAM
    5) MiniPig Lenovo X201i: i3 370M; 12" 1280x800 matte; 2GB DDR3 RAM; 6+ hours battery lifetime

  3. #3

    Standardní Re: Záhada pro počítačového Dr. Hause

    Aha díky za informaci, mě se daný problém netýká, ale informace je to dobrá k zapamatování. Jen nechápu MS, že kontrolu DHCP neprovádí až po nalogování do OS....jednak to zdržuje, jednak bych to do dnešního dne nepokládal za chybu síťové karty, ale OS a snažil se řešit problém jinak...

    ještě jednou děkuji za info
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Dr. DivX Beta 1.0
    Založil Spajdr v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 08.05.2003, 19:00

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •