Stránka 6 z 6 PrvníPrvní ... 23456
Výsledky 126 až 141 z 141

Téma: LAN - jak zapojit ? jaké věci použít ?

  1. #126

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    tak v tom pripade na tom neni moc co menit. pokud nemas router se switchem (nebo ma router pomaly switch), je tohle nejjednodussi reseni.

    ptal jsem se proto, ze kdybys tam mel treba nejaky starsi pccko s linuxem, pak by se dal vyhodit router.
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  2. #127

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Zdravím kolegové,

    vracím se k tomuto tématu cca po 8 měsících. Dostal jsem se k tomu, že jsem si pořídil NAS disk Synology DS214play, což je následovník DS213+. Disk je malý, kompaktní, nabitý fcmi. Je osazen 2x 3TB diskem RED od WD, zapojení disků do Raid0 pro využítí plné kapacity a rychlosti čtení/ zápis. Data jsou zálohována na externí WD disk 1 TB. Rozhraní Synology, verze DSM 4.3 je dobře provedené, připomíná práci s Windows rozhraním - okna, práce se složkami atd.

    Zapojení síťového disku NAS je následující:
    1. UPC kabel
    2. UPC router
    3. Switch D-Link DSG-1005D
    4. Ze switche jde zapojení do NAS, PC

    Po zapojení NAS disku do sítě skrz switch a spuštění rozhraní přes Synology Assistant, namapování síťových disků a instalaci podpůrných programů jsem se dostal do bodu, kdy nevím jak dál - a to s přenosovou rychlostí na LAN síti. Zatímco komunikace mezi NAS a externím WD diskem (přes USB3.0), co se týká např. zálohy je asi v pořádku - přenosy zápisu jsou kolem 60 MB/ s, přenosy souborů po LAN na PC jsou tristní - a to cca 600 kB/ s (což je o dva řády méně, než by se slušelo). Takže např. fotografie o velikosti 7 MB se otevírá nekonečných 10 vteřin. Video ve full HD se sice otevře, ale nespustí se, maximálně se pouští po vteřinových sekvencích a pak se dlouho načítá.

    V tomto případě mi asi poradí jen ten uživatel, který měl podobný problém nebo odborník na síťová úložiště.
    Nicméně mne nadla věc, která s tím může souviset (asi jediná, kromě toho, že jsem povolil SMB2 a large MTU, dále jsem v síťovém rozhraní zakázal Jumbo frame, hodnota MTU 1500) - a to switch. Sice podporuje 1Gbit/s a QoS, ale nepodporuje Jumbo frame a ani překlady (na rozdíl od např. Cisco SG100D-05). Tak nevím, zda je to opravdu switchem a mám si koupit jiný nebo vyhodím peníze a pes bude zakopaný ve špatným nastavení.

    Pokud měl někdo podobné problémy a poradil si s tím, rád se poučím, kde dělám chybu.
    Naposledy upravil sokrates19; 08.12.2013 v 22:58.

  3. #128

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Asi jsem to cele uplne nepochopil.

    Jak je to tedy s tema Jumbo frames? Jednou pises, ze jsi povolil "large MTU", o kousek dale, ze jsi Jumbo frame zakazal. Pro zacatek bych urcite nechal vsude vychozi hodnotu MTU 1500 a vyzkousel, jak se to chova v tomto vychozim stavu. Pokud tady bude vse fungovat, tak se muzes dal pustit do experimentu s Jumbo frames.

    Obecne plati, ze na jednom segmentu site musim mit vsude stejne MTU. Takze pokud bych chtel MTU vetsi nez 1500, tak to musim nastavit na vsech zarizenich. Dal si dovolim tvrdit, ze v takovemto domacim provozu se zvyseni MTU stejne prakticky nikde neprojevi a jedna se podle me akorat o zbytecnou komplikaci.

    Fanless Experiment || Gigabyte Z77-DS3H | Intel i5-3570K | Thermalright HR-02 | 16G DDR3 | Sapphire HD 7750 Ultimate | Crucial M4 256GB | Seasonic X-400FL | Fractal Define R4
    Dell D430 || i945G | C2D 1.2G ULV | 2G DDR2 533 | GMA950 | 12" 1280x800 | 80G 4k2 | 802.3ab | 802.11g | 802.15.1 | HSDPA | Windows 7 x64
    Storage || i965G | E2200 | 4G DDR2 | RAID5 6x Samsung HD154UI 1.5TB - ~7TiB | 802.3ab ...powered by Ubuntu Server x64
    Accessories || E-MU Tracker Pre USB 2.0 | Meier Corda Headsix | Sony MDR-CD470 | Pioneer A-204R | Tesla ARS 9218 32 | LG 32LD350

    "Music is essentially useless, as life is." George Santayana


  4. #129

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Možná je to střelba úplně mimo, ale z vlastní zkušenosti vím, že:

    1) je extrémní rozdíl v tom, když je nebo není spuštěné webové rozhraní DSM. Když není, probíhá kopírování cca rychlostí 45 MB/s. Když je, je to max 10 - 15. Ale to zřejmě nevysvětluje tvůj problém, 600 kB/s je opravdu málo
    2) při první instalaci a spuštění služeb se provádí poměrně náročné indexování médií. V mém případě (cca 40 tis fotek a několik stovek videí) to dělal non-stop asi tři týdny. I v tomto případě výkon poklesl.
    1) ASUS P5Q Deluxe, C2Q 6600@2,56 GHz, 2x Corsair XMS2-2048 MB, ASUS EAH4850 512 MB DDR3 PCI-E, WD 250 GB, WD 500 GB, Samsung 80 GB, SB X-Fi Fatal1ty Xtreme Gamer, DVD-RW SH-223F, DVD-RW LG GH20LS15, Dell UltraSharp 2408W

    2) DFI LanParty NF4 Ultra-D, AMD Opteron 144@2,25 GHz (250x9), 2x OCZ 512 MB TCCD PC3200, ASUS EAX1950Pro PCI-e 256 MB DDR3, Samsung SP1614C 160GB, Maxtor MaxLine III 300 GB, CD-RW Samsung 52x32x52, DVD-RW LG 4163B, , Creative 5.1 T5900, LCD FSC P19-2

  5. #130

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Jumbo frame je zakázané a nastavené na základní hodnotu 1500 MTU. Zkoušel jsem různá nastavení a výsledek se základním nastavením je nejlepší. Fotku se sedmi MB otevřu po síti za rekorních 10 vteřin.
    Také si myslím, že jsem někde udělal chybu, nevím ale kde. Postupně zkouším procházet všechna nastavení znovu a znovu, pročítám si nápovědy. Někdy na to přijdu.

  6. #131

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Když jsme u té indexace, tak ta již proběhla. Tam bych to neviděl.
    Teď právě kopíruji cca 7 GB videí do NAS a rychlost zápisu je extrémních 680 kB/ s. Jako by propustnost skrz router byla škrcena, přitom když používám internet (mám 60 Mbit/s), tak stahuji rychlostmi normálními, tj. kolem 7 MB/ s a odesílám cca 0,7 MB/ s - jako nyní stejná rychlost do NAS. Pokud funguje internet musí funguvat na tom samém switchi i místní LAN na stejných přenosových rychlostech, pokud se nemýlím.

    Nebo se musí switch nastavit? To jsem nedělal, ani nevím zda to jde, v rozhraní DSM je detekována Gbitová síť. A nebo je to omezeno routerem od UPC? Je to možné?

    Takže vlastně nevím, kde dělám chybu, abych ji mohl napravit.

  7. #132

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Problém byl vyřešen.

    Popis: komunikace mezi NAS, PC1 a PC2 neprobíhala řádně z důvodu chaotického přidělování IP adres.
    Řešení: za modem od providera byl nainstalován router. Na routeru byly k daným zařízením přiřazeny IP a MAC adresy, na routeru spuštěn DHCP server.
    Rychlosti se zvýšily ze 700kB/s na 5 MB/s, ale nebyly zdaleka optimální, především při komunikaci směrem z NAS do PC1. Tok dat ještě brzdil antivir, který po úpravě paketů a síťí umožnil již plný a plynulý provoz, tzn. rychlosti z NAS do PC a z PC do NAS jsou rozumných 70 až 90 MB/s.

  8. #133

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Který antivir se prosím tě takto choval ? Jen abychom věděli s čím počítat
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  9. #134

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    Který antivir se prosím tě takto choval ? Jen abychom věděli s čím počítat
    Je to Avast.

  10. #135

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Ahojte prosím vás o radu. V práci jsme vyřazovali UPSky a protože se starám o připojení naše baráku k internetu tak bych je rád použil. Mám tam rozvedené wifiny a rád bych, aby u nás na patře vše fungovalo i při výpadku. Náš poskytovatel je komplet odstíněn při výpadku až na 30 minut, takže bych mohl v klidu surfovat i při výpadku. Tak ale otázka. Jsou to 5ti leté stroje a vyhazují se proto, že už se jim kapacita snížila na polovic. Našel jsem si, že tam jsou baterie APC RBC2, ale v té UPSce je na těch bateriích takový kontakt. Potřeboval bych informaci jak to překlipsovat? Jak je to tam přidělané a jak se to vyměňuje? Ještě jsem s tím nelaboroval, ale nerab bych se na tom zasekl a koupil hovadinu co vyhodím.

  11. #136

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Ono takhle, záleží samozřejmě na stavu každé baterie. A taky na odběru jednotlivých zařízení, které na tom pojedou... Chci tím říct, že vyšumělá baterka ti 300W zdroj utáhne asi tak na 10 sec...
    Ale 15W router třeba na 10min...
    Pak samozřejmě vezmi v úvahu i výpadek el.proudu. Sice říkáš že poskytovatel umí dál fungovat i 30 min bez elektriky. Ale co ty ? máš doma další router, ntbk, pevné PC ? to vše by muselo jet taky na záložní zdroj...
    Možná jsem tě blbě pochopil s tím že se staráš o internet po baráku (tzn barák=vila pouze pro vaši rodinu ? a nebo barák = více partají a někde na půdě je router/switch/APčko pro ostatní byty )

    Prostě pokud vypadne elektrika, je důležité mít všechno na záloze, jinak jsi v řiti tak jako tak.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  12. #137
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Jinak do UPSek od APC se dají koupit samostatné baterky, které koupíš např. v GM Electronic a podobných obchodech - obvykle za podstatně nižší ceny, než originál kit od APC. Osobně mám takto APC BackUPS 650 s gelovou baterkou od GME a je to paráda (testoval jsem na 20W žárovkách a běželo mi to asi dvě hodiny, pak mě to přestalo bavit).

    Jinak samozřejmě Atreidova poznámka je zcela na místě. Nicméně pokud se bavíme o dostupnosti netu na tabletu/telefonu/notebooku, tak je to asi zcela OK. Jen nezapomenout na další switche, routery a domácí AP po cestě. (já zálohuji zdroj, který mi napájí modem, router se switchem a AP, které je přes PoE; druhý switch, na kterém jsou "velké" počítače, už nezálohuji, protože stejně nemají své napájení).
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  13. #138

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Tohle jednoduchý řešení funguje jen do starších UPS. Novější Smart i BackPro už obyčejnou baterku nespoklnou. Ne že by tomu něco vadilo, ale APC přicházelo o zisky, tak je to ošetřeno přes firmware. Po výměně baterie je potřeba autorizovaným nástrojem udělat rekalibraci, jinak ti to bude vypínat i když baterka bude ještě OK. Tolik info, jak jsem ho dostal od známého servisáka APC.
    Sám doma používám prastarou Back 500 s obyčejnou gelovkou k naprosté spokojenosti. Navíc jde zapnout i když nejde proud, taky se to občas hodí.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  14. #139
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    283

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Ahoj,

    asi jsem selhal coby spravce domaci site takze se obracim sem pro radu:

    situace:
    (*** je wireless, --- je kabel)
    Kód:
    INTERNET od ISP ***  ubiquity na strese ---- ROUTER (pc na pude) ----- AP ***  klienti
    Router je PC, kde je NAT/maskarada do domaci site, ma dve sitovky, jedna vede k ubiquity na strese (tam je IP pres dhcp od ISP), druha vede kabelem k APcku. Na ty je IP 192.168.2.1 Na routeru bezi dhcp a dns, ktery se staraji o klienty s domaci siti. APcko se chova jako uplne debilni switch, zadny sluzby na nem nebezi. jen prehazuje pakety mezi klientama a routerem, vse na subnetu 192.168.2.x

    AP je uplne nejlevnesi apcko koupeny kdysi davno nekde v eshopu. Noname shitka, cerna krabicka bez napisu. Kdyz ho chci konfigurovat, pripojim se, a tady pozor, na IP 192.168.1.254.

    Nikde v konfiguraci toho stavajiciho AP nenastavuju IP adresy, masky atd.

    To Apcko uz je moralne stary, chtel bych mit doma Nkovou wifi, "at to trochu lita", takze jsem si v praci od kolegy pujcil nepouzivany WIFI n router (airlive wn-5000r)

    To ma 4x lan, 1x wan a pochopitelne wlan. Chtel jsem aby se chovalo stejne jako to stary, takze jsem tam vypnul dhcp (o to se mi preci stara router - PC). Jenze tahle to nefunguje. Klientem se k wifi pripojim, ale dal si to zrejme s PC routerem nepovida, protoze nedostane z DHCP na routeru IP adresu. Ten novy router ma konfiguraci LAN, kde je v defaultu 192.168.2.1, coz by se mi bilo s routerem na pc, takze jsem tam zkusil dat ip 192.168.1.<neco> i 192.169.2.<necojinehonez1>, ale ani jedno nefungovalo.

    Kabel z PC routeru je pripojenej do LAN konektrou na wifirouteru, zkousel jsem to i do wan a nejak adekvatne zkonfigurovat wan, ale nepodarilo se to ani tak.

    Delam neco blbe, nebo to s timhle airlive vynalezem nepujde?
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  15. #140

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Na uvod otazka - je nejaky extra duvod, proc nedelat dvoji NAT?

    Jinak obecne to, co hledas, se vetsinou nazyva "Bridge AP", tj. "propoj vsechny Ethernet porty s Wi-Fi do jedne site a chovej se jako switch mezi nimi" (volne receno). Tahle vec se vetsinou nastavuje nekde na zacatku administrace, kde si vybiras mod te krabicky. Urcite si u toho AirLive nahraj nejnovejsi firmware, alespon historicky si pamatuju, ze v novejsich fw pridavali dalsi rezimy.
    Je docela dobry napad pred touhle operaci rucne nastavit na LAN rozhrani nejakou IP adresu mimo tvuj domaci rozsah (treba 172.16.0.1). V lepsim pripade se po prepnuti do bridge dobouchas alespon na tuhle IP, v horsim uz nikdy a pomuze ti jen factory reset.
    Naposledy upravil WereWiking; 17.03.2016 v 09:56.
    War. War never changes.

  16. #141
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: LAN - Návod jak zapojit + jaké věci použít...

    Citace Původně odeslal WereWiking Zobrazit příspěvek
    Na uvod otazka - je nejaky extra duvod, proc nedelat dvoji NAT?
    Je, zcela vzdy - protoze to nefunguje.

    2KtK: Bud bridge, nebo z toho proste udelej router => na jedny strane to bude mit Ipcko 192.168.2.x na druhy to bude davat trebas 192.168.3.y/24. Jen tomu PC musis rict, ze 192.168.3.0/24 ma posilat na 192.168.2.x (ip ro ad 192.168.3.0/24 via 192.168.2.x). Default routa toho APcka pak bude samo 192.168.2.1.

    DHCP bud muze bezet extra na tom APcku, nebo ho muzes forwardnout na to PC.

    Vyhoda odroutovani je, ze ty site muzes oddelit - a to trebas i tak, ze pokud to APcko umi vlany, tak se ti to z pohledu toho PCrouteru muze jevit jako dve rozhrani. Nevyhoda ze ti nebudou fungovat nektery veci jako dlna a pod.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ + nekolik citaci z ruznych webu
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 11.08.2007, 18:13
  2. Reklamacia neuspesna! = UZ UKONCENA -ZAZRAK !
    Založil AjsTi v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 65
    Poslední příspěvek: 02.04.2006, 16:20
  3. Linky + Prameny - casti zakona vztahujici se na kupovani a reklamace
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 11.12.2003, 16:14

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •