Stránka 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Výsledky 51 až 75 z 88

Téma: NVIDIA GeForce 9600GT

  1. #51

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Tak je zřejmě vyřešeno, kde se bere onen "magický" výkon GF9600GT...

    GeForce 9600GT na rozdíl od ostatních karet nVidie totiž generuje frekvenci GPU podle frekvence PCI-E sběrnice. To sice samo o sobě příliš korektní není, ale v podstatě to není nic proti ničemu. V době GeForce 7 nVidia tiše uvedla technologii "LinkBoost", což je v podstatě automatické přetaktování PCI-E sběrnice, pokud čipset zadetekuje příslušné GPU nVidie. To by bylo také OK. Jenže - GF9600GT je ale navržena tak, že zvýšením frekvence PCI-E vzroste i frekvence jádra, takže dojde k přetaktování cca o 10%. Ovladače, stejně jako některé utilitky, ale hlásí základní frekvenci - nikoli skutečnou.

    GeForce 9600GT tedy běží přetaktovaná, ačkoli hlásí, že běží na základní frekvenci. To způsobuje, že v recenzích vychází zdánlivě lepší, než by měla a zároveň se dost nekorektním způsobem staví do lepšího světla, protože pokud ji uživatel nebude provozovat na nForce čipsetu, bude karta podávat nižší výkony oproti konkurenci, než jak ji prezentují recenze, kde bylo na nF testováno.

    Považuju to za podvod a manipulaci testů, protože pokud se karta tváří, že běží na základní frekvenci a přitom běží přetaktovaná a tato "funkce" se navíc týká jen nForce čipsetů a není oficiálně zdokumentovaná, jde o cílené zkreslení výsledků testů.

    Detaily a testy zde: http://www.techpowerup.com/reviews/N...9600_GT/2.html
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  2. #52

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    esteze sme v testovacej zostave mali P965 a prechadzame na X38 ... hnus velebnosti
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  3. #53
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Velka vetsina testu 9600GT v single byla provadena na Intel platforme. Aby byl tedy vysledek testu ovlivnen, musela by byt PCI-E frekvence manualne zvysena. Z cehoz osobne vyvozuji, ze tady k zadnemu ovlivneni nedoslo.

    U SLI by se mohlo zdat, ze to bude o neco horsi, ale co jaksi no-X opomnel nebo nevi je, ze Link Boost byl z biosu u nF680 odstranen, protoze zpusoboval problemy. Takze i tady je ovlivneni vysledku velice pravdepodobne minimalni.

    Najednou uz to neni tak strasne, ze?
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  4. #54
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    286

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Ma uz tahle karta podporu pro HW dekodovani VC-1, nebo na to nVidia jeste porad hazi bobek?
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  5. #55

    Question Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    To ale nemění nic na tom, že dost high-end desek nemá frekvenci PCI-E defaultně nastavenou na 100MHz (ať už kvůli kompatibilitě, či stabilitě) a též mlžení nVidie, které je ve článku zmíněné, mluví samo za sebe...

    Ale líbí se mi, jak obhajuješ, že ten podvod není až tak velký, jak by se mohlo zdát
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  6. #56

    Arrow Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    jestli bude podporovat moje WB tak do ni jdu a zvazim kvuli SLI i nejakou Nforce desku

    Jinak to budu smerovat porad k Abitu
    "Work"Station: E8400||4GB RAM||WIN 7||ATI||Samsung 24"||X25 SSD

  7. #57
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    To ale nemění nic na tom, že dost high-end desek nemá frekvenci PCI-E defaultně nastavenou na 100MHz (ať už kvůli kompatibilitě, či stabilitě) a též mlžení nVidie, které je ve článku zmíněné, mluví samo za sebe...

    Ale líbí se mi, jak obhajuješ, že ten podvod není až tak velký, jak by se mohlo zdát
    Ja jsem zadnou desku s defaultne na pevno nastavenou vyssi PCI-E frekvenci jeste nevidel.

    btw. podvod? To muselo dat zabrat vykouzlit tohle slovo z neutralne napsaneho clanku, gratuluju
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  8. #58
    Member
    Založen
    27.10.2003
    Bydliště
    L. Mikuláš , fired from blawa
    Příspěvky
    293
    Vliv
    251

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    2 all :

    tak ja ju uz mam 9600 od gainwardu GS, ak chcete mozem spravit nejake testy , len treba napisat ake
    PC 1 : AMD Opteron 2 x 275 { 2x2,2ghz } @ 2x2750 mhz , WC by viscool , board : Asus K8N-DL , PSU Tagan 580 W , 4 x 1 Gb pc 3200 cl 3 , vga Nvidia 6600 128 mb ,storage : Maxtor 160 GB+80 GB Seagate , DVD RW Teac a vetraciky
    PC 2 : AMD Opteron 4 x 8214 ( 2,2ghz ) , board : Tyan 4985-E , PSU Silverstone 1000 W , 4x1 Gb 667 mhz cl5 ,nvidia Gainward gs 9600 GT , system drive 150 Gb raptor , CD reader Teac a MC Stacker 810 skrinka

  9. #59

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Taky mi nejak unika kde je ten "podvod".
    Pochopil bych, kdyby se nekdo zlobil, ze karta je zamerne zpomalovana na konkurencnim cipsetu, ale to ze je karta zamerne urychlovana na cipsetu ze stejne staje mi prijde naprosto normalni.
    Normalni mi neprijde jak to nvidia komentuje, ale to neni nic noveho pod sluncem - u teto spolecnosti me neprekvapi uz nic.
    Nikomu nebrani si vyssi PCI-E frekvenci nastavit i na Intel cipsetu atd.
    Navic z minulosti znam mnoho pripadu, kdyz byla urcita karta zvyhodnena na cipsetu urcite znacky (napr. PCI Matrox na Intel cipsetech).
    Taky mi unika, ze by 10% frekvence jadra vedlo k nejakym zazracnym vysledkum.
    Naposledy upravil Caleb; 01.03.2008 v 17:41.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  10. #60

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Caleb: Špatné je, že výkon, který je uváděn jako defaultní výkon karty, je ve skutečnosti výkon po přetaktování. Na to nVidia nepoukazuje, navíc je ovladač nastaven tak, aby hlásil, že karta běží na defaultu, přestože je přetaktovaná. Tím jsou zkresleny výsledky testů na deskách, jejichž PCI-E z jakéhokoli důvodu neběží na 100MHz.

    According to ViperJohn, a 780i using a video card that is PCIe 2.0 does increase the PCIe Frequency.
    Aby toho nebylo málo, přišel jeden uživatel na to, že ačkoli BIOS na 780i (referenční deska od eVGA) zobrazuje 100MHz, běží PCI-E po připojení PCI-E 2.0 grafické karty na 125MHz, přičemž tuto frekvenci není možné ručně upravit:

    The middle 16x PCIe 1.0x slot is 100Mhz default and is adjustable in system bios. The top and bottom 16x PCIe 2.0 slots are 125Mhz and not adjustable.
    http://forums.guru3d.com/showpost.ph...1&postcount=12

    Pokud tedy BIOS hlásí, že vše běží na defaultu, ovladač grafické karty taktéž hlásí defaultní frekvence, ale ve skutečnosti se frekvence PCI-E po detekci grafické karty zvedne na 125MHz, což kartu přetaktuje, je to velmi podivná praktika. Údajně se takto nechovají desky, které nejsou postavené na referenčním návrhu/BIOSu nVidie, jako např. Asusy...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  11. #61

    Thumbs up Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Jestli bude karta stabilní a bude podávat větší výkon tak není co řešit, tzn. vstřícný krok NVIDIA k zákaznikovi,,,
    C2D E4300@3.2GHz, GB DS4 rev.2 F8, DDR2 Corsair 2048MB Twinx XMS2-6400, Seagate Barracuda 7200.10 250GB ST3250310AS

  12. #62

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Co je proboha vstřícného na pokusu o zkreslení výsledků recenze?

    Pokud si jako zákazník přečtu recenzi, kde karta podává výsledek o 10% lepší, než konkurenční produkt (bez toho, aby bylo specifikováno, že jde o situaci, ke které dochází pouze za nějakých specifických podmínek) a doma mi pak karta poběží o 10% pomaleji, než konkurenční produkt, pak se neztotožňuji s tvým výkladem slova "vstřícnost"

    Pokud by mělo jít o vstřícný krok, tak proč nVidia nenastavila referenční frekvence prostě rovnou vyšší, nebo neuvedla, že ve spojení s některými čipsety karta poběží přetaktovaná? Pokud nVidia mlčí, ovladače hlásí def. takty, BIOS také a ve skutečnosti je systém přetaktovaný, aby produkt prezentoval v lepším světle, pak je něco špatně.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  13. #63
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Uz si nejakou zkreslenou recenzi diky jine PCI-E frekvenci videl?
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  14. #64

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Že si recenzenti nevšimli, neznamená, že ke zkreslení nedošlo. Jak by taky mohli, když ovladač i BIOS hlásí něco jiného, než pravdivé hodnoty. Více-méně si toho začali všímat až uživatelé, viz odkazy na fóra.

    Nebudeme se tu handrkovat o to, kolik recenzí mohlo nebo nemohlo mít zkreslené výsledky; nejsme jejich autoři, nemáme jak to zjistit. Ale je snadno prokazatelné, že kombinace konkrétního hardwaru nVidie se nechová korektně.

    Promiň, ale řešit, v kolika případech se nVidii tento podvod podařil, je odvádění pozornosti od samotného problému. Podstatné je, že se nVidia pokusila zkreslit výsledky testů a že se výsledky mohly lišit o více než 10%.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  15. #65
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Ja jsem zatim videl jedineho uzivatele s nF780, kteremu se automaticky zmenila frekvence PCI-E na 125MHz v pripade vlozeni jakekoliv PCI-E 2.0 karty i kdyz mel v biosu nastavenu PCI-E frekvenci na 100MHz. Bohuzel ten test byl proveden s pretaktovanou FSB a nektere desky jsou zname tim, ze OC zrusi PCI-E lock. Takze se to neda brat jako smerodatne.

    Na druhou stranu jsem videl lidi se stejnym cipsetem, kteri nic podobneho nehlasi.

    Co se tyce recenzi, tak ty na Intel platforme jsou s 99% pravdepodobnosti spravne a vetsinou primo uvadi frekvenci PCI-E sbernice 100MHz. nF680 uz Link Boost polozku v biosu ani nema. O nF780 jsem uz psal.

    btw. o jakem ovladaci tu porad pises, ze uvadi jine frekvence?

    EDIT: Tak potvrzeno, samozrejme, ze za to "vnucene" OC PCI-E u nF780 muze nefunkcni PCI-E lock...
    Naposledy upravil Masster; 03.03.2008 v 17:59.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  16. #66

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Já si no-Xe vážím pro jeho dřívější osvětu křížemkrážem po fórech, ale teď ti teda nerozumím. Vykazovala někde karta (na tzv. default. rychlosti PCIe) chyby v zobrazení? Pokud ne tak to ber jako OC edici.
    PODVOD Věříš na SPRAVEDLNOST? Já jako zákazník dostávám za svoje peníze více než je garantováno a to mi teda vůbec nevadí. Tobě jo?
    Pro mě je podvod něco ve smyslu nedávné aféry s betadrivery, kdy karta neprováděla tolik operací kolik měla, aby si odfoukla a stíhala FPS, ale zlobit se na to, že je rychlejší než konkurence...

  17. #67

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Citace Původně odeslal rousini Zobrazit příspěvek
    Já si no-Xe vážím pro jeho dřívější osvětu křížemkrážem po fórech, ale teď ti teda nerozumím. Vykazovala někde karta (na tzv. default. rychlosti PCIe) chyby v zobrazení? Pokud ne tak to ber jako OC edici.
    PODVOD Věříš na SPRAVEDLNOST? Já jako zákazník dostávám za svoje peníze více než je garantováno a to mi teda vůbec nevadí. Tobě jo?
    Pro mě je podvod něco ve smyslu nedávné aféry s betadrivery, kdy karta neprováděla tolik operací kolik měla, aby si odfoukla a stíhala FPS, ale zlobit se na to, že je rychlejší než konkurence...
    Je to muj povrchni pohled na vec, ale myslim si, ze pci-e na 125MHz by mohla delat problemy i ostatnimu hardwaru v pc. (nevim, jak to presne u nforce chipsetu je, jestli souvisi frekvence pci-e s pci)

    Noxi, muzes mi nejak vysvetlit, jak vyssi frekvence pci-e zvysi vykon? Neber to jako utok, ale proste me to zajima. Vim, ze na xtremesystems to nekdo pouziva, aby dostal vyse OC pameti na grafikach. Respektive pouzivaji to vsichni top overclockeri, ale vykon sam o sobe?

    Tady jsem nasel porovnani vlivu pci-e frekvence na vykon karty(ne 9600GT)
    a jak je videt, rozdil je nulovy:
    http://www.nbsgaming.com/PCIEBus.html
    CPU Core i5-750 @ 4 GHz, CPU cooler Noctua NH-U12P SE2, Mainboard Gigabyte p55-UD4
    Memory 2x2024MB G.Skill RipJaw 2000MHz, GPU MSI GTX460 1GB Cyclone, HDD Intel x25-M 80GB + WD6400aaks
    Case
    Antec P182, PSU Enermax modu82+ 525W, LCD HP LP2475w


  18. #68

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Krimi 2000: Vysvětloval jsem to ve svém prvním postu. GF9600GT je navržená tak, že frekvenci GPU odvozuje od taktů PCI-E. Tzn. zvýšíš frekvenci PCI-E, přetaktuje se ti automaticky GPU. Přišlo se na to náhodou...

    rousini: Jenže ona to OC edice není, protože se tak chová jen na určitých sestavách, nikoli všude. Tzn. zákazník A za stejné peníze získá výkon až o 25% jiný, než zákazník B, přičemž nikde nenajde uvedeno ani popsáno, že se za nějakých okolností výkon může lišit, nakolik se může lišit, nebo proč by za stejné peníze měl dostat výkon horší, než jaký mají jiní zákazníci, obzvlášť když oba mají tentýž produkt.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  19. #69

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Ale stejně karta má jisté OC možnosti a ty se tedy dají dosáhnout - podle tvých informací dvojí cestou:
    - Zvednutím rychlosti PCIe na některých chipsetech
    - Zvýšením core clock

    V žádném případě 1. varianta neumožní vyšší výkon než 2. Všichni OCchtiví dosáhnou ne strop daného kusu.
    Víš co by mě zajímalo? Jak se bude chovat karta, které nastavím PCIe=125, jaký snese core clock/ PCIe=100 vs. core clock?

  20. #70

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Ale já neřeším, jak lze nebo nelze kartu přetaktovat. Problém je, že karta běží přetaktovaná, přičemž se "tváří", jako by běžela na základních frekvencích. To je špatně z několika důvodů:

    1. Výsledky testů mohou být zkreslené - uživatel si tedy vybírá kartu podle výsledků, které jsou lepší, než jaké ve skutečnosti karta bez přetaktování podává.

    2. Uživatel logicky může očekávat, že kartu přetaktuje a získá tím vyšší výsledky, než vidí v testu na "default", jenže tyto výsledky jsou ve skutečnosti naměřené už po přetaktování.

    3. Karta může uživateli dát jiné výsledky, než jaké viděl v testu, podle kterého si ji vybíral.

    Pokud je hardware navržený tak, aby ve specifických situacích podával vyšší výkony a zároveň "zametal stopy", pak je to prostě špatně. Když v roce 2004 vyšel Radeon X800 a na Tomshardware přišel vzorek, který měl jádro taktované o 5MHz rychleji (525 místo 520MHz), než ostatní kusy, udělala z toho nVidia podvod století, vydala prezentaci, kde na pěti slajdech rozmazávala, jak ATi posílá recenzentům přetaktovaný hardware a snaží se falzifikovat výsledky ("[the card] was markedly overclocked" / "enough to falsify measurments" / "extremely misleading on clock speeds"). Teď, když na referenční platformě nVidie karta běhá přetaktovaná i víc než o 100MHz, je vlastně všechno v pořádku...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  21. #71
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    41
    Příspěvky
    7 011
    Vliv
    340

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Uz jsem se jednou ptal. Ktery ovladac udava puvodni frekvence i kdyz je karta pretaktovana?

    Az doneses dukaz o tom, ze karta byla v testu nekde opravdu pretaktovana aniz by o tom nekdo vedel, tak se muzeme dal bavit. Zatim je to same kdyby, kdyby.
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  22. #72

    Arrow Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Nestojim ani na jedne strane barikady, ale verejnost nejsou tupci a pokud by nejaky vazny podvod nastal, tak se to dozvime. Tohle mi ale vazne prijde uz trochu silna kava, mluvime tady o hypotetickych pripadech, bez odkazu na nejake usvedcujici recenze. V podstate at si delaji firmy co chteji, pokud budou existovat fora jako toto a upozorni na pripadne problemy s taktovanim, ktere se neda ovlivnit tak to dal neresim a koupim neco jineho.

    V tehle situaci mi prijde ponekud brzo to hodnotit, s opravdu masivnim prichodem na trh se informacni databaze ustali a lidi co maji podvedomi o hw si budou moci vybrat, nebo pripadne zkusit uhrat nejakou reklamaci. To je muj subjektivni nazor a pokud karta bude mit za slusny penize pekny vykon, coz zatim vypada ze ano, tak si ji koupim, ale rozhodne tomu neobetuji stabilitu.
    "Work"Station: E8400||4GB RAM||WIN 7||ATI||Samsung 24"||X25 SSD

  23. #73

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Citace Původně odeslal neGryk Zobrazit příspěvek
    Nestojim ani na jedne strane barikady...
    Tady o nějaké nestabilitě nemůže být ani řeč. V nějaké recenzi (už si nepamatuju které - byly jich spousty) přetaktovali Zotac na 800MHz jádro, moje Gigabyte jede 775/2000 a to není strop.
    Na tom, co píše no-X něco pravdy bude, ale já v tom nevidím racionální problém. Dobrá, 9600GT OC via PCIe, dosáhla na udávané def. frekvenci 100FPS v benchmarku a druhá 9600GT nonOC dosáhla na udávané def. frekvenci 97FPS. Je to logické bude ji třeba trochu polechtat, ale o to tady neběží.
    no-X poukazuje na to, že na udávané frekvenci karta podává nadstandardní výkon a je neporovnatelná asi s ostatními kartami, ale každé jádro má jinou architekturu a tudíž na základě tohoto parametru jsou karty mezi sebou neporovnatelné, stejně jako bysme chtěli hodnotit výkon na základě velikosti VRAM...
    Jak už jsem jednou uvedl: pokud karta nedodrží specifikace, resp. jejich dolní hranici, tak to beru jako PROBLEM, ale v tomto př. je to o ničem nebo o rozmýškách z nepřátelského tábora.

  24. #74

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Tak jsem si prave vyzvedl tohle : MicroStar N9600GT-T2D512-OC 512MB

    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53559

    tak jsem na to zvedavej. Sice v mem pripade budu mit vykon horsi o 15-20%, protoze MB ma pouze pcI 4x, ale dle zkusenosti ze zahranici by vsechny 9600gt a 8800gt s novym biosem meli fungovat na via chipsetu..

    Tak uvidim.
    i3-2100,4GB DDR3,WD 500GB GP, WD 1 TB GP, inno3d 8800GT, Lenovo L220x

  25. #75
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    303

    Standardní Re: NVIDIA GeForce 9600GT

    Chtěl bych se zeptat ještě na jednu věc těch zasvědcenějších.
    Dneska jsem se dočetl na netu, že nVidia vydala pro 9600GT nějaké ovladače, se kterými má o dost vyšší výkon. Nevíte o tom někdo něco více?
    Zajímá mě, jestli pak bude podávat lepší výsledky než 8800GS.

    Zvažoval bych pak výměnu.
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. nVidia ForceWare 160.02 WHQL
    Založil Masster v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 26.05.2007, 13:44
  2. nVidia ForceWare 160.03 XP
    Založil Masster v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 12.05.2007, 01:38
  3. MPlayer, problem s video driverem
    Založil Lopan v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 19.12.2006, 13:05
  4. nVidia ForceWare 84.15 WHQL
    Založil .:::iGor:::. v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 17.03.2006, 20:16
  5. Srovnani 60 grafik v 16 testech - 3D hitparada (PCtuning)
    Založil Mirek v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 20.04.2004, 22:50

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •