Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 47

Téma: ASUS XONAR DX

  1. #1
    Member Avatar uživatele baros
    Založen
    22.01.2003
    Bydliště
    Jičín
    Věk
    45
    Příspěvky
    316
    Vliv
    265

    Standardní ASUS XONAR DX

    Nenasel jsem tu zminku o kartach od Asusu, tak zakladam tema o tehle novince, ktera bude uvedena na Cebitu

    ASUS Xonar DX PCI Express 7.1 Audio Card

    Taipei, Taiwan, February 28, 2008 – In order to provide an alternative to flat and murky sounding onboard audio, ASUS, leading producer of high quality audio cards, has today released the new ASUS Xonar DX audio card. Impeccably designed for fine-tuned audio quality with 116dB SNR (Signal-to-Noise Ratio), it is equipped with innovative technologies like Dolby Home Theater Technologies and DS3D GX to provide crisp and clear audio quality and rich gaming sound effects.



    35 Times Cleaner Audio Quality
    The Xonar DX is capable of delivering 35 times cleaner audio quality with 116dB SNR in comparison to most motherboard onboard audio with only 85dB SNR. While noise is unavoidable, the Xonar DX dramatically reduces the amount of background noise, and it is this distinction that allows the Xonar DX to produce as little as 1/32 (-105dB) of the total harmonics distortion versus traditional motherboard audio (-75dB). As most onboard audio only provide 80~86 dB SNR audio quality, background noises are easily heard while listening to music or playing games. By adopting the CirrusLogics CS4398 audio DAC (120dB SNR & 117dB THD+N) that is often used in Hi-Fi devices, the Xonar DX provides at least 30% better quality sounds than the average onboard audio.

    Latest DirectSound & Ability to Play EAX 5.0 Titled Games
    With the new audio architecture in Vista, users will sometimes be unable to achieve multi-channel sounds, DirectSound; and EAX 5.0 sound effects in EAX 5.0 Titled PC games. With the ASUS Xonar DX, all these problems will be solved. With support for the innovative DS3D GX 2.0 technology, the Xonar DX automatically supports the latest EAX and DirectSound HW after installation without the need to search for additional drivers or OpenAL – as most games are DS3D/DirectX compatible.

    Innovative VocalFX for Lively and Engaging Online Chats
    VocalFX is an innovative voice processing technology for users’ voices to enter into the realistic gaming landscape (VoiceEX), or to emulate the background scenes in online chats (ChatEX). It also allows them to disguise their voice pitches (Magic Voice). With all these features, users will have boundless entertainment while utilizing voice communications on the PC.

    Dolby Sound Technologies for Ultimate High Quality Audio
    Besides delivering impressive audio quality, the Xonar DX, like other members of the Xonar family of audio devices, is also packed with multiple sound technologies from Dolby to deliver outstanding entertainment experiences. These include Dolby Digital Live, which converts PC or game audio content into Dolby Digital in real-time; Dolby Headphone, which creates a surround sound listening experience when using any set of headphones; Dolby Virtual Speaker, which delivers a vibrant surround sound listening experience from stereo speakers and Dolby Pro Logic® IIx, which creates up to 7.1-channel surround sounds from stereo or 5.1 sources.

    Specifications:


  2. #2

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Neviem, co je ten AV100, ale Xonar D2 (a D2X) ma AV200 a to je viac-menej CMI8788. Na rozdiel od X-Fi chodi v Linuxe.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  3. #3
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    298

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Stejnej DAC CirrusLogics CS4398 má i X-Fi Elite Pro, což je trochu lepší verze CS4382, kterej maj ostatní X-Fi, spíš mně zajímá co tam bude za OPAMP a jak se odrazí na kvalitě zvukového přednesu, ale to běžní výrobci pochopitelně neuváděj Počítám že to bude drahý jak prase a zázrak se nebude konat, ale nechme se překvapit, zatím má dobře našlápnuto.

  4. #4
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    342

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Hmm, tak Xonar DX 5.0 se bude podle DailyTech prodavat za cenu 89USD, coz je vic nez prijemna cena.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  5. #5
    Member Avatar uživatele baros
    Založen
    22.01.2003
    Bydliště
    Jičín
    Věk
    45
    Příspěvky
    316
    Vliv
    265

    Standardní Re: ASUS XONAR DX


  6. #6
    Member Avatar uživatele baros
    Založen
    22.01.2003
    Bydliště
    Jičín
    Věk
    45
    Příspěvky
    316
    Vliv
    265

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Asus Xonar DX recenze na DDWorldu a na bit-tech.net
    Naposledy upravil baros; 06.06.2008 v 11:04.

  7. #7

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Velmi úsměvná je především část s hodnocením zvuku - provádět poslechový test na low-end šestikanálové Tesco aparatuře, to je něco. Aspoň si mohl půjčit sluchátka proboha, takhle to vypadá až komicky.
    E2140 w/Gemin II, P35-DS3, 2GB Vitesta 800+, 8800GTS 512, Hitachi T7250, Samsung F3 HD502HJ, Logitech G5, Logitech K300, Dell 2209WA, Corsair HX520
    Olympus E-300 + ME-1|ZD 1445|ZD 4015|Auto-Yashinon DX 50/1.7|Pentacon Electric 135/2.8 MC
    Dali 850 Red Line (Seas + Vifa) | Rotel RC-971 | 2x SPV100p+ | Onkyo SE-200 | Paolo speaker cable
    Dell D610 (P-M Sonoma 2.26GHz, 2GB DDR2, 80GB 7.2k, Radeon X300, DVDRW, BT, IrDA, WiFi, 14.1" SXGA+)
    Xbox 360 | 120GB

  8. #8

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Zarazi me predevsim pouziti audiochipu C-media Oxygen HD CMI8788, ktery si ASUS, jak je jeho zvykem prejmenoval podle sveho. Problemem je, ze to neni nativni chip PCiE (i kontroverzni Creative ma uz nativni chip).
    Ted mi samozrejme plne dopada spojitost jednani Auzentechu a ASUSu, pred dvema lety, pouzity chip je presne to same, jako jiz nevyrabena karta Auzentechu - Auzen X-Meridian 7.1.Byli prvni v enkodovani DTS connect a DD Live.
    Neverim prilis ani ovladacimu panelu, ktery je otresny a uz vubec ne SUPER platforme podporujici EAX 5 (je to softwarova emulace, nic vic).
    Po zvukove strance nebude za tu cenu urcite spatnou volbou, pro herni komunitu bych si to netroufl nabidnout.
    Potesi rovnez podpora Visty 32bitu i 64 bitu.
    Uvedene recenze (mnohem vice a lepsi jsou v anglictine) meri RMAA pomoci loopbacku, coz je evidentne nepochopeni funkce - takto meri karta sama sebe, nikoliv porovnava mezi ni a referencni kartou (ktera by mela byt spickova).
    Koneckoncu i Auzentech nema jeste PCiE kartu, k tomu mu proste chybi nativni zvuk.chip.
    Az to budu mit hotove, dam tady do rubriky srovnani uplne novych karet Creative (budou teprve na trhu a nesmim o tom zatim psat vysledky), Auzentechu, tohoto ASUSu ve srovnani s referencni R.M.E ( hlavne kvuli zvuku). Herni schopnosti se porovnani samostatne.
    Zatim se zda, ze velke datove toky DD-TrueHD a DTS-HD zvladaji soucasne karty jen s potizeni, nejde-li o DSP II.radu.


    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  9. #9

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Porozhledl jsem se po jinych testech, nez z PC z TESCa, za 150 USD je to vice, ale... viz http://www.extremetech.com/article2/...2316939,00.asp

    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  10. #10

    Thumbs down Re: ASUS XONAR DX

    Pod tíhou kladných recenzí (a díky mým nesympatiím k firmě Creative) jsem si tuhle kartu koupil. Nicméně se obávám, že ji budu muset vrátit bez udání důvodu
    Kartu jsem normálně nainstaloval, ovladače mám poslední dostupné z webu Asusu. Karta se mi bohužel chová stejně jako jednomu člověku z diskuze na Czc - zcela náhodně posílá signál po různých reproduktorech.
    Mám WinXP Home SP3 a je to na základní desce Gigabyte GA-MA69G-S3H - tj. AMD 690G chipset. Karta je ve spodním PCIE 4x slotu.

    Jak je v ovladačích ten test, že se klikne na reproduktor a z něj se ozve např. "Front left", tak když na něj 10x kliknu tak se stane asi toto: 3x se zvul ozve ze správného reproduktoru, 2x z pravého, 1x ze subwooferu, 2x ze zadního pravého a jednou z cetrálního.
    To samé je i u ostatních kanálů.

    Takže třeba když pustím winamp a přesouvám balance z leva do prava, tak podle nálady:
    zvuk se mění správně z leva do prava, zvuk jde mezi pravým kanálem a subwooferem, zvuk jde mezi pravým zadním a pravým předním atd.
    Přehrávání dvd to samé - jednou pustím přehrávač a zvuk co má jít z centru jde do pravého zadního, podruhé pustím dvd přehrávač a místo centru hraje subwoofer.
    Reproduktory (Genuis HT 5.1) mám zapojené dobře (a i kdyby ne, tak by ten signál takto neputoval, není to o špatně zapojených repro) a moc mě nenapadá co zkusit.
    Jeste doplnim, ze se pokousim o rezim 5+1 (v driverech), nicmene ta chyba se projevuje i kdyz vyberu jen 2.0 - i tak to nahodne prehazuje levy a pravy kanal mezi sebou.


    Tento problém je diskutován (bez závěrů) na Asus fóru: http://vip.asus.com/forum/view.aspx?...age=1&count=20 takže evidentně nejsem sám.
    Má někdo podobnou zkušenost, radu nebo návrh co s tím ? (kromě vrácení Xonara a koupě Xfi)
    Naposledy upravil krtecek; 09.10.2008 v 09:13. Důvod: jeste dodatek
    Intel Core i5-2500@3,8GHz, Gigabyte Z77X-D3H, 8GB DDR3 1600 MHz, Gigabyte AMD Radeon 7850 1GB, Asus Xonar DX, 128GB SSD Crucial M4, 1500 GB Seagate + 1500 GB Samsung F3 EcoGreen, LCD NEC 20" 20WGX2

  11. #11

    Angry Re: ASUS XONAR DX

    Tak další poznatky:
    Zkusil jsem druhý volný PCIe slot (tentokrát 1x),
    zkusi jsem drivery z dodaného CD (nejstarší),
    zkusil jsem zrušit veškerý OC, vše na default

    Bohužel dle očekávání žádná změna, karta se pořád chová stejně - tj. náhodně posílá signál do různých kanálů bez nějaké mě známé závislosti.
    Jestli do neděle na něco nepřijdu, tak holt půjde zpátky a asi mi nezbyde než koupit XFi.
    Intel Core i5-2500@3,8GHz, Gigabyte Z77X-D3H, 8GB DDR3 1600 MHz, Gigabyte AMD Radeon 7850 1GB, Asus Xonar DX, 128GB SSD Crucial M4, 1500 GB Seagate + 1500 GB Samsung F3 EcoGreen, LCD NEC 20" 20WGX2

  12. #12

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Tak tohle me docela mrzi, po smrsti zeleza od ASUSu jakozto konkurence Molocha - porad nedodelane drivery, a na tehle karte je to vazne skoda. Creative se zveda ze zeme a pracuje HLAVNE na driverech. Maji z ceho tezit, pravda, ale lidi tohle jednani ASUSu stve. Neni prakticky jediny web s audiohardwarem pro normalni lidi, kde by o tom nediskutovali (a to jsem jeste slusnej). Ze dodnes nejsou oficialne ani manualy k nejdrazsi karte Asusu moc netrapi (a melo by), jedny drivery a dve opravy zatim resi, jak jinak hry....
    Jenze hry nebo DVD se na zblaznenem zvuku poslouchat nedaji. Neoficialni oprava snad existuje, EAC ukazalo, ze nemusi byt jen dobre pri mluveni do mikrofonu, horsi jsou ocekavane tezkosti s nonnativnimi chipy pro PCIe. Namerene latence jsou zarazejici, objevuji se u vsech chipsetu, tady to nepujde svalit na "svehocasu VIA latency" u Creative.... Vysoka teplota mustku PCIe to PCI neni nijak korigovana.
    Novy firmware neni jen na spadnuti, mel uz proste byt.
    Maxim Liadov (jeden z autoru Rightmarku) po testu teto karty napsal neuveritelnou vetu: Inzenyri vyvijejici digitalni a analogove casti karty evidentne nespolupracovali.
    Je to tim trefnejsi, uvazime-li, ze dalsi PCIe karty z teto staje zatim stiznosti na podobne projevy nevyvolavaji.

  13. #13

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    ten problem uz je davno vyresen ale !!! staci ze stranek asusu stahnout firmware
    Xonar DX firmware
    Fix sound track is abnormal while using certain motherboard. (5.1/7.1 sound track, 96K/192KHz)
    - Motherboard:
    Gigabyte GA-MA770-DS3
    Gigabyte GA-MA790FX-DQ6

    http://support.asus.com/download/dow...Language=en-us

  14. #14

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Citace Původně odeslal B@stHunter Zobrazit příspěvek
    ten problem uz je davno vyresen ale !!! staci ze stranek asusu stahnout firmware
    Xonar DX firmware
    Fix sound track is abnormal while using certain motherboard. (5.1/7.1 sound track, 96K/192KHz)
    - Motherboard:
    Gigabyte GA-MA770-DS3
    Gigabyte GA-MA790FX-DQ6

    http://support.asus.com/download/dow...Language=en-us
    Ja mam predstavu o "davno" zrejme ponekud odlisnou. Existuje sice neverejna beta verze firmware a z uvedeneho odkazu ji nelze bez nasmerovani stahnout, ale budiz.

    Uvedeny klic lezi na "http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS...", urcite to tam najdes, jen vedet jak... Navod je stejny jako u vsech ASUS vyrobku s moznosti preflashovani. Takze jeste zavadec.
    Jedna se o soubor k primemu flashovani chipu DX a ma datum vydani 7.10.2008.

    To, ze takovou zbran nedava ASUS do ruky bezne verejnosti jsem ochoten pochopit, jenze ja po tech serverech prochazim a diskuse vnimam jako velmi ostre. Na ASUS VIP je neslana nemastna diskuse bez reseni,jak uz nestastny kolega prede mnou napsal.
    A uz vubec se nejedna pouze o ty dve nestastne MoBo, tech chipsetu je vice... Jenom tlumocim V soucasne chvili se na zadnem ASUS serveru s vyjimkou Evropy (sic!) uvedene zneni nenachazi. Bylo tam, ja vim.

  15. #15

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Mate pravdu - v patek rano se na webu Asusu objevil thread o tom ze ten problem identifikovali. Jedna se pry o nejakou nekompatibilitu mezi PCIe mustkem a nekterymi zakl. deskami.
    V patek odpoledne uz byl dostupny patch (zatim jen pro dos prostredi), ktery prepsal par bytu ve firmware karty a karta zacala jak mavnutim kouzelneho proutku chodit.
    Ve finale jsem spokojen, rozdil oproti integrovanemu Realteku je velky a hlavne jsem rad ze nemusim kupovat kartu od Creative
    Jen me zarazi, ze na to prisli az ted a ze se to neprojevilo pri zadne z tech x recenzi co jsem cetl.
    Kdybych tu kartu koupil o tyden ci 14 dni driv, tak uz ji nemam a kupuju XFi. Nacasovali ten patch dobre. Ale podobny problem je podle vseho i u Xonar D2 a tam zatim oprava neni. Takze bacha na to a pri koupi Xonar karty nejdriv radne otestovat a nebo brat PCI verze karet ktere by tim nemely trpet.
    Intel Core i5-2500@3,8GHz, Gigabyte Z77X-D3H, 8GB DDR3 1600 MHz, Gigabyte AMD Radeon 7850 1GB, Asus Xonar DX, 128GB SSD Crucial M4, 1500 GB Seagate + 1500 GB Samsung F3 EcoGreen, LCD NEC 20" 20WGX2

  16. #16

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Mám v úmyslu tuhle kartu do vánoc koupit. Je něco kvůli čemu bych měl koupi zvážit? Např. Problémy (co se to říkalo o PCI vs PCIex rozdílech?), přicházející nová revize apod.

    edit: Tak jsem nakonec neodolal a náhlým hnutím mysli to koupil. Jenže překvápko - nefunguje. Windows se ke kartě vůbec neznají i po vystřídání několika Pci-e slotů. Napájení mám zapojené. Zvláštní je, že se ani neukáže ve výpisu zařízení těsně před bootem. Nechápu, ale jsem trochu otrávenej...
    Naposledy upravil Octopuss; 29.11.2008 v 00:47.

  17. #17

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    To vypadá žes dostal mrtvou kartu. Nejsem si jistý, jestli se ta moje ukazuje ve výpisu těsně před bootem - mám tam tři multimedia device a nechce se mi vyndavat jednotlivé karty abych to zjistil.
    Ideální by samozřejmě bylo tu kartu vyzkoušet na jiným PC/jiným MB a jestli se chová stejně tak reklamace.
    Pokud by jinde chodila, tak bych zkusil ten flash firmware co je dostupný na Asus stránkách a pak to zkusil znovu v tvojí MB.
    Jinak já jsem s tou kartou (až na ty úvodní problémy) spokojenej a kvalita zvuku mi přijde hodně dobrá. Ale nemám pořádné referenční srovnání např. s XFi ...


    Citace Původně odeslal Octopuss Zobrazit příspěvek
    Mám v úmyslu tuhle kartu do vánoc koupit. Je něco kvůli čemu bych měl koupi zvážit? Např. Problémy (co se to říkalo o PCI vs PCIex rozdílech?), přicházející nová revize apod.

    edit: Tak jsem nakonec neodolal a náhlým hnutím mysli to koupil. Jenže překvápko - nefunguje. Windows se ke kartě vůbec neznají i po vystřídání několika Pci-e slotů. Napájení mám zapojené. Zvláštní je, že se ani neukáže ve výpisu zařízení těsně před bootem. Nechápu, ale jsem trochu otrávenej...
    Intel Core i5-2500@3,8GHz, Gigabyte Z77X-D3H, 8GB DDR3 1600 MHz, Gigabyte AMD Radeon 7850 1GB, Asus Xonar DX, 128GB SSD Crucial M4, 1500 GB Seagate + 1500 GB Samsung F3 EcoGreen, LCD NEC 20" 20WGX2

  18. #18

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Citace Původně odeslal Octopuss Zobrazit příspěvek
    Mám v úmyslu tuhle kartu do vánoc koupit. Je něco kvůli čemu bych měl koupi zvážit? Např. Problémy (co se to říkalo o PCI vs PCIex rozdílech?), přicházející nová revize apod.

    edit: Tak jsem nakonec neodolal a náhlým hnutím mysli to koupil. Jenže překvápko - nefunguje. Windows se ke kartě vůbec neznají i po vystřídání několika Pci-e slotů. Napájení mám zapojené. Zvláštní je, že se ani neukáže ve výpisu zařízení těsně před bootem. Nechápu, ale jsem trochu otrávenej...
    Tak to bych byl otravenej na dlouho. Fakt to asi vypada na in dies carte.
    Jeste bych testnul jinej PC. To, ze vubec nepozna fyzicky zarizeni je tuze divne.
    Ja mam Gigabyte ted po dlouhe dobe pro i7 a zacinam se bat ...
    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  19. #19

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    No odvezu ji zítra do CzC. Chtěl jsem se zeptat, jak je to s tím rozdílem mezi PCI a PCI-e verzí? Cosi stran již zmiňovaného můstku, jakéhosi non-nativního pci-e čipu atd. Shapet určitě bude schopen odpovědět tak, aby to pochopil i laik jako já Stačí mi velmi jednoduše a jak dané rozdíl(y) ovlivňují kvalitu/výkon (pokud vůbec). Díky!

  20. #20

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Ty karty jsou prakticky shodne (az na drobnost). Pokud je smula jen v tomto kuse, o nic nejde...Ale otravi to.
    ------------
    Asus Xonar DX musi kvuli PCI chipu AV100 (neni totiz nativni obdoba jako u X-Fi PCiE chipu) pouzivat PCI to PCiE mustek PLX PEX8111 (http://www.plxtech.com/products/expresslane/pex8111.asp, u nas dodava www.mespraha.cz). Sice bez rele, jak by se mohlo ocekavat, nicmene vyhoda PCiE sbernice se vytraci. Rezie PCiE je totiz odlisna, velmi vyhovuje Vista kompatibilnim driverum (model UAA totiz opustil stary zasobnikovy system driveru, nejcastejsi porucha v prenosu zvuku uz od dob WIN 3.11).
    Velmi male casti dat nesene po sbernici s trojnasobnym taktem oproti PCI se snadno synchronizuji. PCI ma ovsem stale staci u nepretaktovanych systemu, kde potrebujeme spise staly tok dat, nez jejich rychlost (k tomu se zasobnikovy system driveru znamenite hodil, obejit to dokazal jen ASIO nebo GSIF driver). Dostacujici vykon PCI lze snadno porovnat v systemech s prenosem napr. dat z BD disku, PCI staci krmit stalym tokem 18 GB/sec
    analog.vystup kupr. na repro. PCiE je nutnosti uz jen kvuli prechodu na moderni navrh MoBo, ktery uz prakticky se PCI nepocita. Na druhe strane jsou nutne PCiE nativni APU, sebelepsi mustek potrebuje dva pruchody, a mame po rychlosti. PLX mustky jsou navic napajeny ze sbernice PCiE, zbytek karty, vcetne APU AV100 potrebuje externi napajeni. Samotny PLX chip je podle vyrobce vybaven rizenim sbernic 1x PE to 32bit/ 66 MHz(event.dvojim pruchodem ). Jeho spotreba neni mala, kolem 400mW a umi vystoupat ke 2W (neni nijak chlazen a silne hreje), coz kontrastuje s APU AV100 s 50 mW. Krasne lze toto srovnani videt na dvou prakticky identickych kartach, Xonar DX (PCiE) a Xonar D1 (PCI). Pricemz ta druha zadne externi napajeni nepotrebuje, pri shodnych komponentach (samozrejme mimo PLX mustek). Celkova spotreba obou karet je pri zatezi kolem 15 W (opraveno). U X-Fi ovsem rovnez.
    Vyber mezi kartami PCiE a PCI v teto karegorii je zcela zalezitosti vlastni volby, PCI karta ma prirozene o komponentu prepocitavajici linky PE mene.
    Naposledy upravil shapet; 02.12.2008 v 00:44. Důvod: chyba

  21. #21

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Díky za vyčerpávající odpověď
    Je tedy nějaká-jakákoli situace, kdy by na volbě mezi PCI-PCI-e záleželo?

  22. #22

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Citace Původně odeslal shapet Zobrazit příspěvek
    Jeho spotreba neni mala, kolem 400mW a umi vystoupat ke 2W (neni nijak chlazen a silne hreje), coz kontrastuje s APU AV100 s 50 mW. Krasne lze toto srovnani videt na dvou prakticky identickych kartach, Xonar DX (PCiE) a Xonar D1 (PCI). Pricemz ta druha zadne externi napajeni nepotrebuje, pri shodnych komponentach (samozrejme mimo PLX mustek). Celkova spotreba obou karet je pri zatezi kolem 150 W. U X-Fi ovsem rovnez.
    Toto mě zaujalo. Mám HTPC, na kterém i brouzdám a tak, a uvažuju o dedikované zvukové kartě, protože integrovaná ALC889A se mi zdá, že nějak moc šumí.
    Ovšem protože v případě tohoto PC, které jede hodně, hraju opravdu hodně na spotřebu, tak mě zajímá spotřeba dedikovaných zvukovek, a zda se při vypnutí integrované sníží spotřeba desky. Podle jednoho příspěvku ve vláknu Low Power Experiment deska možná opravdu přestane zvukový čip napájet.
    Podařilo se mi najít měření spotřeby moderních zvukovek na techreportu. Konkrétně zde http://techreport.com/articles.x/14500/5.
    Vypadá to zajímavě, spotřeba je udána, o kolik to "žere" více oproti právě 889A
    Kód:
    +----------------------------------------------+ 
    |                 Standby [W] | Load (mp3) [W] |
    |-----------------------------+----------------| 
    |  XtremeMusic    +8,2        | +9,9           |
    |  Xonar DX       +11,3       | +13,5          |
    |  Xonar D2X      +13,1       | +15,6          |
    +----------------------------------------------+
    Ta čísla se mi zdají až příliš vysoká, čekal jsem něco okolo 5 - 7W jako celkové spotřeby karty.
    Věta
    Citace Původně odeslal shapet Zobrazit příspěvek
    Celkova spotreba obou karet je pri zatezi kolem 150 W. U X-Fi ovsem rovnez.
    je zjevě s překlepem, ale nejsem si jist s jakým. 150 mW je málo, takže 15 W? (nula navíc).
    Mám tedy dotaz: Jaká je tedy spotřeba zvukovky? Dalo by se říct, že spotřeba je hlavně rovna spotřebě DSP (čipu)?

    BTW: přemýšlel jsem nad Asus DX/XD, Auzentech X-Plosion, ale když teď Creative uvolnil otevřené ovladače pro Linux, tak začíná vítězit X-Fi Titanium.
    Naposledy upravil Warran; 01.12.2008 v 15:47. Důvod: jiná formulace

  23. #23

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Citace Původně odeslal Warran Zobrazit příspěvek
    Toto mě zaujalo. Mám HTPC, na kterém i brouzdám a tak, ...
    Dekuji za upozorneni a vsimavost. Samozrejme je to neco kolem 15 W, Techreport ostatne uvadi celkovou spotrebu systemu load at idle.
    Samotne APU si ovsem vezme jen zlomek, vetsina pada na prevodniky a operaky. Ztratovy vykon se u zvukovek moc neuvadi, je jednodussi zmerit porovnanim na stejnem MoBo, CPU e.t.c.
    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  24. #24

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    Citace Původně odeslal Octopuss Zobrazit příspěvek
    Díky za vyčerpávající odpověď
    Je tedy nějaká-jakákoli situace, kdy by na volbě mezi PCI-PCI-e záleželo?
    V soucasne dobe je IMHO jedinym rozumnym duvodem nepritomnost nebo zaplneni PCI necim dulezitejsim (pro toho ktereho). Jak na PCiE, tak na PCI pobezi karty bez rozdilu. Osobne pouzivam PCI (X-Fi Elite Pro nebo R.M.E. AES-32) zvukovku i pro BD a plny datovy tok pri DD True HD + DTS HD.

    Navic jsem jeste trochu hledal o PCI to PCiE , a u Xonaru jsou typicke stiznosti u nVidia chipsetu, u Intelu se moc nenadava. nVidia sama u svych chipsetu doporucuje zmenu firmware pro karty PCiE Xonar. Myslim si, ze Xonar tady doplaci na nemoznost pouziti nativniho chipu, ktery CMedia slibuje. PLX mustek je vzdy tak trochu uhyb stranou (i kdyz proti takovemu reseni nic nemam, pracuje mistrovsky napr. v ATI 4870 X2).
    Osobne nic o chybe nVidia nevim, nikdy jsem nVidia chipset nezkousel.

    Udajne chybne hlaseni PCI to PCI (misto PCI to PCiE) ve vypisu hardware ve WIN XP, Vistach a v Linuxu si na to zalozili extra post.

  25. #25

    Standardní Re: ASUS XONAR DX

    A myslíš, že časem udělají novou revizi s patřičným čipem?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Asus Blitz Formula P35 - zkusenosti, rady, nazory ...
    Založil Slimák v sekci fóra Intel čipové sady
    Odpovědí: 28
    Poslední příspěvek: 13.08.2007, 11:44
  2. MOTHERBOARD - MSI K8N SLI-Platinum nebo ASUS A8N-SLI DX
    Založil DAFER v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 11.07.2005, 08:04
  3. Asus K8V SE Dx - nefunkcni OC ramek
    Založil MV v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 27.11.2004, 10:42
  4. ASUS A7N8X - tipy, problémy
    Založil poussin v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 29.01.2003, 08:19
  5. Nové biosy pro Asus desky
    Založil Spajdr v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 23.11.2002, 20:43

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •