Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Cim nahradit triak st BTB04 600SL?

  1. #1
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    283

    Standardní Cim nahradit triak st BTB04 600SL?

    Prestala fungovat stojaci lampa, je ovladana dotykem, + je tam pwm regulace. Prestala fungovat konretne znamena, ze sviti porad-at na ni saham jak chci, a pwm je nefuncni, tj porad jede na 100%. Z cehoz bych usuzoval, ze spipnaci prvek, tj triak viz subj, (datasheet) je dead a misto spinani je proste otevreny. Otazka je, cim (idealne ze sortimentu GES, v nouzi GME) ho nahradit. Kdyz koukam na paramtery (ne ze bych tomu az tak rozumel, ale jsem mirne poucen z posledni opravy) Vychazi mi treba tic 216 m - 600V, 6A, Igt < 10mA.

    Popr posledne pouzity BT136D z GME:
    BT136/600D (datasheet)

    Ale jak rikam, houby tomu rozumim, a tak si necham poradit. (sortiment triaku v GES zde, sortiment gme - triaky do 10A zde)
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  2. #2

    Standardní Re: Cim nahradit triak st BTB04 600SL?

    Pouzil bych BTA06-600. Má větší Imax, což je jen dobře. BTA a BTB by se mělo lišit pouzdrem (jedno ho má celoplastový a druhý kovový pro lepší odvod tepla, ale pak bychtam dal slídovou podložku).

    Ale je to rada bez záruky.
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

  3. #3
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    283

    Standardní Re: Cim nahradit triak st BTB04 600SL?

    A co ten TIC? Mam ho doma, a do nejblizsiho gesu to mam kousek cesty, tak se mi nechce chodit Vyhovi parametrove? Co jsem tak pochytil, jsou dulezity 3 parametry - Napeti, ktere to ukociruje, proud, ktery to snese, (ty je lepsi mit vetsi) a ridici proud - ktery naopak neni vhodne prekracovat, aby to neodnesly nejake ty tranzistory, ze kterych ty ridici proudy lezou.. Podle tech mi ten tic vychazi ok, ale precijen tomu az tak nerozumim, tak se ptam, jestli jsem neco nevynechal/nezapomnel.

    Edit - o chlazeni je postarano, je tam prisroubovany chladic. (zelezna desticka asi 1x7cm)
    Naposledy upravil KtK; 12.03.2008 v 13:37.
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  4. #4

    Standardní Re: Cim nahradit triak st BTB04 600SL?

    No vyhovet by mel. Pri nejhorsim se spali a/nebo vyhodi pojistky. Vetsina triaku je stavena na to, ze se s nimy ridi 230V a lisi se akorat max. proud a ridici proud.
    I pes ma svuj den .... a dnes je ten den a já jsem ten pes.

  5. #5
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    283

    Standardní Re: Cim nahradit triak st BTB04 600SL?

    Tak uz je tam, a funguje, potvrdil mi to i jeden clovek mimo forum. Takze vyreseno.

    Diky, za spolupraci, budes po zasluze potrestan (k+)
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •