Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 43

Téma: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

  1. #1

    Standardní Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Dobrý den,

    co se týče overclockingu, tak jsem naprostý amatér. Už týden prohlížím webové stránky a čtu různé manuály a návody, ale je to k ničemu. Když sem se rozhodl, že se do toho pustím, počítač vydržel stabilní asi pět minut. Proto jsem se rozhodl Vás poprosit o radu. Nebo nějaký návod na nastavení hodnot (alespoň zhruba).

    Zde přikládám screenshoty z CPU-Z





    Jedno mi není ale jasné. Na screenshotu SPD mi nějak neladí ta tabulka časování. Paměti jsou všechny stejné ( A-Data extreme edition 800 mhz) Při zvýšení FSB se zvyšuje i takt pamětí, že? Takt pamětí jsem nesnižoval. Možná že to bude tím. Každopádně Vám budu vděčný za jakýkoli příspěvek, který se bude týkat mé problematiky. četl jsem že deska Asus p5k si nechá hodně líbit co se týče OC a s procesorem by neměl být problém. Jedině mě tedy napadá , že v tom budou hrát roli ty paměti. Děkuji za přečtení. Snad mi někdo odpovíte

  2. #2

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Asus P5K? Problém s paměťmi? No to snad né! Neříkej, že to je takovej šmejd?!?
    http://4um.overclocking.cz/showpost....11&postcount=7
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  3. #3

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Když jsi psal, že už týden prohlížíš návody, tak jses něco musel dozvědět, ne?

    Citace Původně odeslal cagefree Zobrazit příspěvek
    Takt pamětí jsem nesnižoval. Možná že to bude tím.
    Pokud jsi neměnil děličku pro paměti, tak se není čemu divit... Při zvyšování FSB se zvyšuje úměrně i frekvence pamětí, proto je třeba přepnout na jinou děličku, aby se frekvence pamětí držela pořád v nějákém rozumném rozmezí (pro DDR800 nejlíp do 800MHz (v CPU-z je to 400MHz - DDR "Double" Data Rate), ale snad každé paměti dají něco přes)

    No o taktování toho bylo napsáno opravdu hodně, tak nemá moc cenu něco psát, když je to stejně všechno tolikrát popsané. Zkus hledat, je dost návodů, kde je popsané co a jak, co nastavit, co je v biosu co...
    Např tady jeden článek: http://pctuning.tyden.cz/index.php?o...7412&Itemid=57
    . . . if you dont live for something you will die for nothing
    Q9300 + Ninja | EP35-DS4 | 8GB | HD4670 + AC S1 | 640 AAKS, 320GB YS, 1.5TB EVDS | SH-S203B | Corsair VX450 | HP ZR24w
    M-Audio Revolution 5.1 | Marantz PM4001 | EPOS ELS-3 | Sennheiser HD555->595
    C7D | 17-40, 50/1.4, 100/2.8, 70-300 | 430 EX II

  4. #4

    Unhappy Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Vzhledem k tomu že jsem to psal v pul dvanacte, byl jsem liny opravovat jakekoli chyby, at jsou sebehrubší .. háčky a čárky mi sem tam taky ulítly. tak to nějak přežvejkejte a omluvte to. diky

    Mno zatim se mi jeví jako vadná ta deska. S tim souvisí muj další problém, který tak nějak nepatrří do této diskuse. Nicméňe mám 4 paměti (viz. výše) v memtestu 86 jsou chybové pořád na jednom a tom samém místě. Jenže když dám každou zvlášť, jsou uplně v pohodě. Nevím tedy jestli neni vadná deska, protože jiný komponent by snad vadný být neměl. Chystám se ji tedy reklamovat ale nejdřiv chci odzkoušet ty ramky společně na nějaké jiné desce. Psali všude jak je to výborně přetaktovatelná deska. Pár věcí jsem udělal přsně podle návodu (taktování) jen třeba o pár FSB níž atd. ale deska to jaksi nevzala nejspíš páč když sem ten comp zapnul tak mi naběho vesele logo Ai Asus...ale tim to haslo..kalvesnice nereagovala a tak musel nasledovat restart biosu. Upozornuji že šlo o takt zhruba o 3 %. dokonce ani Asusacka utilitka N.O.S si s tim neporadila. Zkrátka je to nějaký divoký.. Nyní tam ty paměti mam dvě a stabilita se teprve ukáže. Už jsem kvuli tomu mimo jine reklamoval i grafiku. En 8600 Gt asus..ale spíš kvuli tomu že se hodně přehřívala a pískala..myslel jsem že to je zdrojem problémů ale jak se ukázalo dnes. nejspíš je to opravdu tou deskou. ... pokud máte někdo nejaký napad nebo něco čím byste se chtěli zapojit do řešení tohoto problému, budu jedině rád. btw. k těm návodům. prolezl jsem jich opravdu hafo..ale má deska nebo chipset nebo buhvi co jeste se mnou prostě nekomunikuje a odmítá jakýkoli Overclock. Clovek by ani nerek jak do teto problematiky snadno pronikne behem par dni neustaleho zirani po clancich OC. Jeste jednou diky za prispevky. Vážim si toho.

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele MISKOBOSS
    Založen
    11.03.2003
    Bydliště
    Brno-Kr. Pole
    Věk
    40
    Příspěvky
    2 079
    Vliv
    284

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    jak se divam na screen, mas na PCIE 8x, proc proboha?
    to jsi nekde nastavoval, nebo mas GK v dolnim slotu?

    ja ted taktuju na teto desce(akorat P5KC) Q6600, a 400FSB jsem jakz takz udelal, ted jeste jestli to bude stabilni

    pokud chces taktovat, porid si lepsi desku, pujde to snaze

    konfigurace PC řekne více než tisíc slov... a nemas tam dulezity veci jako cim chladis, a jakej mas zdroj
    to je pri OC dost podstatny

    a kam se chces az s OC dostat?
    Apple MacbookPro 13,3 (late 2011) - je perfektni :D

  6. #6

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    pre cagefree:
    Pamate ti podla CPU-Z bezia na uplne normalnych hodnotach.
    Moja rada:

    1. Nechaj vsetko na defaulte a otestuj stabilitu, CPU orthosom a tie pamate kludne tym memtestom, aj ked ja som pamate este netestoval... Neviem aky mas chladic, ale mal by byt dobre nasadeny a samozrejme teplovodiva pasta pod nim. Ked ti to na defaulte pada, tak nieco mozes reklamovat.

    2. Stiahni si coretemp a TAT (thermal analysis tool) pripadne aj speedfan a real temp. Tymito programami budes sledovat teplotu pocesora. Spustis vsetky a ak zobrazuju priblizne rovnake hodnoty tak potom staci aj 1, napriklad coretemp. Dolezita je teplota pri zatazi obidvoch jadier, teda pri behu orthosa. Zataz mozes sledovat v taskmanageri, ci mas zatazene obidve jadra priblizne na 100%.

    3. CPU-Z uz poznas. Tvoj procesor podporuje technologiu EIST, teda ak nie je zatazeny, tak znizuje nasobic a napatie jadra (dufam vies co je nasobic, FSB a napatie), preto ti CPU-Z na obrazku ukazuhe 2GHz a nasobic 6. Maximalny nasobic tohto CPU je 7, teda nie je velmi vhodny na pretaktovanie. Na dosiahnutie 2,8GHz uz budes potrebovat FSB 400MHz. Toto by este mala zakladna deska a pamate v pohode davat. Ale napriklad nad 3GHz uz moze byt problem.

    4. Frekvencia pamati je nezavysla od FSB v takom zmysle, ze sa nastavuje v nejakom pomere k FSB (fsb/mem - ... 3/4, 5/6, 1/1). Najmensia frekvencia pre pamate ti vyjde ked tam mas 1/1. Tuto hodnotu priamo v biose nevidis, ale ked nastavujes frekvenciu pamate, tak to proste das na najmenisu hodnotu, co pri FSB 400 bude 800MHz.

    5. Kedze 2,8GHz pre core CPU nemoze byt vela tak najprv to skusime rozbehnut na default napati so zapnutym EIST-om. 400MHz FSB by mala deska zvladat a aj pamate... A teraz tie hodnoty, co mby si mal nastavit v biose (pre Asus P5K):
    -------------------------------
    AI Overclocking: Manual
    FSB Frequency: 400
    PCIE Frequency: 100
    DRAM Frequency: 800
    CPU Voltage Damper: Enabled
    --------------------------------
    Teraz to ulozis, reboot, orthos + coretemp + cpu-z (na sledovanie napatie, ci ti doska neundervoltuje priliz).
    Ak ti to bude padat, tak este nastav biose toto:
    -------------------------------
    AI Overclocking: Manual
    FSB Frequency: 400
    PCIE Frequency: 100
    DRAM Frequency: 800
    DRAM Timing: na 5-5-5-15
    CPU Voltage: kludne daj 1.4V (mal by stacit aj na frekvencie nad 3GHz)
    CPU Voltage Damper: Enabled (toto ti zmierni Vdrop, velmi uzitocna funkcia)
    CPU PLL Voltage: 1.7V (tusim max. tam mas 1,7, co by malo stacit este aj na FSB nad 400 - toto trosku pomoze pri zvysovani FSB)
    DRAM Voltage: 2.0V (mal by stacit s rezervou pre tie pamate co mas na 800MHz, 5-5-5-15 casovanie, ak chces 4-4-4-12 casovanie, tak kludne daj 2,1V)
    V Cpu configuration nastav:
    CPU Ratio Control: Manual a hodnota 7
    C1E Support: Disabled (setriaca funcia, niekedy pomoze ak ho vypnes... ak budes mat stabilny system tak mozes skusit zapnut)
    Intel Speed Step Technology: Disabled (plati to iste co pre C1E)
    --------------------------------
    A teraz test...
    Ak to bude OK, tak mozes zvysovat FSB... Ine hodnoty v BIOSe nastavovat nemusis (mozno este: FSB Termination voltage, Northbridge voltage - z vlastnej skusenosti, co som ja taktoval, tak do cca 430-450 FSB nepomoze zvysovanie).

    6. Pre tvoju zakladnu dosku uz su aj novsie BIOS-y, ale pochybujem ze sa nejak vyznamne zlepsi pretaktovanie ked das novy. Skusit to mozes, ale niekedy je potom problem vratit povodnu verziu.
    Naposledy upravil Pret; 26.03.2008 v 03:24.
    Core 2 Quad Q8200 @ 3325MHz (1,28V) | Asus Maximus II Formula | Palit 9800GTX+ | 8GB A-Data 800+ EE | Noctua U12F | BenQ FP241W | Logitech MX518 | Logitech G11 | Logitech diNovo Edge

  7. #7
    Member Avatar uživatele Tanya
    Založen
    14.04.2005
    Bydliště
    Nová Dubnica, Glasgow
    Věk
    36
    Příspěvky
    312
    Vliv
    238

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Problem s pamatami by mohol byt v ich nizkom napati. Maju pisane 2,0V , aj podla vypisu z CPU-Z , takze ak si tam nastav 2,0 alebo ako radi Pret 2,1V.
    I am so good!
    FujitsuSiemes Amilo Pi1505 | T1350 | 1536MB RAM | 80GB HDD | 15.4" 1280x800 | WinXP MC

  8. #8

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Citace Původně odeslal Tanya Zobrazit příspěvek
    Problem s pamatami by mohol byt v ich nizkom napati. Maju pisane 2,0V , aj podla vypisu z CPU-Z , takze ak si tam nastav 2,0 alebo ako radi Pret 2,1V.
    On ma RAM na 5-5-5-18 a tam tech 1,8V staci dle SPD (navic predpokladam ze ma v BIOSu vse na auto). Nicmene zkusmo zvysit voltaz muze kdyz chce s frekvenci nahoru.
    | P67 + 2500K@silent |

  9. #9

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Ale ona ta deska si fakt dělá co chce s paměťma! Vždyť jsem vám to psal v tom odkazu. nastavím všechny hodnoty natvrdo. Dám 2 moduly. Memtest 1.7 ok, hlásí nějakou přenosovou rychlost. Dám 4 moduly, úplně stejné jako ty dva první, vše v biosu stejně natvrdo nastavené, memtest samý chyby a přenosová rychlost z ničeho nic o 5 procent rychlejší. Možná, že to není moc, ale deska si něco přenastavila podle svýho! Bez mého zásahu, přestože mám vše nastavené ručně, nic AUTO!
    A to nemluvím o tom, že mi do těch druhých dvou slotů ty paměti jdou nasadit tak 10x hůř, než do těch prvních dvou. Jako kdyby ty sloty byly menší. Vybíral jsem desku ke svému 6550, který jsem dostal grátis. Chtěl jsem (o taktění ani tak nešlo) aby měla firewire, hd audio (abych mohl přestat používat audigy 1 s firewire), aby měla P35. Fakt toho lituju, mohl jsem tu 6550 raději prodat na krámě, vzít AMD 5200+ a k tomu gigabyte M69 S3H, ušetřil bych a takovýhle problémy bych neřešil - postavil jsem na tom 20 počítačů. Možná bych to měl o 10 procent pomalejší, ale kdo to v reálu pozná a ještě bych ušetřil. Ale tahle deska je fakt divná - viz ostatní z tohoto fóra s P5K. Nebejt tý debilní aktivace WinXP, tak to udělám.
    PS - podotýkám, že to samé dělá jak s paměťmi Aeneon, tak s Kingston (a ty Kingston jsou uvedené v manuálu desky jako "schválené")
    BIOS tam mám posladní nonbeta verzi, tedy 0902. Vyzkouším tu beta 1005, protože uvádějí vyřešenou kompatibilitu s jistými paměťovými moduly. Doufám, že se to s tou beta verzí nesesype, jestli jo, už to nechci ani vidět.
    Naposledy upravil Antonín Plhal; 26.03.2008 v 10:12.
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  10. #10

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    A skusal si tie pamate v roznych kombinaciach podla kanalov? Pripadne tam daj 4 uplne ine pamate a vyskusaj tak a potom tam vrat svoje...
    Core 2 Quad Q8200 @ 3325MHz (1,28V) | Asus Maximus II Formula | Palit 9800GTX+ | 8GB A-Data 800+ EE | Noctua U12F | BenQ FP241W | Logitech MX518 | Logitech G11 | Logitech diNovo Edge

  11. #11

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Citace Původně odeslal Pret Zobrazit příspěvek
    A skusal si tie pamate v roznych kombinaciach podla kanalov? Pripadne tam daj 4 uplne ine pamate a vyskusaj tak a potom tam vrat svoje...
    Jak jsem psal. Aeneon i Kingston. Chová se to stejně. Koukni i na ten link, jak jsem psal výše, ať to nemusím psát znovu. ono to původně nechodilo vůbec (vysvětlení v tom linku)
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  12. #12

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Aha...
    No ja mam P5K-E, co je trosku ina deska, ale 4 moduly som este neskusal, ale planujem upgrade pamate, kedze su teraz ceny dobre. Uvidim...
    Kazdopadne zakladatel threadu nemusi mat tento problem a ked predsa tak moze skusit tiez s 2 modulmi... Inac ta aktivacia Win, to nefunguje tek ze ked ho aktivujes na inom PC, tak sa ti na prvom deaktivuje? Aspon podla mojich skusenosti to je tak, sice zriedka preinstalovavam Win.
    Core 2 Quad Q8200 @ 3325MHz (1,28V) | Asus Maximus II Formula | Palit 9800GTX+ | 8GB A-Data 800+ EE | Noctua U12F | BenQ FP241W | Logitech MX518 | Logitech G11 | Logitech diNovo Edge

  13. #13

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Citace Původně odeslal Pret Zobrazit příspěvek
    Aha...
    No ja mam P5K-E, co je trosku ina deska, ale 4 moduly som este neskusal, ale planujem upgrade pamate, kedze su teraz ceny dobre. Uvidim...
    Kazdopadne zakladatel threadu nemusi mat tento problem a ked predsa tak moze skusit tiez s 2 modulmi... Inac ta aktivacia Win, to nefunguje tek ze ked ho aktivujes na inom PC, tak sa ti na prvom deaktivuje? Aspon podla mojich skusenosti to je tak, sice zriedka preinstalovavam Win.
    Pokud po několikáté (tuším po třetí) vyměníš desku, musíš tam volat a vysvětlovat, že se ti rozbila, že jsi byl nucen dát jinou atd.... Automaticky to už neproběhne. Starou desku jsem dal pryč a nebude se provozovat s touto licencí Win. Předtím jsem udělal to samé. Aktivace zatím normálně proběhly, ael teď už se budu muset doprošovat. Znám to z práce, kde byla porucha. Pak poslouchám takový debilní otázky stylu: Na kolika PC budete tuto licenci provozovat (říkám proboha na kolika tak asi OEM povolujete?), proč to měníte? a jiný takovýhle kraviny. To mají legální uživatelé za trest...

    Jinak k problému. Mohl by mít podobný problém, protože podle toho jednoho obrázku mu deska nastavila u každýho modulu jiné parametry, přestože říká, že všechny moduly jsou stejné.
    Naposledy upravil Antonín Plhal; 26.03.2008 v 17:15.
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  14. #14

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Citace:
    Mno zatim se mi jeví jako vadná ta deska. S tim souvisí muj další problém, který tak nějak nepatrří do této diskuse. Nicméňe mám 4 paměti (viz. výše) v memtestu 86 jsou chybové pořád na jednom a tom samém místě. Jenže když dám každou zvlášť, jsou uplně v pohodě. Nevím tedy jestli neni vadná deska, protože jiný komponent by snad vadný být neměl.
    --------
    Mě se to chovalo úplně stejně. V duálu na 285MB chyby, v singlu na 142,5MB na tom jednom modulu chyby, než jsem nastavil to napětí napevno. Vyzkoušej nejprve jen 2 moduly s napevno nastavenými hodnotami. Až to poběží, experimentuj s těmi dalšími moduly.
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  15. #15

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Citace Původně odeslal Antonín Plhal Zobrazit příspěvek
    Pokud po několikáté (tuším po třetí) vyměníš desku, musíš tam volat a vysvětlovat, že se ti rozbila, že jsi byl nucen dát jinou atd.... Automaticky to už neproběhne. Starou desku jsem dal pryč a nebude se provozovat s touto licencí Win. Předtím jsem udělal to samé. Aktivace zatím normálně proběhly, ael teď už se budu muset doprošovat. Znám to z práce, kde byla porucha. Pak poslouchám takový debilní otázky stylu: Na kolika PC budete tuto licenci provozovat (říkám proboha na kolika tak asi OEM povolujete?), proč to měníte? a jiný takovýhle kraviny. To mají legální uživatelé za trest...

    Jinak k problému. Mohl by mít podobný problém, protože podle toho jednoho obrázku mu deska nastavila u každýho modulu jiné parametry, přestože říká, že všechny moduly jsou stejné.
    Z toho obrazku vobec nevidis ake hodnoty su nastavene pre jednotlive moduly. Co tam vidis, to su podporovane nastavenie jednym konkretnym modulom....
    Core 2 Quad Q8200 @ 3325MHz (1,28V) | Asus Maximus II Formula | Palit 9800GTX+ | 8GB A-Data 800+ EE | Noctua U12F | BenQ FP241W | Logitech MX518 | Logitech G11 | Logitech diNovo Edge

  16. #16

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Citace Původně odeslal Pret Zobrazit příspěvek
    Z toho obrazku vobec nevidis ake hodnoty su nastavene pre jednotlive moduly. Co tam vidis, to su podporovane nastavenie jednym konkretnym modulom....
    "Já už mrazy nevidím! Kázeň, ne lázeň. Na všech školách v Rakousko-Uhersku zavede kázeň. No jo, ale to tam psát nemusel dědek jeden."

    Omlouvám se, v zápalu boje s tou mojí deskou jsem špatně pochopil zobrazené informace.

    I přesto jsou příznaky podobné tomu, co to dělalo mně (ani jedne není vadný, ale spolu hází chybu na jednom místě a pod...) Takže za nastavením pamětí jako další krok si stojím.
    Naposledy upravil Antonín Plhal; 26.03.2008 v 23:32.
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  17. #17

    Smile Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Paráda. koukam že se to tu rozjelo. Tak jsem nastudoval dalších pár článků o overclocku a už jedu na 2,9 MHZ s násobičem 7 FSB je na 420 - moduly pamětí jedou na 840 mhz a zatim je vše krásně stabilní a v pohodě..

    Chladič na procesoru mam od asusu - silent square. a teploty CPU jader jsou při zátěži k 56°C - což se mi zdá docela hodně..ale ten chladič se nijak zvlášť nehřeje.. je prostě vlažnej...a už sem jednou předělával namazání teplovodivou pastou...asi to pořád dělam špatně nebo nevim.

    Každopádně bych chtěl poděkovat všem , kteří mi chtěli poradit a moc si toho vážim. Rozhodně příspěvek od Preta považuji za vyčerpávající a plný hodnotných informací. Většinu věcí ohledně OC už jsem věděl ale ty nastavení od asusu na hlídání Vcore apod. s tim sem se jeste nesetkal.

    Zdroj je jebka - 400W fortron, a co se týče toho chladič tak to už jsem řikal.

    Na pci-e je 8x pac tam ted neni moje grafika En8600Gt ale starší n vidia. Ta nepotřebuje nejspíš 16x ..

    jediné, co mě teď akorát trápí je, jakto že když mam chladič masivní konstrukce a s větráčkem dokonce...jakto že ten chladič je vlažnej a CPU ma 56°C mělo by mít míň ne? Kdyžtak někdo poraďte s tou pastou.. Diky... moc diky..

    co se týče 4 modulů..tak stale nefunguji..budu to řešit reklamaci desky...nastavoval jsem i napeti i casovani pameti a dycky memtest nasel chybu v jednom a tom samem miste... kdežto na 2 a 2 zvlášt zapojení nic nenašel. Zvláštní .. tahle deska je dobrá na oc podle článku
    http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=9137&Ite mid=43&limit=1&limitstart=99
    akorát ty paměťové moduly mě mrzí. A poměrně silníé zahřívání SouthBridge. Ale co.. nikdo neni dokonalý. ..I když asus mě v tomhle ohledu malinko zklamal..

    Zatim čau

  18. #18

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    56 stupnov je uplne v pohode. Ak ti to ukazuje spravne tak to je velmi dobra hodnota. Mne pri plnej zatazi lezie teplota na 70 stupnov a aj to je stale v normale.
    Core 2 Quad Q8200 @ 3325MHz (1,28V) | Asus Maximus II Formula | Palit 9800GTX+ | 8GB A-Data 800+ EE | Noctua U12F | BenQ FP241W | Logitech MX518 | Logitech G11 | Logitech diNovo Edge

  19. #19

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Tak to je fines. Ale stejně mi neleze do bedny...proč je ten chladič vlažnej..přece když tam je 10 heatpipe tak by se to mělo projevit na tom odvodu tepla ne?

  20. #20

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Vsak ked ten chladic ofukuje fan, tak sa dost vyrazne ochladzuju rebra a necitis vysoku teplotu. Cidlo je priamo v jadre, kde je ovela teplejsie, tych 56 stupnov.
    Core 2 Quad Q8200 @ 3325MHz (1,28V) | Asus Maximus II Formula | Palit 9800GTX+ | 8GB A-Data 800+ EE | Noctua U12F | BenQ FP241W | Logitech MX518 | Logitech G11 | Logitech diNovo Edge

  21. #21

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Tak jsem to OC a dovolte mi abych se pochlubil s vysledky, ktere by bez vas nebylo možné dosáhnout..nakonec sem to vytáhl na 3,25 bez jakehokoli zvyšoání napětí na jádře. Pouze ram dostaly 2,1 V... podivejte se na screenshoty.

    par minut testování v everestu - teplotky

    a "sípíjůčko"

    - začínám mít tohle forum rád.

  22. #22

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Core voltage: 1.4V to nie je prave default, ak to ukazuje spravne...
    Core 2 Quad Q8200 @ 3325MHz (1,28V) | Asus Maximus II Formula | Palit 9800GTX+ | 8GB A-Data 800+ EE | Noctua U12F | BenQ FP241W | Logitech MX518 | Logitech G11 | Logitech diNovo Edge

  23. #23

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    tech 1.408V na CPU je default? Nemas u voltage v BIOSu nastaveno "AUTO"? Obcas totiz potom sama deska pridava napeti na procesoru...

    EDIT: Pret byl rychlejsi

    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

  24. #24
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Batovany - Partizanske
    Věk
    48
    Příspěvky
    800
    Vliv
    273

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    Citace Původně odeslal Pret Zobrazit příspěvek
    Core voltage: 1.4V to nie je prave default, ak to ukazuje spravne...
    ak ma nastavene v BIOSe CPU voltage na AUTO, tak mu doska automaticky prida voltaz s OC... Moja P5KSE to tak robi tiez a myslim ze aj vela inych dosiek P35... Inaq hned som to videl na problem nizkeho voltage pamati... Vid. moja zostava... Tiez im musim pustat 2.1V aby boli OK... Som rad, ze sa to vyriesilo...

    EDIT : Jimmy ma predbehol ... grrrrr
    ASUS P5Q; Quad Q8300 AC Freezer7 Pro; 4x2GB 1066MHz DDR2 Kingston HyperX BE 2x 500GB SATA WD AAKS; 160 GB SATA WD AAJS; Sapphie HD4850 512MB DDR3 Accelero S1; DVD-ROM + DVD-RW:LG sata; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; 2,5" 20GB HDD IBM Travelstar-USB2.0; TV Tuner WinFast DTV2000H; 8x8 glacial silent fan OUT on back, 12x12 glacial silent fan IN on side POWERED BY EuoCase Silent 550W

  25. #25

    Standardní Re: Rada ohledně taktování C2D E6550 (asi problém pamětí)

    jj přesně..všici ste mě předběhli .. nj..dělá to bios automaticky...při nižšim násobiči je tam nižší napětí - je to v závislo sti na využití cpu...asus ma na deskach ten voltage control a taky ten snižovač multiplieru při nižší zátěži...to je proč maj na deskách (v reklame) okolo socketu ten letní lesík (ekologie ) nj hoši..taky sem rad že se to vyřešilo..ještě bych chtěl testnout ty 4 paměti ...ted když tam je 2,1 V
    třeba to bude fine...jinak diky moc za podporu

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Pripojeni skrze WinRoute, problem s cache pameti
    Založil ondra h. v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 11.12.2003, 20:24
  2. Problem s klávesnicí a 3DMarkem při taktování
    Založil FunATIk v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 21.11.2003, 19:45
  3. Problem pri nastavovani frekvence pameti po snizeni nasobice
    Založil matej!MASSER!kotel v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 23.06.2003, 21:37
  4. Asus A7N8X a pameti DDR333 - problem
    Založil Rean v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 15.03.2003, 18:25
  5. Soltek 75FRV problem s pameti
    Založil lukaspre v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 11.12.2002, 20:39

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •