Stránka 40 z 42 PrvníPrvní ... 3036373839404142 PosledníPoslední
Výsledky 976 až 1 000 z 1036

Téma: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

  1. #976
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    OK, tak pak je to jak psal tiktak - nikdo tě nenutí MS produkty používat.

    Já neříkám, že je MS skvělej, to zdaleka ne. Ale pokud chci jeho produkty legálně používat, tak holt musím zaplatit. První investice do Full verze woken je opravdu krapet drahá, teď asi 4.200,- (já kdysi platil za Visty HP hříšných 7.500,-), ale upgrady už pak tak hrozný nejsou (teď jsem dal za Win 7 UPG 2.500,-).

    Mně to jednou za dva roky (nebo víc) nepřijde nijak mnoho, a to si nepřipadám bůhví jak movitý.

    Stejně tak mám doma třeba Nortona 360, kde mne zase Symantec "nutí" každý rok prodlužovat licenci a taky to není zrovna za pusu.

    A když už Microsoft ojebat, tak si pls kupujte OEMka na své počítače. Aktivací to projde a MS bude šťastnej, že za to dostal alespoň nějaký peníze... Furt lepší než torrenty a spol.
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  2. #977
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Tak ono by bylo zajimavejsi podrobit M$ EULA soudnimu rozboru, podle vseho by se zjistilo, ze znacna cast je neplatna a v pripade tzv OEM si tim jsem celkem jist (vazany prodej neni v EU mozny). Ostatne tomu napovidaji i jina rozhodnuti (v EU) tykajici se vraceni ceny OS, kde bylo vzdy rozhodnuto o vraceni ceny krabice.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #978

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Tak ono by bylo zajimavejsi podrobit M$ EULA soudnimu rozboru, podle vseho by se zjistilo, ze znacna cast je neplatna a v pripade tzv OEM si tim jsem celkem jist (vazany prodej neni v EU mozny). Ostatne tomu napovidaji i jina rozhodnuti (v EU) tykajici se vraceni ceny OS, kde bylo vzdy rozhodnuto o vraceni ceny krabice.
    Jasny, M$ a jeho "podivne" licencni podminky zobecnene do EU prava - pravne v tom urcite problem je a je to na zalobach videt.

    Nicmene meritum veci je dle meho skutecne v tom, ze spousta lidi skutecne povazuje jakykoliv software vcetne novych OS od M$ za jakousi pridanou hodnotu, za ten drahy hardware, co si musel koupit.

    Pokud se nad tim clovek zamysli, tak ikdyz konkurence na poli OS pro bezne usery skutecne prakticky neni, tak si bud koupim M$ v te verzi, co potrebuji a proste nad tim nediskutuju, nebo mohu realne premyslet o tom, ze tolik penez za OS nedam, ze mi stejne podminky licence nevyhovuji a pak budu hledat alternativu.
    Vzhledem k tomu, ze realne alternativa pro home usery proti M$ systemum neni, tak bud:
    a) widle stahnu, nainstaluju a aktivuju pres zname "nastroje" a budu si mnout ruce, jak to mam zadaco
    b) proste pujdu a OS si koupim, ikdyz je realativne drahej jako prase, ikdyz ma sve mouchy a ne uplne vse vzdy a kazdemu musi fungovat

    Na druhou stranu - dost lidi co na PC denne travi xy hodin by si OS nekoupila ani za stovku, kdyz si ho muzou sosnout a pritom vydaje na jine veci, ktere treba pouziji jednou za tyden jim jdou do desetitisicu. (fotaky, kola, lyze, obleceni, audio atd. atd.)

    To uz je pak pro mne podivna logika.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  4. #979

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Citace Původně odeslal Darth Maul Zobrazit příspěvek
    Dokud se ale budou za OS vydávat polotovary typu Vista s tím, že mě čeká každé 2 roky nový Service Pack za plnou nemravnou cenu, budou uživatelé přemýšlet, jak Microsoft ojebat stejně, jako to dělá on jim... nic jiného v tom IMHO není...
    Nechci zakladat flame, ale trosku me to pripomina muj pristup k pokutam za 52.5km/h na 50ce na rovny prehledny ceste .

    Jinak s tebou souhlasim, ze je to a) slozite, b) drahe, c) upgrade (zvlast u drazsich licenci) je vysmech d) kdyz uz si clovek chce koupit nejdrazsi krabici se sedmickama, co tu prodavaj, tak ji proste nemaj .


    Citace Původně odeslal Darth Maul Zobrazit příspěvek
    Když MS přišel s "domácnostní" trojlicencí na Office2007 za 1300,- Kč, neváhal jsem ani vteřinu a okamžitě to koupil.
    Citace Původně odeslal FAQ
    Are there license restrictions to Office Home and Student 2007?

    Yes. Office Home and Student 2007 is licensed only for noncommercial use by households. It cannot be used in commercial (business) situations.
    vubec bych se nedivil, kdyby to znamenalo, ze kdyz si v tom doma otevres dokument co ti vecer prisel mailem z prace, uz porusujes licenci ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  5. #980

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    ....
    vubec bych se nedivil, kdyby to znamenalo, ze kdyz si v tom doma otevres dokument co ti vecer prisel mailem z prace, uz porusujes licenci ...
    No, já tohle vidím asi tak:

    1) dokument doma změním, pošlu zpět do práce někomu -> nelegální
    2) dokument doma změním a ponechám doma -> OK

    Ale já si myslím, že kvůli takovým případům nebyla tahle klauzule primárně psána. Je psána jen pro případy, kdy si soukromník koupí takovou edici, tak aby ji nepoužíval k pracovním činnostem.

    Samozřejmě to je jen můj názor

    Citace Původně odeslal tiktak Zobrazit příspěvek
    ....
    Pokud se nad tim clovek zamysli, tak ikdyz konkurence na poli OS pro bezne usery skutecne prakticky neni,...
    Ale kdeže, konkurence je, bohužel Češi jsou povětšinou velmi konzervativní a neradi zkouší nové věci a neradi se učí nové věci.

    Třeba v US, co alespoň vím, tak si Apple vede velmi dobře (a to i mezi BFU). GNU/Linux je na tom samozřejmě hůře (daleko), co se používání týče.

    Ale přejít na konkurenční platformu bez obětí nelze, vždy je potřeba se něco nového naučit a něco si případně i přečíst, bez toho to opravdu nejde, i já se kdysi vztekal, nadával a zatracoval Linux, ale teď bez něj nemůžu skoro fungovat a jsem moc rád, že jej mám...
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  6. #981

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Blackknight: konkurence realna skutecne neni, pokud mluvime o PC/notebooku urcenemu primarne pro platformu M$ a bezny software na to navazny - prohlizece, prehravace, "tvorice" cehokoliv - tohle fakt neni nic, proti Linuxu (at uz jeho grafickym, uzivatelsky privetivejsim verzim) ci jinym OS, nicmene v Americe bezi Mac OS na hardwaru od Apple, kterej je tam daleko rozsirenejsi, nez tady.
    Ale realna konkurence (a to i prave cenova) to naprosto neni, to, ze je dnes uz dost lidi (prevazne mladsich), kteri jsou schopni Linux si nainstalit nebo alepson obsluhovat, nesvedci realne vubec o tom, ze bezny BFU vyuzivajici PC na praci, psani, vypalovani, sledovani internetu a dalsi bezne cinnosti je schopen to same delat v Linuxu, bez nejakych prednasek, jak to vlastne funguje.

    Ja opravdu proti Linuxu ani jinym OS nemam zhola nic, ale realna konkurence OS od M$ to skutecne fakt v soucasne dobe neni a jeste asi dlouho bohuzel nebude.

    Osobne treba pracuju mezi lidmi s vekovym prumerem kolem cca. 30 let a pro 80% z nich bude Linux nadavkou, 10 % bude vedet, ze je to OS a ze uz ho nekde videli, 5% si ho mozna zkusilo a tech poslednich 5% na nem mozna bezi a neco s nim umi. A to jsme firma, kde ma na stole PC kazdej a denne na nem x hodin pracuje.
    Takze si myslim, ze vim, jaky je realny stav pouzivani jinych OS nez od M$ bezne a realne v praci i doma. Bohuzel
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  7. #982
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    2tiktak: Videl bych to spis tak, ze 99,9% z nich ho pouziva a nevi o tom. Tux je dnes napr temer ve vsech stolnich audio/video krabkach. Zacina byt v cim dal vic mobilech ...

    2Fox: S M$ je predevsim ta potiz, ze i kdyz si chces koupit, tak ti neumi prodat to co chces, nebo jednoduse nevedi co ti maji prodat. Resim uz nekolik mesicu licence a nejspis neexistuje zpusob jak z M$ vypacit neco, na cem bys moh pripadne postavit obhajobu stavu licenci ve firme. Kdyz chces vedet kolik ceho, tak ti kazdy tvrdi neco jineho, ale pisemne to neda.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  8. #983

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Jezevec: mas opet pravdu, ze je dnes dost pristroju, ktere jsou obsluhovany vetsinou uzivatelsky uzavrenym ci polouzavrenym OS na bazi nejakych verzi Linuxu, ale pokud mluvim o klasickych stolnich PC a noteboocich, je realita jina, tam jsou procenta pouzivani skutecne nekde uplne jinde a to ve prospech Mrkvosoftu.

    Nicmene o tom asi tahle diskuze tolik neni, jen jsem zastancem nazoru, ze kdo jako home user nadava na MS a pri tom jej pouziva nelegalne ci nejak evidentne v rozporu s licencnimi podminkami (a dobre to k tomu vi ), pak je to spise na zamysleni nad temito jedinci.

    Ze je asi problem vyresit licencni podminky pro specificke firemni nasazeni s molochem MS, to je druha vec.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  9. #984
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    ...vazany prodej neni v EU mozny...
    Nějak nechápu, co tím myslíš, asi se na to díváš přesně opačně než já:

    Z mého pohledu totiž MS nabízí licence Windows 7 ke koupi každému, aniž by po něm chtěl, aby si s tím cokoliv koupil (předpokládám, že to je ten "vázaný prodej") - pozn. pod čarou - myslím tím plnou retail verzi (FPP).

    A pouze těm, kteří mají v úmyslu si zároveň koupit nový počítač/notebook, nabízí se slevou nepřenosné OEM licence.

    Jestli někdo hodlá u ES napadnout OEM, tak potěš koště, tím pádem je totiž MS naprosto klidně přestane v rámci EU prodávat úplně a bude po prdeli - respektive se budou muset kupovat full verze i k novým počítačům.
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  10. #985
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Vazany prodej = vazes na prodej jednoho rpoduktu (Win OEM) nakup jineho produktu (nejakeho PC). To ze to takto neprodava primo M$ je nepodstatne, v principu ti tudiz musi prodejce prodat OEM bez PC.

    A o to ze by M$ presdtal prodavat ... => at to klidne udela a neproda statni sprave v EU uz ani za korunu a muze to zabalit.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  11. #986
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    No však taky jo, OEM verzi si klidně můžeš koupit i bez PC... a to že s velkou pravděpodobností potom nebudeš provozovat ten systém v souladu s licencí (protože zřejmě nejsi MS System Builder) už je jen tvůj problém.

    Ale jak jsem psal výše. MS nikoho nenutí, aby si k jeho Windowsům něco koupil (ani prodejci). Pouze mají zákazníci tu možnost (výhodu) při nákupu PC získat se slevou Wokna OEM.

    Tedy není to tak, jak se na to zřejmě díváš ty:
    že Windows OEM jsou standard a nárok na ně by měli mít všichni,

    ale naopak:
    Windows FPP jsou standardní produkt a OEM verze není nic jiného, než vstřícný krok uživatelům, jak si pořídit legální OS za přesně definovaných podmínek levněji.

    Nebo-li ještě jinak: MS ani prodejci tě nenutí, aby sis k novému PC koupil OEM wokna, klidně si kup FPP balení.

    (Opravdu nepracuju pro MS )

    P.S. Neprodá státní správě nic - to předpokládám myslíš, jako odvetu z EU, že? No to by byla švanda, už vidím ty úřednice, jak se přeškolují na Linuxové systémy...
    Naposledy upravil Vykuk; 25.11.2009 v 13:26.
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  12. #987

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    hmm...urednice nepozna jestli ma windows nebo nejakyho tucnaka... pouziva 1-3 aplikace a co bezi "na spodku" je ji jedno... Napr. Ceska posta ma tusim vsude na pobockach aplikace pod linuxem.

    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

  13. #988

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Přesně tak, myslím si totéž. Bohužel většina uživatelů se změn bojí, nechce se učit nové věci a podobně. Taky je tu problém s nekompatibilitou, já třeba Linux aktivně používám rok a půl, ale až teď jsem se dočkal podpory pro mou TV kartu.

    Přitom většinu funkcí klidně zastane Linux a drahý Windows není potřeba...
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  14. #989
    Uhrovitý puberťák minceVIP Avatar uživatele Darth Maul
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    PRAHA - Kunratice
    Věk
    55
    Příspěvky
    6 177
    Vliv
    359

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Citace Původně odeslal Vykuk Zobrazit příspěvek
    OK, tak pak je to jak psal tiktak - nikdo tě nenutí MS produkty používat.

    Já neříkám, že je MS skvělej, to zdaleka ne. Ale pokud chci jeho produkty legálně používat, tak holt musím zaplatit. První investice do Full verze woken je opravdu krapet drahá, teď asi 4.200,- (já kdysi platil za Visty HP hříšných 7.500,-), ale upgrady už pak tak hrozný nejsou (teď jsem dal za Win 7 UPG 2.500,-).

    Mně to jednou za dva roky (nebo víc) nepřijde nijak mnoho, a to si nepřipadám bůhví jak movitý.

    Stejně tak mám doma třeba Nortona 360, kde mne zase Symantec "nutí" každý rok prodlužovat licenci a taky to není zrovna za pusu.

    A když už Microsoft ojebat, tak si pls kupujte OEMka na své počítače. Aktivací to projde a MS bude šťastnej, že za to dostal alespoň nějaký peníze... Furt lepší než torrenty a spol.
    Můžeš mi vysvětlit logiku jedné věci?
    Pokud mám OEM Vista a koupím si UPGRADE za 2700, znamená to že nahrazuji licenci Vista licencí Win7, stará zaniká a nová je OEM?
    Pokud ano, vysvětli mi, proč když si v takové situaci koupím rovnou Win7 OEM, tak mám ve finále OEM licenci Vista i licenci Win7 a ještě zaplatím za tuhle lepší variantu o 400 Kč méně?
    MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
    KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
    MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W

  15. #990

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Maule, na to je asi jedina realna odpoved 'protoze M$'
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  16. #991

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Zajimavá věcička : http://www.out-web.net/?p=646 (vysvětlení GodMode)
    Oficiální blog : http://blogs.technet.com/windowscz/default.aspx
    Naposledy upravil Zdenek Dubnicky; 05.01.2010 v 10:04.
    Dell XPS 1210,Sams 275t,Microsoft XBOX360,Natural Mouse 6000 + Keyboard 4000,Windows 7 Professional
    Blondie : You see in this world there's two kinds of people, my friend. Those with loaded guns, and those who dig. You dig.

  17. #992
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Tak jen pro info: Legalizační Kit pro Win7 Prof. už jde objednat.
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  18. #993
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    296

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Dostupnost neznámá znamená co?

    Jinak je to asi nejlepší řešení mého aktuálního problému - nový služební notebook jsem omylem objednal/koupil s Win Vista Home Premium. Potřebuju něco co půjde dát do domény a raději 7 než Vistu...
    Nebo nějakej lepší nápad?

  19. #994
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Neznámá je neznámá , ale už se nám tam načetl první odhad dostupnosti - od 21.1.2010

    Jinak k tvému problému: levnější legální řešení než tenhle GGK nevidím.
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

  20. #995

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Promiňte ze se ptám už to tady asi bylo zabírají win7 taky tolik mista na disku jako visty.
    MB Asus P5P800, Intel Pentium 4 630 3,0GHz 2MB 800MHz,A-Data 2x512 MB DDR-SDRAM, Gainward 8286-Bliss 7600GS Golden Sample 256MB, Samsung SP1614N, NEC DVD - RW DN 3520A, LCD 19 Asus MB19TU Black. Windows Vista Business CZ

  21. #996
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Citace Původně odeslal deglaser Zobrazit příspěvek
    Promiňte ze se ptám už to tady asi bylo zabírají win7 taky tolik mista na disku jako visty.
    U mě od srpna loňského roku adresář windows 12GB, tak si to přeber
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  22. #997
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    304

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    U mě také od sprna 15GB (64bit Ultimate verze).
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  23. #998

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    yes od srpna 11,7GB, takze bych rekl ze stejne
    [Project Morpheus] Intel Core2Duo E8200@3,9GHz, 4096MB DDR2, P35-DS3P, Radeon HD2600Pro 512MB, 1,5TB+0,75TB+2TB, Toshiba DVD-Rom 16x,48x, LG DVD-smazirna, BenQ LCD 22", HP Deskjet 959c, LaserMouse 6000, AC 550W
    [NTB] Corei5 2,6GHz, 6GB DDR3, nVidia Quattro 512MB, 250GB+300GB, LCD 14,1", 720p projector

  24. #999

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Takze je to stejne jako u vist dekuji za odpoved.
    MB Asus P5P800, Intel Pentium 4 630 3,0GHz 2MB 800MHz,A-Data 2x512 MB DDR-SDRAM, Gainward 8286-Bliss 7600GS Golden Sample 256MB, Samsung SP1614N, NEC DVD - RW DN 3520A, LCD 19 Asus MB19TU Black. Windows Vista Business CZ

  25. #1000
    Senior Member mince Avatar uživatele Vykuk
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 278
    Vliv
    282

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Citace Původně odeslal wong Zobrazit příspěvek
    nový služební notebook jsem omylem objednal/koupil s Win Vista Home Premium. Potřebuju něco co půjde dát do domény a raději 7 než Vistu...
    Nebo nějakej lepší nápad?
    Teď mne napadla ještě jedna možnost... je možné přes Windows Anytime Upgrade (WAU) povýšit nainstalované Home Premium na Professional nebo Ultimate

    Nicméně v tvém případě stejně vyjde nejlevněji GGK.
    Intel Core i5-8600K 3.6GHz@4.6GHz (46x100, 1.25V) | CoolerMaster MasterLiquid Pro 120 | MSI Z370 Gaming M5 | Patriot Viper 16GB DDR4-3200 | Gigabyte RTX 3060Ti EAGLE OC 8GB | NVMe Samsung SSD 970 EVO 500GB | WD Blue 3D NAND SSD 1TB | MSI Vigor GK50LP + Logitech MX Master 3 + Xbox ONE Controler | Thermaltake Kandalf & Corsair RM650x | 27" HP 27xq | Windows 10 Pro 64bit | Synology NAS DS110j 2TB | connected by Vodafone 500M/30M | Mobile -> Xiaomi Redmi Note 8 Pro | Foto: Nikon D60 + 18-55VR + 55-200VR

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst™ 8.2
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 22
    Poslední příspěvek: 01.03.2008, 15:28
  2. ATI Catalyst 7.2
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 18.03.2007, 03:15
  3. DirectX 9.0c Redistributable (December 2006)
    Založil Masster v sekci fóra SW nástroje a ostatní utility
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 14.12.2006, 17:32
  4. outlook2000 a blokovane prilohy
    Založil Haldo v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 07.12.2003, 14:14
  5. Microsoft Confirms Bug in Hyper-Threading Support by Windows
    Založil LM v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 16.06.2003, 13:41

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •