Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: X-Fi BSOD problém

  1. #1
    Member Avatar uživatele tnema
    Založen
    07.11.2004
    Bydliště
    Pustiměř
    Věk
    46
    Příspěvky
    363
    Vliv
    246

    Standardní X-Fi BSOD problém

    Jela mi furt v poho, mám ji napojenou na zesák přes 3,5 jack - cinch
    tento kábl jsme odpojil za chodu PC a od tý doby BSOD a do XP SP2 se nedostanu,
    v nouzáku ano i s xfi v PC, jakmile vytáhnu zvukovku z PC tak se do XP dostanu,
    odinstaloval jsem drivery a v nouzáku jsem je zkusil dát opět, zase BSOD. Když je xfi v pc tak se do XP nedostanu.
    Ted sem zkusil přes "zotavení systému" zrušit automatický restart, xfi je v pc a do XP se dostanu klasickou cestou, ale zvukovku stroj nevidí,
    nechce se mi přeinstal celý systém, tj až krajní řešení, napadá Vás něco ?

    Ed/
    abych to upřesnil, ze zvukovky vede 3,5jack na konci cinch a zde este jedna redukce cinch, a v tomto místě jsme rozpojil cinche, čili ze zvukovky jsem jack nevytahoval,
    přikládám BSOD, ten se mi objeví i ted když se pokouším přímo v XP instalovat drivery, po instalaci.

    Naposledy upravil tnema; 27.07.2008 v 17:07.

  2. #2

    Standardní Re: X-Fi BSOD problém

    Zkousel si driver cleaner nebo nejakou utilitu na odsroubovani ovladacu komplet ze systemu... Zkusil si jeste instal do jineho slotu a ptom z5, ktery predpokladam je nesdileny Po vycisteni, bych zkusil posledni release ovladacu nebo jeste alternetivni a z5. Jako posledni moznost, je ta a na to by Ti mozna odpovedel shapet, ze jedny z prvnich xfi mely hardwarove problemy.
    Spousta vice ci mene uzitecnych veci a zivot okolo...jdete se projit.

  3. #3

    Standardní Re: X-Fi BSOD problém

    Citace Původně odeslal tnema Zobrazit příspěvek
    Jela mi furt v poho, mám ji napojenou na zesák přes 3,5 jack - cinch
    tento kábl jsme odpojil za chodu PC a od tý doby BSOD a do XP SP2 se nedostanu,
    v nouzáku ....
    Panove zdravim Vas oba.

    IRQL_NOT_LESS_EQUAL 0x0000000A
    http://support.microsoft.com/kb/929338/cs
    V teto chybove zprave je odkazovana pamet 0x00000000. IRQL je 0x1c (IRQL 16). Hodnota 0 je operace cteni, 1 je operace zapisu. Adresa odkazujici na pamet je 0xB04E2219.
    Jde o nacitani driveru na teto adrese. Pokud se podari spustit PC, lze v Registrech dohledat pametovy ramec prostym zadanim do vyhledavani v Regeditu.
    Ponevadz Microsft popisuje tuto chybu i po instalaci SP2 a SP3, uvadi rozlicne duvody, nejcasteji pamet a ntldr zavadec !! sic.
    Pokud je PC takto nestabilni, lze se pokusit o boot bez X-Fi a s jednim pamet.blokem, umistenym pro jistotu jinak.
    Odinstalace driveru karty pres panely (veskery software X-Fi), Odinstalovat driver navic jeste Driver Clean Sweeperem ze stranek 3D Guru (umi i ATI, nvidii, Creative a dalsi). http://www.guru3d.com/category/driversweeper/
    Creative ma jeste zvlasnost - musi se fyzicky zklikvidovat pozustatky instalace v TEMP souborech a v Common\Creative. O likvidaci driveru se postaral driver sweeper i v Registrech.
    Po navratu v BIOSu vse na default, VYPNOUT integrovanou zvukovku a znovu nainstalovat (fyzicky) X-Fi.
    Pokud restart probehne v poradku a karta bude rozeznana jako multimedialni zarizeni, muzeme instalovat drivery.
    Pokud je rozeznana jako X-Fi WDM, je nekde chyba a cele znovu, v systemu zustala nekde rozbalena instalace driveru.Od Daniela samozrejme, soucasne drivery chteji prilis moc od systemu.

    Pokudsi chces overit opravdu vse, pak je reseni primo v systemu, a tady je, jak na to http://support.microsoft.com/kb/244617/cs.

    A na zaver, uz jsem to takto resil u X-Fi, karta nebehala, system nebehal, pamet.chipy v jinych slotech (jen prohozeni) vyresily problem a ja s tim stravil den .
    Hodne stesti.
    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  4. #4
    Member Avatar uživatele tnema
    Založen
    07.11.2004
    Bydliště
    Pustiměř
    Věk
    46
    Příspěvky
    363
    Vliv
    246

    Standardní Re: X-Fi BSOD problém

    K+

    Snad tvůj help někomu pomůže v budoucnosti.

    Zkoušel jsem CCleaner + odinstal driverů klasickou cestou + odmazáná reg. klíčů přes regedit,
    ovšem bez úspěchů, takže jsme provedl komplet instal XP SP2 od začátků (to bylo radosti).
    Ovšem i nadále problémy, což jsme nečekal.
    Instalace proběhla bez karty v pci slotu, nahozeny všechny potřebné ovladače a serepetičky,
    pak jsem vložil XFi, vždy bylo celé PC odpojeno od el.sítě (co kdyby), karta vložena systém ji nalezl, vložil jsem instal CD od creativu,
    instaluju drivery a hele nakonci prostě celý stroj vytuhl, černá obrazovka,bey resetu, následoval tvrdý restart, pc najíždí do systému, následuje BSOD,
    PC vypnut, vytažena zvukovka, spuštění sys bez zvukovky, systém najel v poho, žádný konflikt systém nezaznamenal, pc vypnuto, vložena zvukovka,
    systém najíždí přímo do XP, vše běží jak má, i zvukovka, zvuk jede jak má.
    Co na to řící, no prostě, že jsou věci mezi nebem a zemí, nechápu doposud ....
    Od té doby jsem Xfi několikrát vytáhl a dal opět zpět a žádný BSOD se nekonal.

    Jinak jak píšeš, tak to zřejmě přesně odpovídá mému problému co jsme měl, ale už si přesně nepamatuji, jen vím, jak píšeš
    Pokud je rozeznana jako X-Fi WDM
    tak tohle zařízení se mi oběvovalo.

  5. #5

    Standardní Re: X-Fi BSOD problém

    Ja jsem to bohuzel nedopsal uplne.
    Creative drivery z puvodni instalace jdou do SP2 i SP3 instalovat, nesmi se uz chtit update. Asi 2 roky existuji spolecne drivery pro WIN XP+Vista. Pro prusvihu s Danielem zostrilo Creative hlidani pravosti driveru. Ona se vzdy cela instalace rozes..ala po celem systemu. V rootu jsou X-Fi help a CADI drivery se meni s kazdou instalaci. Dostat to ven chce opravdu rucne mazat v Registrech i v rootu + (User uctu i All users). VSUDE JE CREATIVE.
    Pokud zustane netknuty wdm_emu.inf nekde zahrabany, on si jej instalator najde.
    Vsak jim digitalne podepsane instalatory na bazi Flexnetu tvori sam velky Macrovision (co umi s ochranami u her je docela znamo).
    Tak nic, snad to pofrci. Ja jsem to temi Danielovymi drivery vyresil na jeden restart a konecne lze jemne regulovat subbas.
    Ani nezkousim jejich nove drivery, protoze mi to donici cele.

    X-Fi Titanium Professional Extra je jine kaficko, tam je to novy do PCiE slotu i s DDL + DTS plus a uz uz to budu mit dotestovane.
    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  6. #6
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    298

    Standardní Re: X-Fi BSOD problém

    Citace Původně odeslal shapet Zobrazit příspěvek
    X-Fi Titanium Professional Extra je jine kaficko, tam je to novy do PCiE slotu i s DDL + DTS plus a uz uz to budu mit dotestovane.
    Máš snad na mysli Creative Labs X-Fi Titanium Fatal1ty Pro/Champion Series ?
    Myslíš že bys mohl udělat detilní foto osazení PCB bez toho sheeldu?




    # Core i7 2600K # Noctua NH-D14 SE2011# ASUS P8Z68-V Pro # Kingston 8GB DDR3 1600CL9 LoVo # EVGA GTX670 FTW Sig2 # X-Fi Titanium (+LM4562) # SSD Intel X25-E 32GB # SSD Intel 320 Series 160GB
    #WD1001FALS+SILENTMAXX # Optirac AD-7200S # Enermax MODU87+ 800W # Chieftec Dragon BIG # fan control Sunbeam Rheobus # Logitech G15NEW + G5 # EIZO S2031W-E # Sennheiser HD555 (595mod) #

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problém s odesíláním dokumentů u e-mailů
    Založil P.D. v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 30.10.2005, 07:24
  2. Athlon 64, reinstalace Windows XP -> BSOD - řešení
    Založil median v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 22.06.2005, 11:10
  3. MSI 915G Combo problem BSOD po minute (urgent)
    Založil Commander v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 05.05.2005, 17:57
  4. Dalsi problem s Audigy a Genius HT
    Založil astra4 v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 13.06.2003, 07:56

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •