Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 46

Téma: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

  1. #1

    Exclamation Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Zdravim.

    Som v OC novy a narazil som na problem, ktory sa mi nedari vyriesit.
    Najskor napisem konfiguraciu (vsetky komponenty su uplne nove, az na starsiu GPU):

    - Intel Q6600 (zatial Stock cooler - planujem upgrade na TR ultra 120 extreme)
    - Gigabyte X48-DQ6
    - 4x2GB A-DATA Vitesta Extreme Edition 800MHz
    - 2x74GB RAPTOR (RAID0)
    - graficka karta zatial stara ATI Radeon X300 (na buducy mesiac planujem Asus 8800GTS/512MB)
    - PSU: 550W PFC (planujem upgrade na Fortron, Chieftec, ..)

    V biose som nechal vsetko na default, povolil som len manualnu zmenu FSB.

    Nasobic som nechal na povodnej hodnote "9", a FSB som zmenil z povodnych "266" na "267" (nic ine som nemenil). Po ulozeni nastavenia BIOSu a sa komp restartoval a po sekunde sa vypol. Po par sekundach sa sam zapol, znovu okamzite vypol a nasledne sa zapol s defaultnym nastavenim BIOSu.

    Skusal som samozrejme aj ine nastavenia, nastavit nasobic 7, FSB na 400, zvysit adekvatne napatia, bohuzial ale stale s rovnakym vysledkom

    Neviete mi poradit, kde moze byt problem ? Kedze ide o mikroskopicky OC, nemoze byt podla mna problem v chladici.

    Dakujem vopred za kazdy tip/napad

  2. #2

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Citace Původně odeslal ag3ntt Zobrazit příspěvek
    Zdravim.

    Som v OC novy a narazil som na problem, ktory sa mi nedari vyriesit.
    Najskor napisem konfiguraciu (vsetky komponenty su uplne nove, az na starsiu GPU):

    - Intel Q6600 (zatial Stock cooler - planujem upgrade na TR ultra 120 extreme)
    - Gigabyte X48-DQ6.....
    .....Dakujem vopred za kazdy tip/napad
    Predevsim bych zkusil funkci MB Intelligent Tweaker(M.I.T.), kterou deska disponuje.
    Q6600 je kus od kusu jiny (i kdyz nebyva problem dosahnout 3.3 GHz, vyse to muze jit jen ztuha.
    Postupnou upravou napeti CPU, pameti a frekvenci FSB lze docilit zadaneho.
    Tweak z prostredi Windows ukaze cestu, kolik CPU snese. Pak uz neni problem stanovit si strop a rucne doladit parametry.
    Poskozeni nehrozi, restart je VZDY do hodnot defaultu (pri chybe).
    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  3. #3

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Zacal bych laborovanim s pametma (vyhodit dva moduly, shodit nasobic, casovani).

    Pak asi voltaze na desce. Ten raid jede na integrovanem radici?

    Moznosti je spousta, od slabeho zdroje az po nejakou drobnou nekompatibilitu komponent.
    Abit IP35PRO || C2D E8400 || Corsair Twin2X2048-6400C4 || Zotac 8800GTS 512 || Seasonic S12-650 || Raptor 300GB w SILENTMAXX silencer
    Eizo S1910 || TERRATEC Cinergy 2400i DT || Logitech diNovo Media Desktop w MX1000 || hp LaserJet 1015
    E-MU 1212M || Myryad MI120 || Adam HM1 || CORDA HEADFIVE #470 || Sennheiser HD-650
    Neumím mluvit vznešeně, ale problémy dvou malých lidí jsou v tomhle bláznivém světě jen hromádkou fazolí. ~Dr. G. House~

  4. #4

    Unhappy Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Citace Původně odeslal shapet Zobrazit příspěvek
    Predevsim bych zkusil funkci MB Intelligent Tweaker(M.I.T.), kterou deska disponuje.
    Q6600 je kus od kusu jiny (i kdyz nebyva problem dosahnout 3.3 GHz, vyse to muze jit jen ztuha.
    Postupnou upravou napeti CPU, pameti a frekvenci FSB lze docilit zadaneho.
    Tweak z prostredi Windows ukaze cestu, kolik CPU snese. Pak uz neni problem stanovit si strop a rucne doladit parametry.
    Poskozeni nehrozi, restart je VZDY do hodnot defaultu (pri chybe).
    Samozrejme som vsetky zmeny robil v M.I.T., ale ako som pisal, system crashne uz pri prvej zmene FSB o 1MHz (skusal som viacero kombinacii, ale stale s rovnakym vysledkom Skusal som napatia nechat na auto, potom ich malinko zvysit .. taktiez mam vypnute vsetky PowerSaving features ..

    Schvalne som vyskusal pouzit EasyTune5 Pro ktory bol na CD od Gigabyte a podarilo sa mi to pretaktovat na 3000 MHz (pripadne som vyskusal pre lepsiu stabilitu 2,8GHz). Nechal som ulozit nastavenia a pocitac restartovat. Samozrejme sa po restarte znovu sam vypol, zapol, vypol zapol a nabehol do defaultneho nastavenia

    Skusil som to aj s odobranim 2 RAM modulov, takze tam ostalo len 2X2GB RAM, ale je to stale o tom istom
    Intel Q6600 + Noctua NH-C12P, Gigabyte X48-DQ6, 4x2GB Vitesta Extreme Edition 800Mhz, 2x74 GB RAPTOR (RAID0), Seagate Barracuda ES2- 500GB/32MB, CORSAIR 550W

    How are you not dancing ? Sleduj Slovensko-český hudobný informačný portál

  5. #5

    Cool Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Citace Původně odeslal Camill Zobrazit příspěvek
    Zacal bych laborovanim s pametma (vyhodit dva moduly, shodit nasobic, casovani).

    Pak asi voltaze na desce. Ten raid jede na integrovanem radici?

    Moznosti je spousta, od slabeho zdroje az po nejakou drobnou nekompatibilitu komponent.
    Skusal som to aj s odobranim 2x2GB RAM a casovanie som si trufol upravit len z 5-5-5-18 na 5-5-5-15 :-] Mozno by som mal urobit pre istotu memtest ..

    RAID je na integrovanom radici na doske.

    Zdroj je 550W PFC standardne dodavany s EuroCase ML550. V plane mam upgrade na Corsair 550W.

    Btw, nemoze to byt sposobene starou slabou grafickou kartou ATI Radeon X300/128MB ? Myslim, ale, ze nie ..
    Intel Q6600 + Noctua NH-C12P, Gigabyte X48-DQ6, 4x2GB Vitesta Extreme Edition 800Mhz, 2x74 GB RAPTOR (RAID0), Seagate Barracuda ES2- 500GB/32MB, CORSAIR 550W

    How are you not dancing ? Sleduj Slovensko-český hudobný informačný portál

  6. #6
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Hmm, že ti sestava nezvládá OC o 1MHz je fakt divné
    Tím že máš slabou grafiku to nebude, RAMky máš předpokládám se správným napětím a správným časováním (v BIOSu si to napětí RAMek nastav ručně - GB to má + volty vzhledem k defaultnímu napětí DDR2 1,8V), jaký máš BIOS? Na stránkách výrobce je základní plus nějaká betaverze...
    A díval jsi se i někde jinde na zahraniční fóra, jestli někdo nemá podobný problém?
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  7. #7

    Post Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    Hmm, že ti sestava nezvládá OC o 1MHz je fakt divné
    Tím že máš slabou grafiku to nebude, RAMky máš předpokládám se správným napětím a správným časováním (v BIOSu si to napětí RAMek nastav ručně - GB to má + volty vzhledem k defaultnímu napětí DDR2 1,8V), jaký máš BIOS? Na stránkách výrobce je základní plus nějaká betaverze...
    A díval jsi se i někde jinde na zahraniční fóra, jestli někdo nemá podobný problém?
    Napatie a casovanie RAMiek som nechal na auto (skusal som zdvihnut napatie o 0,2V, pripadne nastavit casovanie z povodnych 5-5-5-18 na 5-5-5-15), ale vysledok rovnaky - crash.

    Bios som update-ol na aktualnu betaverziu este pred overclocking-om, ale bolo mi doporucene vyskusat ho downgrade-nut na prvu verziu, tak to vyskusam vecer.

    Na zahranicne fora som sa pozeral, tento problem s restartom sa riesi dost casto, ale chyba je moc obecna (moze byt v zdroji, v nastaveni, atd..). Mne pride divne hlavne to, ze mam vsetko na auto a zmenim FSB o 1MHz a uz to nefunguje (tymto asi vylucujem chybu grafickej karty a zdroja) ..
    Intel Q6600 + Noctua NH-C12P, Gigabyte X48-DQ6, 4x2GB Vitesta Extreme Edition 800Mhz, 2x74 GB RAPTOR (RAID0), Seagate Barracuda ES2- 500GB/32MB, CORSAIR 550W

    How are you not dancing ? Sleduj Slovensko-český hudobný informačný portál

  8. #8
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Citace Původně odeslal ag3ntt Zobrazit příspěvek
    Na zahranicne fora som sa pozeral, tento problem s restartom sa riesi dost casto, ale chyba je moc obecna (moze byt v zdroji, v nastaveni, atd..). Mne pride divne hlavne to, ze mam vsetko na auto a zmenim FSB o 1MHz a uz to nefunguje (tymto asi vylucujem chybu grafickej karty a zdroja) ..
    Tak mě napadlo - někde se to tu psalo - při ponechání všeho na "auto" občas deska přidává (zbytečně) hodně napětí tak sama od sebe - čili by to teoreticky nemusel stíhat zdroj (EC = žádná sláva). Zkus si nastavit i to napětí CPU ručně na default. A moje deska X38-DQ6 má v BIOSu něco ve smyslu "loadline calibration" - zatrhnout (aktivovat) při OC, nějakým způsobem to vyrovnává napětí.
    Možná bych s tím OC počkal na nový zdroj... anebo nový BIOS

    EDIT: tak zdrojem to IMHO nebude, X300 není moc žravá grafárna co ten RAID0, nemůže tomu vadit? To mě jen tak napadlo, s RAIDem nemám zkušenost.
    Naposledy upravil meteor; 21.05.2008 v 17:15.
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  9. #9

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    Tak mě napadlo - někde se to tu psalo - při ponechání všeho na "auto" občas deska přidává (zbytečně) hodně napětí tak sama od sebe - čili by to teoreticky nemusel stíhat zdroj (EC = žádná sláva). Zkus si nastavit i to napětí CPU ručně na default. A moje deska X38-DQ6 má v BIOSu něco ve smyslu "loadline calibration" - zatrhnout (aktivovat) při OC, nějakým způsobem to vyrovnává napětí.
    Možná bych s tím OC počkal na nový zdroj... anebo nový BIOS
    JJ, to je dobry napad! Sice som to skusal nastavovat aj rucne, ale nepomohlo. Vyskusam aj ine kombinacie Load Calibration tam mam tiez a obcas som to povolil.
    Intel Q6600 + Noctua NH-C12P, Gigabyte X48-DQ6, 4x2GB Vitesta Extreme Edition 800Mhz, 2x74 GB RAPTOR (RAID0), Seagate Barracuda ES2- 500GB/32MB, CORSAIR 550W

    How are you not dancing ? Sleduj Slovensko-český hudobný informačný portál

  10. #10

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Nevim zda má, tvoje deska C.I.A.2, ale pokud ji má tak tuto funkci vypni.
    Intel Core 2 Quad Q6600@3,3Ghz(9x365)1,3v
    GA EP35-DS4
    2048 DDR2 (1066)
    ATI Radeon HD 3870 (512MB)
    Monitor SyncMaster 226BW

  11. #11

    Red face Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Citace Původně odeslal Hunk Zobrazit příspěvek
    Nevim zda má, tvoje deska C.I.A.2, ale pokud ji má tak tuto funkci vypni.
    Ano, funkciu C.I.A.2 ma, mal som ju vzdy pri manualnom OC vypnutu.
    Zaujimave je tiez to, ze system crash-uje aj v pripade, ked som OC manualne nenastavoval, ale aktivoval som najnizsi level C.I.A.2 (automaticky OC asi o 5%).
    Intel Q6600 + Noctua NH-C12P, Gigabyte X48-DQ6, 4x2GB Vitesta Extreme Edition 800Mhz, 2x74 GB RAPTOR (RAID0), Seagate Barracuda ES2- 500GB/32MB, CORSAIR 550W

    How are you not dancing ? Sleduj Slovensko-český hudobný informačný portál

  12. #12

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    No nebudu ti tu nic nalhávat, nejsem zádnej OC guru, Gigabyte mám první desku a jsem s ní dost spokojenej.Ale jednou jsem si taky nevěděl rady.Po upgrade biosu, začla deska dělat něco podobnýho co tobě.Hledal jsem na netu jestli má někdo podobný problém.Nakonec to vyřešilo vyndaní baterie na desce.Reset v biosu nepomohl.Jinak, že by nešel OC o pouhej jeden Mhz, tak to je hodně divný.Já osobně bych nehledal problém jinde než u desky.
    Intel Core 2 Quad Q6600@3,3Ghz(9x365)1,3v
    GA EP35-DS4
    2048 DDR2 (1066)
    ATI Radeon HD 3870 (512MB)
    Monitor SyncMaster 226BW

  13. #13

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    mam X48T-DQ6 - tedy totez co ty, jen s DDR3 a takovyhle problemy jsem nepozoroval ...
    zkus vsechno nastavit manualne, vcetne casovani pameti, popripade snizit delicku (to nastavovani delicky je tam takovy divny) ...
    jeste bych to zkusil pretaktovat o vetsi kus, pripadne to o 1MHz podtaktovat ... jestli se to bude chovat stejne ...

    Edit: ted jsem si chvili hral - vypada to na ty delicky. zkus se drzet celociselnejch delicek, ty fungujou ok ... naky dalsi mozna taky, ale nemam vyzkouseno ... 3.33 a 3.40 mi delaly presne to co tobe
    Naposledy upravil Fox!MURDER; 22.05.2008 v 17:39.
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  14. #14

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    ja se pridam s dotazem ,ale na celkove taktovani pc. mam Gigabyte x48-dq6 , Intel C2D E8400 3GHz 6MB cache ,ATI sapphire HD3870 512MB GDDR4 ,4x2GB CORSAIR DOMINATOR 1066MHz , 1x 150GB raptor , 1x 1TB seagate 32MB cache, 650W zdroj .. taktovat se mi povedlo jenom procesor v biosu ,ale musel jsem snizit nasobic z 9x na 8x jinak to neslo. nicmene se vykon v testech moc neprojevil, takze predpokladam chybu nekde mezi skladbou komponent.

  15. #15

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Citace Původně odeslal snehulak Zobrazit příspěvek
    ja se pridam s dotazem ,ale na celkove taktovani pc. mam Gigabyte x48-dq6 , Intel C2D E8400 3GHz 6MB cache ,ATI sapphire HD3870 512MB GDDR4 ,4x2GB CORSAIR DOMINATOR 1066MHz , 1x 150GB raptor , 1x 1TB seagate 32MB cache, 650W zdroj .. taktovat se mi povedlo jenom procesor v biosu ,ale musel jsem snizit nasobic z 9x na 8x jinak to neslo. nicmene se vykon v testech moc neprojevil, takze predpokladam chybu nekde mezi skladbou komponent.
    komponenty vyzeraju ok. napis co mas za zdroj a co presne jsi nastavoval v biosu ? snizils delicku pameti? kolik maj ty moduly max frekv. ?
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  16. #16

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    ahoj pokud muzes tak bych to probral i po msn ..muj nick:access.666(a)seznam.cz .. jinak mam sweex 650W ,ale koukam na nejaky nexus nebo fortron

  17. #17

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Citace Původně odeslal snehulak Zobrazit příspěvek
    ahoj pokud muzes tak bych to probral i po msn ..muj nick:access.666(a)seznam.cz .. jinak mam sweex 650W ,ale koukam na nejaky nexus nebo fortron
    zacals to resit na foru, tak to tu dokonci ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  18. #18

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    ja jsem doresil, zkousim vsechno mozne a nic , pridavam napeti na fsb , na vcore atd. ,ale jak to ulozim tak se pc nekolikrat bootne a rozsviti na stale stejne hodnote a bios je uveden do puvodniho stavu. Pri pokusu taktovat ve win mi zamrzne cele PC. verze je posledni co ma GigaByte na webu. zdroj se mi zda byt dobrej protoze jsem na nej navesil jeste dalsi 4 disky a mechaniku. Stabilita porad OK , ale preci jenom dam http://www.tntrade.cz/shop/index.php...sis-et650-650w ( budu davat druhou grafarnu tak uziju i druhej 6pin) . Msm na tebe jsem chtel kvuli rade na taktovani pameti , nejsem prave "forumovej" clovek a resit celek (sestavene pc) na nekolik casti (sekce fora) se mi zda zbytecne, pokud je nekdo kdo tomu rozumi ,tak zvladne poradit v nekolika vetach za chvilku. Od detstvi jsem tolik necetl jako ted a pomalu 4noci poradne nespal. Celkem mi to lezi v hlave a rad bych konecne prisel na to kde je zakopanej pes.

  19. #19

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Citace Původně odeslal snehulak Zobrazit příspěvek
    ja jsem doresil, zkousim vsechno mozne a nic , pridavam napeti na fsb , na vcore atd. ,ale jak to ulozim tak se pc nekolikrat bootne a rozsviti na stale stejne hodnote a bios je uveden do puvodniho stavu. Pri pokusu taktovat ve win mi zamrzne cele PC. verze je posledni co ma GigaByte na webu. zdroj se mi zda byt dobrej protoze jsem na nej navesil jeste dalsi 4 disky a mechaniku. Stabilita porad OK , ale preci jenom dam http://www.tntrade.cz/shop/index.php...sis-et650-650w ( budu davat druhou grafarnu tak uziju i druhej 6pin) . Msm na tebe jsem chtel kvuli rade na taktovani pameti , nejsem prave "forumovej" clovek a resit celek (sestavene pc) na nekolik casti (sekce fora) se mi zda zbytecne, pokud je nekdo kdo tomu rozumi ,tak zvladne poradit v nekolika vetach za chvilku. Od detstvi jsem tolik necetl jako ted a pomalu 4noci poradne nespal. Celkem mi to lezi v hlave a rad bych konecne prisel na to kde je zakopanej pes.
    neni potreba resit to v deseti vlaknech ... staci si treba v intel chipsetech zalozit thread o kompatibilite X48DQ6, nebo o taktovani na ni. nebo to uz dores tady, kdyz's to tu nakousl ...
    ono pokud tohle forum ma mit vetsi smysl, nez jen 'hledam support na msn', tak nemuzes polozit otazku a jit ji resit jinam ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  20. #20

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    zkusim tedy zustat v tomto vlaknu... add1 ani za nic nemuzu donutit procesor aby bezel na vyssim taktu add2 nemuzu k tomu donutit ani pameti .. dokonce jsem nasel ze nekdo dal tyhle pameti az na hranici 1600MHz. Otazka muze byt ale pravne v nich , je mozne ze oni jsou pricinou "samoresetu" biosu na default hodnotu ? tady jsou obrazky biosu http://www.svethardware.cz/art_doc-1...3003D5446.html , prosim o popis zmen/hodnot nastaveni dulezitych pro uspesne taktovani.

  21. #21

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    uz jednou jsem se ptal, jak mas nastaveny delicky ...
    pokud mas fotak, tak tu obrazovku vyfot, at to nemusis opisovat ... treba tam nekdo nejakou kravinu najde
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  22. #22

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    ted tam mam 3.20B (pokud to je ono) CL sem nastavil na 5-5-5-24.. da se hodnota najit i v CPU-z ? ... ,, momentalne jsem procesor podtaktoval.. multiplier je 8x ... FSB: DRAM 5:8 .. jeste prihodim clanek o taktovani E8400 http://www.ddworld.cz/procesory-a-pa...i-65nm-24.html kde maji coreV : 1.160V pri corespeed 3GHz ja mam min 1.5xxV // 2GHz..
    Naposledy upravil snehulak; 26.05.2008 v 00:51.

  23. #23

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    deska: GIGABYTE ga-x48-dq6 ver. Biosu F7b
    procesor: Intel Core2duo E8400 6MB cache 3.0GHz (333x9)
    pameti: 2xCorsair 2x2048MB Twinx Dominator TWIN2X2048-8500C5D,DDR2 1066MHz, CL5, 2.1V

    / / - moje poznamka
    ( ) - dalsi moznosti

    robust graphics booster - AUTO
    CPU clock ratio - 9x
    fine clock ratio - +0,0 (+0.5)
    CPU host freq. (Mhz) - 400 /puvodni je 333/
    PCI express - AUTO
    C.I.A.2 - DISABLE (turbo , extreme)
    performance enhance - standart (turbo , extreme)
    system memory multiplier(SPD) - 3.20B (auto) /x.xxB -> FSB 333/

    DRAM timing selectable(SPD) - manual (auto)
    CAS - 5
    RAS to CAS - 5
    precharge - 5
    tRAS - 24
    ACT to ACT delay (tRRD) - AUTO
    rank write to read delay - AUTO
    write to precharge delay - AUTO
    refresh to act delay - AUTO
    read to precharge delay - AUTO
    static tREAD value - AUTO
    static tREAD phase adjust - AUTO
    command rate (CMD) - AUTO


    CPU|PCIEX clock driving control - 800mV
    CPU clock skew control - NORMAL
    (G)MCH clock skew control - NORMAL
    system voltage control - AUTO (manual)
    DDR2 over voltage control - +0.30V
    PCI-e over voltage control - NORMAL
    (G)MCH over voltage control - NORMAL
    FSB over voltage control - NORMAL
    loadline calibration - AUTO
    CPU voltage control - NORMAL
    normal CPU Vcore - 1,22500V
    Naposledy upravil snehulak; 26.05.2008 v 04:19.

  24. #24

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    a s timhle to nenabootuje ?
    zkus predelat tu delicku z 3.20B na 3.00D (aspon myslim, ze to je tahle ...)
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  25. #25

    Standardní Re: Pretaktovani Q6600 na Gigabyte X48-DQ6 - nejde ani o 1MHz

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    a s timhle to nenabootuje ?
    zkus predelat tu delicku z 3.20B na 3.00D (aspon myslim, ze to je tahle ...)
    bohuzel nebootne.

    varianty na delicku jsou :

    AUTO

    FSB = 333MHz
    2.00B
    2.40B
    3.20B

    FSB = 400MHz
    2.00D
    2.66D

    FSB = 200Mhz
    2.66C
    3.33C
    4.00C

    FSB = 266MHz
    2.00A
    2.50A
    3.00A
    4.00A


    CPU EIST function - DISABLE (enable)
    CPU THERMAL monitor2 (TM2) - DISABLE (enable)
    CPU ENHANCED HALT (C1E) - DISABLE (enable)
    HPET SUPPORT - DISABLE (enable)
    HPET MODE - 64-bit (32-bit)
    Naposledy upravil snehulak; 26.05.2008 v 12:58.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. gigabyte FX790 DQ6
    Založil NOD v sekci fóra AMD/ATI čipové sady
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 31.03.2008, 09:25
  2. gigabyte dq6, ktery integrovany raid kontroler zvolit (intel matrix vs gigabyte)
    Založil Hrochoslon v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 03.07.2007, 23:46
  3. Gigabyte DQ6 + Noctua12 = problem uchyceni
    Založil Zorg v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 23.10.2006, 22:08
  4. gigabyte k8ns a lepsi vam nejde vam taktit- KOUKNETE SEM!!
    Založil majlow v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 18.04.2005, 08:49
  5. Problem s fosnou gigabyte - nejde BIOS(ostatni vpoho)
    Založil George v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 15.02.2003, 15:26

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •