Stránka 2 z 8 PrvníPrvní 123456 ... PosledníPoslední
Výsledky 26 až 50 z 187

Téma: FAQ DvD to DivX

  1. #26

    Standardní

    Citace Původně odeslal AjsTi
    Citace Původně odeslal SOAD
    Sakra to se nenajde nikdo ,kdo by sem ty obrázky hodil
    Posli mi to na mail icet@pobox.sk , ja to sem dam. Vyskusaj ten postup , co som sem dal. Zaujimave hje , ze iba tebe vypadavaju pixely , nikomu inemu.
    No já nevim Ale já si to fakt nevymejšlim
    Teď pracuju s Flaskmpeg (nejnovějším) a jsem s ním spokojenej.

  2. #27

    Standardní

    Citace Původně odeslal AjsTi
    Citace Původně odeslal SOAD
    Sakra to se nenajde nikdo ,kdo by sem ty obrázky hodil
    Posli mi to na mail icet@pobox.sk , ja to sem dam. Vyskusaj ten postup , co som sem dal. Zaujimave hje , ze iba tebe vypadavaju pixely , nikomu inemu.
    Ale furt mě trápí velikost videa.Nemůžu se stále rozhodnout jakou vel. použít.Jsem si přečetl příručku ,co mám doma a tam se píše,že je výhodný mít velikost videa někde kolem 150 tisíc max. pak 200 tis.Ale když si vezmu třeba 720*384,tak to je nějakejch 280 tis.,640*352>225 tis.Optimální velikost mi teda vychází někde kolem 592*320 spíš ještě nejbližší nižší!Ale není to nějak málo Ovšem musim uznat,že při takovýmhle rozlišení se výrazně zvýší rychlost převodu!A zkoušel jsem i típnout pár obrázků a úbytek na kvalitě sem nepoznal.
    Všechno se teda zdá být jasné a lze doporučit nižší rozlišení pro vyšší výkon bez viditelné ztráty kvality.Jen potřebuju ,aby mi tohle někdo s většími zkušenostmi potvrdil!!!
    Díky
    Jinak už se to chystám poslat,ale nemůžu to najít ...hledám

  3. #28
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal SOAD
    Citace Původně odeslal AjsTi
    Citace Původně odeslal SOAD
    Sakra to se nenajde nikdo ,kdo by sem ty obrázky hodil
    Posli mi to na mail icet@pobox.sk , ja to sem dam. Vyskusaj ten postup , co som sem dal. Zaujimave hje , ze iba tebe vypadavaju pixely , nikomu inemu.
    Ale furt mě trápí velikost videa.Nemůžu se stále rozhodnout jakou vel. použít.Jsem si přečetl příručku ,co mám doma a tam se píše,že je výhodný mít velikost videa někde kolem 150 tisíc max. pak 200 tis.Ale když si vezmu třeba 720*384,tak to je nějakejch 280 tis.,640*352>225 tis.Optimální velikost mi teda vychází někde kolem 592*320 spíš ještě nejbližší nižší!Ale není to nějak málo Ovšem musim uznat,že při takovýmhle rozlišení se výrazně zvýší rychlost převodu!A zkoušel jsem i típnout pár obrázků a úbytek na kvalitě sem nepoznal.
    Všechno se teda zdá být jasné a lze doporučit nižší rozlišení pro vyšší výkon bez viditelné ztráty kvality.Jen potřebuju ,aby mi tohle někdo s většími zkušenostmi potvrdil!!!
    Díky
    Jinak už se to chystám poslat,ale nemůžu to najít ...hledám
    Ja uz nevim co ti napisat.
    Edit: tu su tie obrazky.









    http://icet.szm.sk/divx/ctimne.txt
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  4. #29

    Standardní

    Típnul jsem pár obrázků a rozdíl v kvalitě není viditelný>tzn. řiďte se pouze rychlostí

  5. #30

    Standardní

    Mám film kterej je v DIVX a má dvě audiostopy (AJ a CZ) nevíte někdo jak to udělat z DVD?
    Pentium 4 2,0@2,66 Northwood (lapováno); Soltek SL-85DRV3 VIA P4X266A; Kingmax 256MB DDR PC400; ATI All In Wonder Radeon 32MB DDR 164/328@194/387; ATI Remote Wonder; SoundBlaster Audigy; Pioner DVR-103 DVD-RW/R writer; YAMAHA CDRW4416E; Toshiba DVD-ROM SD-M1612; WD 200GB 8MB + IBM 60GB + Seagate 20GB + WD 20GB; RAID Kouwell KW-571H (HPT370); Adaptec SCSI AVA2904; 3Com 905C; BigTower BT763A 350W; Hyundai ImageQuest F790D 17\"; APC SmartUPS 650; SONY DAT SCSI DDS3 12GB/24GB; Kouwell KW-21CS CompactFlash + SmartMedia R/W; HP LaserJet 5p 10MB RAM; HP ScanJet 6200C SCSI

  6. #31
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kluzo
    Mám film kterej je v DIVX a má dvě audiostopy (AJ a CZ) nevíte někdo jak to udělat z DVD?
    Najprv skomprimujes video a potom audio ulozis si ako ac3 a potom spravis s nej mp3 a ac3 zvuk nevymazes. Spojis to v nandube. Dokonca uz aj novy virtualdub vie pracovat s ac3 a vbr mp3. Prehras to v radlighte ktory podporuje 2 zvuky. Iny prehravac som nenasiel. Samozrejmostou je si vypnut ten ci onen. Mam tak spraveny piaty element. Anglicky ac3 + cz mp3 + titulky.
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  7. #32

    Standardní

    Citace Původně odeslal AjsTi
    Citace Původně odeslal Kluzo
    Mám film kterej je v DIVX a má dvě audiostopy (AJ a CZ) nevíte někdo jak to udělat z DVD?
    Najprv skomprimujes video a potom audio ulozis si ako ac3 a potom spravis s nej mp3 a ac3 zvuk nevymazes. Spojis to v nandube. Dokonca uz aj novy virtualdub vie pracovat s ac3 a vbr mp3. Prehras to v radlighte ktory podporuje 2 zvuky. Iny prehravac som nenasiel. Samozrejmostou je si vypnut ten ci onen. Mam tak spraveny piaty element. Anglicky ac3 + cz mp3 + titulky.
    Zkusim to udelat... jinak prehrat to umi BSPlayser (zvolí se tam audio1 či audio2 atd...)
    Pentium 4 2,0@2,66 Northwood (lapováno); Soltek SL-85DRV3 VIA P4X266A; Kingmax 256MB DDR PC400; ATI All In Wonder Radeon 32MB DDR 164/328@194/387; ATI Remote Wonder; SoundBlaster Audigy; Pioner DVR-103 DVD-RW/R writer; YAMAHA CDRW4416E; Toshiba DVD-ROM SD-M1612; WD 200GB 8MB + IBM 60GB + Seagate 20GB + WD 20GB; RAID Kouwell KW-571H (HPT370); Adaptec SCSI AVA2904; 3Com 905C; BigTower BT763A 350W; Hyundai ImageQuest F790D 17\"; APC SmartUPS 650; SONY DAT SCSI DDS3 12GB/24GB; Kouwell KW-21CS CompactFlash + SmartMedia R/W; HP LaserJet 5p 10MB RAM; HP ScanJet 6200C SCSI

  8. #33
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    47
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    311

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kluzo
    Citace Původně odeslal AjsTi
    Citace Původně odeslal Kluzo
    Mám film kterej je v DIVX a má dvě audiostopy (AJ a CZ) nevíte někdo jak to udělat z DVD?
    Najprv skomprimujes video a potom audio ulozis si ako ac3 a potom spravis s nej mp3 a ac3 zvuk nevymazes. Spojis to v nandube. Dokonca uz aj novy virtualdub vie pracovat s ac3 a vbr mp3. Prehras to v radlighte ktory podporuje 2 zvuky. Iny prehravac som nenasiel. Samozrejmostou je si vypnut ten ci onen. Mam tak spraveny piaty element. Anglicky ac3 + cz mp3 + titulky.
    Zkusim to udelat... jinak prehrat to umi BSPlayser (zvili se tam audio1 či audio2 atd...)
    Tak to moc nepouvam. Ale dik za tip
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  9. #34

    Standardní

    Panové pozor.
    Konec hraní s takovým shitem za který musíte platit - jako je DivX 5.x.

    Je tu naprosto geniální řešení s komplet potřebným softem, podporou od širokého okruhu nadšenců, která dává naprosto perfektní výsledky, je rychlé a je ZADARMO!

    Mluvím teď o multifunkčním Gordian Knot, který byl před nedávnem uvolněnen pod GPL licenci a nyní již podporuje plně vynikající freewarový kodek XviD!

    1. již 8.4.2003 byla do Gordian Knotu přidána podpora XviD a včera je tu už aktualizace s pořadovým číslem GordianKnot.0.28.alpha13, která přidává další možnosti pro jednodušší práci a audiem a videem
    2. minulý týden vyšel nový XviD.Alpha.09.04.2003.1220 od uManiaca

    Kdesi v předchozích příspěvcích zde padlo, že Gknot je jen kalkulačka. To je ale nesmysl! Gordian Knot v sobě zahrnuje vše potřebné pro kvalitní a rychlý dvouprůchodový encoding z DVD do jiného populárního kodeku: DivX 3.11a, DivX 5 a XviD. Pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků, nic lepšího a za lepší cenu nenajdete! Profi zahraniční ripeři nepoužívjí nic jiného
    Pokud jej chcete vyzkoušet je doporučeno vzít čistý a stabilní systém - Win2k SP2 a nainstalovat si GordianKnot. Bohužel není ještě nový instalátor, který by vše udělal za vás, takže vám zde popíšu vyzkoušený postup: Nainstalujte do default adresáře (C:/Program Files/GordianKnot) GordianKnot.RipPack.0.27.Setup.exe + GordianKnot.SystemPack.1.0.Setup.exe (stáhnete z těchto stránek) + v default instalačním adresáři (C:/Program Files/GordianKnot) přepište všechny soubory z aktualizací (např. GordianKnot.0.28.alpha13) uveřejnovaných na těchto stránkách.

    Pak si nainstalujte následující:
    AviSynt 2.51.
    Dále si do C:/Program Files/GordianKnot nakopírujte poslední verzi DVDDecryptora (v RipPack.0.27 je verze 3.1.4) buď 3.1.5.0 nebo navštivte homepage.
    Dále si vytvořte nový podadresář C:/Program Files/GordianKnot/VirtualDubMod a do něj rozbalte následující balíčky:
    VirtualDubMod_1_4_13_2v2.zip
    VirtualDubMod_needed_DLLs_from_VirtualDub_1_4_13.z ip
    VirtualDubMod_needed_DLLs_260303.zip

    Nyní by jste měli GordianKnot.exe normalně spustit a měl by fungovat! Pro jistotu se však ješte přesvěčte, že v hlavním okně GordianKnotu na záložce "Option", v políčku "Use alternative mpeg2dec.dllin scripts" je uvedena správně knihovna: mpeg2dec3.dll.

    Mno a ted jeste k tomu novemu kodeku od uManiaca. Provedl jsem srovnáni s kodeky:
    3.11alpha
    XviD-04102002-1.exe (Koepiho stabilni)
    XviD.Alpha.09.04.2003.1220.exe (uManiac) zapnuta podpora Luma+Chroma deblocking
    XviD-22032003-1.exe (doporucena verze Koepiho noveho kodeku pro encoding podporující nové funkce) zapnuta podpora Luma+Chroma deblocking

    Jako testovací vzorek byla použita 2 minuty 49 sec dlouha upoutávka na film Tmavomodrý svět ze stejnojmenného DVD. Je zde docela dost pohybu včetně kouře, výbuchů a i detailů na obličeje hlavních postav. Nastavení pro dvouprůchodový encoding bylo zvoleno z praxe: průměrny bitrate se pohyboval kolem 1000kBit/s - natvrdo byla nastavena výsledna velikost videa (22MB), ořiznutí zleva doprava 10 a 12, zeshora a zdola 130 a 134, výsledný rozměr po resize 544x224, 0.348 Bits/(Pixel*Frame), 61% Compressibility. Zvuk nebyl pro testování kvality u jednotlivých kodeků použit. Nebyl použit ani nižší datový tok na závěrečné titulky.

    Vizuelně lze říct, že XviD.Alpha.09.04.2003.1220 i XviD-22032003 byli téměř kvalitou obrazu a věrností obrazu pomerně vyrovnané. Ostatní kodeky ztráceli detaily naprosto neodpustitelným způsobem. Následně jsem provedl bližší ohledáni vyexportovanych snimku z avi pres Virtual dub mod (CTRL+1) do *.png. Tam v jemných detailech ukázal lepší výsledek uManiacuv XviD.Alpha.09.04.2003.1220.exe. Jeho podáání je naprosto perfektní a rychlé!
    Doporučuju! Kompatibilita je zachována, můžete jej přehrávat asi jakýmkoliv jiným XviDem, či případně ffdshow filtrem.

    Časem ještě zkusím provést srovnání rychlostí bety DivX 5. Upřímně řečeno ji ale nevěřím. Co jsem kdy viděl je shit na n-tou.

  10. #35

    Standardní

    Citace Původně odeslal Carlos
    Panové pozor.
    Konec hraní s takovým shitem za který musíte platit - jako je DivX 5.x.

    Je tu naprosto geniální řešení s komplet potřebným softem, podporou od širokého okruhu nadšenců, která dává naprosto perfektní výsledky, je rychlé a je ZADARMO!

    Mluvím teď o multifunkčním Gordian Knot, který byl před nedávnem uvolněnen pod GPL licenci a nyní již podporuje plně vynikající freewarový kodek XviD!

    1. již 8.4.2003 byla do Gordian Knotu přidána podpora XviD a včera je tu už aktualizace s pořadovým číslem GordianKnot.0.28.alpha13, která přidává další možnosti pro jednodušší práci a audiem a videem
    2. minulý týden vyšel nový XviD.Alpha.09.04.2003.1220 od uManiaca

    Kdesi v předchozích příspěvcích zde padlo, že Gknot je jen kalkulačka. To je ale nesmysl! Gordian Knot v sobě zahrnuje vše potřebné pro kvalitní a rychlý dvouprůchodový encoding z DVD do jiného populárního kodeku: DivX 3.11a, DivX 5 a XviD. Pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků, nic lepšího a za lepší cenu nenajdete! Profi zahraniční ripeři nepoužívjí nic jiného
    Pokud jej chcete vyzkoušet je doporučeno vzít čistý a stabilní systém - Win2k SP2 a nainstalovat si GordianKnot. Bohužel není ještě nový instalátor, který by vše udělal za vás, takže vám zde popíšu vyzkoušený postup: Nainstalujte do default adresáře (C:/Program Files/GordianKnot) GordianKnot.RipPack.0.27.Setup.exe + GordianKnot.SystemPack.1.0.Setup.exe (stáhnete z těchto stránek) + v default instalačním adresáři (C:/Program Files/GordianKnot) přepište všechny soubory z aktualizací (např. GordianKnot.0.28.alpha13) uveřejnovaných na těchto stránkách.

    Pak si nainstalujte následující:
    AviSynt 2.51.
    Dále si do C:/Program Files/GordianKnot nakopírujte poslední verzi DVDDecryptora (v RipPack.0.27 je verze 3.1.4) buď 3.1.5.0 nebo navštivte homepage.
    Dále si vytvořte nový podadresář C:/Program Files/GordianKnot/VirtualDubMod a do něj rozbalte následující balíčky:
    VirtualDubMod_1_4_13_2v2.zip
    VirtualDubMod_needed_DLLs_from_VirtualDub_1_4_13.z ip
    VirtualDubMod_needed_DLLs_260303.zip

    Nyní by jste měli GordianKnot.exe normalně spustit a měl by fungovat! Pro jistotu se však ješte přesvěčte, že v hlavním okně GordianKnotu na záložce "Option", v políčku "Use alternative mpeg2dec.dllin scripts" je uvedena správně knihovna: mpeg2dec3.dll.

    Mno a ted jeste k tomu novemu kodeku od uManiaca. Provedl jsem srovnáni s kodeky:
    3.11alpha
    XviD-04102002-1.exe (Koepiho stabilni)
    XviD.Alpha.09.04.2003.1220.exe (uManiac) zapnuta podpora Luma+Chroma deblocking
    XviD-22032003-1.exe (doporucena verze Koepiho noveho kodeku pro encoding podporující nové funkce) zapnuta podpora Luma+Chroma deblocking

    Jako testovací vzorek byla použita 2 minuty 49 sec dlouha upoutávka na film Tmavomodrý svět ze stejnojmenného DVD. Je zde docela dost pohybu včetně kouře, výbuchů a i detailů na obličeje hlavních postav. Nastavení pro dvouprůchodový encoding bylo zvoleno z praxe: průměrny bitrate se pohyboval kolem 1000kBit/s - natvrdo byla nastavena výsledna velikost videa (22MB), ořiznutí zleva doprava 10 a 12, zeshora a zdola 130 a 134, výsledný rozměr po resize 544x224, 0.348 Bits/(Pixel*Frame), 61% Compressibility. Zvuk nebyl pro testování kvality u jednotlivých kodeků použit. Nebyl použit ani nižší datový tok na závěrečné titulky.

    Vizuelně lze říct, že XviD.Alpha.09.04.2003.1220 i XviD-22032003 byli téměř kvalitou obrazu a věrností obrazu pomerně vyrovnané. Ostatní kodeky ztráceli detaily naprosto neodpustitelným způsobem. Následně jsem provedl bližší ohledáni vyexportovanych snimku z avi pres Virtual dub mod (CTRL+1) do *.png. Tam v jemných detailech ukázal lepší výsledek uManiacuv XviD.Alpha.09.04.2003.1220.exe. Jeho podáání je naprosto perfektní a rychlé!
    Doporučuju! Kompatibilita je zachována, můžete jej přehrávat asi jakýmkoliv jiným XviDem, či případně ffdshow filtrem.

    Časem ještě zkusím provést srovnání rychlostí bety DivX 5. Upřímně řečeno ji ale nevěřím. Co jsem kdy viděl je shit na n-tou.
    Já jsem si por zajímavost kvalitu v XviDu a DivX 5.04 beta2 vyzkoušel a kvalitativně jsou na stejné úrovni !!!XviD je ale o něco rychlejší takže volým ten
    Jinak z převodu do XviDu používám program FlaskMpeg(nejnovější verze) a nemůžu si stěžovat>>>je rychlej a má kvalitní výstup
    Normalni PC :)

  11. #36

    Standardní

    Můžete mi někdo říct,jak nastavujete velikost výslednýho videa v XviD-u.Jde mi o to,že to má strašně velkej rozptyl.Třeba včera jsem převáděl jeden film a potřeboval jsem,aby čisté video(bez zvuku) mělo něco kolem 1100MB.V XviD-u jsem nastavil 1200000 KB>>>výsledná velikost videa byla ale něco kolem 770 MB.To je trochu moc velkej rozdíl,ne
    Normalni PC :)

  12. #37

    Standardní

    V Gordian Knotu naprosto primitivní věc:
    v záložce "Bitrate" zadám do políčka "Total File Size" celkovou velikost - třeba 2CD o velikosti 700MB.
    Pak určím jakou a kolik chci zvukových stop - řekněme 1xAC3 o velikosti 320MB + chci pak eště přidat titulky ve vobsubu tak do files zadám 15MB.
    Samozřejmně že v Interleavingu a AVI-overheadu zadam 1x ac3 a cca 2Frames (80ms na prokladani zvuku) aby mi spočítel správně velikost po zmuxovani audia a videa. No a Video Size mně vyjde 1058MB = 1083872 KB.
    A pokud budu dal pracovat s GKnotem dál, tak on ho samozřejmne do nastavení kodeku dá. Jinak se velikost v Xvidu zadává do druhého průběho encodingu 2Pass - 2nd pass do políčka Desired size ( v KBtech)
    A pozor GKnot dokonce umí automaticky přepočítat a použít nový bitrate při enkoidingu bitrate video stopy bez toho aniž by jste to museli dělat vy, kdyz dělate zvuk s MP3 a jeho velikost dopředu jen odhadujete a taky v případě, že použijete na záverečné titulky jiný-nižši datovy tok, tak aby byla přesně dodržena vámi zadaná výsledná velikost celeho avíčka

    Umí tohle nějakej Flaskmpeg ??

  13. #38

    Standardní

    Citace Původně odeslal Carlos
    V Gordian Knotu naprosto primitivní věc:
    v záložce "Bitrate" zadám do políčka "Total File Size" celkovou velikost - třeba 2CD o velikosti 700MB.
    Pak určím jakou a kolik chci zvukových stop - řekněme 1xAC3 o velikosti 320MB + chci pak eště přidat titulky ve vobsubu tak do files zadám 15MB.
    Samozřejmně že v Interleavingu a AVI-overheadu zadam 1x ac3 a cca 2Frames (80ms na prokladani zvuku) aby mi spočítel správně velikost po zmuxovani audia a videa. No a Video Size mně vyjde 1058MB = 1083872 KB.
    A pokud budu dal pracovat s GKnotem dál, tak on ho samozřejmne do nastavení kodeku dá. Jinak se velikost v Xvidu zadává do druhého průběho encodingu 2Pass - 2nd pass do políčka Desired size ( v KBtech)
    A pozor GKnot dokonce umí automaticky přepočítat a použít nový bitrate při enkoidingu bitrate video stopy bez toho aniž by jste to museli dělat vy, kdyz dělate zvuk s MP3 a jeho velikost dopředu jen odhadujete a taky v případě, že použijete na záverečné titulky jiný-nižši datovy tok, tak aby byla přesně dodržena vámi zadaná výsledná velikost celeho avíčka

    Umí tohle nějakej Flaskmpeg ??
    Jenže já potřeboval poradit jak to udělat ve FlaskMpegu>>>s DivXem to jde v pohodě !!!
    Normalni PC :)

  14. #39

    Standardní Velikost výsledného videa

    Citace Původně odeslal SOAD
    Můžete mi někdo říct,jak nastavujete velikost výslednýho videa v XviD-u.Jde mi o to,že to má strašně velkej rozptyl.Třeba včera jsem převáděl jeden film a potřeboval jsem,aby čisté video(bez zvuku) mělo něco kolem 1100MB.V XviD-u jsem nastavil 1200000 KB>>>výsledná velikost videa byla ale něco kolem 770 MB.To je trochu moc velkej rozdíl,ne
    Když používám XviD se dvěma průchody, tak výsledná velikost je s přesností na 1 % ±. Možná jsi zadal velikost, která představovala pro danné video příliš veliký datový tok, který již nepřináší zvýšení kvality. V tom případ by bylo lepší použít větší rozlišení videa. Goardian Knot ukazuje, Bits/(PixelxFrame). Toto čí by mělo být asi 0,2-0,27. Jinak je dobré zkusit zkomprimovat kousek videa (5 min) jednoprůchodově s qantizací 2 (100%) a datový tok dvouprůchodováho enkodování by měl být asi v rozmezí 60-70% danného vzorku videa.
    AMD Athlon 64 3000+@10x240MHz, ASUS K8N, 3x512MB DDR 400MHz, ASUS N7600GS 256 MB, WD 3200AAKS 320GB 7200 ot/s, AOPEN CDRW 40x24x10, DVD Toshiba M-1712, Leadtek WinFast TV 2000XP expert, LCD 18\" AOC LM800

  15. #40

    Standardní Re: Velikost výsledného videa

    Citace Původně odeslal Petr75
    Citace Původně odeslal SOAD
    Můžete mi někdo říct,jak nastavujete velikost výslednýho videa v XviD-u.Jde mi o to,že to má strašně velkej rozptyl.Třeba včera jsem převáděl jeden film a potřeboval jsem,aby čisté video(bez zvuku) mělo něco kolem 1100MB.V XviD-u jsem nastavil 1200000 KB>>>výsledná velikost videa byla ale něco kolem 770 MB.To je trochu moc velkej rozdíl,ne
    Když používám XviD se dvěma průchody, tak výsledná velikost je s přesností na 1 % ±. Možná jsi zadal velikost, která představovala pro danné video příliš veliký datový tok, který již nepřináší zvýšení kvality. V tom případ by bylo lepší použít větší rozlišení videa. Goardian Knot ukazuje, Bits/(PixelxFrame). Toto čí by mělo být asi 0,2-0,27. Jinak je dobré zkusit zkomprimovat kousek videa (5 min) jednoprůchodově s qantizací 2 (100%) a datový tok dvouprůchodováho enkodování by měl být asi v rozmezí 60-70% danného vzorku videa.
    Jsem zjistil,že mi to dělá jen u jednoho filmu>>>planeta opic>>>tentokrát jsem zadal dokonce 1800000>>>a výsledek byl 780MB>>>já to nechápu
    Normalni PC :)

  16. #41

    Standardní

    Bohužel jsem přišel na to proč je takovej rozdíl ve velikosti videa nastaveným v kodeku a pak toho výslednýho>>>ono tam totiž chybí cca 20 minut filmu.Tohle jsem dělal ve flaskmpeg.Sice udělal kratší video,ale furt je na tom líp než ty ostatní>>>nedokázali oddělit tu druhou video stopu a převedli to s tim,to znamená,že to tam jako problikává celej film.Úplně na HOVNO.
    Normalni PC :)

  17. #42

    Standardní

    Chtěl bych si přidat ve Virtual Dubu do AVI logo.Filtr tam na to je,ale když tam to logo dám,tak je tam celou dobu.Neexistuje nějakej podobnej filtr,kterej by tam to logo nechal jen prvních několik sekund
    Normalni PC :)

  18. #43

    Standardní

    To SOAD: Tak už víš proč nepoužíváme FlaskMpeg? Jak si sam zjistil je furt zabugovanej - byl od začátku a je doteď . A ty máš asi taky nějakej bug, čéče. U tvejch příspěvků jsem se docela nasmál.
    Ovšem ale tohle má být co?
    Citace Původně odeslal SOAD
    ...ale furt je na tom líp než ty ostatní>>>nedokázali oddělit tu druhou video stopu a převedli to s tim,to znamená,že to tam jako problikává celej film.Úplně na ***.
    Mám taková pocit že chyba bude někde mezi klávesnící a monitorem, páč takovou ptákovinu sem eště neslyšel.

    A to ten tvůj nápad s logem je fakt vážně dobrej:
    Citace Původně odeslal SOAD
    Chtěl bych si přidat ve Virtual Dubu do AVI logo.Filtr tam na to je,ale když tam to logo dám,tak je tam celou dobu.Neexistuje nějakej podobnej filtr,kterej by tam to logo nechal jen prvních několik sekund
    To logo jako budeš dávat jako na každej svůj rip? Hmm fakt super věc, pak už budou všichni vědět kam maj chodit, včetně BSA, ne? Ne nadarmo se říká, jména hloupých na všech sloupích, heh a ještě se chlubit shit kvalitou... Já takový pokusy s DivX 5 tkou mažu a pokud je zprzněnej obraz už jen blbým poměrem stran a to ani nemluvím o nějakým vkládání scén tak to automaticky mažu

    Škoda že si nečetl The DivX Releasing Standards to bys tu nevymýšlel takový nesmysly...

  19. #44

    Standardní

    Final Gordian Knot (homepage) s podporou Xvid je volně ke stažení na stránce s projektem.
    Takže potřebujete:
    CodecPack 1.1, který obsahuje následující stabilní kodeky:
    * AC3Filter 0.68b
    * Audio Playback Filters
    * DivX 3.11 alpha
    * DivX 5.0.5 Pro
    * DivX 5.0.2 Pro
    * Huffyuv 0.2.2.1 cce-patch
    * XviD Koepi 05042003-1
    * ffdshow alpha 2003-04-22


    RipPack 0.28 s následujícími freeware nástroji:
    * Gordian Knot 0.28
    * Robot4Rip 0.4
    * VirtualDubMod 1.4.13_2v2
    * Nandub 1.0RC2 'lumafix & ecf-fix'
    * AVI-Mux GUI 1.13
    * AviSynth 2.5.1 beta - build April 16
    * AviSynth Plugins
    * BeSweet 1.5b16
    * DVD2AVI 1.76 commandline 1.05
    * vStrip 0.8f css
    * DVDDecrypter 3.1.5.0
    * ChapterXtractor 0.962
    * VobSub 2.23
    * Docs


    Pak si můžete ještě stáhnout nejnovějšší verzi samotné exe aplikace Gordian Knot - nyní je to Realese Candidate GordianKnot.ExeOnly.0.28.Setup.exe (557015b)

    A pro ty jenž chtějí ještě o něco lepší výsledky v komprimaci s Xvidem, doporučuju uManiacův XviD.Alpha.14.04.2003.1500.exe

    Kdo neví jak s GKnotem pracovat, nechť navštíví Doom9.net. V sekci Guides je aktualizovaný návod pro všechny kodeky...

  20. #45

    Standardní

    2Carlos: Koukám,že ty jsi asi sežral všechen rozum
    K těm děma video stopám >>>bylo to u filmu Planeta opic.Normálně jsem to ripnul z DVD a ve videu se občas objevoval (problikával) malej čtvereček,kde byl buď režisér nebo herec,... a něco tam vykládali.Pak to zase zmizelo a šel jen normálně film.Když jsem tohle otevřel ve FlasKMpegu,tak mi to dalo na výběr,kterou z těch stop chci převést.Když jsem ale to samý udělal ve VirtualDubu,tak se to tam objevovalo i po převedení,což se u FlaskMpegu nestalo!!!

    Nevim,co máš proti FlaskMpegu.Já v něm převedl sice teprve 10 filmů,ale s jejich kvalitou jsem naprosto spokojen!Když jsem se snažil převést jakýkoliv z těch DVD v DVD2AVI>>>tak výsledkem byl opravdovej SHIT!
    Navíc FlaskMpeg pracuje rychleji než VD To jsem si osobně vyzkoušel!

    K tomu filtru s logem>>>chci to pro vlastní video,co si udělám!!!Takže urážej si koho chceš.Jsi snad tak najivní,že sis myslel,že tam chci dát moje jméno s adresou

    Další věc>>>nechápu jak můžeš psát,že DivX5.x je totální hnus.Podle mě jsou s XviDem naprosto srovantelný.Kdyby nebyl XviD rychlejší ,tak používám DivX :P
    Chápu,že chceš bejt zajímavej a ten nechytřejší

    Tímto vyzívám ostatní,co už "pár" filmů ripnuli,aby se vyjádřili ke kvalitě XviD versus DivX>>>posuzujte ale pouze podle kvality a ne podle toho ,že XviD je zadarmo>>>i když musim říct, že mě je to taky SIMPATICKý
    Normalni PC :)

  21. #46

    Standardní

    Tak bych chtěl poděkovat za radu „AjsTi“ již se mě to povedlo mám AVI v DivX a k tomu dvě zvukové stopy a funguje to úplně skvěle.

    Jinak k tomu XVID – podle mě je to jeden z nejhorších kodeků co je! Kvalita atd. bych řekl že není špatná je totožná s DivX takže se tím jedině komplikuje situace na trhu protože přibyl další formát a musím instalovat další kodek a tím si zasírat PC zbytečnostma a občas ho navíc aktualizovat, a proč? Vždyť už to samé vlastně existovalo. Navíc s ním mám jedině špatné zkušenosti vzhledem s kompatibilitou. Mám několik filmů v Xvid který mě hrajou a u kamarádova nějaké z toho hrajou a nějaké ne a nikdo neví proč, přitom máme oba stejnou verzi kodeku (poslední) jen jiný OS. Nedávno jsem si přinesl film 8mile v Xvidu a doma mě vůbec nehraje v Bsplayeru mam jen čáry, Ve windows mediaplayeru mam zase obraz zrcadlově a vzhůru nohama, DivX player ho zase přehraje ale bez titulků atd. takže mě to prostě nehraje tak aby se nato dalo koukat. V práci s tím stejným kodekem to pro změnu hraje a to s jakýmkoliv přehrávačem proč?. Takže z mé zkušenosti co počítač to problém, všude se to chová jinak. S DivX jsem nikdy takové problémy neměl a to mě toho něco proběhlo rukama.

    Fuck XVID!
    Pentium 4 2,0@2,66 Northwood (lapováno); Soltek SL-85DRV3 VIA P4X266A; Kingmax 256MB DDR PC400; ATI All In Wonder Radeon 32MB DDR 164/328@194/387; ATI Remote Wonder; SoundBlaster Audigy; Pioner DVR-103 DVD-RW/R writer; YAMAHA CDRW4416E; Toshiba DVD-ROM SD-M1612; WD 200GB 8MB + IBM 60GB + Seagate 20GB + WD 20GB; RAID Kouwell KW-571H (HPT370); Adaptec SCSI AVA2904; 3Com 905C; BigTower BT763A 350W; Hyundai ImageQuest F790D 17\"; APC SmartUPS 650; SONY DAT SCSI DDS3 12GB/24GB; Kouwell KW-21CS CompactFlash + SmartMedia R/W; HP LaserJet 5p 10MB RAM; HP ScanJet 6200C SCSI

  22. #47

    Standardní

    OK.Tak zatim>>> XviD:0 x DivX:1
    Jen tak dál.Další názory
    Každej názor dobrej
    Normalni PC :)

  23. #48

    Standardní

    Jen tak dál.Další názory
    Každej názor dobrej
    Tak akorat na ... K cemu nazory Jedine zkusenosti. Me zkusenosti hovori zcela jasne pro DivX 3.11alpha.
    A propos, kdo dneska pouziva Flask, je bud nenarocny, nebo kopyto.
    Chipset od nvidie = same trable.

  24. #49

    Standardní

    Citace Původně odeslal Sam Hawkens
    Jen tak dál.Další názory
    Každej názor dobrej
    Tak akorat na ... K cemu nazory Jedine zkusenosti. Me zkusenosti hovori zcela jasne pro DivX 3.11alpha.
    A propos, kdo dneska pouziva Flask, je bud nenarocny, nebo kopyto.
    Já FlaskMpeg používám>>>možná jsem oboje(jak nenáročnej tak kopito)
    Ale jeden z důvodů, proč ho používám je, že je cca o 50% rychlejší než ostatní!
    Normalni PC :)

  25. #50

    Standardní

    Já používam DVD Decrypter + Virtualdubmod 1.5.1 + Divx 5.0.5.......zvuk dělam v AC3
    Work station 1
    AMD Athlon X2 2100@3048 MHz, A-DATA 2 GB DDR2 800 Extreme Edition, Gigabyte GA-MA790X-DS4, ATI HD 3850 512 MB, Hitachi A7K1000 500 GB 32 MB SATAII 7200 ot. + WD 5000AAKS 500 GB 16 MB 7200 ot. + Seagate Barracuda 160 GB 8 MB PATA 7200 ot., LITE-ON LDH-20A1S, Creative FPS 1600, LG W2600HP-BF black, Microsoft IntelliMouse Optical Black, Windows Vista SP2 32 bit.

    Work station 2
    AMD Athlon 1533 MHz, Kingston 512 MB DDR 333 CAS 2, MSI K7T 266 Pro, Inno3D GeForce 3 Ti200 64 MB, Maxtor DiamondMax D740X 40 GB 2MB 7200 ot., Teac W524E + Sony DDU1612, MediaForte PCP-256R, Samsung 15", PCLinuxOS

    Print & Backup server
    AMD K5 100 MHz, Noname 96 MB EDO, Tomato 5DVX, Noname SVGA 2 MB, WD 1 GB + WD 64AA 6,4 GB 2MB 5400 ot., Sony 52x, HP 610c, Hyundai ImageQuest Q790, DeLi Linux

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 4 uživatelů. (0 registrovaných a 4 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ: Mechaniky a média (2.9.2007)
    Založil peta303 v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 25.08.2007, 03:08
  2. Vyber stolniho DVD prehravace - musi umet Divx
    Založil Halen tech v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 113
    Poslední příspěvek: 21.08.2005, 18:50
  3. Divx to DVD
    Založil emilio v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 21.02.2005, 22:32
  4. DivX - DVD?
    Založil KUBA v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 14.09.2003, 23:59
  5. Divx to DVD
    Založil Ganja-NIN v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 27.07.2003, 17:47

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •