Stránka 5 z 8 PrvníPrvní 12345678 PosledníPoslední
Výsledky 101 až 125 z 187

Téma: FAQ DvD to DivX

  1. #101

    Standardní

    existuje > napr. DVDx, ale robi nekvalitne AVI... napr. chcel som ripnut film Asassins a zmestilo by to na 2cd pri O.K. kvalite

  2. #102

    Standardní

    Na 1 CD můžeš dát maximálně 90 minut, pak už je to nekvalitní v jakémkoli programu. Nikdy nedělám film menším bitrate než 1200 kb/s, je to věc vkusu a ochoty koukat na šum, zrno, či mapy. Taky je důležité, jde-li o film bez nebo s přemírou akcí atd.
    AMD XP 1700+/2600+ (200x11) DUT3C JIUHB; Epox 8RDA3+; OCZ 512/433 dual ch.+512/600 A DATA; Sparkle GF4 Ti4200 128 340/620; Hercules DIGIFIRE 7.1; WD 80GB, SG 120GB; LG GSA H22N DVDRW; LG GH22N540; Enermax 465W; AquaCool 2000P(CPU,GPU,NB)+radiátor eRTY81.
    WinXP Pro SP3.

  3. #103

    Standardní

    Stuzkovu mame na DVD a to treba ripnut... ale ten kto robi, povedal ze to bude na 4DVD! ja neviem.... mozno myslel na 4VCD alebo neviem... no uvidim

  4. #104

    Standardní

    Na DVD můžu vypálit jakákoli data. V jakém formátu je to na tom DVD?
    AMD XP 1700+/2600+ (200x11) DUT3C JIUHB; Epox 8RDA3+; OCZ 512/433 dual ch.+512/600 A DATA; Sparkle GF4 Ti4200 128 340/620; Hercules DIGIFIRE 7.1; WD 80GB, SG 120GB; LG GSA H22N DVDRW; LG GH22N540; Enermax 465W; AquaCool 2000P(CPU,GPU,NB)+radiátor eRTY81.
    WinXP Pro SP3.

  5. #105

    Standardní

    Jak se pise v navodu na spojovani videa+audio(nandub) tak pro 448kb jsem nastavoval Preload na 64ms a Interleave taky na 64ms ale zvuk je o trochu driv nez obraz a v nejakych pasazich to jde celkem poznat a to same to dela i u 384 kdyz nastavim na 96ms.Nevite nahodou nekdo co se tam ma presne nastavovat nema se nahodou nastavovat neco jeste do te treti kolonky?A nebo neexistuje nejaky lepsi program na spojovani video+audio

  6. #106
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    Peter5110:

    Preload: 160ms
    Interleave 64ms
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  7. #107

    Standardní

    Citace Původně odeslal PiT
    Peter5110:

    Preload: 160ms
    Interleave 64ms
    Diky za radu ale po dlouhem testovani jsem prisel na to ze nejlepsi je nechat standartne preload na 500ms a interleave na 1 frames a do te spodni kolonky Delay audio track by 160ms a chodi to uplne perfektne a zvuk sedi presne s videem!!!!!!!!!!!!!!

  8. #108

    Standardní

    1. k bitrate - je krom narocnosti scen primo zavisly na rozliseni filmu, 16:9 samozrejme neni tak narocne jako 4:3... takze uvadet universalni hodnotu, treba 1200, je zavadejici
    2. pri spojovani videa s AC3 zvukem podtrhuji hodnoty, jez napsal PiT, posunuti zvuku se upravuje Delay audio track...
    Chipset od nvidie = same trable.

  9. #109
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    Peter5110:

    Na MP3 resp. VBRMP3 ano.

    Na AC3 to, co som povedal, lebo inak to potom jemne potrhava pri prehravani...
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  10. #110

    Standardní

    PIt:

    Me se ty filmy necukaj ale kdyz jsem je zkousel na Duronovi 700 tak se to cukalo treba to je hardwarem ja mam Xp 2700 a v pohode

  11. #111
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal Peter5110
    PIt:

    Me se ty filmy necukaj ale kdyz jsem je zkousel na Duronovi 700 tak se to cukalo treba to je hardwarem ja mam Xp 2700 a v pohode
    Mne to s AC3 pocukava na vsetkom, na com som skusal (Celer850, Tual 1.47, P42.0, Duron750, Barton3000+, ...)
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  12. #112
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    273

    Standardní

    Zdar,ripujem cez GK 0.28.7.Mam otazku k tomu testu kompresibility.Mne bezi len pre divx5 , ked ho chcem pustit pri xvide vyskoci hlaska ze nema hodnotu max B frames.Tato hodnota sa da v nastaveniach kodeku editovat ale ja mam tu polozku neaktivnu takze s tym nic nespravim.Preto mi prosim niekto napiste aky je pri rovnakych nastaveniach bitrate a rozlisenia rozdiel pri pouziti divx a xvid(vlastne ani neviem ci to od toho zavysi).Ide mi o to ci si mozem prepocitat kompresibilitu s divx a potom to kompresnut v xvid.

    A este k tej hodnote som cital ze to je nejaky pomer medzi mojou nastavenou hodnotou a hodnotami (bitrate a rozlisenia) ktore si mysli GK ze su najlepsie, tak preco mi sakra vyhodi len udaj v % a nie priamo tie hodnoty ktore su podla neho najlepsie.Aby som ja potom s tym laboroval a dost casto sa mi stava ze ked to mam tak ako to potrebujem hodnota kompresibility neni ani za boha viac ako okolo50%.

    Inac najskor som skusal ripovat cez flask alebo xmpeg, ale vysledky boli dost chabe nech som sa snazil ako som chcel(teda aspon oproti tomu co predvadza kombinacia DVD2AVI,GordianKnot a virtualdub).
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  13. #113
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    273

    Standardní

    chcem sa spytat, ked nacitam film (DVD)cez dvd2avi zatial vsetky co som mal ukazovali 25fps.A skoro vsetky filmy co som mal uz hotove su 23,976.Tak mam aj ja nastavit v gordian knote komprimovanie na 24FPS?V navode bolo ze sa tam ma nechat hodnota z dvd2avi.Aky je v tom vlastne rozdiel?
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  14. #114
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal Marek
    chcem sa spytat, ked nacitam film (DVD)cez dvd2avi zatial vsetky co som mal ukazovali 25fps.A skoro vsetky filmy co som mal uz hotove su 23,976.Tak mam aj ja nastavit v gordian knote komprimovanie na 24FPS?V navode bolo ze sa tam ma nechat hodnota z dvd2avi.Aky je v tom vlastne rozdiel?
    Prevazne vsetky RIPy, co mas sa robia z DVDcok urcenych pre severoamericky trh, pretoze sa vydavaju najskor. Maju normu 29.997 FPS. Pri ripovani ich mozes upravit bez viditelneho zhorsenia plynulosti obrazu na 23.976FPS.

    Paneuropske DVD (u nas zohnatelne) maju normu 25FPS, ktorych na 23.976 bez toho, aby ti obraz sekal nedas...
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  15. #115
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    273

    Standardní

    Citace Původně odeslal PiT
    Citace Původně odeslal Marek
    chcem sa spytat, ked nacitam film (DVD)cez dvd2avi zatial vsetky co som mal ukazovali 25fps.A skoro vsetky filmy co som mal uz hotove su 23,976.Tak mam aj ja nastavit v gordian knote komprimovanie na 24FPS?V navode bolo ze sa tam ma nechat hodnota z dvd2avi.Aky je v tom vlastne rozdiel?
    Prevazne vsetky RIPy, co mas sa robia z DVDcok urcenych pre severoamericky trh, pretoze sa vydavaju najskor. Maju normu 29.997 FPS. Pri ripovani ich mozes upravit bez viditelneho zhorsenia plynulosti obrazu na 23.976FPS.

    Paneuropske DVD (u nas zohnatelne) maju normu 25FPS, ktorych na 23.976 bez toho, aby ti obraz sekal nedas...
    Ja som to este neskusal, robil som 25 ako bolo v navode.Inac som uz spravil 2 filmy s dvoma ac3 audio stopami(eng+cz) a nic sa neseka ako si pisal pred tym, takze tam mas asi nieco zblbnute...
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  16. #116
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    Ked som ripoval ja, tak mi nesekalo nikdy nic...

    Ale ked si sosnes takmer lubovolny 2CD DVD RIP s AC3 zvukom, tak je tam take jemne potrhavanie, ktore je vidno hlavne tam, kde je plynuly pohyb kamery po celej scene.

    A opravit sa to da prave audio interievom 160/64
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  17. #117
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    273

    Standardní

    Ja som tam mal default a ide a sedi to presne, ta druha hodnota len posuva zvuk-takze tebe nepasoval s obrazom?Alebo ako si zistil tieto hodnoty?kde?
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  18. #118

    Standardní divX 2 dvd

    ludkovia viete mi poradit ako z DivX urobit DVD ? resp nejaky sposob aby som si divX film mohol v co najvyssje kvalite poziret na stolovom dvd prehravaci ?

    thnx

  19. #119
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    311

    Standardní Re: divX 2 dvd

    Citace Původně odeslal stj
    ludkovia viete mi poradit ako z DivX urobit DVD ? resp nejaky sposob aby som si divX film mohol v co najvyssje kvalite poziret na stolovom dvd prehravaci ?

    thnx
    Zeby si sneho spravil VIDEO CD. Pripadne si kupit stolny DivX prehrvac a nemusis nic robit.
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  20. #120

    Standardní video cd

    vdaka...
    videoCD som skusal, ale chcel som nieco pre vyssiu kvalitu.

  21. #121

    Standardní divx 2 dvd

    vdaka za radu...

    riesim to, lebo by som si sem-tam rad pozrel filmy, ktore este v pozicovniach niesu.

    resp. o mna ani tak nejde ale tahat celu rodinu k PC kvoli nejakemu filmu, kt sa podarilo zohnat len v divx - to nieje ono.

    Proste som myslel ze toto je bezna vec s ktorou sa potyka X uzivatelov. teda ze niekde potiahnu film (2,3 cd) v dobrej kvalite (divx) a potom ho chcu dostat na DVD tak aby bolo pozeratlene.

    nechce sa mi verit ze nato niesu nejake dostupne "tools"

  22. #122
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    273

    Standardní Re: divx 2 dvd

    Citace Původně odeslal stj
    vdaka za radu...

    riesim to, lebo by som si sem-tam rad pozrel filmy, ktore este v pozicovniach niesu.

    resp. o mna ani tak nejde ale tahat celu rodinu k PC kvoli nejakemu filmu, kt sa podarilo zohnat len v divx - to nieje ono.

    Proste som myslel ze toto je bezna vec s ktorou sa potyka X uzivatelov. teda ze niekde potiahnu film (2,3 cd) v dobrej kvalite (divx) a potom ho chcu dostat na DVD tak aby bolo pozeratlene.

    nechce sa mi verit ze nato niesu nejake dostupne "tools"
    A nieco ako spojit komp s TV ti nehovori nic...natiahnes koax. na obraz a kable pre 5.1zvuk = domace kino(aspon u mna).

    A co som skusal ja, tak niekedy je na TV uz rozdiel medzi 1CD divx a DVD skoro nepostrehnutelny.A to nehovorim o 2-3 CD filmoch.A najlepsi je dvd player co bere aj divx a xvid, kamos ma a nevie si to vynachvalit.
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  23. #123
    Senior Member Avatar uživatele pYr0
    Založen
    15.03.2003
    Bydliště
    Senica-Záhorie
    Věk
    34
    Příspěvky
    985
    Vliv
    267

    Standardní

    Zdravim. Som zaciatocnik s ripovanim DVD...a mam taky problem: Vzdy ked ripnem video (cca 550 MB a FPS 25) presne podla navodu a spojim ho s audio (MP3 192 kbit) tak mam opozdeny zvuk alebo skorej ako ma byt...a zda sa mi ze nie len to! Myslim ze cim dalej ide video tym viac to po zadu je! Som zufali...presedel som nad tym skoro cely den Co s tym robit? Dakujem.
    X2 6000+@3420Mhz(228x15)1.45V,BOX+Windtunnel,MSI K9A2 Platinium V2, 2x2GB A-DATA Vitesta 4-4-4-12, Gainward 4870 790/1063, Corsair 750W TXEU
    Acer Travelmate 4102WLMi: Centrino 1.73Ghz, 1.25GB RAM, ATI X700, 120GB Samsung, Debian lenny

  24. #124

    Standardní

    No, asi máš blbý návod.
    Neškodilo by, kdybys ho popsal, návodů jsou tisíce.

    No jo, přečetl jsem tu první stránku a je to jasný. Návod jak řemen, ale nedělám podle toho.
    GordianKnot není jen kalkulačka, na to jsou jiné softy. V DVD2AVI načtu voby, nechám chvíli běžet preview, abych zjistil, jestli je to 25 snímků a interlaced. Pak to stopnu a uložím projekt. Vznikne obrazová a zvuková stopa. Zvukovou stopu zpracuji v BeSweet. V GordianKnotu otevřu soubor d2v, na vstupní formát nesahám, výstupní zvolím tak, aby nebyly protažené hlavy. Pak dám autocrop a ještě smart crop all. Potom zvolím počet a velikost CD, audiostopu a hned vidím, jak jsem na tom, totiž jestli se vejdu do hodnoty 0.27. Když ne, změním rozlišení nebo bitrate, podle toho, co víc peferuju, aby mi to vyšlo mezi 0.25-0.27. Snažím se, aby bitrate bylo nad 1000. Pak ještě označím, kde začínají titulky, pokud jsou na černém podkladu a dám save&encoding. V okně, které se otevře zvolím Lanzos a field deinterlace, titulky both a uložím. Vznikne avisynth. Na kartě Encoding, co se tím otevře, zvolím DivX, zvolím 1st pass a dám OK, pak znovu otevřu, dám nth pass, potvrdím a spustím job.
    Druhá alternativa je, že po save&encode zavřu GordianKnot, spustím VirtualDub, načtu avisynth, zvolím video fast recompress, potom Compression, divx5, configure, 1st pass, pokud není zadané bitrate, tak doplním podle Gordianu, dám OK, znovu OK, Save as avi, zvolím název a zatrhnu Don´t run this job now..., jdu znovu do Compression, divx5,nth pass, OK, OK, save as avi, ok. Potom zvolím Job control, kliknu na první z těch dvou a dám start. Spustí se první pass a druhý začne automaticky, jakmile první skončí. Výsledek nemá chybu, alespoň pro mne. Na mém stroji trvá 1 minuta filmu asi 1,3 minuty, s divX 5.05 to bylo přesně 1:1.

    Spojení s audiem - v Nandubu otevřu avi, ve Video dám Directstreamcopy, v Audio MP3 apak už jen save as avi, pod jiným názvem, než byl původní. Uloží se a nikdy se mi nestalo, že by něco šlo napřed nebo pozadu. Chce to nejspíš používat ten BeSweet. Nikdy jsem tam nic nenastavoval, jen cestu k programu, cestu k ac3 a cestu, kam uložit, ta se ostatně nastaví sama. Jen odklikávám OK a nakonec klepnu na AC3 to MP3. V čem je problém?
    AMD XP 1700+/2600+ (200x11) DUT3C JIUHB; Epox 8RDA3+; OCZ 512/433 dual ch.+512/600 A DATA; Sparkle GF4 Ti4200 128 340/620; Hercules DIGIFIRE 7.1; WD 80GB, SG 120GB; LG GSA H22N DVDRW; LG GH22N540; Enermax 465W; AquaCool 2000P(CPU,GPU,NB)+radiátor eRTY81.
    WinXP Pro SP3.

  25. #125
    Senior Member Avatar uživatele pYr0
    Založen
    15.03.2003
    Bydliště
    Senica-Záhorie
    Věk
    34
    Příspěvky
    985
    Vliv
    267

    Standardní

    Ja som myslel navod tuto na tejto stranke v tomto tematu Ale uz som zistil v com je chyba, diky za navod Inak mam dalsi problem....nedari sa mi previest to video cez 2 prechody...pise to Unknow occured Error (error code -100) Prevazdam cez Xvid
    X2 6000+@3420Mhz(228x15)1.45V,BOX+Windtunnel,MSI K9A2 Platinium V2, 2x2GB A-DATA Vitesta 4-4-4-12, Gainward 4870 790/1063, Corsair 750W TXEU
    Acer Travelmate 4102WLMi: Centrino 1.73Ghz, 1.25GB RAM, ATI X700, 120GB Samsung, Debian lenny

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 5 uživatelů. (0 registrovaných a 5 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ: Mechaniky a média (2.9.2007)
    Založil peta303 v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 25.08.2007, 03:08
  2. Vyber stolniho DVD prehravace - musi umet Divx
    Založil Halen tech v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 113
    Poslední příspěvek: 21.08.2005, 18:50
  3. Divx to DVD
    Založil emilio v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 21.02.2005, 22:32
  4. DivX - DVD?
    Založil KUBA v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 14.09.2003, 23:59
  5. Divx to DVD
    Založil Ganja-NIN v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 27.07.2003, 17:47

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •