Mám P5E od pátku a (mimo věcí, které se týkají výbavy a layoutu) proti ní nemůžu říct křivé slovo, skvělá deska a za dobrou cenu. Z mé zkušenosti (hned na startu jsem přeflashoval na 0605) je s jedinou výjimkou funkčně perfektní a dokonce se mi za celé dva dny nepodařilo vyvolat ani náznak nějakého problému. Tou jedinou výjimkou je slabý brum (ne rušení, ale brum) ze zvukovky, jeho řešením se budu záhy zabývat ... (btw: jen jsem prolétl pár testů a neviděl jsem, že modul zvukovky má modře svítící logo zeshora - domnívám se, že to je hlavní důvod tohohle řešení ...)

Po přečtení pár testů jsem čekal laborování s voltážemi, ale vůbec se nekonalo - hned na startu jsem nastavil optimistické hodnoty všech voltáží desky (= buď minimální, nebo o chlup vyšší) a ani na FSB500 nemám žádný důvod je zvyšovat, 4 GHz (se zapnutým EISTem) jsem z E8200 dostal bez nejmenšího problému a potřeby cokoliv ladit, teď jen postupně zkouším všechny voltáže dál snižovat.

Jinak když jsem desku vybalil, zdálo se mi, že by chladič northbridge unesl ještě přitáhnout, tak jsem to taky udělal. Nevím, jestli to mělo vliv, ale v kombinaci s nízkou voltáží nb (FSB500 mi jede na 1.3V, míň jsem nezkoušel) nevyrazím z nb vyšší teplotu než 37C (Asus Probe) a to mám pasívně chlazenou jak VGA, tak procesor ...

Co se týče pamětí, tak čtyři gigové moduly AxeRam DDR800 (Micron) jedou úplně v pohodě, aktuálně na DDR1000 5-5-5-15 při 1.9V a to jistě nejsou mezní hodnoty.

Citace Původně odeslal uberguru Zobrazit příspěvek
ale treba Zilla tvrdi, ze mu bez problemu frci AHCI nebo RAID na 480fsb...zajimalo by mne jak ste pochodili vy
Ano, FSB500 v RAID modu (RAID1 s dvěma disky) bez problémů.

Pokud by někomu pomohlo, můžu opsat specifická nastavení BIOSu v téhle konfiguraci, ale nic speciálního tam není. Po dosavadních zkušenostech tuhle desku můžu jen vřele doporučit (takhle oc-friendly a bezproblémovou desku jsem snad v životě neměl v ruce ).