Výsledky 1 až 18 z 18

Téma: ACPI/APIC changing guide (No repair / reinstall needed

  1. #1
    Administrátor Avatar uživatele Spec
    Založen
    03.09.2002
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    846
    Vliv
    300

    Standardní ACPI/APIC changing guide (No repair / reinstall needed

    How to change between hals without reinstallation / repair.

    Typical (and worst possible) method to change hal is to repair or reinstall whole system.
    Task a little time consuming and not particulary healthy for system itself. Here is better one,
    suggested by me few times on this forum. This mini-guide is based on w2k+sp3, but with
    minor modifications should apply to XP (directories, different cab, maybe some tinkering with
    XP's famous anty piracy *cough* protection).




    from \WINNT\Driver Cache\i386\sp3.cab (I assume sp3 is installed), extract following
    files:

    halacpi.dll
    halaacpi.dll
    hal.dll (and rename to halpic.dll)

    copy those files to \WINNT\system32


    add to boot.ini floowing lines, remembering to keep numeric values (denoted as 'x') with proper values, specific to your system
    multi(x)disk(x)rdisk(x)partition(x)\WINNT="ACPI+AP IC" /fastdetect /hal=halaacpi.dll
    multi(x)disk(x)rdisk(x)partition(x)\WINNT="ACPI+PI C" /fastdetect /hal=halacpi.dll
    multi(x)disk(x)rdisk(x)partition(x)\WINNT="non-ACPI" /fastdetect /hal=halpic.dll

    Now you can switch in bios ACPI and APIC options to you liking.


    after you succesfully boot you system, you can update driver under Manage -> Device Manager -> Computer,
    so default hal.dll is updated properly (although it's not required). After this step, you can use
    default boot option again.



    Remarks:

    - in case M$ releases some pre-sp4 hotfix with modified hal files in some future, you should take specific files from that hotfix.


    I'll update this guide (or add separate) with short sysprep manual, which can be used as tool to force full pnp rescan of system and as tool to change ide drivers between different mainboards.

    I take no responsibility for all above, if you screw your system
    AMD Athlon XP 1700+ B0 JIUHB @ 9x250 | Asus A7N8X DLX rev. 1.04 bios 1009 modded BPL + ROMSIP | Trig T40-7 Plus | 2x 512MB PC3500 DDR KingSton HyperX CL2 |ATI Radeon X800GTO@16 pipelines 256Mb TVOUT/DVI | Maxtor DiamondMax9 80GB 7200rpm 8Mb cache| Z-Com Xi626 | DVD-ROM Pioneer 120S | LC Power 550W | Compaq MV700 monitor | w2k/sp4 |

  2. #2

    Standardní

    Prosimte moch bys tady rict o co go,jako vim co je to ACPI,ale jako o cem je ten clanek....diky moc,anglictina neni moje silna stranka

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní

    sice celymu clanku skvele anglicky rozumim, ale nevim k cemu ten navod je.. tedy nevim co je acpi, i kdyz jsem to uz nekde slysel a hlavne k cemu se to ve woknech pouziva a jakej ma ucel ta modifikace a co to vylepsi predem dik

    a ps: co to jsou ty HALS, ktery pak muzes prepinat

  4. #4

    Standardní

    HAL = Hardware Abstraction Layer - je to zjednodusene receno softwarova vrstva poskytovana vyrobci hardwaru, ktera skryva rozdily mezi ruznymi typy hardwaru pred vyssimi vrstvami operacniho systemu. Diky HAL se ruzne typy hardwaru zdaji pro zbytek op. systemu shodne . Vrstva HAL smeruje informace z op.systemu a ovladacu zarizeni na nektera zarizeni.
    ACPI = Advanced Configuration and Power Interface - otevrena specifikace definujici rizeni spotreby.
    PIC (Programmable Interrupt Controller)
    APIC (Advanced PIC) - puvodne urcen pro multiprocesorove systemy

    takze pomoci tohodle postupu muzes menit mezi HALy podle potreby - treba, kdyz mas potize s nejakym zarizenim, blbe funguje Plug and Play, koliduji IRQ apod...

  5. #5

    Standardní

    jeste dovetek:
    ACPI je nezbytne pro plne vyuziti moznosti rizeni spotreby a technologie Plugand Play

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jey
    sice celymu clanku skvele anglicky rozumim, ale nevim k cemu ten navod je.. tedy nevim co je acpi, i kdyz jsem to uz nekde slysel a hlavne k cemu se to ve woknech pouziva a jakej ma ucel ta modifikace a co to vylepsi predem dik

    a ps: co to jsou ty HALS, ktery pak muzes prepinat
    Bez ACPI sa ti napriklad pocitac sam nevypne, nemas moznost hibernacie a par dalsich veci ako je prebudenie zo standby cez modem alebo LAN zabudovanych vo Windowse.
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  7. #7

    Standardní

    Tak me napada - co v BIOSu nastavit u Assign IRQ for VGA?

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Octopuss
    Tak me napada - co v BIOSu nastavit u Assign IRQ for VGA?
    "YES"
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  9. #9

    Standardní

    Spec: zajimava zprava! Nemohl bys napsat zdroj, kdes to obslehl?

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    275

    Standardní

    a zkousel to nekdo? ja kdysi preklopil acpi masinu do standart pc kvuli pridelovani irq a ted bych to chtel rad zpet ale nechci skoncit na reinstalu
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  11. #11

    Standardní

    No mne neviem preco zacal blbnut PC. Po vypnuti PC nesla klavesnica - presnejsi opis v sekcii http://www.overclocking.cz/4um/viewtopic.php?t=31830
    Vypol som teda ACPI a to bol total problem. Pocitac sa podarilo rozchodit len po reinstall Win XP. Inac hibernacia funguje aj bez ACPI.
    Ale pocitac treba vypinat rukatos - fu....k - ako v dobe AT zdrojov.
    |Barton 2500+ | MSI RX9800Pro | PQI 2x256 MB DDR 333MHz| Epox 8RGA+| Mon: iiyama HM703UT Vision Master Pro 413| HDD: 200 GB WD ATA133 7200ot, 40 GB WD ATA100 7200ot, NEC4510| KME400Watt zdroj|Trumatic L4030 (laser cuttting)|

  12. #12
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 267
    Vliv
    342

    Standardní

    tak jsem to vyzkousel - vysledek? chyba v souboru ntoskrnl.exe. nastesti mam svou konfiguraci, tak jsem najel do jine a nastaveni upravil. kdyz sem nezadal do boot.ini polozku /hal=... tak to najelo nicmene vsechen nainstalovany HW sem musel nainstalovat znovu. a vysledek? N U L A ... tzn sem tam kde sem byl. bez standby/hibernate

    no tak muj poznatek: pokud chci mit funkcni standby/hibernate tak musim pouzit hal.dll o velikosti 82112b, ktery je bud v instalaci woken jako jeden z tech vyse jmenovanych anebo v SP2.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal Glottis
    a zkousel to nekdo? ja kdysi preklopil acpi masinu do standart pc kvuli pridelovani irq a ted bych to chtel rad zpet ale nechci skoncit na reinstalu
    já to zkoušel, ale pamatuji si, že mi to nešlo. vždy jsem musel přeinstalovat winxp..
    CPU: Barton - AQXEA 0331 SPMW 2500+@3200+ (200x11.5) (1.65V); MB: Epox 8KRA2I - BIOS 28.8.2003; RAM: Kingston HyperX CL2 - 400MHz - 512 MB CL 2,0 2-2-6; COOL: CPU - Arctic Cooling Copper Silent 2 TC Rev 1, NB - CPU BOX Copper Athlon, Cooling IN - Titan Cooler, OUT - 4x Arctic Cooling Fan Pro TC, PASTA - Arctic Cooling Silver; HDD: Barracuda V Plus ST380023AS SATA; DVD RW: LITE-ON SOHW - 1693S; Sound: SB LIVE! Player 5.1; VGA: MSI GF4 4200 128MB TV-OUT; TV Tuner: Genius VideoWonder PRO III; MON: LCD Fujitsu Siemens Computers P19-2, revize 5, DVI; CASE: AOpen H700B; POWER: Fortron 350W ATX FSP350-60PN(PF);

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal gorge
    Citace Původně odeslal Glottis
    a zkousel to nekdo? ja kdysi preklopil acpi masinu do standart pc kvuli pridelovani irq a ted bych to chtel rad zpet ale nechci skoncit na reinstalu
    já to zkoušel, ale pamatuji si, že mi to nešlo. vždy jsem musel přeinstalovat winxp..
    U mne stejny vysledek

    Pri bootu s jinym halem to vzdycky rvalo ze nemuze najit hal.dll A pritom mel pracovat s hallacpi.dll

  15. #15
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 267
    Vliv
    342

    Standardní

    Citace Původně odeslal jedik
    Citace Původně odeslal gorge
    Citace Původně odeslal Glottis
    a zkousel to nekdo? ja kdysi preklopil acpi masinu do standart pc kvuli pridelovani irq a ted bych to chtel rad zpet ale nechci skoncit na reinstalu
    já to zkoušel, ale pamatuji si, že mi to nešlo. vždy jsem musel přeinstalovat winxp..
    U mne stejny vysledek

    Pri bootu s jinym halem to vzdycky rvalo ze nemuze najit hal.dll A pritom mel pracovat s hallacpi.dll
    no ono je to totiz o tom jak sem se presvedcil. tady nejde o preinstalovani jednoho souboru. musite mit podporu VSECH komponent a tu udelate pouze reinstalaci. anebo nejak nadrsno...
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  16. #16
    Member
    Založen
    17.11.2003
    Bydliště
    Moravské Budějovice
    Příspěvky
    170
    Vliv
    249

    Standardní

    Citace Původně odeslal TimeLord
    Citace Původně odeslal Jey
    sice celymu clanku skvele anglicky rozumim, ale nevim k cemu ten navod je.. tedy nevim co je acpi, i kdyz jsem to uz nekde slysel a hlavne k cemu se to ve woknech pouziva a jakej ma ucel ta modifikace a co to vylepsi predem dik

    a ps: co to jsou ty HALS, ktery pak muzes prepinat
    Bez ACPI sa ti napriklad pocitac sam nevypne, nemas moznost hibernacie a par dalsich veci ako je prebudenie zo standby cez modem alebo LAN zabudovanych vo Windowse.
    Tak to je pekne na hovno funkce
    AMD Barton 2500+(1,4V)@210*10,5(1,65V), ABIT AN7, A-Data DDR 2x256MB 400MHz, Hercules AIW RADEON 9800se>9800Pro 128 MB, Hercules DIGIFIRE7.1,HDD HITACHI 180GXP-120GB 8MB, CD-RW SONY 40x, DVD TOSHIBA 52x, 3R System Air Black, Q-TEC 450W, UPS:APC CyberFort 500VA, SMC Barricade 7004VBR V2, 4x 10/100 Switch, Genius SW-5.1 HT, OS: WIN XP Prof EN SP1

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal Entita
    No mne neviem preco zacal blbnut PC. Po vypnuti PC nesla klavesnica - presnejsi opis v sekcii http://www.overclocking.cz/4um/viewtopic.php?t=31830
    Vypol som teda ACPI a to bol total problem. Pocitac sa podarilo rozchodit len po reinstall Win XP. Inac hibernacia funguje aj bez ACPI.
    Ale pocitac treba vypinat rukatos - fu....k - ako v dobe AT zdrojov.
    Hibernacia funguje aj bez ACPI a comp sa normalne vypne bez nejakeho stlacania tlacidla.

  18. #18

    Standardní

    jo, pridavam sa k ludom, ktorym tento anglicky navod neslape, blizsie skusenosti:
    http://oc4um.murder.cz/viewtopic.php?t=59638

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •